Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Van egy rossz hírem: a segíteni szándékozónak is meg kéne tanulni okosan kérdezni a buta júzertõl, hogy ki tudja nyõgni mi a baja, majd rávezetni a megoldásra akár olyan szinten, hogy konzolról hogyan tudja kimásolni a hibaüzenetet 🙂 fontos szerintem, még ha ilyen apró dologban is mint a másolás, hogy legyen sikerélménye a kezdõnek, _ha_ arra törekszünk, hogy a linuxot minél többen használják.
[align=right][snapback]138103[/snapback][/align]Neki kell a segítség. Cserébe mi legalább annyit elvárunk, hogy kérdezni tudjon, illetve intelligensen reagáljon az útmutatókra, ne csak „nemmegyhelpplízomgwtflol”…
Mi azzal, hogy segítünk, szivességet teszünk. A haveromtól kell mondjuk egy DVD, akkor én se úgy megyek hozzá, hogy „addmáidemoströgtön”, hanem alázattal megkérem, mivel nekem kell valami, ami neki van, és azt õ ingyen a rendelkezésemre bocsájtja.Meg az se ártana, ha mielõtt valaki belekezd valamibe, legalább egy picit utánanéz. Pl én is, mielõtt VMWare-re raktam volna Linuxot, átolvasgattam a linuxportal.hu-s doksikat. Utána raktam VMWare-re, majd ott kicsit szoktam a cuccost, majd onnan élesbe. Tudom, én infós érdeklõdésû vagyok, de sokan úgy vágnak bele a linux telepítésébe, hogy még egy WinXP-t se tudnak felrakni, és még fogalmuk sincs olyan alapfogalmakról, amik elengedhetetlenek akármilyen oprendszer felrakásához/adminisztrálásához. Jó példa erre az a júzer (a nickjére nem emlékszem), akinek volt egy C meg egy D meghajtója. A C-n a Win, a D-n a cuccai, majd felrakta a D-re a Linuxot, és csodálkozott, hogy eltûntek a cuccosai. Ilyen mi a ráknak rak fel rendszert? Tanuljon. Ha nem akar, akkor kérjen meg olyat, aki ért hozzá. Ha elromlik a hûtõ, én se állok neki megszerelni, hanem szerelõt hívok.
Lénygében ez itt a központi kérdés szerintem. A Linuxfórum = hacker fórum?
Van igazság az itt leírtakban pro is és kontra is. A kérdezõi oldal tehetne valamit azért, hogy megtalálja a problémáját, de azért ahogy kérdezni is tudni kell, keresni sem mindig egyszerû. Pl. szétguglizom magam, mielõtt idejövök, nem lelek semmit. Topic. Elsõ hozzászólás: Google-link. Másképp keresett, mint én. Max.thx, és megint tanultam.
Ezzel együtt nagyobb türelem is mutatkozhatna a válaszoló részérõl. Volt valahol egy okosság, hogy duzzogó arcot vágni 3x annyi izmot mozgat meg, mint a mosolygás – spórolj az energiával. Itt is lehetne érvényes ez.
Namost lehet hogy én vagyok a hülye, de a példának felhozott DivX fájl „streamjei” ROHADTUL NEM olyan „streamek” mint amirõl a cikk beszél, mert itt a sávokat (audio, video, esetleg felirat) hívják így… Tehát az illusztráció fatális baromság, a winexploreres szöveggel együtt.
Ha jól értettem a cikket, ennek a lényege kb hogy egy fájlba több folyamat is írhat úgy, hogy csak bizonyos részei módosulnak, így a másik folyamat (pl. második editor) által végzett módosítások nem vesznek el mentéskor? Nem rossz 5let!
[align=right][snapback]137830[/snapback][/align]én úgy értelmeztem, hogy van a divx fájl, és ahhoz van egy stream, amiben a win a „summary information”-t tárolja…
igazából ezt az NTFS dolgot nem értem, de ha egy könyvtárba nem tudsz belépni, akkor keresni sem tudsz a tartalmára. kivéve a root. de annak meg mindent lehet… 🙂
[align=right][snapback]137784[/snapback][/align]Kicsit pontosabb leírás:
http://pcforum.hu/cikkek/104/Az+NTFS+fajlr…er/oldal/2.htmlHülye kérdés, megint technikai, húdekocka, de felteszem: szóval olvastam, hogy az ntfs-ben lehet olyat csinálni, hogy stream. Azaz én létrehozok mondjuk egy proba.txt nevû fájlt, majd utána egy proba.txt:valaminev-et, ami ugye totál rejtett, és nem is lehet rá sehogyan sem visszakeresni… ilyesmi van-e linux-komaptibilis filerendszerben? és ha igen, akkor hogyan?
Nos… emlékszem arra, hogy én GSM szervert akartam üzemeltetni, csak nem találtam…
Illetve van egy olyan beállítás a telómon, hogy neten keresztül küldje a cuccost, szóval valami lehetõség biztosan van, csak nem a nagyközönségnek ^^Mondom, én vim GSM szerver után nyomozgatnék;
$date[0]->year = 2005;
$date[0]->month = 1;
$date[0]->day = 1;
$date[1]->year = 2005;
$date[1]->month = 3;
$date[1]->day = 2;
$date[2]->year = 2005;
$date[2]->month = 12;
$date[2]->day = 31;if( (timetoint(NOW) >= timetoint($date[0])) && (timetoint(NOW) age = 15;
}elseif( (timetoint(NOW) >= timetoint($date[1]) && (timetoint(NOW) age = 16;
}//mivel magyarul nem tudok rendesen ^^
//gyk: márc 2-ig 15, azóta 16-Mit keres a szõke nõ a banánban??
-Az elemeket….– Mi a legjobb ajándék?
– Aorta
– Miért?
– Mert az szívbõl jön.– Mit mondott Julius Caesar, mikor meglátta unokaöccsét vezeték nélküli head-set-tel?
– Te is fiam, Bluetooth?– Hogy lehet elsüllyeszteni egy szõkékkel teli tengeralattjárót?
– Csak kopogj be!– Mit csináljon az a paraszt akinek nincsen földje?
– Vessen magára!– Mit csinálnak a Real Madrid szurkolói,miután megnyerte a csapatuk a bajnokságot?!
– Kikapcsolják a Play Station-t!– Hogy hívják a háromdimenziós szekeret?
– Térfogat.– Hogyan lehet legkönnyebben betörni egy szõke nõ orrát?
– -
SzerzőBejegyzés