Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
én csak lelkes amatõr vagyok, mostanában kevésbé aktív, de azért igyekszem nyomon követni a fórumot…
hazajövök a suliból, kaja, be a gép elé, az éjszaka letöltött gundam seed [vagy valami más anime, most épp’ ezt nézem] részeket megnéz, fórumokra fel, ami érdekel elolvasom, ami nem, azt nem… aztán válaszolgatás, majd jön az a rész, amikor várakozik a következõ anime részre, és kínjában leckét ír, fórumozik, játszik, linuxozik, meg minden mást csinál ^^
nálam is jó lassú, de azt hittem, h azért, mert egyszerre 3 fájlcserélõt használok (mule, dc, torrent) ^^
http://www.guildwars.com
http://www.guildwars.hujó kis mmorpgnek ígérkezik, szvsz érdemes megnézni… egyetlenegy hátránya, h úgy tûnik nem lesz linuxos változat -.-
hátha azért menni fog linux alatt ^^írtam egy kis szösszenetet az általam megoldott problémákkal kapcsolatban, ami a nwn-t illeti… talán hasznos lehet belõle valami:
http://free.srv.hu/x/c/xcut/index.php?p=ar…howarticle&id=5Sziasztok!
Ma megint nekiugrottam.
Most már betölt a grub, de betöltéskor két hibaüzenetet ir ki.
*Some local filesystem failed to mount !!
a másik:You need to set /etc/hostname to valid hostname
iMit kellene beállitanom hogy mindezek ne jelenjenek meg?
(sajna most már megint elment az idõm a telepítéssel, szaladok a buszhoz, maj csak holnap tudom megnézni)
Köszönettel: thetan 😀
[align=right][snapback]118416[/snapback][/align]1.) ellenõrizd a kerneled, hogy a megfelelõ fs-ek be vannak-e fixen fordítva
2.) `cat /etc/hostname >/mnt/gentoo/etc/hostname`Köszi! Húú, elsõre eléggé útvesztõs a dolog… 🙁 Valami olyat szeretnék kihámozni ebbõl, hogy egyszerûen felmásolom a cd tartalmát, rátelepítem (chroot?) a progikat, majd visszaírom cd-re és boot.
Erre nincs valami egyszerû metódus?Roland
[align=right][snapback]118407[/snapback][/align]szvsz a livecd-rõl le van szedve minden olyan progi, ami „nem szükséges”, szal az emerge is…
Sziasztok!
Letöltöttem egy RTAI real-time kernel alapú gentoo linux live iso-t. Felírtam, mûködik.
A kérdésem az, hogy mivel semmi source-m nincs a live cd-hez, hogyan tudnék feltenni rá 1-2 programot (xoscope/scilab/scicos), majd visszaírni a cd-re, hogy live menjen?
Tudtok ebben segíteni? Van valami doksi errõl?Hû ez most jó kérdés mert hm… gözöm sincs róla egész pontosan a Bejelentkezõ képernyõ beállítása,
Grafikus üdvözlõ hogy ez most hova tartozik azt sajna nem tudom :blush:
[align=right][snapback]118380[/snapback][/align]te arra gondolsz, ahol felhasználónevet meg jelszót kell beírni, nemde? ^^
az a {x||k||g}dm… annak meg valamerre arrafelé van a configoló progija.. bár ha jól emlékezek, akkor a gdm-ben login elõtt is lehet konfigolni…Köszi! végül a barátom egy másik hálókártya lett. Tudja valaki, hogyan lehet a mac addresst megváltoztatni?
[align=right][snapback]118373[/snapback][/align] -
SzerzőBejegyzés