xcut

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,531-1,540 / 3,339
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Topiktörlések, mozgatások, zárások #1972693
    xcut
    Felhasználó

      EHHE rég jártam itt, de erre a pillanatra nagyon vártam 😀

      XCUT üdv a moderátor csoportba 😀
      [align=right][snapback]131476[/snapback][/align]

      arigato

      Hozzászólás: Kocsma topik #1948635
      xcut
      Felhasználó

        Illetve vegyél elõ egy 1.44-es floppyt és olvasd el amit arra írtak.
        [align=right][snapback]131471[/snapback][/align]

        igen, de ott csak pár 100kB-ról van szó, én meg eléggé ciki helyzetbe kerültem, amikor ez kiderült -.-
        az embereket meg kellene tanítani, hogy 1000 != 1024

        Hozzászólás: Kocsma topik #1948633
        xcut
        Felhasználó

          Túl korán van még a számoláshoz ,de 1024 a szorzó és nem 1000. Nem lehet ,hogy ez a bibi ?
          [align=right][snapback]131465[/snapback][/align]

          én azt tartom valószínûnek, hogy nem tudott valami okos számolni, és ha byte-okban fejezzünk ki a DVD kapacitását, akkor 47-tel kezdõdik…

          Hozzászólás: automatikus indítás #2013888
          xcut
          Felhasználó

            Sziasztok!

            Feltettem a XAMPP csomagot, melytõl könnyen tudom szerkeszteni a weboldalam offlineban mivel a csomag ad apache, mysql, php-t.
            Viszont most minden indítás után, ha dolgozni akarok vele, be kell lépni rootal és ki kell adni egy /opt/lampp/lampp start parancsot.

            a kérdés az hogy hogyan lehet automatikusan indítani egy root jogokt igénylõ parancsot.
            [align=right][snapback]131457[/snapback][/align]

            hozzáadod az initscriptekhez…

            Hozzászólás: nvu – használja/ismeri vki? #2013886
            xcut
            Felhasználó
              Hozzászólás: Kocsma topik #1948631
              xcut
              Felhasználó

                lenne egy kérdésem, ami lehet hülyeség, dehát evvan;
                miért van az, hogy a DVD-en díszeleg a 4,7 GB felirat, ami ugye a méretére utal, gyakorlatilag meg csak 4 448 MB-os a kapacitása a lemeznek?

                Hozzászólás: Nem tudok áttérni Windowsról Linuxra #2013815
                xcut
                Felhasználó

                  Ja, bocs, ezt nem is láttam. (

                  Hozzászólás: Több linux #2013861
                  xcut
                  Felhasználó

                    Na ezt hogy csináltad ? Akkor már 5 elsödleges partició lenne ,ami nem lehet elméletileg
                    [align=right][snapback]131439[/snapback][/align]

                    gyakorlatilag igen, néhány partícionáló progi megengedi, de pl a cfdisk is kiabál érte, hogy instabil, meg nem egészen szabványos;

                    Hozzászólás: nvu – használja/ismeri vki? #2013883
                    xcut
                    Felhasználó

                      Egy ideje a hupon láttam ezt a progit, csak azt kérdezem, használja e valaki, szóval érdemes e tökölnöm a telepítésével, mert nem nagyon sikerülget.

                      De tudom az okát: nem olvastam végig a rídmít, és ezért nem megy, de majd javítok 😀

                      Ja, amúgy UHU 1.2-t használok, és a tarballból (tar.bz2) próbáltam telepíteni

                      NZs
                      [align=right][snapback]131434[/snapback][/align]

                      1.) mi az a nvu?
                      2.) olvasd végig a readme-t
                      3.) ha nagyon nem akar menni, akkor van oldal, ahol lehet csomagot kérni, az ubk-tól, (de ne nagyon reménykedj…)

                      mellesleg az ilyen problémák a kedvenceim, aminél az illetõ tudja, hogy miért nem megy, csak lusta kipróbálni, és megkérdezi a többieket, hogy nekik sikerült-e, ahelyett, hogy kiadna pár parancsot.
                      [bocs, nem pont neked, csak általánosságban]

                      Hozzászólás: Topiktörlések, mozgatások, zárások #1972691
                      xcut
                      Felhasználó

                        a szabilinuxos topicot lezártam, mivel úgy gondolom értelmét vesztette…

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,531-1,540 / 3,339