Vladi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 861-870 / 2,068
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Vladi
    Felhasználó

      Közben én is megtaláltam az eredetit. Tank néven. Ugyan az mint a battle city. Nekem anno megvolt „kazettán”, én legálisan játszom vele. ;D
      Kellett hozzá egy FakeNES emulátor.

      bacsi2!

      Kiváló ötlet a remake project! 🙂
      Sajnos sem grafikához*, sem programozáshoz nem értek. 🙁
      De már vagy egy project tester. ;)**
      Ezen kívül agyviharban is jó vagyok. ;D***

      *Legfeljebb firkálok néhány PzIV-et.;D
      **Fedora7 és Ubuntu 7.04 alatt is tudom tesztelni. Ezen kívül xp-n. 😉
      ***Ha alakul a dolog, zargatlak majd ötletekkel. 🙂

      ./off
      Ezt bírom a fórumban, elkezdünk beszélni valamiről, és egész más sül ki belőle. rolleyes.gif

      szerk: bocs, majd lehagytam a képernyőképet.

      Vladi
      Felhasználó

        Azzal a tankos játékkal én játszottam windows alatt. Sajna fogalmam sincs hova lett. 🙁 Hamu fejemre.
        Nem kizárt, hogy létezik linuxos átirat. Vagy dosboxos.
        Aki előbb megtalálja, övé az értem, hogy … 🙂

        Vladi
        Felhasználó

          Azzal a tankos játékkal én játszottam windows alatt. Sajna fogalmam sincs hova lett. 🙁 Hamu fejemre.
          Nem kizárt, hogy létezik linuxos átirat. Vagy dosboxos.
          Aki előbb megtalálja, övé az értem, hogy … 🙂

          Vladi
          Felhasználó
            Wait wrote:
            Vladi: köszönöm a linket, bár nem nekem szólt eredetileg, de egy éve kb. ráment egy napom Doom I Linuxos verziójának keresésére, sikertelenül 🙁

            ??? Csak egy doom.wad kell hozzá. (Na jó, esetleg egy bsglc :))
            Nameg eldönteni, hogyan szeretnéd viszontlátni:

            – Mivel maga az ID is csinált linux binárist, könnyü lesz éltrekelteni:
            leírás kovitól: http://www.linuxforum.hu/jatekport/kod/doom.html
            ftp: ftp://ftp.idsoftware.com/idstuff/doom/linux/

            – aztán kiadák a forrását, így jöttek(nnek) sorba az átiratok.**
            Csak nagyjából. 😉

            Jöttek sorba a forráskódok: quake, q2, q3. Az Isten tartsa meg jó szokásukat. 😀 *

            Így lett a Doomsday, amit már említettem. Volt is róla egy monológom. Amint lesz Fedora 7-re fglrx be is fejezem. 🙂

            – Persze a Doom 3-hoz rengeteg mod készült.*** Így nem meglepő a feldolgozás sem:
            Classic Doom 3
            Doom II for Doom 3
            Doom Reborn

            Válogassatok kedvetekre! 😀 (Nekem a doomsday tetszik a legjobban.)

            * Jöttek bizony. S vele együtt olyan csodák, mint: warsow, nexuiz, open arena, urban terror stb..:)
            **A doom engine gpl-es, viszont az eredeti .wad fájlok még mindig jogvédettek.
            ***Ehez szükség van az eredeti játékra. Na most ezt a legtöbb szupermarketben le lehet vadászni potom 3-4 K -ért. Tegyétek meg…

            Vladi
            Felhasználó
              Wait wrote:
              Vladi: köszönöm a linket, bár nem nekem szólt eredetileg, de egy éve kb. ráment egy napom Doom I Linuxos verziójának keresésére, sikertelenül 🙁

              ??? Csak egy doom.wad kell hozzá. (Na jó, esetleg egy bsglc :))
              Nameg eldönteni, hogyan szeretnéd viszontlátni:

              – Mivel maga az ID is csinált linux binárist, könnyü lesz éltrekelteni:
              leírás kovitól: http://www.linuxforum.hu/jatekport/kod/doom.html
              ftp: ftp://ftp.idsoftware.com/idstuff/doom/linux/

              – aztán kiadák a forrását, így jöttek(nnek) sorba az átiratok.**
              Csak nagyjából. 😉

              Jöttek sorba a forráskódok: quake, q2, q3. Az Isten tartsa meg jó szokásukat. 😀 *

              Így lett a Doomsday, amit már említettem. Volt is róla egy monológom. Amint lesz Fedora 7-re fglrx be is fejezem. 🙂

              – Persze a Doom 3-hoz rengeteg mod készült.*** Így nem meglepő a feldolgozás sem:
              Classic Doom 3
              Doom II for Doom 3
              Doom Reborn

              Válogassatok kedvetekre! 😀 (Nekem a doomsday tetszik a legjobban.)

