Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
A cilinder szamok szerint particionaltad az uj lemezt?
[align=right][snapback]113870[/snapback][/align]ment a rendszer a 40-esen, áttükröztem, cfdisk elõ, és csináltam még 4 logikai part-ot…
hogyhogy a cilinder számok szerint?próbálkoztam azzal, h a root-ot kicseréltem rootnoverify-re, de akkor sem butult be… meg még makeactive-ot is raktam bele, de az sem segített;
nah, a konrét hibaüzi:
Code:Booting ‘Windows XP’root (hd0,0)
Filesystem type unknown, partition type 0x7
chainloader (hd0,0)+1a cfdisk szerint meg ntfs a fájlrendszer…
valami ötlet?megnéztem cfdisk-kel a 2 winyát… annyi a különbség, h a hda (új winya) esetén a hda7-11 part-ok mellett a méret után egy * van, míg a hdc-nél (régi winya) a hdc1 (xp) hdc5 (gentoo) hdc6 (swap) mellett van a *
a * azt jelenti, h a part nem igazodik a cilinder boundaries-hez v mi a szöszhöz (`man cfdisk`);A win particiót hogyan formáztad?
Mivel másoltál?(progi) Mivel hogy kellet. 😀
tipp:
fdisk /mbr
és
grub-install /dev/hda
[align=right][snapback]113848[/snapback][/align]adott egy teljesen mûködõ rendszer, majd azt áttükröztem, és most az xp nem megy…
mivel másoltam?
`dd if=/dev/hdc of=/dev/hda`Elvileg igen, de nálam a glxgears nem igazán produkált versenyképes eredményt , gentoo alatt.
Lehet hogy xorg hiba??
[align=right][snapback]113846[/snapback][/align]nem tudom, de pont azért választottam anno a gentoo-t, mert pl gamelni akartam, és ki akartam hozni a maximumot a gépembõl…
tényleg, játékra melyik a legmegfelelõbb disztró?A topic újjászületése :blink: !!!
Szóval szerintetek sok linuxos csaj lehet? Mert én sajna egyenlõre az itteni hölgyeken kívül még nem találkoztam olyan csajokkal akik linuxoznak! 🙁
Pedíg ha vannak ilyen csajok, jelentkezhetnének egy fényképes levél kíséretében a mail címemen (privátban megadom 🙂 ), mert lenne közös témánk :)))))!!!!
Bár én nagy túramániás vagyok, és sajnos túrázós csajokat sem ismerek 🙁
De ha van linuxos, túrázós, akkor fõleg jelentkezzen!!!! 😉
[align=right][snapback]113842[/snapback][/align]bár én fiú vagyok, nálam is jelentkezhetnek nyugodtan ^.-
meglett az új winya, de csak primary masteren hajlandó mûködni, így át kellett tükröznöm a 40-esem rá;
majd cfdisk-kel a maradék 120gb-ot is 30-as fat32 partíciókba szedtem;
bootol a rendszer, gentoo OK, uhu OK, winxp… hopsz!
azt írja a grub, h ismeretlen partíció típus, majd az odavágó configrészletet;
a grub.configom:Code:# boot timeout
timeout 30
# default OS
default 0
# splashimage
splashimage=(hd0,4)/boot/grub/splash.xpm.gz# Gentoo with -ck
title Gentoo GNU/Linux (ck-sources)
root (hd0,4)
kernel (hd0,4)/boot/kernel-2.6.10-ck1 root=/dev/hda5
initrd (hd0,4)/boot/initrd-2.6.10-ck1# Gentoo 🙂
title Gentoo GNU/Linux (gentoo-dev-sources)
root (hd0,4)
kernel (hd0,4)/boot/kernel-2.6.9-gentoo-r1 root=/dev/hda5
initrd (hd0,4)/boot/initrd-2.6.9-gentoo-r1# UHU
title UHU GNU/Linux
kernel (hd0,6)/boot/bzImage root=/dev/hda7
initrd (hd0,6)/boot/initrd# DOS/Windows NT
title Windows XP
root (hd0,0)
chainloader (hd0,0)+1# Memory test
title Memory Test
kernel (hd0,6)/boot/memtest.binelvileg az áttükrözés folyamán nem szabadna ennek megtörténnie, nemde? és hogyan tudom megoldani?
tegnap-tegnapelõtt LAN party-n voltam, és akkor fogalmazódott meg bennem egy kérdés: mi a francért van az, h akár 1024×768-on, akár 800×600-on, akármilyen graf beállításokkal 1-5fps között mozog a játék?
ebben az a fura, h a szaggatás mértéke nem változik meg…
pedig anno amikor az UHU-t megküldtem egy 2.6-os kernellel, akkor 1024*768-at fullos graf beállításokkal nagypályán, 32 (maximum) bottal csak az elején szaggatott egy lehelletnyit, majd ment rendesen… szóval ezt elvárom a gentoo-tól is, mivel õ hivatalosan gyorsabb, mint az uhu, nemde? ^^1.-nek: az ECDL vizsgán csupa M$ dolgot kérdeznek, az adatbázist is (gondolom már rájöttél) M$ Excel-en okítják.
-
SzerzőBejegyzés