xcut

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,951-1,960 / 3,339
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: új winya, új probléma #1997484
    xcut
    Felhasználó

      A cilinder szamok szerint particionaltad az uj lemezt?
      [align=right][snapback]113870[/snapback][/align]

      ment a rendszer a 40-esen, áttükröztem, cfdisk elõ, és csináltam még 4 logikai part-ot…
      hogyhogy a cilinder számok szerint?

      Hozzászólás: új winya, új probléma #1997483
      xcut
      Felhasználó

        próbálkoztam azzal, h a root-ot kicseréltem rootnoverify-re, de akkor sem butult be… meg még makeactive-ot is raktam bele, de az sem segített;

        Hozzászólás: új winya, új probléma #1997481
        xcut
        Felhasználó

          nah, a konrét hibaüzi:

          Code:
          Booting ‘Windows XP’

          root (hd0,0)
          Filesystem type unknown, partition type 0x7
          chainloader (hd0,0)+1

          a cfdisk szerint meg ntfs a fájlrendszer…
          valami ötlet?

          Hozzászólás: új winya, új probléma #1997480
          xcut
          Felhasználó

            megnéztem cfdisk-kel a 2 winyát… annyi a különbség, h a hda (új winya) esetén a hda7-11 part-ok mellett a méret után egy * van, míg a hdc-nél (régi winya) a hdc1 (xp) hdc5 (gentoo) hdc6 (swap) mellett van a *
            a * azt jelenti, h a part nem igazodik a cilinder boundaries-hez v mi a szöszhöz (`man cfdisk`);

            Hozzászólás: új winya, új probléma #1997479
            xcut
            Felhasználó

              A win particiót hogyan formáztad?
              Mivel másoltál?(progi) Mivel hogy kellet. 😀
              tipp:
              fdisk /mbr
              és
              grub-install /dev/hda
              [align=right][snapback]113848[/snapback][/align]

              adott egy teljesen mûködõ rendszer, majd azt áttükröztem, és most az xp nem megy…
              mivel másoltam?
              `dd if=/dev/hdc of=/dev/hda`

              Hozzászólás: [Gentoo]Kritikán aluli sebesség #1995030
              xcut
              Felhasználó

                Elvileg igen, de nálam a glxgears nem igazán produkált versenyképes eredményt , gentoo alatt.
                Lehet hogy xorg hiba??
                [align=right][snapback]113846[/snapback][/align]

                nem tudom, de pont azért választottam anno a gentoo-t, mert pl gamelni akartam, és ki akartam hozni a maximumot a gépembõl…
                tényleg, játékra melyik a legmegfelelõbb disztró?

                Hozzászólás: a linux és a lányok #1969973
                xcut
                Felhasználó

                  A topic újjászületése  :blink: !!!

                  Szóval szerintetek sok linuxos csaj lehet? Mert én sajna egyenlõre az itteni hölgyeken kívül még nem találkoztam olyan csajokkal akik linuxoznak! 🙁
                  Pedíg ha vannak ilyen csajok, jelentkezhetnének egy fényképes levél kíséretében a mail címemen (privátban megadom 🙂 ), mert lenne közös témánk :)))))!!!!
                  Bár én nagy túramániás vagyok, és sajnos túrázós csajokat sem ismerek 🙁
                  De ha van linuxos, túrázós, akkor fõleg jelentkezzen!!!!  😉
                  [align=right][snapback]113842[/snapback][/align]

                  bár én fiú vagyok, nálam is jelentkezhetnek nyugodtan ^.-

                  Hozzászólás: új winya, új probléma #1997477
                  xcut
                  Felhasználó

                    meglett az új winya, de csak primary masteren hajlandó mûködni, így át kellett tükröznöm a 40-esem rá;
                    majd cfdisk-kel a maradék 120gb-ot is 30-as fat32 partíciókba szedtem;
                    bootol a rendszer, gentoo OK, uhu OK, winxp… hopsz!
                    azt írja a grub, h ismeretlen partíció típus, majd az odavágó configrészletet;
                    a grub.configom:

                    Code:
                    # boot timeout
                    timeout 30
                    # default OS
                    default 0
                    # splashimage
                    splashimage=(hd0,4)/boot/grub/splash.xpm.gz

                    # Gentoo with -ck
                    title Gentoo GNU/Linux (ck-sources)
                    root (hd0,4)
                    kernel (hd0,4)/boot/kernel-2.6.10-ck1 root=/dev/hda5
                    initrd (hd0,4)/boot/initrd-2.6.10-ck1

                    # Gentoo 🙂
                    title Gentoo GNU/Linux (gentoo-dev-sources)
                    root (hd0,4)
                    kernel (hd0,4)/boot/kernel-2.6.9-gentoo-r1 root=/dev/hda5
                    initrd (hd0,4)/boot/initrd-2.6.9-gentoo-r1

                    # UHU
                    title UHU GNU/Linux
                    kernel (hd0,6)/boot/bzImage root=/dev/hda7
                    initrd (hd0,6)/boot/initrd

                    # DOS/Windows NT
                    title Windows XP
                    root (hd0,0)
                    chainloader (hd0,0)+1

                    # Memory test
                    title Memory Test
                    kernel (hd0,6)/boot/memtest.bin

                    elvileg az áttükrözés folyamán nem szabadna ennek megtörténnie, nemde? és hogyan tudom megoldani?

                    Hozzászólás: [Gentoo]Kritikán aluli sebesség #1995028
                    xcut
                    Felhasználó

                      tegnap-tegnapelõtt LAN party-n voltam, és akkor fogalmazódott meg bennem egy kérdés: mi a francért van az, h akár 1024×768-on, akár 800×600-on, akármilyen graf beállításokkal 1-5fps között mozog a játék?
                      ebben az a fura, h a szaggatás mértéke nem változik meg…
                      pedig anno amikor az UHU-t megküldtem egy 2.6-os kernellel, akkor 1024*768-at fullos graf beállításokkal nagypályán, 32 (maximum) bottal csak az elején szaggatott egy lehelletnyit, majd ment rendesen… szóval ezt elvárom a gentoo-tól is, mivel õ hivatalosan gyorsabb, mint az uhu, nemde? ^^

                      Hozzászólás: a linux és a lányok #1969946
                      xcut
                      Felhasználó

                        1.-nek: az ECDL vizsgán csupa M$ dolgot kérdeznek, az adatbázist is (gondolom már rájöttél) M$ Excel-en okítják.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,951-1,960 / 3,339