Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Húha! Na mind1.
Olyan iskolát, ahol hírdetik, hogy õk linuxot is oktatnak nehéz találni, még ha keresed is azt. A mi iskolánk sem reklámozza, hogy folyik róla szó a tanórákon.
Egyébként nálunk is akkor vezették be, hogy informatikán legyen a linux tanítása is amikor én már 3-as voltam. Ezt is a tanárok vállalták fel, úgymond a kötelezõ tananyag (Ekszcel meg Vörd és dosz, stb ) mellé. Nem is ment fel bennem hirtelen az idegszál amikor bejelentették, hogy az 1.-sök már tanulni fogják.
[align=right][snapback]113412[/snapback][/align]tényleg, te hol is tanulsz, és pontosan mit?
mert engem a linuxos/unixos biztonságtechnika foglalkoztat, és arra lennék kíváncsi, h melyik suliban lenne érdemes ilyesmivel teletömni a fejemet… ^^Szia!
Elõször is átraktam a topicot a SuSE-be. Kérlek máskor nézz jobban körül!
Másodszor. Mit kell Fatre formázni? tudtommal XP nem telepíthetõ Fatre, mint ahogy a Linux sem. (a linux más filerendszereket használ.)
Az NTFS írás Linux alatt egyenlõre nem ajánlott, bár megoldható.
XP alatt a totalcommanderhez lehet olyan plugint szerezni, ami ismeri az ext3 filerendszert.Nem látja, vagy te nem találod?
[align=right][snapback]113222[/snapback][/align]az XP-t lehet FAT32-re telepíteni (nekem sikerült már), csak szóval… erõsen nem ajánlott ^^
ntfs írása: a kernel így nyilatkozik:
CONFIG_NTFS_RW:
This enables the partial, but safe, write support in the NTFS driver.The only supported operation is overwriting existing files, without
changing the file length. No file or directory creation, deletion or
renaming is possible. Note only non-resident files can be written to
so you may find that some very small files (It is perfectly safe to say N here.
szóval még nem tökéletes a dolog ^^
hmm…
Code:root@diamond:/# apt-cache search xnview
xnview – Képnézõ programsources.list
Code:root@diamond:/# cat /etc/apt/sources.list
# /etc/apt/sources.list# Hivatalos ftp és http lelõhelyek
deb ftp://ftp.uhulinux.hu/pub/uhu/1.1 ./
#deb http://ftp.uhulinux.hu/pub/uhu/1.1 ./# Hivatalos rsync lelõhely
# Használata elõtt olvassuk el a /usr/share/doc/Packages/apt/RSYNC_HU fájlt.#deb rsync://rsync.uhulinux.hu/ftp/uhu/1.1 ./
# Tükörszerverek
#deb ftp://ftp.linuxforum.hu/uhulinux/pub/uhu/1.1 ./
#deb ftp://linuxonline.hu/mirror/ftp.uhulinux.hu/pub/uhu/1.1 ./
#deb ftp://ftp.prew.hu/pub/Linux/UHULinux/pub/uhu/1.1 ./# UHU Linux baráti kör csomagszerverek
deb http://ubk.uhulinux.hu/1.1/blaci/ ./
deb http://ubk.uhulinux.hu/1.1/boogie/ ./
deb http://ubk.uhulinux.hu/1.1/bosi/ ./
deb http://ubk.uhulinux.hu/1.1/btami/ ./
deb http://ubk.uhulinux.hu/1.1/csaba/ ./
deb http://ubk.uhulinux.hu/1.1/daniferi/ ./
deb http://ubk.uhulinux.hu/1.1/glindorph/ ./
deb http://ubk.uhulinux.hu/1.1/ironiq/ ./
deb http://ubk.uhulinux.hu/1.1/janu/ ./
deb http://ubk.uhulinux.hu/1.1/janusz/ ./
deb http://ubk.uhulinux.hu/1.1/kempi/ ./
deb http://ubk.uhulinux.hu/1.1/leslie/ ./
deb http://ubk.uhulinux.hu/1.1/ntomasz/ ./
deb http://ubk.uhulinux.hu/1.1/oregon/ ./
deb http://ubk.uhulinux.hu/1.1/pasic/ ./
deb http://ubk.uhulinux.hu/1.1/retisas/ ./
deb http://ubk.uhulinux.hu/1.1/saga/ ./
deb http://ubk.uhulinux.hu/1.1/stap/ ./
deb http://ubk.uhulinux.hu/1.1/yloz/ ./érdekes, mert nekem van xnview-em, és csomagból raktam fel jól;
xfce4?
[align=right][snapback]113191[/snapback][/align]inkább valami *box stílusúra gondoltam ^^
csak a fluxboxxal pl az a bajom, h nem lehet rá mondjuk olyat, h yx koordinátánál z betûmérettel írja ki egy parancs (pl `uname -a`) kimentét, és n mp-enként frissítse;
vmi ilyesmi kellene nekem ^^kérdés: melyik ablakkezelõ az, aminek -nagyon- kicsi a memóriaigénye, de attól független meg rendesen rajta vmi eyecandy vagy van lehetõség vmiféle ilyesmire (gondolok hasonlóra, mint a leírófájl-alapú ablakkezelõkre)?
talán állítsd át az ungrab hotkeyt???
[align=right][snapback]113128[/snapback][/align]jé, tényleg ^^
Tudom, hogy nem a kérdésedre válaszolok, de nem jobb egy ftp üzemeltetése?
[align=right][snapback]111036[/snapback][/align]szvsz de
megvettem, feldobtam a drivert (van /dev/video0), csak a kérdésem: hol tudom megnézni, h milyen képet ad? ^^
[align=right][snapback]113124[/snapback][/align]h*lye vagyok, a gnomemeeting mutatja, amint felvettem a fényerõt ^^
Hali!
Szvsz: Genius VideoCam Express V2, tok olcso (3-4k HUF), driver (spca5xx) itt:
http://mxhaard.free.fr/camera.html
+ kell hozza az eppen futo kernel-header + USB-modulokat kell kicsit „rendbeszedni” 🙂
de: vegeredmenyben a GnomeMeeting-ben jol lehet aztan hasznalni
nekem csak annyi a kinom, h. ezen kivul mas video-csatis programot nem nagyon ismerek LiNUX alatt…
Udv’
[align=right][snapback]110198[/snapback][/align]megvettem, feldobtam a drivert (van /dev/video0), csak a kérdésem: hol tudom megnézni, h milyen képet ad? ^^
-
SzerzőBejegyzés