xcut

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,441-1,450 / 3,339
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Egyéni vélemény a fórumról #2019852
    xcut
    Felhasználó

      Van egy rossz hírem: a segíteni szándékozónak is meg kéne tanulni okosan kérdezni a buta júzertõl, hogy ki tudja nyõgni mi a baja, majd rávezetni a megoldásra akár olyan szinten, hogy konzolról hogyan tudja kimásolni a hibaüzenetet 🙂 fontos szerintem, még ha ilyen apró dologban is mint a másolás, hogy legyen sikerélménye a kezdõnek, _ha_ arra törekszünk, hogy a linuxot minél többen használják.
      [align=right][snapback]138103[/snapback][/align]

      Neki kell a segítség. Cserébe mi legalább annyit elvárunk, hogy kérdezni tudjon, illetve intelligensen reagáljon az útmutatókra, ne csak „nemmegyhelpplízomgwtflol”…
      Mi azzal, hogy segítünk, szivességet teszünk. A haveromtól kell mondjuk egy DVD, akkor én se úgy megyek hozzá, hogy „addmáidemoströgtön”, hanem alázattal megkérem, mivel nekem kell valami, ami neki van, és azt õ ingyen a rendelkezésemre bocsájtja.

      Meg az se ártana, ha mielõtt valaki belekezd valamibe, legalább egy picit utánanéz. Pl én is, mielõtt VMWare-re raktam volna Linuxot, átolvasgattam a linuxportal.hu-s doksikat. Utána raktam VMWare-re, majd ott kicsit szoktam a cuccost, majd onnan élesbe. Tudom, én infós érdeklõdésû vagyok, de sokan úgy vágnak bele a linux telepítésébe, hogy még egy WinXP-t se tudnak felrakni, és még fogalmuk sincs olyan alapfogalmakról, amik elengedhetetlenek akármilyen oprendszer felrakásához/adminisztrálásához. Jó példa erre az a júzer (a nickjére nem emlékszem), akinek volt egy C meg egy D meghajtója. A C-n a Win, a D-n a cuccai, majd felrakta a D-re a Linuxot, és csodálkozott, hogy eltûntek a cuccosai. Ilyen mi a ráknak rak fel rendszert? Tanuljon. Ha nem akar, akkor kérjen meg olyat, aki ért hozzá. Ha elromlik a hûtõ, én se állok neki megszerelni, hanem szerelõt hívok.

      Hozzászólás: Egyéni vélemény a fórumról #2019849
      xcut
      Felhasználó

        Lénygében ez itt a központi kérdés szerintem. A Linuxfórum = hacker fórum?

        Hozzászólás: Egyéni vélemény a fórumról #2019837
        xcut
        Felhasználó

          Van igazság az itt leírtakban pro is és kontra is. A kérdezõi oldal tehetne valamit azért, hogy megtalálja a problémáját, de azért ahogy kérdezni is tudni kell, keresni sem mindig egyszerû. Pl. szétguglizom magam, mielõtt idejövök, nem lelek semmit. Topic. Elsõ hozzászólás: Google-link. Másképp keresett, mint én. Max.thx, és megint tanultam.

          Ezzel együtt nagyobb türelem is mutatkozhatna a válaszoló részérõl. Volt valahol egy okosság, hogy duzzogó arcot vágni 3x annyi izmot mozgat meg, mint a mosolygás – spórolj az energiával. Itt is lehetne érvényes ez.

          Hozzászólás: Kocsma topik #1948777
          xcut
          Felhasználó

            Namost lehet hogy én vagyok a hülye, de a példának felhozott DivX fájl „streamjei” ROHADTUL NEM olyan „streamek” mint amirõl a cikk beszél, mert itt a sávokat (audio, video, esetleg felirat) hívják így… Tehát az illusztráció fatális baromság, a winexploreres szöveggel együtt.

