Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Igaz zoltan22! Eztán ígérem megitn flame –set off leszek. 🙂
LCoder wrote:Ami az egyik oldalon előny a másikon hátrány.Jaahhhh!! 150 ezer vírus csak ennyi. Egyik oldalon előny másikon hátrány. Gratulálok. Én ettől menekültem.
Amúgy nem tudom mit sírsz, már megvan a 2-3 disztró amit hiányolsz. Te magad írtad. Akkor most jó az Ubuntu/Fedora/SuSE hármas az alap júzernek (bocs juuzer 🙂 ) jó vagy sem. Persze, hogy jó. Legfeljebb nem használ lfs-t. De nem is neki készült. 😛
Ezért is van a windowsnak 95% körüli részesedése a desktopon.
Egészségükre! Komolyan. Elég a Linux nekünk „megbuggyantaknak”. Meg a közigazgatásnak. Meg a világ 500 legnagyobb számítógépének. Meg minden normális szervert üzemeltetőnek. A többi nyomkodja a resetet kedvére. Én ebből kiszáltam.
Meg a topikból is, és WCoderrel történő további eszmecseréből is. 😛Igaz zoltan22! Eztán ígérem megitn flame –set off leszek. 🙂
LCoder wrote:Ami az egyik oldalon előny a másikon hátrány.Jaahhhh!! 150 ezer vírus csak ennyi. Egyik oldalon előny másikon hátrány. Gratulálok. Én ettől menekültem.
Amúgy nem tudom mit sírsz, már megvan a 2-3 disztró amit hiányolsz. Te magad írtad. Akkor most jó az Ubuntu/Fedora/SuSE hármas az alap júzernek (bocs juuzer 🙂 ) jó vagy sem. Persze, hogy jó. Legfeljebb nem használ lfs-t. De nem is neki készült. 😛
Ezért is van a windowsnak 95% körüli részesedése a desktopon.
Egészségükre! Komolyan. Elég a Linux nekünk „megbuggyantaknak”. Meg a közigazgatásnak. Meg a világ 500 legnagyobb számítógépének. Meg minden normális szervert üzemeltetőnek. A többi nyomkodja a resetet kedvére. Én ebből kiszáltam.
Meg a topikból is, és WCoderrel történő további eszmecseréből is. 😛Hmm…
A célkeresztben topikban épp arról szólt az értekezés, hogy amíg nem dől el a „desktop – háború” és amíg ilyen sok disztró van, nehéz vírust írni, támadni, stb.
Most meg legyen 2-3 disztro? Hogy is van ez?Jah tudom: legyen egységes fejlesztőeszköz, egységes desktop, legyen 2-3 disztro… node kérem! Ilyen már van! Úgy hívják : Vista ;D
Ha két éve nem linuxoztál, javaslok neked egy Ubunut 7.04-et. Az már dühítően egyszerű. Az átlag user – aki ugye átlagos programokat használ, tehát esze ágában sincs forgatni – minden programot megtalál a repoban. Sőt, szerintem egyszerűbb a Synapticba bekalapálni, hogy video ha videot akar nézni a dolgozó, mint win alatt keresgélni a download.com-on valami ingyenes cuccot. Neagy isten lewarezolni valamit.
Szerintem – jajj elnézést, milyen udvariatlan vagyok : szvsz: ne legyen 2-3 disztro! Isten őrizz! Sőt, ahogy nő a felhasználók tábora, úgy legyen egyre több. :Đ
Mert 2-3 disztro soha a B Üdös életbe nem lesz képes kielégíteni annyi speciális igényt. Az űrszondától kezdve a ps3-on át egészen a p1-es laptopig, beleértve a fagyiautomatát, és a 1322111000 processzoros übergiga számítógépet. Majd szólj ha erre a 2-3 windows képes. 😉Hmm…
A célkeresztben topikban épp arról szólt az értekezés, hogy amíg nem dől el a „desktop – háború” és amíg ilyen sok disztró van, nehéz vírust írni, támadni, stb.
Most meg legyen 2-3 disztro? Hogy is van ez?Jah tudom: legyen egységes fejlesztőeszköz, egységes desktop, legyen 2-3 disztro… node kérem! Ilyen már van! Úgy hívják : Vista ;D
Ha két éve nem linuxoztál, javaslok neked egy Ubunut 7.04-et. Az már dühítően egyszerű. Az átlag user – aki ugye átlagos programokat használ, tehát esze ágában sincs forgatni – minden programot megtalál a repoban. Sőt, szerintem egyszerűbb a Synapticba bekalapálni, hogy video ha videot akar nézni a dolgozó, mint win alatt keresgélni a download.com-on valami ingyenes cuccot. Neagy isten lewarezolni valamit.
Szerintem – jajj elnézést, milyen udvariatlan vagyok : szvsz: ne legyen 2-3 disztro! Isten őrizz! Sőt, ahogy nő a felhasználók tábora, úgy legyen egyre több. :Đ
Mert 2-3 disztro soha a B Üdös életbe nem lesz képes kielégíteni annyi speciális igényt. Az űrszondától kezdve a ps3-on át egészen a p1-es laptopig, beleértve a fagyiautomatát, és a 1322111000 processzoros übergiga számítógépet. Majd szólj ha erre a 2-3 windows képes. 😉Kipróbáltam az ntfs fájl rendszer csatolását.
Két módszer van:
1: Kernel modul.
