xcut

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,261-1,270 / 3,339
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: ALSA többszálas hang #2025011
    xcut
    Felhasználó

      tudok egy triviális megoldást: arts
      beálítod, hogy az alsa-t használja, és készen is vagy. kde vezérlõpulton 2 klikk az egész…

      Hozzászólás: Gentoo honosítás #2029021
      xcut
      Felhasználó

        a doc use flag neked meg van adva?

        Hozzászólás: Memória optimalizálás #2029429
        xcut
        Felhasználó

          1) A linuxot erõsen „hozzá nem értõ” – ráadásul – jórészt mérnökök írták, tehát biztos lehetsz benne, hogy önmegedtól nem valószínû, hogy olyat találhatsz ki, amitõl gyorsabb lesz a rendszered – max van egy két folt, ami áthelyezi a hangsúlyt, vagy újra lehet fordítani a programokat, ami akár 8-10, bár szélsõséges esetekben akár 18-20%-os gyorsulást is okozhat – internetes adatok szerint. (A gcc-ben a helyes proc típus használata ~85%-ot ad, a többi a többit – megint csak internetes források szerint.)
          4) az ooo, egyes kde programok ellen pedig nincs orvosság

          „Optimalizálni akarsz? Ok… fluxbox ablakkezelõ, vagy kisebb erõforrású (icevm, tabbet window manager)”
          sütheted a fluxot, ha egy komplett kde-t, meg gnome-ot kell betölteni egy alkalmazás miatt – ráadásul az elsõ program indulása még lassabb lesz; amit ezzel nyersz: a) néhány proc% melyet az extrák mûködtetésére nem kell fordítani B) jó sok memória, ami miatt a csicsák nincsnek c) sokkal jobb áttekinthatõség; amit vesztesz: a) nincs annyi dolog, amire kattyingatni lehet

          „programból törekedni a konzolos megoldásra, vagy a legminimalistább GUI-ra”
          na ez megoldás…de nem feltétlenül öröm (viszont lehet kis igényû progi is profi, sõt még látványos is, de nem jellemzõ)

          „aztán a gyakran használt programokat ramdisk-ekbe bedobálni (ehhez init-et kell birizgálni)”
          ez az aminek nincs értelme – a libek úgyis a memórában vannak, a gyorsan induló alkalmazásokat minek betenni, ami meg lassan indul egyszer úgyis be kell tölteni (nem mindegy mikó?)
          [align=right][snapback]149064[/snapback][/align]

          1.) az ooo-n nagyon nagyot tud dobni, ha fordítod jó flagekkel…
          4.) talán csak a forrásból fordítás… a KDE-n is dob rendesen (az én gépemen kb 2x olyan gyors pentium4-re optimalizálva, mint i386-ra)

          ezt úgy gondoltam, hogy KDE meg GNOME fent sincs…

          én eléggé sokmindenbõl konzolos programot használok… és jók azért.

          igen, de ha mondjuk csak egyszer bootol be a gép, akkor betölti, és onnantól gyors lesz… újraindítgatni meg nem kell.

          viszont akkor már tényleg rakjon fel egy rugalmasabb disztribet, mert az uhu-n ezt nagyon mazohista munka elvégezni (tipp: Gentoo, Debian, Slackware, etc…)

          Hozzászólás: Topiktörlések, mozgatások, zárások #1972795
          xcut
          Felhasználó
            Hozzászólás: Wine #1987687
            xcut
            Felhasználó

              Gyûjtõtopic, lakat;

              Hozzászólás: 5.10, Breezy Badger #2029053
              xcut
              Felhasználó

                Elõre szólok: ha átkanyarodik a topic gyûjtõtopicba, akkor lakatolom; amíg a disztribúcióról megy a beszélgetés, addig maradhat.

                Hozzászólás: Memória optimalizálás #2029425
                xcut
                Felhasználó

                  Optimalizálni akarsz? Ok… fluxbox ablakkezelõ, vagy kisebb erõforrású (icevm, tabbet window manager), minden programból törekedni a konzolos megoldásra, vagy a legminimalistább GUI-ra, aztán a gyakran használt programokat ramdisk-ekbe bedobálni (ehhez init-et kell birizgálni). Persze ez csak akkor jó, ha nem használsz nagy memóriaigényû alkalmazásokat (pl játékok)…

                  Hozzászólás: Topiktörlések, mozgatások, zárások #1972794
                  xcut
                  Felhasználó
                    Hozzászólás: UHU 1.2 #2014985
                    xcut
                    Felhasználó
                      Hozzászólás: ping #2029410
                      xcut
                      Felhasználó

                        Udv!

                        Meg tudja nekem mondani, hogy a ping melyik portot hasznalja?

                        Morzel
                        [align=right][snapback]148973[/snapback][/align]

                        szerintem a 7-eset (de nem biztos)…

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,261-1,270 / 3,339