Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
„képlopó ami senem gnome-s se nem kde-s”
Kicsbereki László 5 év fegyházbüntetést kapott , kb 1 hónap múlva szabadul. kell a telefonszáma ? :)))))))))))))))))))
[align=right][snapback]117397[/snapback][/align]loooooooooool ^^
Most megint kérem a tanácsotokat.
a grub, vagy a lillo a jobb rendszerbetöltõ?
Illetve melyiket érdemes feltenni?
[align=right][snapback]117201[/snapback][/align]ajánlom a grubot; én azt használom, és nincsen vele semmi baj; lilo-t is használtam, végülis az se rossz…
Megnéztem. Mitõl érdekes ez a disztri?
[align=right][snapback]117181[/snapback][/align]csak annyiból, h ezt te teljesen kézzel drótozod össze ^^
„Your distro, your rules!” ^^igen, tök jó lenne, ha mindenkit linuxra oktatnának az általánosban;
azt is, aki kõmûves akar lenni… vagy aki más;
szvsz értelmetlen lenne… most kezdem belátni, h miért hódít teret az ms, és miért azt oktatják a suliban: mert a többség fel sem tudja fogni a dolgokat;más. ha érdekel egy disztró felépítése, akkor rakj fel egy lfs-t ^^
hmm… én szívtam egy csomót codegen (300W) táppal, kevés volt a feszültség a gépben, és lassult rendesen…
vettem egy Chieftech (350W) tápot, és most már minden rendben;
egy maxtor 40gb-os winyám már lassan 2 éve állja a sarat, meg olyan 3 hete van egy Samsung 160gb-osom, de úgy tûnik, h nincs vele baj (csak nem szeret nem primary masteren lenni ^^)bootup time… abban nálam az xp a jobb, de utána a linux a gyorsabb ^^
amúgy meg egyetértek egy elõttem szólóval, szvsz nem kellene annyi minden a linuxhoz, inkább legyen 1 max 2 dolog egy kategóriában, de azok ütõsek legyenek; szerintem.
az meg egy másik kérdés, h az ms-nek az elõnye az, h azt csinál, amit akar (ellentétben az OSS szoftverekkel, ahol nem egy kézben összpontosul az irányítás), és nem használja ki rendesen… ha az ügyevédekre költött pénzét szoftverfejlesztésre költené, állítom nem lenne közel sem ennyi probléma a rendszerével; viszont ameddig a szájával akar lenni a kiskakas a szemétdombon, nem az eredményeivel…az xp igenis gyors meg biztonságos! a föld meg lapos ^^
amúgy elvileg van lehetõség arra, h ne lehessen butuláskor root jelszó nélkül belépni, de a chroot-tal „kijátszható” a rendszer…
amúgy az xp-n se szív be az ember naponta 65536 vírust, ha ésszel használja a gépét; lehet vírusmentesen is xp-zni, rendes vírusírtóval, hw-es, sw-es tûzfallal, spyware-irtóval, meg egy halom progival;az xp biztonsága és a sp-k engem a fogkrémreklámokra emlékeztetnek. ezt a fogkrémet vedd meg, mert teljesen megvédi a fogadat. akkor minek új? és ha az új van, akkor a régi már nem fog teljes védelmet nyújtani?
hmm… én gentoo alatt próbáltam ilyesmit, és nálam is rendesen belassult a dolog…
lehet ez a dolog még nincsen teljesen kiforrva ^^ -
SzerzőBejegyzés