Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
én akkor néztem amikor a tanár a winchesterekrõl beszélt:
a partíció lehet logikai vagy elsõdleges, a fájrendszer meg fat vagy az újabb gépeken NTFS.Aztán meg mondja, hogy ezek az operációs rendszerek vannak: Dos, Win9x Win2000 és XP.
Még csak meg sem említi, hog van más is. Minden számítógépen van fenn linux, de azt tilos elindítani, merthogy azt a rendszergazda rakta fel, és õ nem szólhat bele abba, hogy mit tanítsanak a tanárok.
[align=right][snapback]112971[/snapback][/align]rofl;
errõl többet nem tudok mondani…PcZolee:
„Te el vagy tévedve!!! Te csak Start gomb melett tudod elképzelni, hogy játszhass vmivel? Asszem akkor inkább neked kéne váltanod! Meg amúgy is, kettönk közül, én vagyok az, aki inkább szenved, hogy játszhasson linux alatt, és nem egybõl a má$ik rendszer jut az eszébe!”
ha az nvidia hajlando lenne vegre normalis drivert kesziteni vagy biztositani eleg doksit egy dri megirasahoz, akkor en is linux alatt jatszanek; de imho „hetente egyszer tuti fagyokat” nem szeretek jatszani; foleg, mert kerneli fagy ez a csuda;
kb egy eve nyomtam vegig a max paynet winennal; jo erzes volt; de nem minden jatekot lehet egy hetvege (~10 ora) alatt vegignyomni…egyebkent az „$” nem betu es nem helyettesiti az „s”t, meg a masik, windows, microsoft, bill gates es egyebekben sem; lassan moderatorilag megintelek! *szuros tekintet*
[align=right][snapback]111532[/snapback][/align]nem véletlen ati-t akartál írni? ^^
nekem nincs semmi bajom az nvidia-val, sõt linux alatt még gyorsabb is, mint win alatt…es eztan mi van??? nem indul v. kilep? nem derult ki a fentiekbol 😉
[align=right][snapback]112868[/snapback][/align]„amikor új játékot akarok kezdeni, akkor kéri a cd-t”
akkor átfogalmazom: rápittyentek a new game részre, pitty a start-ra, és kiírja, h „Please insert CD-ROM”;
ISO-ként van meg a cuccos;udvariasság: én is elõreengedem a lányokat az ajtónál (de ez tudjátok, h miért van? ^^ én is csak úgy jöttem rá véletlen; amikor elõre engedi az ember a lányt, 99%, h lefelé néz, igen, kb oda… ez ösztönös dolog ^^), meg udvarias vagyok, de nem túlzom el a dolgokat (kivétel ha iróniából csinálom ^^)
suli: gusztustalannak tartom azt, h annyira ms-központú a dolog, és hogy wördbõl meg excelbõl kell érettségiznem, mikor unix-os biztonságtechnikával akarok foglalkozni;
az is egy dolog, h a tanároknak hülyeségeket is meg kell tanítani a gyerekekkel (mivel nem fogják fel; pl nálunk szetchbõl szinte mindenki magolt, mert nem fogta fel a tananyagot – ezért nem kell linux mindenkinek; maradjanak csak a redmondi csodánál, nekik az való), meg h egyes tanárok hülyeségeket beszélnek össze-vissza…
pl: föci óra, közgáz… amerikai sztech vállalatok (osztálytársak: microsoft, ibm, ea, stb), én meg bedobom, h Sun Microsystems a procigyártónál, és a tanár mondja, h még életében nem hallott róla; LOL, pedig a Sun se kis vállalat; meg én úgy tudom -javítsatok ki, ha tévedek-, h az Apple Machintosh-ai hamarabb rendelkeztek graf felülettel, mint ahogyan a Windows megjelent…;
vagy nem tudom, h a win9x mióta oprendszer, ugyanis tudomásom szerint csak az NT alapúak önálló oprendszerek;
ez se tetszik. tanuljunk szövegszerkesztést, táblázatkezelést, aki meg nem akarja felfogni, azok kedvéért meg ne toljanak ki azzal, akit érdekel; matekból se kapunk könnyítéseket, töribõl is meg kell tanulni az évszámokat, irodalomból is ki kell olvasni a könyveket, akkor miért a sztech a kivétel? csak mert új tudomány? na ne már…üdv!
