xcut

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,891-1,900 / 3,339
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: KDE vagy GNOME #2000424
    xcut
    Felhasználó

      http://scwm.sourceforge.net/ – hmm… lehet ez vmi ilyesmi;
      http://www.opengroup.org/tech/desktop/cde/cde.data.sheet.htm – ezzel kapcsolatban is sokat dob ki a gugli
      http://www.afterstep.org/ – ez meg elvileg xml alapú lenne

      meg a guglival lehet keresgélni ilyenek után jól… ^^

      Hozzászólás: KDE vagy GNOME #2000423
      xcut
      Felhasználó

        Ez szívás! Nem emlékszel, hogy hol olvastad (több szem többet lát)
        [align=right][snapback]115485[/snapback][/align]

        még régen, amikor linuxos alapokat tanultam, akkor olvastam ilyesmirõl…

        Hozzászólás: KDE vagy GNOME #2000421
        xcut
        Felhasználó

          Nincs esetleg linked?

          Ez az xml dolog nagyon tetszik, így tényleg nagyon kicsi lehet az ablakozó (tán néhány megába beleférhet.)

          Hozzászólás: KDE vagy GNOME #2000418
          xcut
          Felhasználó

            A stabilitással nincs gondom (KDE 3.2.1) de a RAM-ot nagyon zabálja és akkor még semmi EyeCandy.
            Telepítettem is XFCE 4.2-t de még nem tudtam elméjedni benne. A beállító fájljai xml fájlok, amik külön fincsik!
            xcut: te említettél valami leírófájl alapú ablakkezelõket. Mi fán teremnek ezek, meg mik azok a leírófájlok és mit írnak le?
            [align=right][snapback]115463[/snapback][/align]

            elv vannak bizonyos ablakkezelõk, amik xml-alapú vagy másmilyen leírófájlokból épülnek fel (úgy képzeld el, mintha egy nagy superkaramba-theme lenne az asztalodra kifeszítve);
            asszem’ a kahakai ilyen, de az már rég halott projekt T.T
            meg ha jól tudom, akkor az afterstep is, de abban nem vagyok biztos;
            igazából én is keresgéltem ilyenek után, de nem sok eredménnyel… T.T

            Hozzászólás: X indítása 1-es futási szinten #2000478
            xcut
            Felhasználó

              melyik disztrót használod? gondolom uhu-t…
              akkor kellene egy kis infi, mondjuk a /var/log/ mappában lévõ grafszerverlog utolsó ~20 sora…
              ha nem uhu-t, akkor meg írd be a startx-et, ha nem megy vele a cuccos, akkor szólj; ha meg automatikus indítást akarsz, akkor rakj fel egy xdm||gdm||kdm-et…

              Hozzászólás: KDE vagy GNOME #2000416
              xcut
              Felhasználó

                Egyébként menyi ramot foglalnak ezek, vagy hogy tudom megtudni, hogy menyit fogyaszt (100-on 😀 ), mert ha elindítok X-alatt valami moitor programot, akkor betölt egy csomó szemetet és máris ugyan úgy 240MB mint a KDE
                [align=right][snapback]115442[/snapback][/align]

                256mb memóriám van, és pár progi elindítva (kopete, firefox) enlightenment-tel vagy fluxboxxal, és a memóriám fele sincs használva, swap meg egyáltalán nem…

                szal’ keveset ^^

                Hozzászólás: X indítása 1-es futási szinten #2000471
                xcut
                Felhasználó

                  hmm… szerintem te valamit félre értettél…
                  egyes futási szinten akarod az X-et indítani? miért? az asszem’ az init, vagy a leállítás (esetleg újraindítás?), meg egyáltalán nem is lenne célszerû ilyesmivel szórakozni;

                  de ahogy kivettem, de az egyes display-re akarod azt az ablakkezelõt…
                  erre viszont van megoldás: `man startx`

                  Hozzászólás: gmail #1996231
                  xcut
                  Felhasználó

                    hmm… nálatok is az van, hogy nem lehet belépni? beírom a felhasználónevet, jelszót, és üres oldal jön be… refreshelek vagy akármit csinálhatok, de marad az üres oldal…

                    Hozzászólás: KDE vagy GNOME #2000409
                    xcut
                    Felhasználó

                      Elsõre – amikor még ennél is kezdõbb voltam – engem is elbûvölt a KDE, aztán egyre jobban úgy éreztem, hogy zavar a benne lévõ kupi. Ezen kívül karcsúbb gépen érezhetõen jobban is megy a Gnome, így aztán maradtam ennél.

                      Az az érv, hogy szebb lenne a KDE, ez szerintem nem igaz, csak az UHU alap (Bluecurve) témája nem csábítja el annyira a kezdõ felhasználót, mint a KDE; a http://art.gnome.org-on viszont már mindenki találhat neki szimpatikus témákat. Kicsit átállítgatva, nem is tudok elképzelni a Gnome-nál szebb ablakkezelõt, mialatt még mindíg marad egyszerû és viszonylag gyors.

                      A KDE szerintem egy ugródeszka a Windows rabságából kiszabadult felhasználónak. Mindenképpen jó, ha elõször KDE-t használ az ember, de úgy gondolom, a Gnome-mal sem fogja senki a monitorát a billentyûzetével ütni mérgében. Sõt, talán jobban is ráérzel a Lunux-használat ízére.
                      (A többi ablakkezelõrõl nem nyilatkozom (lásd: topic), de nagyon nem is tudnék.)
                      [align=right][snapback]115392[/snapback][/align]

                      ” nem is tudok elképzelni a Gnome-nál szebb ablakkezelõt, mialatt még mindíg marad egyszerû és viszonylag gyors”
                      láttál már enlightenment-et v fluxbox-ot? ^^
                      mert azokat se nehezebb configolni (csak az már nem grafikusan megy teljesen), és azokból is eléggé sokat ki lehet hozni szvsz;

                      Hozzászólás: iranyvonalak a lfhu tovabbfejlesztesere #1990329
                      xcut
                      Felhasználó

                        Japánt csakis fakultatíve! Fellázadna az az osztály, amelyiket középiskolai nyelvóra keretében japánra kényszerítenék! (még a cirill betûk is problémát okoztak, pedig azok még hasonlítanak is az „épkézláb”* betûkre)

                        Péter

                        *bocs, akit ez sértene…
                        [align=right][snapback]115405[/snapback][/align]

                        nem úgy gondoltam, h csak japánt, hanem lehessen mondjuk 2. nyelvnek választani, nálunk pl a német és az olasz mellett;
                        amúgy a japán annyira nem nehéz, sõt, az angolnál könnyebb, csak az írás a gázos benne… ^^

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,891-1,900 / 3,339