xcut

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,811-1,820 / 3,339
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Legaktívabb fórumozók hogy csináljátok? #2003257
    xcut
    Felhasználó

      én csak lelkes amatõr vagyok, mostanában kevésbé aktív, de azért igyekszem nyomon követni a fórumot…

      hazajövök a suliból, kaja, be a gép elé, az éjszaka letöltött gundam seed [vagy valami más anime, most épp’ ezt nézem] részeket megnéz, fórumokra fel, ami érdekel elolvasom, ami nem, azt nem… aztán válaszolgatás, majd jön az a rész, amikor várakozik a következõ anime részre, és kínjában leckét ír, fórumozik, játszik, linuxozik, meg minden mást csinál ^^

      Hozzászólás: lassú a fórum!!! #2003269
      xcut
      Felhasználó

        nálam is jó lassú, de azt hittem, h azért, mert egyszerre 3 fájlcserélõt használok (mule, dc, torrent) ^^

        Hozzászólás: Kocsma topik #1948461
        xcut
        Felhasználó

          http://www.guildwars.com
          http://www.guildwars.hu

          jó kis mmorpgnek ígérkezik, szvsz érdemes megnézni… egyetlenegy hátránya, h úgy tûnik nem lesz linuxos változat -.-
          hátha azért menni fog linux alatt ^^

          xcut
          Felhasználó
            Hozzászólás: neverwinter #2003025
            xcut
            Felhasználó

              írtam egy kis szösszenetet az általam megoldott problémákkal kapcsolatban, ami a nwn-t illeti… talán hasznos lehet belõle valami:
              http://free.srv.hu/x/c/xcut/index.php?p=ar…howarticle&id=5

              Hozzászólás: gentoo telepités #2001347
              xcut
              Felhasználó

                Sziasztok!

                Ma megint nekiugrottam.
                Most már betölt a grub, de betöltéskor két hibaüzenetet ir ki.
                *Some local filesystem failed to mount !!
                a másik:

                You need to set /etc/hostname to valid hostname

                iMit kellene beállitanom hogy mindezek ne jelenjenek meg?

                (sajna most már megint elment az idõm a telepítéssel, szaladok a buszhoz,  maj csak holnap tudom megnézni)

                Köszönettel: thetan 😀
                [align=right][snapback]118416[/snapback][/align]

                1.) ellenõrizd a kerneled, hogy a megfelelõ fs-ek be vannak-e fixen fordítva
                2.) `cat /etc/hostname >/mnt/gentoo/etc/hostname`

                xcut
                Felhasználó

                  Köszi! Húú, elsõre eléggé útvesztõs a dolog… 🙁 Valami olyat szeretnék kihámozni ebbõl, hogy egyszerûen felmásolom a cd tartalmát, rátelepítem (chroot?) a progikat, majd visszaírom cd-re és boot.
                  Erre nincs valami egyszerû metódus?

                  Roland
                  [align=right][snapback]118407[/snapback][/align]

                  szvsz a livecd-rõl le van szedve minden olyan progi, ami „nem szükséges”, szal az emerge is…

                  xcut
                  Felhasználó

                    Sziasztok!

                    Letöltöttem egy RTAI real-time kernel alapú gentoo linux live iso-t. Felírtam, mûködik.
                    A kérdésem az, hogy mivel semmi source-m nincs a live cd-hez, hogyan tudnék feltenni rá 1-2 programot (xoscope/scilab/scicos), majd visszaírni a cd-re, hogy live menjen?
                    Tudtok ebben segíteni? Van valami doksi errõl?

                    Hozzászólás: Bejelentkezõ képernyõ beállítása #2003052
                    xcut
                    Felhasználó

                      Hû ez most jó kérdés mert hm… gözöm sincs róla egész pontosan  a Bejelentkezõ képernyõ beállítása,
                      Grafikus üdvözlõ hogy ez most hova tartozik azt sajna nem tudom  :blush:
                      [align=right][snapback]118380[/snapback][/align]

                      te arra gondolsz, ahol felhasználónevet meg jelszót kell beírni, nemde? ^^
                      az a {x||k||g}dm… annak meg valamerre arrafelé van a configoló progija.. bár ha jól emlékezek, akkor a gdm-ben login elõtt is lehet konfigolni…

                      Hozzászólás: Második hálókártya telepítése #2003034
                      xcut
                      Felhasználó

                        Köszi! végül a barátom egy másik hálókártya lett. Tudja valaki, hogyan lehet a mac addresst megváltoztatni?
                        [align=right][snapback]118373[/snapback][/align]

                        http://www.google.com/linux?hl=hu&q=change…eres%C3%A9s&lr=

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,811-1,820 / 3,339