megpróbáltam felrakni a Star Trek Bridge Commander nevezetû játékot;
fel is ment, el is indul, csakhogy amikor új játékot akarok kezdeni, akkor kéri a cd-t, ami a /mnt/vcdrom mappába van csatolva…
idevágó config:Code:[Drive C]
„Path” = „/home/fortress/.transgaming/c_drive”
„Type” = „hd”
„Label” = „Dos Drive”
„Filesystem” = „win95”[Drive D]
„Path” = „${HOME}”
„Type” = „hd”
„Label” = „My Home”
„Filesystem” = „win95”[Drive E]
„Path” = „/tmp”
„Type” = „hd”
„Label” = „tmp”
„Filesystem” = „win95”[Drive G]
„Path” = „/”
„Type” = „hd”
„Label” = „root”
„Filesystem” = „win95”[Drive U]
„Path” = „/mnt/cdrom”
„Type” = „cdrom”
„Label” = „cd”[Drive W]
„Path” = „/mnt/vcdrom”
„Type” = „cdrom”
„Label” = „vcd”cedega 4.2.1-et használok…
elõször szvsz livecd-vel próbálkozz;
általános kernel fordítása húzós dolog, az init scripteknél meg tényleg kösd fel a gatyót ^^
a binárisokat ne fordigsd be, hanem pl egy slakiból másold ki; mert abban jól le van fordítva, és akkor minek veszõdsz órákat a fordigatással? ^^sztem semmivel sem rosszabb, mint egy enlightment egy átlátszó skines gkrellm-el+ikonboxal.
egyébként ha annyira nagyra vagy, akkor reprodukáld légyszi az uhu-don az egyik blackboxomat átlátszó etermel, ugy hogy restart után is megmaradjon minden bállítása aztán meglátod, hogy ezt mennyi munka volt összehozni egy majdnem kezdõnek. a lecke adott kedves xcut.
[align=right][snapback]112781[/snapback][/align]khmm… én most azokról beszélek, akik fognak egy fluxboxot (jobb esetben), két klikkel beállítják a transculent értéket, beranak egy háttérképet, rá egy aterm-et, és kész;
blackbox-hoz nem volt még szerencsém, fluxboxxal küzdöttem egy idõben (uhu alatt pl azt használtam); nekem restart után is megmaradt minden beállításom ^.-Szerintem „férfi munkának” csak azokat a munkákat lehet nevezni, amihez nagy fizikai erõ szükséges. Természetes, hogy egy nõ nem megy el kovácsnak, vagy favágónak.
De ezentúl a választott szakmát már nem a nem határozza meg, hanem az érdeklõdési kör. Hogy az informatika nem érdekel sok lányt, az egy dolog. Ettõl még lehetnek lányok nagyon jó informatikusok, ha érdekli õket. Ha egy férfit nem érdekel a számítástechnika, akkor mondjuk arra is azt, hogy nõies??
Az én számtektanárom is nõ.Hát vannal kányok akik sokkal tehetségesebbek, sokkal jobb a probléma megoldó képességük, mint _egyes_ férfiaknak. Persze tisztelet a kivétel. De én alapba nagyon fiús beállítottságú vagyok (félre ne értsétek) és mindig is a fiús dolgokat szerettem. Sose barbiztam, sose hordtam szoknyát fõleg nem rózsaszínt, hanem inkább autókkal, játékfegyverekkel játszottam, és fiúkkal barátkoztam. Ma sincs ez másképp, de már nem játszok annyit a játékokkal, hanem inkább a sz.gépek „lökdösésével” töltöm az idõmet. Itt nem azt kell nézni hogy melyik mutat jobban a monitor elött, egy férfi vagy egy nõ, hanem azt hogy az ha elötte van akkor hogy áll a munkához, milyen hozzá állással. Mert valóban nagyon „nem szép látvány” ha egy csaj szerencsétlenkedik és közben esetleg papírja is van a szakmáról…De vannak lányok, és vannak hackerek közt is lányok, igen ügyesek, de ha valaki lány az nem azt jeleti hogy béna, és hogy csak arra jó, hogy a fiúk a kis miniszoknyájukon legeltessék a szemüket, és néhányukat állandóan „kiszolgáljanak” Hát én nem tenném ezt.
Nekünk (merthogy én csak fotóztam, oszttársam gépén jelent meg az üzenet) win95-ön jelenítette meg a gép ezt.
[align=right][snapback]112818[/snapback][/align]hmm.. ^^ olyat én is akarok felrakni vmware-re ^^ aztán meg kicsit megvizsgálom linuxxal ^^
-
SzerzőBejegyzés