Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Közben én is megtaláltam az eredetit. Tank néven. Ugyan az mint a battle city. Nekem anno megvolt „kazettán”, én legálisan játszom vele. ;D
Kellett hozzá egy FakeNES emulátor.bacsi2!
Kiváló ötlet a remake project! 🙂
Sajnos sem grafikához*, sem programozáshoz nem értek. 🙁
De már vagy egy project tester. ;)**
Ezen kívül agyviharban is jó vagyok. ;D****Legfeljebb firkálok néhány PzIV-et.;D
**Fedora7 és Ubuntu 7.04 alatt is tudom tesztelni. Ezen kívül xp-n. 😉
***Ha alakul a dolog, zargatlak majd ötletekkel. 🙂./off
Ezt bírom a fórumban, elkezdünk beszélni valamiről, és egész más sül ki belőle.
szerk: bocs, majd lehagytam a képernyőképet.
Azzal a tankos játékkal én játszottam windows alatt. Sajna fogalmam sincs hova lett. 🙁 Hamu fejemre.
Nem kizárt, hogy létezik linuxos átirat. Vagy dosboxos.
Aki előbb megtalálja, övé az értem, hogy … 🙂Azzal a tankos játékkal én játszottam windows alatt. Sajna fogalmam sincs hova lett. 🙁 Hamu fejemre.
Nem kizárt, hogy létezik linuxos átirat. Vagy dosboxos.
Aki előbb megtalálja, övé az értem, hogy … 🙂Wait wrote:Vladi: köszönöm a linket, bár nem nekem szólt eredetileg, de egy éve kb. ráment egy napom Doom I Linuxos verziójának keresésére, sikertelenül 🙁??? Csak egy doom.wad kell hozzá. (Na jó, esetleg egy bsglc :))
Nameg eldönteni, hogyan szeretnéd viszontlátni:– Mivel maga az ID is csinált linux binárist, könnyü lesz éltrekelteni:
leírás kovitól: http://www.linuxforum.hu/jatekport/kod/doom.html
ftp: ftp://ftp.idsoftware.com/idstuff/doom/linux/– aztán kiadák a forrását, így jöttek(nnek) sorba az átiratok.**
Csak nagyjából. 😉Jöttek sorba a forráskódok: quake, q2, q3. Az Isten tartsa meg jó szokásukat. 😀 *
Így lett a Doomsday, amit már említettem. Volt is róla egy monológom. Amint lesz Fedora 7-re fglrx be is fejezem. 🙂
– Persze a Doom 3-hoz rengeteg mod készült.*** Így nem meglepő a feldolgozás sem:
Classic Doom 3
Doom II for Doom 3
Doom RebornVálogassatok kedvetekre! 😀 (Nekem a doomsday tetszik a legjobban.)
* Jöttek bizony. S vele együtt olyan csodák, mint: warsow, nexuiz, open arena, urban terror stb..:)
**A doom engine gpl-es, viszont az eredeti .wad fájlok még mindig jogvédettek.
***Ehez szükség van az eredeti játékra. Na most ezt a legtöbb szupermarketben le lehet vadászni potom 3-4 K -ért. Tegyétek meg…Wait wrote:Vladi: köszönöm a linket, bár nem nekem szólt eredetileg, de egy éve kb. ráment egy napom Doom I Linuxos verziójának keresésére, sikertelenül 🙁??? Csak egy doom.wad kell hozzá. (Na jó, esetleg egy bsglc :))
Nameg eldönteni, hogyan szeretnéd viszontlátni:– Mivel maga az ID is csinált linux binárist, könnyü lesz éltrekelteni:
leírás kovitól: http://www.linuxforum.hu/jatekport/kod/doom.html
ftp: ftp://ftp.idsoftware.com/idstuff/doom/linux/– aztán kiadák a forrását, így jöttek(nnek) sorba az átiratok.**
Csak nagyjából. 😉Jöttek sorba a forráskódok: quake, q2, q3. Az Isten tartsa meg jó szokásukat. 😀 *
Így lett a Doomsday, amit már említettem. Volt is róla egy monológom. Amint lesz Fedora 7-re fglrx be is fejezem. 🙂
– Persze a Doom 3-hoz rengeteg mod készült.*** Így nem meglepő a feldolgozás sem:
Classic Doom 3
Doom II for Doom 3
Doom RebornVálogassatok kedvetekre! 😀 (Nekem a doomsday tetszik a legjobban.)
