Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Valószínû nyáron lesz munkám, és a köv paramétereknek megfelelõ laptop érdekelne:
– 233MHz vagy gyorsabb proci
– Legalább 32MB, de jó lenne ha 64 vagy több memória
– GF2 szintû, esetleg jobb videókártya
– CDROM
– Minden drivere meglegyen
Jó lenne, ha ezt a laptopot 60 alatt le tudnánk biznicelni. Valószínû augusztus végére lesz meg a pénz, szóval akkor lehet belõle valami… ha valaki tud valamit, akkor írjon privit, vagy mail-t (privire gyorsabban tudok válaszolni).Nekem nem a játék telepítésével, hanem magával a játékkal vannak gondjaim…
Hogyan lehet bejutni egy olyan rendszerbe, ahol kapok alig 40mp-et, meg 3 féle biztonsági rendszeren (user id, voice print, elliptic curve) kell(ene) keresztülhúzni? mert az áthatolás megvan 20-25mp alatt, de a feladatot nem bírom elvégezni… hiába csinálom a call bouncing-ot…
Valami aranyos csaj arca, és „root me” vagy „fsck me” felirat ^^
dettó.
[align=right][snapback]138676[/snapback][/align]én is támogatom
„Ma a virtuális gép fogalmát az M$ DO$ futtatására használják…”
Hogy mi? Ha beledöglök sem értem…
Még, ha a virtuális gépet használnák a DOS futtatására, de hogy a magát a fogalmát? Nem írtad ezt el? (Vagy, mert nem aludtam sokat, ezért nem értem… qurvára elõfordulhat.)
[align=right][snapback]138371[/snapback][/align]Valami olyasmit akar mondani, hogy a virtuális gép az a pentium proci 16bit-es emulációja. Csak szerintem ez hülyeség…
Ezen a topicon akkorát mosolyogtam, hogy bevágtam a fejem a billentyûzet csuklótámaszába…
http://pcforum.hu/tarsalgo/23988-63/Linux-…lok+klubja.htmlWindows 1.0 (nincs az az egér amit felismerne – minios.uw.hu), OpenVMS alpha procira :), Derbian Sparc architektúrára… ötlet van bõven ;))
[align=right][snapback]138230[/snapback][/align]esetleg LFS…
Amikor én elkezdtem foglalkozni a Linuxszal, leginkább az érdekelt volna, hogy miért ilyen a könyvtár-hierarchia, mi az /etc meg az /sbin, miért /usr az /usr, mi a különbség az /sbin, az /usr/sbin és az /usr/local/sbin között, stb. A mai napig nem találtam ezekre a kérdéseimre olyan választ, amire azt mondanám, kielégített. Alapvetõ, hogy tudjam, melyik könyvtárban mik vannak, enélkül szerintem nem is érdemes nekiállni. Mégsem tudom ezt a mai napig egészen biztosan.
Szóval az a pár dolog, az nagyon sok dolog lehet. Ha én az infrámat akarom életre kelteni, akkor a teljes ircomm eszközkezelésrõl, plusz a soros és USB-portok kezelésérõl, ezek az infrával való összekötésérõl átfogó ismeretekkel kellene rendelkeznem, mielõtt idemerészkedek a fórumra? Ha ezt valaki mélyen el akarja sajátítani, akkor az hetekbe, de lehet, hogy hónapokba telik.
Nehéz ám azt behatárolni, hogy mit kell tudni. Nekem pl. itt véletlenül felszedett infó (nem kérdezte senki, valaki elejtette) volt a fuser parancs, majdnem elélveztem, mert ezt kerestem hetek óta, tudnom kellett, hogy egy file-t, eszközt mi fog. Piros, alkoholos filccel felírtam az asztalra, hogy többet el ne felejtsem. Ha itt feldobtam volna egy topicot: „Mivel tudom…” címmel, 3 perc múlva meglett volna a válasz. Na, itt kell keresni az egyensúlyt.
A keresõbe beírni egy hibaüzenetet, alapvetõ.
Tételezzük fel, hogy teljesen hülye vagyok a Linuxhoz. (nem vagyunk túl messze az igazságtól! 😀 ) Hogy tehetek fel normálisan, okosan olyan kérdést, aminek pl. feltétele az, hogy tisztába legyek a Linux alapvetõ mûködésével (eszközök, /proc, stb.) Annyit tudok mondani: nem mûködik a kávéfõzõm, nem csinál semmit. Erre jön a lebasz, hogy legalább a logot please. Ránézek a lógómra, de nincs rágravírozva a megoldás, ezért kétségbeesek. Ha meg azt mondják: a dmesg kimenetét greppeld le az eszközre és kopizd be ide, valószínûleg rájövök, hogy rossz helyen járok! 🙂
Fantasztikus!!! Légy kedves nekem megmondani, hogy mik azok a keresõszavak, amelyekkel a konzol üzenetei máshová, bárhová a középsõ gombbal átmásolhatók eredményt megkaphatom. (még nem tudom sem azt, hogy középsõ egérgomb, sem azt, hogy…) A gpm és hasonló szavak, melyek nyilván eszközei a megvalósításnak, de a júzer ezt még nem tudhatja, nem használhatók. Próbáltam 1-2 keresést, de nem igazán sikerült. Persze ne 15000 találat legyen, amibõl 14992 teljesen másról szól. 🙂
Ez derék. Szerintem ez a helyes út! Pláne, ha érdekel. Nekem nincs ATI kártyám, de követem az ATI-s topicot is, mert érdekel. Okosat nem tudok mondani, de ha egyszer valaki ATI dologban kérdez, nem biztos, hogy teljesen hülye leszek.
U.i.: A kávézó topicjai nem idõrendben vannak? Vagy csak nálam van valami elrontva? 😉
[align=right][snapback]138127[/snapback][/align]As I mentioned before, mielõtt valaki belevág egy oprendszerbe, nem árt egy icipici ismeretanyagot felvenni. Ha lusta rá, akkor meg kérjen meg hozzáértõt. Aki arra is lusta, hogy pár alap dolognak utánanézzen, akkor szerintem nincs is mirõl beszélni.
Pl ha beírod a hibaüzenetet a keresõbe, az sokat segíthet.
PS: nálam is furán rendezõdik…
A legkisebb disztró az lfs. De az nagyon szagértõknek ajánlott, szerintem próbálkozz meg egy slakival.
-
SzerzőBejegyzés