xcut

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,801-1,810 / 3,339
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Melyik való nekem? (A válasz!) #1974440
    xcut
    Felhasználó

      Helló!
      🙂
      Valaki tudja hogyan kell elinditani egy zene dvd-t suse linux-al?
      Nagyon kezdõ linuxos vagyok!
      A segítséget elõre is kösz!
      [align=right][snapback]119062[/snapback][/align]

      elõször is, olvasd el ezt.
      másodszor: lemez berak, `man mplayer`, rájön hogyan kell audio dvd-t lejátszani, vagy esetleg ellátogat erre a lapra, ahol le van írva biztosan, majd hallgat és örül ^^

      Hozzászólás: gentoo telepités #2001359
      xcut
      Felhasználó

        Ok. -eddig én is igy gondoltam
        De – mindegyiknél külön boot kell-e, elég ha egy közös /home -t csinálok, (vagy erre is kerülnek specifikus rendszer elemek, igy jobb ha nem közösködök vele, – melyik rendszer betöltõjét használjam ( szeretném telepiteni a gentoot Sackit,  BPhantert, Suse-t. (de ez még változhat pl UHU .-de sajna az 1.2 rc.-k nálam lefagy)
        [align=right][snapback]118916[/snapback][/align]

        bút is egy elég, csak akkor ajánlom úgy csináld, h
        /boot
        /boot/grub
        /boot/egyikrendszercuccai
        /boot/másikrendszercuccai

        vagy valami ilyesmi…

        közös home-ot én is szerettem volna, de aztán nálam okosabbak azt mondták, h nem ajánlatos; szépen kifejtették, h miért én pedig beláttam ^^ [ha érdekel, akkor kapsz egy „optional quest”-et: keresd meg ^^]

        Hozzászólás: Kocsma topik #1948464
        xcut
        Felhasználó

          LINK
          nah, akinek van egy kis szabadideje, plz ezt a tesztet csinálja meg… kíváncsi vagyok az eredményekre ^^
          nekem az avatarom gondolom sejteti, h ki jött ki ^^

          Hozzászólás: Hogyan kell a dsl kapcsolatot beállítani?? #2002969
          xcut
          Felhasználó
            Hozzászólás: Kocsma topik #1948463
            xcut
            Felhasználó

              Sziasztok!

              Olyan segítségre lenne szükségem, hogy mysql-t kéne telepíteni egy serverre, hogy mûködjön is, honnan lehet erre valami leírást szerezni magyarul, hogy mit és hogy kéne beállítani?
              [align=right][snapback]118955[/snapback][/align]

              elõször ezt kellene elolvasnod szvsz…

              Hozzászólás: gentoo telepités #2001357
              xcut
              Felhasználó

                Kiszedtem 2 sort az fstabból (amit utólag tettem fel) és már nincs betöltéskor a hibaüzenet.

                Most mást szurtam el, emergeltem az nvidia-t és valamit beállítottam (valami autoloadot) (a gentoo x kialakitásáról van egy doksi abból csináltam) Most betöltéskor pirossal hibaüzenetet ir ki, hogy nem találja az nvidia kernelt.
                meg eléggé szétlõttem az x86 configot (természetesen elõtte nem csináltam másolatot.

                mindenedetre bejön a gnome, (bár ez is hibaüzeneteket ir- de legalább már itt tartok.)

                Más -következõkben szeretném a segitségeteket kérni.

                Mivel azt tapasztalom, hogy érdemes néhány disztribucióval foglalkozni, mert mindegyikbõl lehet bõven tanulni, többet szeretnék feltenni egy merevlemezre.

                Eddig egy xp, és egy disztri – volt a maximum.
                Tehát van egy 80G wincsi, erre szeretnék mondjuk négy disztrit feltenni.
                Hogyan partrícionáljak? Elég egy swap és egy boot?

                Ti hogyan partricionálnátok ha Ti is egy lemezre tesztek többet?
                [align=right][snapback]118852[/snapback][/align]

                egy swap elég az összes rendszernek…

                Hozzászólás: Gentoo-keksz #1993703
                xcut
                Felhasználó

                  Valamit nagyon elállíthattam a gentoo-mon, mert nagyon lassú. Már az elsõ perctõl fogva lassú volt, de csak most kezd igazán feltünni. Mitõl lassúlhat meg nagyon? Néztem a memóriafelhasználást: bekapcsolás után nagyon kicsi, de, ha nem is használom, akkor is lassan kúszik felfelé. A programok, ha elindultak már nem lassúak, de az elindulásuk nagyon lassú. A neverwinteremnek több mint egy perc kell az elinduláshoz, pedig Slackware alatt (most néztem) 5-10 másodperc és bejön. Slackware alatt Ext2-õt használok, Gentoo alatt pedig Reiser-t, lehet ez? Lehet, hogy rossz optimalizáció?

                  Mivel, hogy eddíg nem nagyon foglalkoztam a fordítási flag-ekkel, így nem nagyon értek hozzájuk.
                  Segítsetek!

                  Elõre is köszi!
                  [align=right][snapback]118718[/snapback][/align]

                  eleinte nálam is így volt, majd odáig fajult, h a processzek össze-vissza zabálták a memóriát, egy elszabadult, lefoglalta az egészet, és a rendszer swappolt össze-vissza, közben meg használhatatlan volt…
                  a megoldásom erre az „mkreiserfs” parancs volt… ezért érdekel a megoldás ^^

                  Hozzászólás: lassú a fórum!!! #2003281
                  xcut
                  Felhasználó

                    megjegyzem, h a query time-ok nálam 0.1 és 0.3 mp között szokott lenni, szóval lehet nem -csak- a mysql-lel van a baj…

                    Hozzászólás: SPARC-ra Live #2002471
                    xcut
                    Felhasználó

                      :-/

                      A ‘csináld magad’ módszerhez mit ajánlanátok? LFS, Rock linux (stb) ?

                      Nem az lenne a lényeg, hogy egy nagyon precíz rendszer legyen, aminek az elkészítése nehéz, lassú. Mi a lehetõ leggyorsabb módja az elkészítésének?
                      [align=right][snapback]118463[/snapback][/align]

                      gentoo
                      http://forums.gentoo.org/viewtopic.php?t=244837

                      Hozzászólás: lassú a fórum!!! #2003273
                      xcut
                      Felhasználó

                        minek 3, amikor az mldonkey mindet tudja?
                        amugy nekem nem lassu…
                        [align=right][snapback]118602[/snapback][/align]

                        az mldonkey azon programok közé tartozik, amelyek elsõre áttekinthetetlennek tûnnek, és belenézek, majd „megijedek” tõle, aztán valamikor egyszer elõveszem, és megtanulom használni, majd le se akarok róla szokni ^^

                        [az mldonkey ha jól emlékszem, akkor nem támogatja a dc-t se…]

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,801-1,810 / 3,339