Vladi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 871-880 / 2,068
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Támadunk, vagy mi a szösz… #2119134
    Vladi
    Felhasználó

      Igaz zoltan22! Eztán ígérem megitn flame –set off leszek. 🙂

      LCoder wrote:
      Ami az egyik oldalon előny a másikon hátrány.

      Jaahhhh!! 150 ezer vírus csak ennyi. Egyik oldalon előny másikon hátrány. Gratulálok. Én ettől menekültem.

      Amúgy nem tudom mit sírsz, már megvan a 2-3 disztró amit hiányolsz. Te magad írtad. Akkor most jó az Ubuntu/Fedora/SuSE hármas az alap júzernek (bocs juuzer 🙂 ) jó vagy sem. Persze, hogy jó. Legfeljebb nem használ lfs-t. De nem is neki készült. 😛

      Ezért is van a windowsnak 95% körüli részesedése a desktopon.

      Egészségükre! Komolyan. Elég a Linux nekünk „megbuggyantaknak”. Meg a közigazgatásnak. Meg a világ 500 legnagyobb számítógépének. Meg minden normális szervert üzemeltetőnek. A többi nyomkodja a resetet kedvére. Én ebből kiszáltam.
      Meg a topikból is, és WCoderrel történő további eszmecseréből is. 😛

      Hozzászólás: Támadunk, vagy mi a szösz… #2119135
      Vladi
      Felhasználó

        Igaz zoltan22! Eztán ígérem megitn flame –set off leszek. 🙂

        LCoder wrote:
        Ami az egyik oldalon előny a másikon hátrány.

        Jaahhhh!! 150 ezer vírus csak ennyi. Egyik oldalon előny másikon hátrány. Gratulálok. Én ettől menekültem.

        Amúgy nem tudom mit sírsz, már megvan a 2-3 disztró amit hiányolsz. Te magad írtad. Akkor most jó az Ubuntu/Fedora/SuSE hármas az alap júzernek (bocs juuzer 🙂 ) jó vagy sem. Persze, hogy jó. Legfeljebb nem használ lfs-t. De nem is neki készült. 😛

        Ezért is van a windowsnak 95% körüli részesedése a desktopon.

        Egészségükre! Komolyan. Elég a Linux nekünk „megbuggyantaknak”. Meg a közigazgatásnak. Meg a világ 500 legnagyobb számítógépének. Meg minden normális szervert üzemeltetőnek. A többi nyomkodja a resetet kedvére. Én ebből kiszáltam.
        Meg a topikból is, és WCoderrel történő további eszmecseréből is. 😛

        Hozzászólás: Támadunk, vagy mi a szösz… #2119110
        Vladi
        Felhasználó

          Hmm…

          A célkeresztben topikban épp arról szólt az értekezés, hogy amíg nem dől el a „desktop – háború” és amíg ilyen sok disztró van, nehéz vírust írni, támadni, stb.
          Most meg legyen 2-3 disztro? Hogy is van ez?

          Jah tudom: legyen egységes fejlesztőeszköz, egységes desktop, legyen 2-3 disztro… node kérem! Ilyen már van! Úgy hívják : Vista ;D

          Ha két éve nem linuxoztál, javaslok neked egy Ubunut 7.04-et. Az már dühítően egyszerű. Az átlag user – aki ugye átlagos programokat használ, tehát esze ágában sincs forgatni – minden programot megtalál a repoban. Sőt, szerintem egyszerűbb a Synapticba bekalapálni, hogy video ha videot akar nézni a dolgozó, mint win alatt keresgélni a download.com-on valami ingyenes cuccot. Neagy isten lewarezolni valamit.

