xcut

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,251-1,260 / 3,339
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Mount és umount egyben #2030289
    xcut
    Felhasználó

      Nekem erre egy primitívebb scriptem van:

      Code:
      #!/bin/sh
      if [ „$1” = „in” ]; then
             mount /dev/hdb /mnt/cdrom && echo „Done.”;
             exit 0;
      fi
      if [ „$1” = „out” ]; then
             umount /mnt/cdrom && echo „Done.”;
             exit 0;
      fi

      # if no valid params…
      echo „Invalid or missing parameters!”;
      echo „Valid parameters are:”;
      echo ”  in: mount the dvd-rom into /mnt/cdrom”;
      echo ”  out: unmount the dvd-rom”;

      Hozzászólás: Memória optimalizálás #2029436
      xcut
      Felhasználó

        Nemsokára nekiállnék ooo-t forgatni gentoo alatt. Milyen flagekre gondolsz?
        [align=right][snapback]149537[/snapback][/align]

        -march= -mcpu= -O3 -pipe -fomit-frame-pointer -ffast-math

        Hozzászólás: Játékokról általában Linux alatt #2029762
        xcut
        Felhasználó

          A legtökéletesebb megoldás a QEMU. Csak ahhoz erõs proci kell…
          (A VMWare egy VESA 2D-s kártyát emulál, ezért nem jó… a QEMU az pedig csak a procot).
          De ígérnek valami olyasmit is a kernelbe, hogy virtuális gép… vagy volt valami ilyesmirõl szó.

          Hozzászólás: Mobiltelefon #2025890
          xcut
          Felhasználó

            Szerintem olcsóbb(?) [attól függ, mennyibe került a kábel], és erõforrás/idegrendszer kímélõbb lenne, ha vennél egy telefont, ami támogat valami rendes átvitelt (infra, bluetooth).

            Hozzászólás: 40 gigás partició fat32-re formázása #2029567
            xcut
            Felhasználó

              totcom ext2 pluginja tud olvasni ext2 és ext3 -at, írni azt nem tudom. hogy mi tud…
              [align=right][snapback]149240[/snapback][/align]

              azt tudom, írni is tudja, a reisert is…
              hanem van valami olyan is, amivel a windows önmaga is tudja kezelni…

              Hozzászólás: 40 gigás partició fat32-re formázása #2029565
              xcut
              Felhasználó

                Tudom, de sajna nem tudok más filerendszert, amit a linux és a windows is tud írni 🙁
                [align=right][snapback]149236[/snapback][/align]

                Elvileg van valami cucc a winhez, hogy tudjon kezelni ext2-es fájlrendszert… de asszem’ azzal ext3-at is visz. Reiserrõl nem tudok…

                Hozzászólás: ALSA többszálas hang #2025018
                xcut
                Felhasználó

                  nekem 1.0pre7try2-3.3.5-20050130 mplayerem van, és az gond nélkül együttmûködik az arts-sal…

                  Hozzászólás: 40 gigás partició fat32-re formázása #2029563
                  xcut
                  Felhasználó

                    Szerintem nem éri meg fat32-re formázni 30GB-nál nagyobb partot, mert:
                    1.) nem biztos, hogy stabil lesz [hivatalosan instabil]
                    2.) förtelmes a helykihasználása
                    3.) lassú

                    Hozzászólás: grub grafikus menü #2029512
                    xcut
                    Felhasználó

                      kukkants bele az uhu grubjának konfigjába (/boot/grub/menu.lst)

                      Hozzászólás: Suselinux letöltése ppc-re? #2029508
                      xcut
                      Felhasználó

                        szerintem még a gentoo sem egy rossz választás mac-re…

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,251-1,260 / 3,339