Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
feltétlenül újra kell fordítanom a kernelt?
Az spca50x az portage-ben volt
[align=right][snapback]113098[/snapback][/align]magát az image-t nem, csak hozzáfordítasz pár modult (én is így csinálom, ha vmit kihagyok belõle, és lusta vagyok ^^);
meg még egy ilyen nem árt: `echo modulneve >>/etc/modules.autoload.d/kernel-2.6`Ezzel rám célzol?
Akkor álljon itt a rideg valóság:
Gimiben matek tagozatos voltam, emellett intenzíven rádióamatõr tevékenységet folytattam.
Aztán Mûegyetem, villamos kar. Számítástechnika csak a kötelezõ szinten.
Diploma után elsõ munkahely számítóközpont, ESZR gépek üzemeltetése, javítása. Késõbb számítástechnikai mindenes.Az ember nem azért helyesír, mert magyartanár, hanem mert akkor értik meg.
[align=right][snapback]113094[/snapback][/align]Jocó:
„Kisbetû alias Grétsy László tanárúr.”
csak innen gondoltam, h tanár vagy;
meg írtad vhol (egy SuSE-s topicban), h résztvettél a Helyesírási Szabályzat készítésében (ha jól emlékszem);modulként csinálod meg, és aztán:
`make modules && make modules_install && modprobe modulnev`;Na ez az, egy-két csomagnál még elmegy, de több tíznél már gondok lehetnek, amiket megoldani kényelmesebb apt/synaptic valamelyikével.
[align=right][snapback]113081[/snapback][/align]de miért nem egyszerûbb az ubk-s címeket hozzáadni a forráslistához? ^^
( csak kérdezem );Az kezeli a függõségeket?
[align=right][snapback]113077[/snapback][/align]ööö… nem tudom, nem nagyon használtam eddig;
és nem lenne egyszerûbb csak úgy simán a `dpkg -i csomagneve.uhu` parancs a feltelepítéshez? ^^
az uhu simán támogatja a reiserfs-t (miért ne támogatná?);
Kisbetû alias Grécsi László tanárúr.
[align=right][snapback]113058[/snapback][/align]várj, kitalálom…
magyar/sztech szak? ^^beirtam a konzolba ezt a df parancsot ezt írja ki:
Code:Filesystem Méret Fogl. Szab. % Csatl. pont
rootfs 73G 29G 44G 40% /
/dev/root 73G 29G 44G 40% /
/dev/discs/disc0/part1
15G 15G 138M 100% /mnt/disk0-MAXTOR_6L040J2-part1
/dev/discs/disc0/part5
9,8G 9,7G 116M 99% /mnt/disk0-MAXTOR_6L040J2-part5
/dev/discs/disc0/part6
4,9G 4,9G 5,0M 100% /mnt/disk0-MAXTOR_6L040J2-part6
/dev/discs/disc0/part7
3,5G 3,3G 131M 97% /mnt/disk0-MAXTOR_6L040J2-part7
/dev/discs/disc0/part8
4,5G 3,6G 859M 82% /mnt/disk0-MAXTOR_6L040J2-part8de ebböl nem látom, hogy a home az mennyi… a root ezexerint tuti nincs tele, a maxtor vinyo atz meg ntfs.
szal még mindig az a bajom, hogy azt irja ki minden progi, hogy (kde) hogy „nem sikerült elinditani ezt a folyamatot: nem sikerült létrehozni ezt a kioslave-et. csak olvasható fájlrendszer”
meg minden más is erre nyavajog, hogy read only. nekem 5letem sincs mit kéne tenni…
[align=right][snapback]112865[/snapback][/align]nem akarok okoskodónak tûnni, de…
szóval neked hány winya van a gépedben? mert a df szerint csak egy, az meg be van telve, mint atom… ^^Ez a mai naphoz rendelt kifogás?
hány tételes a kifogáslistád?
[align=right][snapback]112985[/snapback][/align]áááá… ezt de régen olvastam ^^
kb akkor, amikor még csak elképzelésem volt a linuxról, most meg ááá.. egy csomó poén átjött ^^ -
SzerzőBejegyzés