* Jöttek bizony. S vele együtt olyan csodák, mint: warsow, nexuiz, open arena, urban terror stb..:)
**A doom engine gpl-es, viszont az eredeti .wad fájlok még mindig jogvédettek.
***Ehez szükség van az eredeti játékra. Na most ezt a legtöbb szupermarketben le lehet vadászni potom 3-4 K -ért. Tegyétek meg…Nálam a leghosszabb egyhuzamban játszott játék:
CoD UO Mp hq. Már ha értitek. 13 óra (!!!) ;DAmi a doomot illeti: http://www.doomsdayhq.com/
Ez lényegében quake 1 enginere feszített doom, plusz teljes modellcsere! Vagyis (majdnem) mai szinten lehet vele játszani. ;D Linux porttal. 🙂
[Egyébként nekem megvan a doom soundtrack mp3-ban. Az össze pálya zenéje mp3ban. Feledhetetlen. :D]vetye! RtCW-nek van linuxos portja. Prímán megy wine nélkül! 🙂
Nálam a leghosszabb egyhuzamban játszott játék:
CoD UO Mp hq. Már ha értitek. 13 óra (!!!) ;DAmi a doomot illeti: http://www.doomsdayhq.com/
Ez lényegében quake 1 enginere feszített doom, plusz teljes modellcsere! Vagyis (majdnem) mai szinten lehet vele játszani. ;D Linux porttal. 🙂
[Egyébként nekem megvan a doom soundtrack mp3-ban. Az össze pálya zenéje mp3ban. Feledhetetlen. :D]vetye! RtCW-nek van linuxos portja. Prímán megy wine nélkül! 🙂
Érdekes téma. 🙂
Ezt már én is felfedeztem. Mármint, hogy manapság mintha hiányozna a kraetivitás a játékokból. Ma már inkább a látvány, a hanghatások dominálnak. Amihez persze kell az izomgép, a legújabb videokártya stb. Túlságosan biznisz lett a dolog. 🙁 Nyomják ki a rengeteg játékot, aminek a többsége japán gyerekeknek készül, akik epilepsziásak lesznek tőle. 🙁
Nemrég beszélgettem is erről egyik barátommal. Ő azt mondta, hogy most erre billent a mérleg, de valószínűleg vissza fog térni a kreativitás a játékokba.
De azért nem kell siratni ezt az „elfelejtett” múltat! Ma is készülnek kiváló játékok, csak nem biztos, hogy a negy kiadóknál kell keresni őket. 😉
Szerintem mostanában inkább a moddolás lett a divat. A legjobb dolgok – szerintem – a modder csapatoktól jönnek.
Bár őszintén szólva egy ideje nem figyelem a játékvilág eseményeit.
[Pl: Doom3 katasztrófa volt az 1-2-höz képest, de csináltak egy modot: In Hell. Na az valami eszméletlen. Inkább Doom3 mint a Doom3
Ez bitosan fut linux alatt, játszottam is vele. Vagy ott van a megszámlálhatatlan Unreal mod.]Ehez hasonló téma a közösségi játékok kérdése. Ezeknek szerintem nagy jövője van! (Pl: warsow, ut4, Battle for Westnorth, Danger from the deep. stb.) Azért itt is találni jó dolgokat! 😀
Hogy egy kicsit a régi kedvencekről beszéljek:
Panzer General 2. Na ez minden idők …. (Akkora mostanában a remake láz, igazán csinálhatnának ebből is egyet. Rengeteg mod volt ehez is. sóhaj )
(Ehez kötődik életem második leghosszabb egyhuzamban játszott ideje: egyszer 9 órán át nyomtam a gép elhagyása nélkül. ;D Végig is vittem az oroszokkal ennyi idő alatt.)ID software: had ne soroljam. A srácok hányszor forradalmasították a játékokat. 3-4? ;D
Volt – kb 1000 éve – egy kicsi tv játékgépem. Nem sega vagy ilyesmi, hanem olyan jófajta koreai vacak. A kínai piacon lehetett kapni. ;D Mennyit nyűztük haverral a Tank című játékot. ~ Nem is a játék volt jó, hanem az együtt töltött idő.