Ez esetben az ntfs kernel modulokat kell telepíteni.Code:su -c ‘yum install kmod-ntfs ntfs-kmod-common’Majd létre kell hozni egy könyvtárat, ahova felcsatolhatjuk az ntfs partíciót.
pl:Code:su -c ‘mkdir /mnt/windows’Ellenőrizzük, hogy melyik a kérdéses partíció:
Code:cat /proc/partitionsA méretéből kiderül, hogy melyik az. 😉 [Nálam /dev/sdb1]
[root@localhost mnt]# cat /proc/partitions
major minor #blocks name8 0 195360984 sda
8 1 15727603 sda1
8 2 10498477 sda2
8 3 26218080 sda3
8 4 142914240 sda4
8 16 40146624 sdb
8 17 10482381 sdb1
8 18 29133877 sdb2
8 19 530145 sdb3
[root@localhost mnt]#Eztán következhet a felcsatolás:
Code:su -c ‘mount /dev/sdb1 /mnt/windows’Amennyiben rendszer indításkor szeretnénk csatolni az /etc/fstab -ba kell elhelyezni egy bejegyzést:
/dev/sdb1 /mnt/windows ntfs defaults,fmask=0222,dmask=0222 0 0
2. ntfs-3g driver használata:
Ebben az esetben az ntfs-3g drivert kell telepíteni:
Code:su -c ‘yum install ntfs-3g’A felcsatolás folyamata ugyanaz, mint amit fentebb írtam. 🙂
Viszont az fstabban így kell rá hivatkozni:/dev/sdb1 /mnt/windows ntfs-3g defaults,fmask=0000,dmask=0000,uid=500 0 0
Az sdb1 csak példa! Figyeljetek oda, hogy megfelelő eszköznevet adjatok meg!
Remélem mostmár mindenkinek elsőre sikerül! 🙂./off
petipetya! Megint megnéztem a kimenetedet, (hsz:122 ) és leesett végre. Nem adtál meg célt, hogy hová csatolja.Kipróbáltam az ntfs fájl rendszer csatolását.
Két módszer van:
1: Kernel modul.
Ez esetben az ntfs kernel modulokat kell telepíteni.Code:su -c ‘yum install kmod-ntfs ntfs-kmod-common’Majd létre kell hozni egy könyvtárat, ahova felcsatolhatjuk az ntfs partíciót.
pl:Code:su -c ‘mkdir /mnt/windows’Ellenőrizzük, hogy melyik a kérdéses partíció:
Code:cat /proc/partitionsA méretéből kiderül, hogy melyik az. 😉 [Nálam /dev/sdb1]
[root@localhost mnt]# cat /proc/partitions
major minor #blocks name8 0 195360984 sda
8 1 15727603 sda1
8 2 10498477 sda2
8 3 26218080 sda3
8 4 142914240 sda4
8 16 40146624 sdb
8 17 10482381 sdb1
8 18 29133877 sdb2
8 19 530145 sdb3
[root@localhost mnt]#Eztán következhet a felcsatolás:
Code:su -c ‘mount /dev/sdb1 /mnt/windows’Amennyiben rendszer indításkor szeretnénk csatolni az /etc/fstab -ba kell elhelyezni egy bejegyzést:
/dev/sdb1 /mnt/windows ntfs defaults,fmask=0222,dmask=0222 0 0
2. ntfs-3g driver használata:
Ebben az esetben az ntfs-3g drivert kell telepíteni:
Code:su -c ‘yum install ntfs-3g’A felcsatolás folyamata ugyanaz, mint amit fentebb írtam. 🙂
Viszont az fstabban így kell rá hivatkozni:/dev/sdb1 /mnt/windows ntfs-3g defaults,fmask=0000,dmask=0000,uid=500 0 0
Az sdb1 csak példa! Figyeljetek oda, hogy megfelelő eszköznevet adjatok meg!
Remélem mostmár mindenkinek elsőre sikerül! 🙂./off
petipetya! Megint megnéztem a kimenetedet, (hsz:122 ) és leesett végre. Nem adtál meg célt, hogy hová csatolja.2007-06-17-22:13 Hozzászólás: Kérdések és válaszok Vasy-val :) Minden lehet (vegyes topic) :) #2115989Ha unod, akkor forgass rá egy működő kernelt. 😉
Nahát! strapal!
Ezt hogy csináltad? Hogyan tudtál szót érteni vele, és rávenni az Ubuntu telepítésére?
2007-06-17-22:13 Hozzászólás: Kérdések és válaszok Vasy-val :) Minden lehet (vegyes topic) :) #2115990Ha unod, akkor forgass rá egy működő kernelt. 😉
Nahát! strapal!
Ezt hogy csináltad? Hogyan tudtál szót érteni vele, és rávenni az Ubuntu telepítésére?

Ne aggódj, nagyok kicsi gépigényű kliens. Ráadásul csomag is van Ubira. Te mázlista.:)
Így van!
Ébresztő [lf.hu] klán! ;D
Igazság szerint én magam nem játszom mostanában. (Na jó elvétve codozok.) Mivel itt a nyár 🙂 és a szakdolgozat ideje. 🙁
De ősszel biztos több időm lesz. Akkor majd „odapörkölhetünk” neki. ;D
juuzer!
Hogy van a pályaszerkesztő ambíciód?

-
SzerzőBejegyzés

