voroskoi

Hozzászólások

2 bejegyzés megtekintése - 1-2 / 2
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: GRUB MBR #1944396
    voroskoi
    Felhasználó

      vazzeg, miertnem azt csinalod, amit mondtam?

      Bocs, de nem voltam otthon. Természetesen megcsináltam amit mondtál és sikerült.
      Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

      Vöröskõi

      Hozzászólás: GRUB MBR #1944394
      voroskoi
      Felhasználó

        Grub shellbe nem lehet belépni?
        Kód:
        #grub
          grub]root (hd0,0) (Ide írod a boot partíció számát) 
          grub]setup (hd0) (így az mbr-be települ a grub)
          grub]quit
        utána lehet configolni
        BY
        ssava

        De. Be tudok lépni és éppen ezt csináltam amit írtál. Tehát a GRUB ott van az MBR-ben, de utána akad el. Legalábbis ez az érzésem.
        Lehetséges, hogy a GRUB-nak hiányzik néhány file a /boot-ból és azért nem megy?
        Vagy lehet, hogy mûködne csak nincs jól beállítva?
        Most erre gondolok, de nem vagyok otthon, hogy megnézzem.

        Talán csak az ehhez hasonló soron kéne változtatni.

        Code:
        title UHU-Linux

        kernel (hd0,2)/boot/bzImage root=/dev/ide/host0/bus0/target0/lun0/part3     acpi=on quiet

        initrd (hd0,2)/boot/initrd

        De lehet, hogy tévedek. Azért kösz a segítséget. Ha van még ötletetek, szóljatok!

        Vöröskõi

      2 bejegyzés megtekintése - 1-2 / 2