              * Jöttek bizony. S vele együtt olyan csodák, mint: warsow, nexuiz, open arena, urban terror stb..:)
              **A doom engine gpl-es, viszont az eredeti .wad fájlok még mindig jogvédettek.
              ***Ehez szükség van az eredeti játékra. Na most ezt a legtöbb szupermarketben le lehet vadászni potom 3-4 K -ért. Tegyétek meg…

              Vladi
              Felhasználó

                Nálam a leghosszabb egyhuzamban játszott játék:
                CoD UO Mp hq. Már ha értitek. 13 óra (!!!) ;D

                Ami a doomot illeti: http://www.doomsdayhq.com/
                Ez lényegében quake 1 enginere feszített doom, plusz teljes modellcsere! Vagyis (majdnem) mai szinten lehet vele játszani. ;D Linux porttal. 🙂
                [Egyébként nekem megvan a doom soundtrack mp3-ban. Az össze pálya zenéje mp3ban. Feledhetetlen. :D]

                vetye! RtCW-nek van linuxos portja. Prímán megy wine nélkül! 🙂

                Vladi
                Felhasználó

                  Nálam a leghosszabb egyhuzamban játszott játék:
                  CoD UO Mp hq. Már ha értitek. 13 óra (!!!) ;D

                  Ami a doomot illeti: http://www.doomsdayhq.com/
                  Ez lényegében quake 1 enginere feszített doom, plusz teljes modellcsere! Vagyis (majdnem) mai szinten lehet vele játszani. ;D Linux porttal. 🙂
                  [Egyébként nekem megvan a doom soundtrack mp3-ban. Az össze pálya zenéje mp3ban. Feledhetetlen. :D]

                  vetye! RtCW-nek van linuxos portja. Prímán megy wine nélkül! 🙂

                  Vladi
                  Felhasználó

                    Érdekes téma. 🙂

                    Ezt már én is felfedeztem. Mármint, hogy manapság mintha hiányozna a kraetivitás a játékokból. Ma már inkább a látvány, a hanghatások dominálnak. Amihez persze kell az izomgép, a legújabb videokártya stb. Túlságosan biznisz lett a dolog. 🙁 Nyomják ki a rengeteg játékot, aminek a többsége japán gyerekeknek készül, akik epilepsziásak lesznek tőle. 🙁

                    Nemrég beszélgettem is erről egyik barátommal. Ő azt mondta, hogy most erre billent a mérleg, de valószínűleg vissza fog térni a kreativitás a játékokba.

                    De azért nem kell siratni ezt az „elfelejtett” múltat! Ma is készülnek kiváló játékok, csak nem biztos, hogy a negy kiadóknál kell keresni őket. 😉
                    Szerintem mostanában inkább a moddolás lett a divat. A legjobb dolgok – szerintem – a modder csapatoktól jönnek.
                    Bár őszintén szólva egy ideje nem figyelem a játékvilág eseményeit.
                    [Pl: Doom3 katasztrófa volt az 1-2-höz képest, de csináltak egy modot: In Hell. Na az valami eszméletlen. Inkább Doom3 mint a Doom3rolleyes.gif Ez bitosan fut linux alatt, játszottam is vele. Vagy ott van a megszámlálhatatlan Unreal mod.]

                    Ehez hasonló téma a közösségi játékok kérdése. Ezeknek szerintem nagy jövője van! (Pl: warsow, ut4, Battle for Westnorth, Danger from the deep. stb.) Azért itt is találni jó dolgokat! 😀

                    Hogy egy kicsit a régi kedvencekről beszéljek:

                    Panzer General 2. Na ez minden idők …. (Akkora mostanában a remake láz, igazán csinálhatnának ebből is egyet. Rengeteg mod volt ehez is. sóhaj )
                    (Ehez kötődik életem második leghosszabb egyhuzamban játszott ideje: egyszer 9 órán át nyomtam a gép elhagyása nélkül. ;D Végig is vittem az oroszokkal ennyi idő alatt.)

                    ID software: had ne soroljam. A srácok hányszor forradalmasították a játékokat. 3-4? ;D

                    Volt – kb 1000 éve – egy kicsi tv játékgépem. Nem sega vagy ilyesmi, hanem olyan jófajta koreai vacak. A kínai piacon lehetett kapni. ;D Mennyit nyűztük haverral a Tank című játékot. ~ Nem is a játék volt jó, hanem az együtt töltött idő.