Na még egy kis nosztalgia, aztán vissza a jelenbe:
Kalandjáték? Akkor: Sanitarium Na ennek igazán sötét, borongós hangulata van. Od@b@sz, a szó jó értelmégen. Mint egy nagyon kemény lelki triller. Fogalmam sincs futna -e linuxon. Tanán wine-vel. Ezt csak javasolni tudom mindenkinek. 1998-as, de 3 cd-n jelent meg. Átvezető videókkal meg mindennel. Gondolhatjátok. 🙂
Most – ami nagyon megfogott – az a S.T.A.L.K.E.R. Nagyon nagy játék, még így is, hogy lényegében még nem fejlődött ki. Lehet sose fog igazán. 🙁
Na ebben látom azt, hogy van benne fantázia, kreativitás. Meg azt, hogy mertek elszakadni a nyugati játékkészítéstől, és egy igazán kelet európai témát keltettek életre.
Sajna remény sincs linuxos portra.Hirtelen ennyi. Még fecsegek, ha eszembe jut valami. 😀
Érdekes téma. 🙂
Ezt már én is felfedeztem. Mármint, hogy manapság mintha hiányozna a kraetivitás a játékokból. Ma már inkább a látvány, a hanghatások dominálnak. Amihez persze kell az izomgép, a legújabb videokártya stb. Túlságosan biznisz lett a dolog. 🙁 Nyomják ki a rengeteg játékot, aminek a többsége japán gyerekeknek készül, akik epilepsziásak lesznek tőle. 🙁
Nemrég beszélgettem is erről egyik barátommal. Ő azt mondta, hogy most erre billent a mérleg, de valószínűleg vissza fog térni a kreativitás a játékokba.
De azért nem kell siratni ezt az „elfelejtett” múltat! Ma is készülnek kiváló játékok, csak nem biztos, hogy a negy kiadóknál kell keresni őket. 😉
Szerintem mostanában inkább a moddolás lett a divat. A legjobb dolgok – szerintem – a modder csapatoktól jönnek.
Bár őszintén szólva egy ideje nem figyelem a játékvilág eseményeit.
[Pl: Doom3 katasztrófa volt az 1-2-höz képest, de csináltak egy modot: In Hell. Na az valami eszméletlen. Inkább Doom3 mint a Doom3
Ez bitosan fut linux alatt, játszottam is vele. Vagy ott van a megszámlálhatatlan Unreal mod.]Ehez hasonló téma a közösségi játékok kérdése. Ezeknek szerintem nagy jövője van! (Pl: warsow, ut4, Battle for Westnorth, Danger from the deep. stb.) Azért itt is találni jó dolgokat! 😀
Hogy egy kicsit a régi kedvencekről beszéljek:
Panzer General 2. Na ez minden idők …. (Akkora mostanában a remake láz, igazán csinálhatnának ebből is egyet. Rengeteg mod volt ehez is. sóhaj )
(Ehez kötődik életem második leghosszabb egyhuzamban játszott ideje: egyszer 9 órán át nyomtam a gép elhagyása nélkül. ;D Végig is vittem az oroszokkal ennyi idő alatt.)ID software: had ne soroljam. A srácok hányszor forradalmasították a játékokat. 3-4? ;D
Volt – kb 1000 éve – egy kicsi tv játékgépem. Nem sega vagy ilyesmi, hanem olyan jófajta koreai vacak. A kínai piacon lehetett kapni. ;D Mennyit nyűztük haverral a Tank című játékot. ~ Nem is a játék volt jó, hanem az együtt töltött idő.
Na még egy kis nosztalgia, aztán vissza a jelenbe:
Kalandjáték? Akkor: Sanitarium Na ennek igazán sötét, borongós hangulata van. Od@b@sz, a szó jó értelmégen. Mint egy nagyon kemény lelki triller. Fogalmam sincs futna -e linuxon. Tanán wine-vel. Ezt csak javasolni tudom mindenkinek. 1998-as, de 3 cd-n jelent meg. Átvezető videókkal meg mindennel. Gondolhatjátok. 🙂
Most – ami nagyon megfogott – az a S.T.A.L.K.E.R. Nagyon nagy játék, még így is, hogy lényegében még nem fejlődött ki. Lehet sose fog igazán. 🙁
Na ebben látom azt, hogy van benne fantázia, kreativitás. Meg azt, hogy mertek elszakadni a nyugati játékkészítéstől, és egy igazán kelet európai témát keltettek életre.
Sajna remény sincs linuxos portra.Hirtelen ennyi. Még fecsegek, ha eszembe jut valami. 😀
🙁 Csatát nyert az egyenjogúságért folytatott harc.
Csalódott vagyok, s ezt most csak közhelyekben tudnám kifejezni.
Majd megteszi más. -
SzerzőBejegyzés
