xcut

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,971-1,980 / 3,339
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Nem megy az spca5xx és a cx88 driver #1998972
    xcut
    Felhasználó

      feltétlenül újra kell fordítanom a kernelt?

      Az spca50x az portage-ben volt
      [align=right][snapback]113098[/snapback][/align]

      magát az image-t nem, csak hozzáfordítasz pár modult (én is így csinálom, ha vmit kihagyok belõle, és lusta vagyok ^^);
      meg még egy ilyen nem árt: `echo modulneve >>/etc/modules.autoload.d/kernel-2.6`

      Hozzászólás: a linux és a lányok #1969927
      xcut
      Felhasználó

        Ezzel rám célzol?

        Akkor álljon itt a rideg valóság:

        Gimiben matek tagozatos voltam, emellett intenzíven rádióamatõr tevékenységet folytattam.
        Aztán Mûegyetem, villamos kar. Számítástechnika csak a kötelezõ szinten.
        Diploma után elsõ munkahely számítóközpont, ESZR gépek üzemeltetése, javítása. Késõbb számítástechnikai mindenes.

        Az ember nem azért helyesír, mert magyartanár, hanem mert akkor értik meg.
        [align=right][snapback]113094[/snapback][/align]

        Jocó:
        „Kisbetû alias Grétsy László tanárúr.”
        csak innen gondoltam, h tanár vagy;
        meg írtad vhol (egy SuSE-s topicban), h résztvettél a Helyesírási Szabályzat készítésében (ha jól emlékszem);

        Hozzászólás: Nem megy az spca5xx és a cx88 driver #1998970
        xcut
        Felhasználó

          modulként csinálod meg, és aztán:
          `make modules && make modules_install && modprobe modulnev`;

          Hozzászólás: Package List #1998127
          xcut
          Felhasználó

            Na ez az, egy-két csomagnál még elmegy, de több tíznél már gondok lehetnek, amiket megoldani kényelmesebb apt/synaptic valamelyikével.
            [align=right][snapback]113081[/snapback][/align]

            de miért nem egyszerûbb az ubk-s címeket hozzáadni a forráslistához? ^^
            ( csak kérdezem );

            Hozzászólás: Package List #1998125
            xcut
            Felhasználó

              Az kezeli a függõségeket?
              [align=right][snapback]113077[/snapback][/align]

              ööö… nem tudom, nem nagyon használtam eddig;

              Hozzászólás: Package List #1998123
              xcut
              Felhasználó

                és nem lenne egyszerûbb csak úgy simán a `dpkg -i csomagneve.uhu` parancs a feltelepítéshez? ^^

                Hozzászólás: Mount – Fstab #1998817
                xcut
                Felhasználó

                  az uhu simán támogatja a reiserfs-t (miért ne támogatná?);

                  Hozzászólás: a linux és a lányok #1969922
                  xcut
                  Felhasználó

                    Kisbetû alias Grécsi László tanárúr.
                    [align=right][snapback]113058[/snapback][/align]

                    várj, kitalálom…
                    magyar/sztech szak? ^^

                    Hozzászólás: valami gond van az uhummal :( #1998775
                    xcut
                    Felhasználó

                      beirtam a konzolba ezt a df parancsot ezt írja ki:

                      Code:
                      Filesystem         Méret  Fogl. Szab.   % Csatl. pont
                      rootfs                 73G   29G   44G  40% /
                      /dev/root              73G   29G   44G  40% /
                      /dev/discs/disc0/part1
                                            15G   15G  138M 100% /mnt/disk0-MAXTOR_6L040J2-part1
                      /dev/discs/disc0/part5
                                           9,8G  9,7G  116M  99% /mnt/disk0-MAXTOR_6L040J2-part5
                      /dev/discs/disc0/part6
                                           4,9G  4,9G  5,0M 100% /mnt/disk0-MAXTOR_6L040J2-part6
                      /dev/discs/disc0/part7
                                           3,5G  3,3G  131M  97% /mnt/disk0-MAXTOR_6L040J2-part7
                      /dev/discs/disc0/part8
                                           4,5G  3,6G  859M  82% /mnt/disk0-MAXTOR_6L040J2-part8

                      de ebböl nem látom, hogy a home az mennyi… a root ezexerint tuti nincs tele, a maxtor vinyo atz meg ntfs.
                      szal még mindig az a bajom, hogy azt irja ki minden progi, hogy (kde) hogy „nem sikerült elinditani ezt a folyamatot: nem sikerült létrehozni ezt a kioslave-et. csak olvasható fájlrendszer”
                      meg minden más is erre nyavajog, hogy read only. nekem 5letem sincs mit kéne tenni…
                      [align=right][snapback]112865[/snapback][/align]

                      nem akarok okoskodónak tûnni, de…
                      szóval neked hány winya van a gépedben? mert a df szerint csak egy, az meg be van telve, mint atom… ^^

                      Hozzászólás: iranyvonalak a lfhu tovabbfejlesztesere #1990260
                      xcut
                      Felhasználó

                        Ez a mai naphoz rendelt kifogás?
                        hány tételes a kifogáslistád?
                        [align=right][snapback]112985[/snapback][/align]

                        áááá… ezt de régen olvastam ^^
                        kb akkor, amikor még csak elképzelésem volt a linuxról, most meg ááá.. egy csomó poén átjött ^^

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,971-1,980 / 3,339