                    Na még egy kis nosztalgia, aztán vissza a jelenbe:

                    Kalandjáték? Akkor: Sanitarium Na ennek igazán sötét, borongós hangulata van. Od@b@sz, a szó jó értelmégen. Mint egy nagyon kemény lelki triller. Fogalmam sincs futna -e linuxon. Tanán wine-vel. Ezt csak javasolni tudom mindenkinek. 1998-as, de 3 cd-n jelent meg. Átvezető videókkal meg mindennel. Gondolhatjátok. 🙂

                    Most – ami nagyon megfogott – az a S.T.A.L.K.E.R. Nagyon nagy játék, még így is, hogy lényegében még nem fejlődött ki. Lehet sose fog igazán. 🙁
                    Na ebben látom azt, hogy van benne fantázia, kreativitás. Meg azt, hogy mertek elszakadni a nyugati játékkészítéstől, és egy igazán kelet európai témát keltettek életre.
                    Sajna remény sincs linuxos portra.

                    Hirtelen ennyi. Még fecsegek, ha eszembe jut valami. 😀

                    Vladi
                    Felhasználó

                      Érdekes téma. 🙂

                      Ezt már én is felfedeztem. Mármint, hogy manapság mintha hiányozna a kraetivitás a játékokból. Ma már inkább a látvány, a hanghatások dominálnak. Amihez persze kell az izomgép, a legújabb videokártya stb. Túlságosan biznisz lett a dolog. 🙁 Nyomják ki a rengeteg játékot, aminek a többsége japán gyerekeknek készül, akik epilepsziásak lesznek tőle. 🙁

                      Nemrég beszélgettem is erről egyik barátommal. Ő azt mondta, hogy most erre billent a mérleg, de valószínűleg vissza fog térni a kreativitás a játékokba.

                      De azért nem kell siratni ezt az „elfelejtett” múltat! Ma is készülnek kiváló játékok, csak nem biztos, hogy a negy kiadóknál kell keresni őket. 😉
                      Szerintem mostanában inkább a moddolás lett a divat. A legjobb dolgok – szerintem – a modder csapatoktól jönnek.
                      Bár őszintén szólva egy ideje nem figyelem a játékvilág eseményeit.
                      [Pl: Doom3 katasztrófa volt az 1-2-höz képest, de csináltak egy modot: In Hell. Na az valami eszméletlen. Inkább Doom3 mint a Doom3rolleyes.gif Ez bitosan fut linux alatt, játszottam is vele. Vagy ott van a megszámlálhatatlan Unreal mod.]

                      Ehez hasonló téma a közösségi játékok kérdése. Ezeknek szerintem nagy jövője van! (Pl: warsow, ut4, Battle for Westnorth, Danger from the deep. stb.) Azért itt is találni jó dolgokat! 😀

                      Hogy egy kicsit a régi kedvencekről beszéljek:

                      Panzer General 2. Na ez minden idők …. (Akkora mostanában a remake láz, igazán csinálhatnának ebből is egyet. Rengeteg mod volt ehez is. sóhaj )
                      (Ehez kötődik életem második leghosszabb egyhuzamban játszott ideje: egyszer 9 órán át nyomtam a gép elhagyása nélkül. ;D Végig is vittem az oroszokkal ennyi idő alatt.)

                      ID software: had ne soroljam. A srácok hányszor forradalmasították a játékokat. 3-4? ;D

                      Volt – kb 1000 éve – egy kicsi tv játékgépem. Nem sega vagy ilyesmi, hanem olyan jófajta koreai vacak. A kínai piacon lehetett kapni. ;D Mennyit nyűztük haverral a Tank című játékot. ~ Nem is a játék volt jó, hanem az együtt töltött idő.

                      Na még egy kis nosztalgia, aztán vissza a jelenbe:

                      Kalandjáték? Akkor: Sanitarium Na ennek igazán sötét, borongós hangulata van. Od@b@sz, a szó jó értelmégen. Mint egy nagyon kemény lelki triller. Fogalmam sincs futna -e linuxon. Tanán wine-vel. Ezt csak javasolni tudom mindenkinek. 1998-as, de 3 cd-n jelent meg. Átvezető videókkal meg mindennel. Gondolhatjátok. 🙂

                      Most – ami nagyon megfogott – az a S.T.A.L.K.E.R. Nagyon nagy játék, még így is, hogy lényegében még nem fejlődött ki. Lehet sose fog igazán. 🙁
                      Na ebben látom azt, hogy van benne fantázia, kreativitás. Meg azt, hogy mertek elszakadni a nyugati játékkészítéstől, és egy igazán kelet európai témát keltettek életre.
                      Sajna remény sincs linuxos portra.

                      Hirtelen ennyi. Még fecsegek, ha eszembe jut valami. 😀

                      Hozzászólás: Harc az egyenjogúságért #2088534
                      Vladi
                      Felhasználó

                        🙁 Csatát nyert az egyenjogúságért folytatott harc.

                        Csalódott vagyok, s ezt most csak közhelyekben tudnám kifejezni.
                        Majd megteszi más.

                      10 bejegyzés megtekintése - 861-870 / 2,068