Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
akkor halkan mondom: net.lustee.hu
bár egy csomó ingyenes is jó…Sziasztok!
Nos olvasgattam a leveleket, de még mindíg nem 100%, hogy pontosan hogyan kell már mûködõ linux alól beheggeszteni a gentoo-t. Benne van az angol doksiban? (pl kell-e lilo.conf-ot elmenteni, átbuherálni stb…….)
Jelenleg Mandrake-t használok=> nincs túl sok tapasztalatom linuxheggesztés alatt. Ha valaki tudna adni részletes leírást, hogy mit töltsek le , mit hogyan csináljak megköszönném. (Remélem kibogozom az angol doksiból a dolgokat addig is).
Köszi a segítséget elõre is.
[align=right][snapback]117652[/snapback][/align]stf{g||w}, rtfm;
http://linux.vv.hu/hogyanok/hogyan/Gentoo-…YAN/gentto.html
http://www.gentoo.org/doc/en/handbook/hand…-x86.xml?full=1olvasd át elõször, és jé… a 2. a részletesebb, az alapján telepítsd, csak ne livecd-t használj, hanem úgy kezdd, ahogyan az 1.-ben van írva…
Köszi a gyors válaszokat. Lehet, hogy inkább átkonvertálom a partíciókat FAT32-re. Csak az XP rendszerpartíciót hagyom NTFS-nek. A maradék 120gigás és 45 gigás partícióból meg FAT32 lesz.
Nem tudom pontosan, de FAT32-nél nem 4Giga a legnagyobb megengedett fileméret??? Mert van pár DVD iso-m ami nagyobb mint 4giga.
[align=right][snapback]117569[/snapback][/align]ne konvertálj, mert 1. szvsz nem lehet, 2. szinte biztos, h egy csomó fájl elveszik… nem egy haverom szívta meg a fájlrendszer átkonvertálással (fat32->ntfs) ^^
ad 1: ennek a topicnak nem itt a helye
ad 2: rtfm, ha van fent linuxod, akkor nem is kell cd-t leszedni, elég csak egy stageN.tgz-t;
de elvileg a gentoo users’ handbook-ban van egy install reference rész (az angol, mert a magyar elavult), ahol szépen, szájbarágósan le van írva…Nyiss egy konzolt.
su –
Password: (írd be a root jelszót)
chmod o+w /data
(ENTER)
[align=right][snapback]117557[/snapback][/align]csakhogy ez nem fog mûködni, mert:
1.) ugye a fat32 nem tárol jogokat
2.) nem rekurzív, ergo nem tud az alkönyvtárokba írnia megoldás, ahogyan illene mennie:
mount /dev/hdxN /data -o umask=000,user,users
az utolsó 2 opció (user users) nem biztos, h kell, de nem árt ^^Nekem ez így nem mond semmit, te profi vagy (láttam a honlapodat és tetszik)
én meg kezdõ 0 tudással.
[align=right][snapback]117563[/snapback][/align]profi? én? ^^ még nagyon messze állok tõle, inkább csak lelkes amatõr vagyok ^^
amit írtam, az létrehozza az állományt üresen, egy bash parancs;
ha html-t akarsz szerkeszteni, akkor az említett linkek, és a w3c.org-on (vagy csak w3.org?) van html manual, ami hasznos tud lenni, meg keress CSS manualt (google), mert az is hasznos tud lenni;terveztek vmiféle mmorpg rovatot? mert linuxra is vannak mmorpg-k, illetve szvsz van pár wines, amit üzembe lehet helyezni;
1.) kernel támogatás, ami nem biztonságos
2.) van egy másik lehetõség is, amikor a windowsos dll-ek vannak használva, ez jól mûködik, nem emléxek pontosan, h mi a neve, meg most hirtelen a bookmarkjaim közt sincsen, de fórum keresõ rulez, biztosan megtalálod ^^Egy kérdés: Hogyan lehet index.html-t létrehozni?
[align=right][snapback]117436[/snapback][/align]`touch index.html`
-
SzerzőBejegyzés