Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Helló!
🙂
Valaki tudja hogyan kell elinditani egy zene dvd-t suse linux-al?
Nagyon kezdõ linuxos vagyok!
A segítséget elõre is kösz!
[align=right][snapback]119062[/snapback][/align]elõször is, olvasd el ezt.
másodszor: lemez berak, `man mplayer`, rájön hogyan kell audio dvd-t lejátszani, vagy esetleg ellátogat erre a lapra, ahol le van írva biztosan, majd hallgat és örül ^^Ok. -eddig én is igy gondoltam
De – mindegyiknél külön boot kell-e, elég ha egy közös /home -t csinálok, (vagy erre is kerülnek specifikus rendszer elemek, igy jobb ha nem közösködök vele, – melyik rendszer betöltõjét használjam ( szeretném telepiteni a gentoot Sackit, BPhantert, Suse-t. (de ez még változhat pl UHU .-de sajna az 1.2 rc.-k nálam lefagy)
[align=right][snapback]118916[/snapback][/align]bút is egy elég, csak akkor ajánlom úgy csináld, h
/boot
/boot/grub
/boot/egyikrendszercuccai
/boot/másikrendszercuccaivagy valami ilyesmi…
közös home-ot én is szerettem volna, de aztán nálam okosabbak azt mondták, h nem ajánlatos; szépen kifejtették, h miért én pedig beláttam ^^ [ha érdekel, akkor kapsz egy „optional quest”-et: keresd meg ^^]
LINK
nah, akinek van egy kis szabadideje, plz ezt a tesztet csinálja meg… kíváncsi vagyok az eredményekre ^^
nekem az avatarom gondolom sejteti, h ki jött ki ^^Sziasztok!
Olyan segítségre lenne szükségem, hogy mysql-t kéne telepíteni egy serverre, hogy mûködjön is, honnan lehet erre valami leírást szerezni magyarul, hogy mit és hogy kéne beállítani?
[align=right][snapback]118955[/snapback][/align]elõször ezt kellene elolvasnod szvsz…
Kiszedtem 2 sort az fstabból (amit utólag tettem fel) és már nincs betöltéskor a hibaüzenet.
Most mást szurtam el, emergeltem az nvidia-t és valamit beállítottam (valami autoloadot) (a gentoo x kialakitásáról van egy doksi abból csináltam) Most betöltéskor pirossal hibaüzenetet ir ki, hogy nem találja az nvidia kernelt.
meg eléggé szétlõttem az x86 configot (természetesen elõtte nem csináltam másolatot.mindenedetre bejön a gnome, (bár ez is hibaüzeneteket ir- de legalább már itt tartok.)
Más -következõkben szeretném a segitségeteket kérni.
Mivel azt tapasztalom, hogy érdemes néhány disztribucióval foglalkozni, mert mindegyikbõl lehet bõven tanulni, többet szeretnék feltenni egy merevlemezre.
Eddig egy xp, és egy disztri – volt a maximum.
Tehát van egy 80G wincsi, erre szeretnék mondjuk négy disztrit feltenni.
Hogyan partrícionáljak? Elég egy swap és egy boot?Ti hogyan partricionálnátok ha Ti is egy lemezre tesztek többet?
[align=right][snapback]118852[/snapback][/align]egy swap elég az összes rendszernek…
Valamit nagyon elállíthattam a gentoo-mon, mert nagyon lassú. Már az elsõ perctõl fogva lassú volt, de csak most kezd igazán feltünni. Mitõl lassúlhat meg nagyon? Néztem a memóriafelhasználást: bekapcsolás után nagyon kicsi, de, ha nem is használom, akkor is lassan kúszik felfelé. A programok, ha elindultak már nem lassúak, de az elindulásuk nagyon lassú. A neverwinteremnek több mint egy perc kell az elinduláshoz, pedig Slackware alatt (most néztem) 5-10 másodperc és bejön. Slackware alatt Ext2-õt használok, Gentoo alatt pedig Reiser-t, lehet ez? Lehet, hogy rossz optimalizáció?
Mivel, hogy eddíg nem nagyon foglalkoztam a fordítási flag-ekkel, így nem nagyon értek hozzájuk.
Segítsetek!Elõre is köszi!
[align=right][snapback]118718[/snapback][/align]eleinte nálam is így volt, majd odáig fajult, h a processzek össze-vissza zabálták a memóriát, egy elszabadult, lefoglalta az egészet, és a rendszer swappolt össze-vissza, közben meg használhatatlan volt…
a megoldásom erre az „mkreiserfs” parancs volt… ezért érdekel a megoldás ^^megjegyzem, h a query time-ok nálam 0.1 és 0.3 mp között szokott lenni, szóval lehet nem -csak- a mysql-lel van a baj…
:-/
A ‘csináld magad’ módszerhez mit ajánlanátok? LFS, Rock linux (stb) ?
Nem az lenne a lényeg, hogy egy nagyon precíz rendszer legyen, aminek az elkészítése nehéz, lassú. Mi a lehetõ leggyorsabb módja az elkészítésének?
[align=right][snapback]118463[/snapback][/align]minek 3, amikor az mldonkey mindet tudja?
amugy nekem nem lassu…
[align=right][snapback]118602[/snapback][/align]az mldonkey azon programok közé tartozik, amelyek elsõre áttekinthetetlennek tûnnek, és belenézek, majd „megijedek” tõle, aztán valamikor egyszer elõveszem, és megtanulom használni, majd le se akarok róla szokni ^^
[az mldonkey ha jól emlékszem, akkor nem támogatja a dc-t se…]
-
SzerzőBejegyzés