          Szerintem – jajj elnézést, milyen udvariatlan vagyok : szvsz: ne legyen 2-3 disztro! Isten őrizz! Sőt, ahogy nő a felhasználók tábora, úgy legyen egyre több. :Đ
          Mert 2-3 disztro soha a B Üdös életbe nem lesz képes kielégíteni annyi speciális igényt. Az űrszondától kezdve a ps3-on át egészen a p1-es laptopig, beleértve a fagyiautomatát, és a 1322111000 processzoros übergiga számítógépet. Majd szólj ha erre a 2-3 windows képes. 😉

          Hozzászólás: Támadunk, vagy mi a szösz… #2119111
          Vladi
          Felhasználó

            Hmm…

            A célkeresztben topikban épp arról szólt az értekezés, hogy amíg nem dől el a „desktop – háború” és amíg ilyen sok disztró van, nehéz vírust írni, támadni, stb.
            Most meg legyen 2-3 disztro? Hogy is van ez?

            Jah tudom: legyen egységes fejlesztőeszköz, egységes desktop, legyen 2-3 disztro… node kérem! Ilyen már van! Úgy hívják : Vista ;D

            Ha két éve nem linuxoztál, javaslok neked egy Ubunut 7.04-et. Az már dühítően egyszerű. Az átlag user – aki ugye átlagos programokat használ, tehát esze ágában sincs forgatni – minden programot megtalál a repoban. Sőt, szerintem egyszerűbb a Synapticba bekalapálni, hogy video ha videot akar nézni a dolgozó, mint win alatt keresgélni a download.com-on valami ingyenes cuccot. Neagy isten lewarezolni valamit.

            Szerintem – jajj elnézést, milyen udvariatlan vagyok : szvsz: ne legyen 2-3 disztro! Isten őrizz! Sőt, ahogy nő a felhasználók tábora, úgy legyen egyre több. :Đ
            Mert 2-3 disztro soha a B Üdös életbe nem lesz képes kielégíteni annyi speciális igényt. Az űrszondától kezdve a ps3-on át egészen a p1-es laptopig, beleértve a fagyiautomatát, és a 1322111000 processzoros übergiga számítógépet. Majd szólj ha erre a 2-3 windows képes. 😉

            Vladi
            Felhasználó

              Kipróbáltam az ntfs fájl rendszer csatolását.

              Két módszer van:
              1: Kernel modul.

              Ez esetben az ntfs kernel modulokat kell telepíteni.

              Code:
              su -c ‘yum install kmod-ntfs ntfs-kmod-common’

              Majd létre kell hozni egy könyvtárat, ahova felcsatolhatjuk az ntfs partíciót.
              pl:

              Code:
              su -c ‘mkdir /mnt/windows’

              Ellenőrizzük, hogy melyik a kérdéses partíció:

              Code:
              cat /proc/partitions

              A méretéből kiderül, hogy melyik az. 😉 [Nálam /dev/sdb1]

              [root@localhost mnt]# cat /proc/partitions
              major minor #blocks name

              8 0 195360984 sda
              8 1 15727603 sda1
              8 2 10498477 sda2
              8 3 26218080 sda3
              8 4 142914240 sda4
              8 16 40146624 sdb
              8 17 10482381 sdb1
              8 18 29133877 sdb2
              8 19 530145 sdb3
              [root@localhost mnt]#

              Eztán következhet a felcsatolás:

              Code:
              su -c ‘mount /dev/sdb1 /mnt/windows’

              Amennyiben rendszer indításkor szeretnénk csatolni az /etc/fstab -ba kell elhelyezni egy bejegyzést:

              /dev/sdb1 /mnt/windows ntfs defaults,fmask=0222,dmask=0222 0 0

              2. ntfs-3g driver használata:

              Ebben az esetben az ntfs-3g drivert kell telepíteni:

              Code:
              su -c ‘yum install ntfs-3g’

              A felcsatolás folyamata ugyanaz, mint amit fentebb írtam. 🙂
              Viszont az fstabban így kell rá hivatkozni:

              /dev/sdb1 /mnt/windows ntfs-3g defaults,fmask=0000,dmask=0000,uid=500 0 0

              Az sdb1 csak példa! Figyeljetek oda, hogy megfelelő eszköznevet adjatok meg!
              Remélem mostmár mindenkinek elsőre sikerül! 🙂

              ./off
              petipetya! Megint megnéztem a kimenetedet, (hsz:122 ) és leesett végre. Nem adtál meg célt, hogy hová csatolja.