            Ha jól értettem a cikket, ennek a lényege kb hogy egy fájlba több folyamat is írhat úgy, hogy csak bizonyos részei módosulnak, így a másik folyamat (pl. második editor) által végzett módosítások nem vesznek el mentéskor? Nem rossz 5let!
            [align=right][snapback]137830[/snapback][/align]

            én úgy értelmeztem, hogy van a divx fájl, és ahhoz van egy stream, amiben a win a „summary information”-t tárolja…

            Hozzászólás: Kocsma topik #1948774
            xcut
            Felhasználó

              igazából ezt az NTFS dolgot nem értem, de ha egy könyvtárba nem tudsz belépni, akkor keresni sem tudsz a tartalmára. kivéve a root. de annak meg mindent lehet… 🙂
              [align=right][snapback]137784[/snapback][/align]

              Kicsit pontosabb leírás:
              http://pcforum.hu/cikkek/104/Az+NTFS+fajlr…er/oldal/2.html

              Hozzászólás: Aludni jó! :D #2019526
              xcut
              Felhasználó
                Hozzászólás: Kocsma topik #1948772
                xcut
                Felhasználó

                  Hülye kérdés, megint technikai, húdekocka, de felteszem: szóval olvastam, hogy az ntfs-ben lehet olyat csinálni, hogy stream. Azaz én létrehozok mondjuk egy proba.txt nevû fájlt, majd utána egy proba.txt:valaminev-et, ami ugye totál rejtett, és nem is lehet rá sehogyan sem visszakeresni… ilyesmi van-e linux-komaptibilis filerendszerben? és ha igen, akkor hogyan?

                  Hozzászólás: Ingyenes SMS #2019305
                  xcut
                  Felhasználó

                    Nos… emlékszem arra, hogy én GSM szervert akartam üzemeltetni, csak nem találtam…
                    Illetve van egy olyan beállítás a telómon, hogy neten keresztül küldje a cuccost, szóval valami lehetõség biztosan van, csak nem a nagyközönségnek ^^

                    Mondom, én vim GSM szerver után nyomozgatnék;

                    Hozzászólás: Idén hány éves vagy? #2019225
                    xcut
                    Felhasználó

                      $date[0]->year = 2005;
                      $date[0]->month = 1;
                      $date[0]->day = 1;
                      $date[1]->year = 2005;
                      $date[1]->month = 3;
                      $date[1]->day = 2;
                      $date[2]->year = 2005;
                      $date[2]->month = 12;
                      $date[2]->day = 31;

                      if( (timetoint(NOW) >= timetoint($date[0])) && (timetoint(NOW) age = 15;
                      }elseif( (timetoint(NOW) >= timetoint($date[1]) && (timetoint(NOW) age = 16;
                      }

                      //mivel magyarul nem tudok rendesen ^^
                      //gyk: márc 2-ig 15, azóta 16

                      Hozzászólás: vicc #1922731
                      xcut
                      Felhasználó

                        -Mit keres a szõke nõ a banánban??
                        -Az elemeket….

                        – Mi a legjobb ajándék?
                        – Aorta
                        – Miért?
                        – Mert az szívbõl jön.

                        – Mit mondott Julius Caesar, mikor meglátta unokaöccsét vezeték nélküli head-set-tel?
                        – Te is fiam, Bluetooth?

                        – Hogy lehet elsüllyeszteni egy szõkékkel teli tengeralattjárót?
                        – Csak kopogj be!

                        – Mit csináljon az a paraszt akinek nincsen földje?
                        – Vessen magára!

                        – Mit csinálnak a Real Madrid szurkolói,miután megnyerte a csapatuk a bajnokságot?!
                        – Kikapcsolják a Play Station-t!

                        – Hogy hívják a háromdimenziós szekeret?
                        – Térfogat.

                        – Hogyan lehet legkönnyebben betörni egy szõke nõ orrát?

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,441-1,450 / 3,339