xcut

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,841-1,850 / 3,339
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Webhosting #2002476
    xcut
    Felhasználó

      akkor halkan mondom: net.lustee.hu
      bár egy csomó ingyenes is jó…

      Hozzászólás: Gentoo-keksz #1993691
      xcut
      Felhasználó

        Sziasztok!

        Nos olvasgattam a leveleket, de még mindíg nem 100%, hogy pontosan hogyan kell már mûködõ linux alól beheggeszteni a gentoo-t. Benne van az angol doksiban? (pl kell-e lilo.conf-ot elmenteni, átbuherálni stb…….)

        Jelenleg Mandrake-t használok=> nincs túl sok tapasztalatom linuxheggesztés alatt. Ha valaki tudna adni részletes leírást, hogy mit töltsek le , mit hogyan csináljak  megköszönném. (Remélem kibogozom az angol doksiból a dolgokat addig is).

        Köszi a segítséget elõre is.
        [align=right][snapback]117652[/snapback][/align]

        stf{g||w}, rtfm;
        http://linux.vv.hu/hogyanok/hogyan/Gentoo-…YAN/gentto.html
        http://www.gentoo.org/doc/en/handbook/hand…-x86.xml?full=1

        olvasd át elõször, és jé… a 2. a részletesebb, az alapján telepítsd, csak ne livecd-t használj, hanem úgy kezdd, ahogyan az 1.-ben van írva…

        Hozzászólás: Terjesszük a Linuxot! #2001848
        xcut
        Felhasználó
          Hozzászólás: UHU LINUX 1.2 RC3 + VALKnut (dcgui-qt) #2002359
          xcut
          Felhasználó

            Köszi a gyors válaszokat. Lehet, hogy inkább átkonvertálom a partíciókat FAT32-re. Csak az XP rendszerpartíciót hagyom NTFS-nek. A maradék 120gigás és 45 gigás partícióból meg FAT32 lesz.

            Nem tudom pontosan, de FAT32-nél nem 4Giga a legnagyobb megengedett fileméret??? Mert van pár DVD iso-m ami nagyobb mint 4giga.
            [align=right][snapback]117569[/snapback][/align]

            ne konvertálj, mert 1. szvsz nem lehet, 2. szinte biztos, h egy csomó fájl elveszik… nem egy haverom szívta meg a fájlrendszer átkonvertálással (fat32->ntfs) ^^

            Hozzászólás: gentoo telepítés #2002413
            xcut
            Felhasználó

              ad 1: ennek a topicnak nem itt a helye
              ad 2: rtfm, ha van fent linuxod, akkor nem is kell cd-t leszedni, elég csak egy stageN.tgz-t;
              de elvileg a gentoo users’ handbook-ban van egy install reference rész (az angol, mert a magyar elavult), ahol szépen, szájbarágósan le van írva…

              Hozzászólás: Nem tudok user-ként írni a partícióra #2002405
              xcut
              Felhasználó

                Nyiss egy konzolt.
                su –
                Password: (írd be a root jelszót)
                chmod o+w /data
                (ENTER)
                [align=right][snapback]117557[/snapback][/align]

                csakhogy ez nem fog mûködni, mert:
                1.) ugye a fat32 nem tárol jogokat
                2.) nem rekurzív, ergo nem tud az alkönyvtárokba írni

                a megoldás, ahogyan illene mennie:
                mount /dev/hdxN /data -o umask=000,user,users
                az utolsó 2 opció (user users) nem biztos, h kell, de nem árt ^^

                Hozzászólás: Közzététel Mozzillánál #2002037
                xcut
                Felhasználó

                  Nekem ez így nem mond semmit, te profi vagy (láttam a honlapodat és tetszik)
                  én meg kezdõ 0 tudással.
                  [align=right][snapback]117563[/snapback][/align]

                  profi? én? ^^ még nagyon messze állok tõle, inkább csak lelkes amatõr vagyok ^^

                  amit írtam, az létrehozza az állományt üresen, egy bash parancs;
                  ha html-t akarsz szerkeszteni, akkor az említett linkek, és a w3c.org-on (vagy csak w3.org?) van html manual, ami hasznos tud lenni, meg keress CSS manualt (google), mert az is hasznos tud lenni;

                  Hozzászólás: jatekport.linuxuser.hu + új projekt #1993560
                  xcut
                  Felhasználó

                    terveztek vmiféle mmorpg rovatot? mert linuxra is vannak mmorpg-k, illetve szvsz van pár wines, amit üzembe lehet helyezni;

                    Hozzászólás: UHU LINUX 1.2 RC3 + VALKnut (dcgui-qt) #2002352
                    xcut
                    Felhasználó

                      1.) kernel támogatás, ami nem biztonságos
                      2.) van egy másik lehetõség is, amikor a windowsos dll-ek vannak használva, ez jól mûködik, nem emléxek pontosan, h mi a neve, meg most hirtelen a bookmarkjaim közt sincsen, de fórum keresõ rulez, biztosan megtalálod ^^

                      Hozzászólás: Közzététel Mozzillánál #2002032
                      xcut
                      Felhasználó

                        Egy kérdés: Hogyan lehet index.html-t létrehozni?
                        [align=right][snapback]117436[/snapback][/align]

                        `touch index.html`

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,841-1,850 / 3,339