              Vladi
              Felhasználó

                Kipróbáltam az ntfs fájl rendszer csatolását.

                Két módszer van:
                1: Kernel modul.

                Ez esetben az ntfs kernel modulokat kell telepíteni.

                Code:
                su -c ‘yum install kmod-ntfs ntfs-kmod-common’

                Majd létre kell hozni egy könyvtárat, ahova felcsatolhatjuk az ntfs partíciót.
                pl:

                Code:
                su -c ‘mkdir /mnt/windows’

                Ellenőrizzük, hogy melyik a kérdéses partíció:

                Code:
                cat /proc/partitions

                A méretéből kiderül, hogy melyik az. 😉 [Nálam /dev/sdb1]

                [root@localhost mnt]# cat /proc/partitions
                major minor #blocks name

                8 0 195360984 sda
                8 1 15727603 sda1
                8 2 10498477 sda2
                8 3 26218080 sda3
                8 4 142914240 sda4
                8 16 40146624 sdb
                8 17 10482381 sdb1
                8 18 29133877 sdb2
                8 19 530145 sdb3
                [root@localhost mnt]#

                Eztán következhet a felcsatolás:

                Code:
                su -c ‘mount /dev/sdb1 /mnt/windows’

                Amennyiben rendszer indításkor szeretnénk csatolni az /etc/fstab -ba kell elhelyezni egy bejegyzést:

                /dev/sdb1 /mnt/windows ntfs defaults,fmask=0222,dmask=0222 0 0

                2. ntfs-3g driver használata:

                Ebben az esetben az ntfs-3g drivert kell telepíteni:

                Code:
                su -c ‘yum install ntfs-3g’

                A felcsatolás folyamata ugyanaz, mint amit fentebb írtam. 🙂
                Viszont az fstabban így kell rá hivatkozni:

                /dev/sdb1 /mnt/windows ntfs-3g defaults,fmask=0000,dmask=0000,uid=500 0 0

                Az sdb1 csak példa! Figyeljetek oda, hogy megfelelő eszköznevet adjatok meg!
                Remélem mostmár mindenkinek elsőre sikerül! 🙂

                ./off
                petipetya! Megint megnéztem a kimenetedet, (hsz:122 ) és leesett végre. Nem adtál meg célt, hogy hová csatolja.

                Vladi
                Felhasználó

                  Ha unod, akkor forgass rá egy működő kernelt. 😉

                  Nahát! strapal!

                  Ezt hogy csináltad? Hogyan tudtál szót érteni vele, és rávenni az Ubuntu telepítésére?

                  77.gif

                  Vladi
                  Felhasználó

                    Ha unod, akkor forgass rá egy működő kernelt. 😉

                    Nahát! strapal!

                    Ezt hogy csináltad? Hogyan tudtál szót érteni vele, és rávenni az Ubuntu telepítésére?

                    77.gif

                    Hozzászólás: Bittorrent vs Linux #2066478
                    Vladi
                    Felhasználó

                      Ne aggódj, nagyok kicsi gépigényű kliens. Ráadásul csomag is van Ubira. Te mázlista.:)

                      Hozzászólás: Urban Terror 4 #2100120
                      Vladi
                      Felhasználó

                        Így van!

                        Ébresztő [lf.hu] klán! ;D

                        Igazság szerint én magam nem játszom mostanában. (Na jó elvétve codozok.) Mivel itt a nyár 🙂 és a szakdolgozat ideje. 🙁

                        De ősszel biztos több időm lesz. Akkor majd „odapörkölhetünk” neki. ;D

                        juuzer!

                        Hogy van a pályaszerkesztő ambíciód?rolleyes.gif

                      10 bejegyzés megtekintése - 871-880 / 2,068