xcut

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,941-1,950 / 3,339
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: MySQL és phpmyadmin #1999755
    xcut
    Felhasználó

      hi!
      nagy nehezen sikerülz belõnöm egy mysql szervert. a mysql paranccsal be tudok lépni, de phpmyadmin alól nem (ugyanazzal a felhasználónévvel és jelszóval). A PHP-Nuke is be tud lépni, ha a config.php-ben megadom a felhasználónevet és a jelszót, de sajna csak egy töküres „nuke” adatbázist talál 🙂

      kérdés: hogy lehet engedélyezni, hogy be lehessen lépni a phpmyadminról?

      thx
      Sevi
      [align=right][snapback]114006[/snapback][/align]

      a configfájlában (phpmyadmin/conf.inc.php asszem’) átállítod a bejelentkezés módját cookie-ra; a config az nem biztonságos;
      és akkor majd kérdezgetni fogja a felhasználónevet meg jelszót;

      Hozzászólás: iranyvonalak a lfhu tovabbfejlesztesere #1990269
      xcut
      Felhasználó

        szerintem igen…
        [align=right][snapback]113992[/snapback][/align]

        sõõõt… szívesen látjuk õket ^^

        xcut
        Felhasználó

          Esetleg azt megpróbálhatod, hogy mondjuk egy Knoppix-al bebootolsz, és a /etc/passwd-ben a root jelszó helyére bekopizod az egyik user jelszavát amit ismersz (mert ugye gondolom md5 kódolva vannak). Még nem próbáltam, de lehetséges hogy mûküdik.
          [align=right][snapback]113962[/snapback][/align]

          vagy csak simán törlöd a jelszót, majd chroot, és passwd;

          Hozzászólás: Saját linux disztribúció készítése #1998882
          xcut
          Felhasználó

            „A susenak nincsenek hiányosságai parancsfuttatás terén? Csak mert, amikor kiadtuk a kért utasítást (make menuconfig), akkor kiírt vagy ezer hibát és faján nem mûködött. „
            Az a kérdés hol adtad ki?

            „melyik linuxét érdemes”
            Inkább fordíts egy vanillia kernelt!
            Milyen csomagkezelése lesz? 🙂 rpm? apt? netán emerge? 😀
            Inkább a slackit próbáld alapnak használni, a suse helyett! 🙂
            Ja, az uhuban „bzImage” a kernel és a /boot könytárban van.
            [align=right][snapback]113951[/snapback][/align]

            szerintem is a slaki az egyik legjobb disztró alapnak;
            nekem pl vmware-en van fent jól;

            Hozzászólás: új winya, új probléma #1997492
            xcut
            Felhasználó
              Hozzászólás: a linux és a lányok #1969986
              xcut
              Felhasználó

                Igen tudom honnan lehet tölteni iso-kat. Régen szedtem is le ftp-rõl, meg írtam is ki. Van BSD-m is. Majd inkább megvárom a bP-t és akkor majd rendezkedek, addig meg nem érdemes, mert abból nem lesz semmi. Majd ha lesz monitorom a „saját” gépemhez (mert ez is az enyém csak néhányan rászálltak a gépemre) akkor majd arra rakok fel mindenféle jót. Szeretnék majd minél több disztrót kipróbálni. Meg mindenféle Operációs Rendszert kipróbálni ami létezik, és módom van rá, hogy kipróbálhassam!!
                [align=right][snapback]113941[/snapback][/align]

                hmm… sok sikert ^^
                én eddig próbáltam jópár linuxot, majd’ mindegyik windows-t (az nt meg a 2k3 nem jött össze eddig), meg reactos, és freedos;
                ami tervben van: Debian GNU/Linux, Debian GNU/Hurd, FreeBSD, Solaris;
                csak lusta vagyok, meg nincs idõm foglalkozni velük T.T

                Hozzászólás: Saját linux disztribúció készítése #1998879
                xcut
                Felhasználó

                  Hali!!

                  Letöltöttem egy BusyBox nevû programot aminek a segítségével lehet saját disztrit létrehozni. Mindössze pár megásat. Elvileg kell neki egy linux kernel, ami már be van fordítva meg minden jól mûködik, és akkorelvileg minden ok. A CP-ben volt 2 cikk, hogyan lehet önálló disztit létrehozni.

                  Hozzászólás: új winya, új probléma #1997490
                  xcut
                  Felhasználó

                    Nem azért nem butul mert a hd1 nem masteren van?
                    A régi vinya!
                    [align=right][snapback]113906[/snapback][/align]

                    pri m: Samsung 160GB
                    pri s: LG DVD-Rom
                    sec m: Maxtor 40GB
                    sec s:

                    Hozzászólás: új winya, új probléma #1997488
                    xcut
                    Felhasználó

                      Elõferdülhet.
                      Ha külön csak a win particiót másolod milyen?
                      [align=right][snapback]113884[/snapback][/align]

                      ööö… nincs kedvem újra tükrözgetni, mert az sok idõ…
                      tegnap olyan 7-8 óra környékén elindítottam, és éjfélkor sem fejezõdött be, csak most reggelre…;

                      és ha újrahúznám az xp-t? megoldaná? (aztán tudom grub reinstall…)

                      megj: megpróbáltam a régi winyám xp-jérõl butulni (átírtam a hd0,0-t hd1,0-ra), és ott is ugyanazzal az error-ral nem butult;

                      Hozzászólás: új winya, új probléma #1997485
                      xcut
                      Felhasználó
                        Code:
                        grub> geometry (hd0)
                        drive 0x80: C/H/S = 19457/255/63, The number of sectors = 312581808, /dev/ide/host0/bus0/target
                        0/lun0/disc
                          Partition num: 0,  Filesystem type unknown, partition type 0x7
                          Partition num: 4,  Filesystem type is reiserfs, partition type 0xb
                          Partition num: 5,  Filesystem type unknown, partition type 0x82
                          Partition num: 6,  Filesystem type is ext2fs, partition type 0x83
                          Partition num: 7,  Filesystem type unknown, partition type 0xb
                          Partition num: 8,  Filesystem type unknown, partition type 0xb
                          Partition num: 9,  Filesystem type unknown, partition type 0xb
                          Partition num: 10,  Filesystem type unknown, partition type 0xb

                        a grub szerint, szerintem meg:
                        0: ntfs
                        4: reiserfs
                        5: swap
                        6: ext3
                        7,8,9,10: fat32

                        lehet, h a geometry-vel van a baj? hogyan állítsam be rendesen?

                        edit:
                        a 40-es winyámon:

                        Code:
                        grub> geometry (hd1)
                        drive 0x81: C/H/S = 65535/16/63, The number of sectors = 80293248, /dev/ide/host0/bus1/target0/
                        lun0/disc
                          Partition num: 0,  Filesystem type unknown, partition type 0x7
                          Partition num: 4,  Filesystem type is reiserfs, partition type 0xb
                          Partition num: 5,  Filesystem type unknown, partition type 0x82
                          Partition num: 6,  Filesystem type is ext2fs, partition type 0x83
                      10 bejegyzés megtekintése - 1,941-1,950 / 3,339