Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
hi!
nagy nehezen sikerülz belõnöm egy mysql szervert. a mysql paranccsal be tudok lépni, de phpmyadmin alól nem (ugyanazzal a felhasználónévvel és jelszóval). A PHP-Nuke is be tud lépni, ha a config.php-ben megadom a felhasználónevet és a jelszót, de sajna csak egy töküres „nuke” adatbázist talál 🙂kérdés: hogy lehet engedélyezni, hogy be lehessen lépni a phpmyadminról?
thx
Sevi
[align=right][snapback]114006[/snapback][/align]a configfájlában (phpmyadmin/conf.inc.php asszem’) átállítod a bejelentkezés módját cookie-ra; a config az nem biztonságos;
és akkor majd kérdezgetni fogja a felhasználónevet meg jelszót;szerintem igen…
[align=right][snapback]113992[/snapback][/align]sõõõt… szívesen látjuk õket ^^
Esetleg azt megpróbálhatod, hogy mondjuk egy Knoppix-al bebootolsz, és a /etc/passwd-ben a root jelszó helyére bekopizod az egyik user jelszavát amit ismersz (mert ugye gondolom md5 kódolva vannak). Még nem próbáltam, de lehetséges hogy mûküdik.
[align=right][snapback]113962[/snapback][/align]vagy csak simán törlöd a jelszót, majd chroot, és passwd;
„A susenak nincsenek hiányosságai parancsfuttatás terén? Csak mert, amikor kiadtuk a kért utasítást (make menuconfig), akkor kiírt vagy ezer hibát és faján nem mûködött. „
Az a kérdés hol adtad ki?„melyik linuxét érdemes”
Inkább fordíts egy vanillia kernelt!
Milyen csomagkezelése lesz? 🙂 rpm? apt? netán emerge? 😀
Inkább a slackit próbáld alapnak használni, a suse helyett! 🙂
Ja, az uhuban „bzImage” a kernel és a /boot könytárban van.
[align=right][snapback]113951[/snapback][/align]szerintem is a slaki az egyik legjobb disztró alapnak;
nekem pl vmware-en van fent jól;Igen tudom honnan lehet tölteni iso-kat. Régen szedtem is le ftp-rõl, meg írtam is ki. Van BSD-m is. Majd inkább megvárom a bP-t és akkor majd rendezkedek, addig meg nem érdemes, mert abból nem lesz semmi. Majd ha lesz monitorom a „saját” gépemhez (mert ez is az enyém csak néhányan rászálltak a gépemre) akkor majd arra rakok fel mindenféle jót. Szeretnék majd minél több disztrót kipróbálni. Meg mindenféle Operációs Rendszert kipróbálni ami létezik, és módom van rá, hogy kipróbálhassam!!
[align=right][snapback]113941[/snapback][/align]hmm… sok sikert ^^
én eddig próbáltam jópár linuxot, majd’ mindegyik windows-t (az nt meg a 2k3 nem jött össze eddig), meg reactos, és freedos;
ami tervben van: Debian GNU/Linux, Debian GNU/Hurd, FreeBSD, Solaris;
csak lusta vagyok, meg nincs idõm foglalkozni velük T.THali!!
Letöltöttem egy BusyBox nevû programot aminek a segítségével lehet saját disztrit létrehozni. Mindössze pár megásat. Elvileg kell neki egy linux kernel, ami már be van fordítva meg minden jól mûködik, és akkorelvileg minden ok. A CP-ben volt 2 cikk, hogyan lehet önálló disztit létrehozni.
Nem azért nem butul mert a hd1 nem masteren van?
A régi vinya!
[align=right][snapback]113906[/snapback][/align]pri m: Samsung 160GB
pri s: LG DVD-Rom
sec m: Maxtor 40GB
sec s:Elõferdülhet.
Ha külön csak a win particiót másolod milyen?
[align=right][snapback]113884[/snapback][/align]ööö… nincs kedvem újra tükrözgetni, mert az sok idõ…
tegnap olyan 7-8 óra környékén elindítottam, és éjfélkor sem fejezõdött be, csak most reggelre…;és ha újrahúznám az xp-t? megoldaná? (aztán tudom grub reinstall…)
megj: megpróbáltam a régi winyám xp-jérõl butulni (átírtam a hd0,0-t hd1,0-ra), és ott is ugyanazzal az error-ral nem butult;
Code:grub> geometry (hd0)
drive 0x80: C/H/S = 19457/255/63, The number of sectors = 312581808, /dev/ide/host0/bus0/target
0/lun0/disc
Partition num: 0, Filesystem type unknown, partition type 0x7
Partition num: 4, Filesystem type is reiserfs, partition type 0xb
Partition num: 5, Filesystem type unknown, partition type 0x82
Partition num: 6, Filesystem type is ext2fs, partition type 0x83
Partition num: 7, Filesystem type unknown, partition type 0xb
Partition num: 8, Filesystem type unknown, partition type 0xb
Partition num: 9, Filesystem type unknown, partition type 0xb
Partition num: 10, Filesystem type unknown, partition type 0xba grub szerint, szerintem meg:
0: ntfs
4: reiserfs
5: swap
6: ext3
7,8,9,10: fat32lehet, h a geometry-vel van a baj? hogyan állítsam be rendesen?
edit:
a 40-es winyámon:Code:grub> geometry (hd1)
drive 0x81: C/H/S = 65535/16/63, The number of sectors = 80293248, /dev/ide/host0/bus1/target0/
lun0/disc
Partition num: 0, Filesystem type unknown, partition type 0x7
Partition num: 4, Filesystem type is reiserfs, partition type 0xb
Partition num: 5, Filesystem type unknown, partition type 0x82
Partition num: 6, Filesystem type is ext2fs, partition type 0x83 -
SzerzőBejegyzés