Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
eszembe jutott egy régi vicc; talán vannak akik nem ismerik:
„A telefonszex jó dolog. Múltkor is felhívtam egy lányt, megkérdezi mi van rajtam, elmondom. Mondja, hogy vessem le, hát levetem. Kezd izgató dolgokat suttogni, éppen belemelegedek, erre meg valami vadállat elkezd dörömbölni a telefonfülke ajtaján…”X.X
ez ütött ^^Ok , de a többi prg-vel mi lesz ,arra nem tudtok semmit mondani ? emerge mindegyik ?
[align=right][snapback]109427[/snapback][/align]ha lefutott az emerge system, akkor nem árt egy emerge world; aztán pl emerge gnome vagy emerge kde, az felrak egy csomó cuccost;
Felrepült az xorg és nam láttam hibát sem. Van valami prg. amivel a config file-t be tudom löni ,vagy vesézzem ki a config examlpe-t ? Az már megnéztem ,hogy úgyanúgy az etc/X11 -be tesz ,mint az xfree.
Ha ez megvan , akkor hogyan tovább ? Ezt már kérdeztem ,de még nem kaptam választ ,a doksi meg már nem írja. Amiket fel akarok tenni prg-ket -gnome-gimp-stb- azokat mind emergével fel tudom pakolni ?
[align=right][snapback]109389[/snapback][/align]1.) fel tudod használni az uhu alatti configfájlodat (ne copy-paste, hanem az abban lévõ adatok _nagyon_ hasznosak tudnak lenni)
2.) xconfig vagy vmi ilyesmi progi vanhttp://www.ipchicken.com/
az itt lévõ infókat használod;
ha a proxy ip-jét írja ki, akkor nem tudom, h mit kellene csinálni, ha a routerét, akkor meg ott csinálsz egy portforwarding-ot, és kész;„Egy rendszer mind felett, egy rendszer kegyetlen. Az ablakok a sötétbe zárnak„
😉 😛 😀
[align=right][snapback]109319[/snapback][/align]nekem nem vált be a windows, és a felépítése se jön be túlzottan.
de inkább azt az energiát, amit arra fordítanék, h résztvegyek a lin-win flame-ben, inkább a linuxos ismereteim elmélyítésére használom ^^
(most is van egy h*lyegyerek, aki azt hiszi, h biztonságos rendszert tud csinálni, mert sikerült felgyömöszölnie egy freebsd-t vmware-re; inkább már nem is foglalkozok vele ^^)
Persze. Pont itt, pont most.
Ki itt a windózmániás?
Az aki felemeli a szavát, mert hülye demagóg dumákkal szidják a másik rendszert? Nem tudom miért olyan nehéz felfogni, hogy egy linuxos közösségnek nem azzal kell foglalkozni hogy az MS termékét szidja.
[align=right][snapback]109314[/snapback][/align]akkor igyekszek lerakni a pontot a topic végére:
K: Muszáj utálnom a Microsoftot?
V: Nem, nem muszáj. Nem azért, mert nem érdemli meg, de léteztek hacker közösségek a Microsoft elõtt, és lesznek még akkor is, amikor a Microsoft már régen történelem lesz. A Microsoft utálata helyett szeresd inkább a saját erõdet.milyen hálókarid van pontosan, és annak a drivere be van-e fordítva?
szórj fel egy debiant a test rendszered helyére, ha nem tetszik szedd le. 3,5 óra alatt van egy rendszered, ha van adsl… (netinstallal legalábbis.)
[align=right][snapback]109245[/snapback][/align]5gb van a windowsnak, ami csak kell, merthát kell, bár igaz nem nyúlok hozzá már jó ideje;
5gb van az uhu-nak, mert ha mondjuk valami nagyon elb*szódik, akkor kellhet
29gb volt a dokumentumok, csak mivel nem akartam szétpartícionálni a winyát, ezért erre jött a gentoo
0,5gb swapcsakhogy ezek kb úgy néznek ki, h
hda1 windows
hda5 gentoo
hda6 swap
hda7 uhumacerás lenne bolygatni a dolgokat;
megvárom az új winyám, addig meg vmware rulz, arra megy a debian;jo, van össsz 1gb szabad hely a hda-n (40gb kib*szott kevés), szoval nem nagyon tudok csippenteni;
bár lehet megvárom az új winyám; mondjuk azt úgyis tele akarom pakolni mindenféle rendszerrel ^^ -
SzerzőBejegyzés