Vladi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 881-890 / 2,068
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Urban Terror 4 #2100121
    Vladi
    Felhasználó

      Így van!

      Ébresztő [lf.hu] klán! ;D

      Igazság szerint én magam nem játszom mostanában. (Na jó elvétve codozok.) Mivel itt a nyár 🙂 és a szakdolgozat ideje. 🙁

      De ősszel biztos több időm lesz. Akkor majd „odapörkölhetünk” neki. ;D

      juuzer!

      Hogy van a pályaszerkesztő ambíciód?rolleyes.gif

      Hozzászólás: Célkeresztben a nyílt forráskód? #2117679
      Vladi
      Felhasználó

        ./off

        Volt egy nyolcadik vezér is: Szameg! Ez kiderül a feljegyzésekből:
        „Mikor megérkeztek a Kárpát-medencébe Álmos így szólt:
        Huba, Szameg! Hova hoztatok engem?”

        Azt hiszem – bocs: szvsz – ez a téma részemről még mindig nem ér meg ennél több komolyságot. 🙂

        Hozzászólás: Célkeresztben a nyílt forráskód? #2117680
        Vladi
        Felhasználó

          ./off

          Volt egy nyolcadik vezér is: Szameg! Ez kiderül a feljegyzésekből:
          „Mikor megérkeztek a Kárpát-medencébe Álmos így szólt:
          Huba, Szameg! Hova hoztatok engem?”

          Azt hiszem – bocs: szvsz – ez a téma részemről még mindig nem ér meg ennél több komolyságot. 🙂

          Hozzászólás: Célkeresztben a nyílt forráskód? #2117673
          Vladi
          Felhasználó

            „Látjátok feleim szümtükkel, mik vogymuk. Isa pur es homu vogymuk.”
            „Szvsz skacok skubi ide: btw por + hamu vagyunk”

            Jajanyám. 🙁

            Hozzászólás: Célkeresztben a nyílt forráskód? #2117674
            Vladi
            Felhasználó

              „Látjátok feleim szümtükkel, mik vogymuk. Isa pur es homu vogymuk.”
              „Szvsz skacok skubi ide: btw por + hamu vagyunk”

              Jajanyám. 🙁

              Hozzászólás: Bittorrent vs Linux #2066472
              Vladi
              Felhasználó

                Teljesen jó, csak kde-base kell hozzá. Viszont javaslom ne használj KTorrent 2.13-at vagy 2.14-et.
                Rossz tapasztalatom volt velük, nem részletezem.

                Esetleg ott a qBittorrent. Na ez meg Qt-t használ. 🙂
                Milyen disztro?

                Vladi
                Felhasználó
                  kisbetu wrote:
                  Akkor elhihetnéd végre.

                  Úgy próbálta. Csak „képben” csatolta.

                  petipetya! Konzolkimeneteket ezentúl ne képekkel csatold, hanem csak simán másold be hozzászólásnak.
                  Egyébként örülök, hogy sikerült!smiley.gif

                  Akkor rendszer indítás után nem csatolja automatikusan? Ezen kívül mindenképpen hivatkozni kell rá fstabban? Jó tudni. Majd én is kipróbálom.

                  [lehet, hogy így kellett volna csatolni:

                  Code:
                  mount -t ntfs /dev/sda1 /mnt/windows

                  Ha van kedved – fstab bejegyzés nélkül – kipróbálnád?]

                  Vladi
                  Felhasználó
                    kisbetu wrote:
                    Akkor elhihetnéd végre.

                    Úgy próbálta. Csak „képben” csatolta.

                    petipetya! Konzolkimeneteket ezentúl ne képekkel csatold, hanem csak simán másold be hozzászólásnak.
                    Egyébként örülök, hogy sikerült!smiley.gif

                    Akkor rendszer indítás után nem csatolja automatikusan? Ezen kívül mindenképpen hivatkozni kell rá fstabban? Jó tudni. Majd én is kipróbálom.

                    [lehet, hogy így kellett volna csatolni:

                    Code:
                    mount -t ntfs /dev/sda1 /mnt/windows

                    Ha van kedved – fstab bejegyzés nélkül – kipróbálnád?]

                    Vladi
                    Felhasználó

                      petipetya!

                      Nem kell semmit létrehozni. Azt írják:

                      IDE Device Names Changed

                      The new IDE drivers now cause all IDE drives to have device names such as /dev/sdX instead of /dev/hdX.

                      Tehát ezentúl az IDE driverek is az sdx nevezést használják, ugyanúgy mint a SATA driverek vagy az usb holmik.
                      Ha megnézed a /dev könyvtárat láthatod is.

                      Code:
                      ls /dev

                      Ahogy azt már korábban írtam. De azt mondtad, megnézted gpateddel. Nézd meg újra, milyen néven szerepel a meghajtód!

                      Ezután felcsatolhatod terminálban. Ha sikerült jöhet az fstab.

                      Látod Petya, ezért kell elolvasni a release notest! Akkor nincsenek ilyen problémáid.smiley.gif

                      Vladi
                      Felhasználó

                        petipetya!

                        Nem kell semmit létrehozni. Azt írják:

                        IDE Device Names Changed

                        The new IDE drivers now cause all IDE drives to have device names such as /dev/sdX instead of /dev/hdX.

                        Tehát ezentúl az IDE driverek is az sdx nevezést használják, ugyanúgy mint a SATA driverek vagy az usb holmik.
                        Ha megnézed a /dev könyvtárat láthatod is.

                        Code:
                        ls /dev

                        Ahogy azt már korábban írtam. De azt mondtad, megnézted gpateddel. Nézd meg újra, milyen néven szerepel a meghajtód!

                        Ezután felcsatolhatod terminálban. Ha sikerült jöhet az fstab.

                        Látod Petya, ezért kell elolvasni a release notest! Akkor nincsenek ilyen problémáid.smiley.gif

                      10 bejegyzés megtekintése - 881-890 / 2,068