Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Asszem sid nincs csak sarge, de majd az õs debianosok kijavítanak. 🙂
[align=right][snapback]109114[/snapback][/align]holnap lekapok egy woody-t, és fellow mester leírása alapján feldobom egy vmware-re a cuccost, majd összehasonlítgatom a slakival;
már a slakit megkukkoltam, lehet szedek egy debian-t is;
kérdés: a sid-hez van telepítõ (mintha hallottam volna ilyesmit), vagy sarge telepítõvel menjek?Slackit nem használtam, de fellow szavaival a debian nem kifejezetten userbarát.
Ha meg tanulod biztosan jobban érzed a „talajt” a lábaid alatt.
A gentoo is ilyen, ami nem is baj.
De ezt legalább egy próbálkozással tudod eldönteni!
[align=right][snapback]109102[/snapback][/align]csak annyi a ciki, h helyem nem nagyon van, idõm meg mégkevesebb;
szóval olyan rendszer kellene, ami relatív fájdalommentesen belõhetõ úgy, h mûködik, és amikor akarom, akkor meg van benne felfedeznivaló;
túl júzerbarát stuff nem kell, gentoo alatt átléptem minden akadályon (ugye MEGY A BLUETOOTH, amivel eddig húdesokat szívtam);ha nincs döntés, akkor az offical csomik száma érdekelne;
melyik rendszerhez van több hivatalos, ellenõrzött csomi? slaki vagy sid? és melyik a jobban dokumentált?
van-e olyan, mint a forums.gentoo.org, hogy _mindenhez_ van használható howto?én tartom a nézõpontom, h a llama-k rendszere legyen a windows, akik meg szeretik a sztech-et, azok elõtt álljon a linux, ha akarják.
nem kell a linuxot ráerõltetni senkire;ha a ms-nak rendes üzleti politikája lenne, akkor megférne a 2 rendszer tökéletesen egymás mellett; viszont éppenhogy nem a linux az, aki nem akar kompromisszumot kötni, hanem a másik fél. és itt a baj;
lehet, h mind2 fél jobban járna;Lani:
„amikor egyvalaki több usert regiz több ip-rõl (nincs fix-ipje: regiz, szavaz, modem off/on … regiz, szavaz, modem off/on … -> nagy idõintervallum, más login, más forrás e-mail)”
MAC address;én is felteszem a költõi kérdést: van-e értelme a versenynek? nem lenne-e okosabb dolog, ha lenne egy galéria, ahova fel lehetne pakolgatni, szavazás meg helyezés nélkül?
tényleg, amúgy a superkaramba-hoz van igényes magyar doksi? mert a mostani desktopommal (ami nagyon jó, csak még valami hiányzik róla… finomhangolni kell még;) sokat szenvedtem, h át kellett írkálni a theme configját, mert sok helyen nem volt megfelelõ, nameg testreszabás rulez;
nekem a -ck1-es változat van, és tépet mint az atom, leszámítva azt, h pár óra után használhatatlan lesz a gép (ez 99,99%, h nem kernelhiba, hanem vmi elcseszõdött a gentoo-ban);
nekem van virtuális terminálom benne, semmi bajom sincs vele, meg vagyok elégedve (bár a squashfs támogatás benne lehetne -.-)
kl223:
„– stable: ezer éves, lehet, h vkit nem zavar, de nekem mindig a legújabb kellene. De leaglábbis nem ennyire régi csomik…”
igazat adok. serverre tokeletes, desktopra is – kisigenyueknek. viszont atomstabil.
„– testing: nincs hozzá security-support. Pedig kéne, mivel szeretem a biztonságérzetet. smile.gif”
ezt az agat meg sosem hasznaltam, de eddig csak rosszat hallottam rola ;>
„– sid: na ez meg mindenben király, mivel legújabb csomik, ebbõl kifolyólag viszonylag biztonságos is, de néha jönnek le bugos csomik, és utálom, hogy félóránként-óránként kifagy vmi, pont amikor a legjobban szükségem lenne 1 stabil rendszerre…”
nekem fel eve megy renduletlenul… stabil, bugmentes (kiveve nehany aprotol: k3b, sed; ezek mind „hivatalos es egy napon belul javitott” bugok voltak). sosem fagyott meg semmi. sztem csak bekene tudni loni rendesen ;>
[align=right][snapback]109054[/snapback][/align]akkor másként teszem fel a kérdést: a slaki és a debian közül melyik disztróval látok bele jobban a rendszerbe? mert ahogy felraktam a slakit (vmware), csak az jött le, h rohadtul olyan, mint egy nyitott könyv; míg a gentoo-nál küzdeni kell a tudásért, addig a slakiban mintha nyomná elém a dolgokat, és csak nyitott szemmel kell közlekedni; nem akar többnek tûnni, mint ami, és az egyszerûségével rávezeti az embert a tudásra; „simplicity is divine” – ez szvsz nagyon illik rá;
megvan-e ez a debiannál? vagy miben más a debian? milyen érzés használni?
[inkább erre vagyok kíváncsi, mert mind2 disztró szép, ügyes, okos ^^]Jaaaj killall. Ez egy Gentoos topik. Ne terjeszd itt a Debiant, mert jól kimoderállak! 🙂
Ne gerjessz a distrowart, ezen a fórumon azt tilos, örülj neki, hogy az általunk használt rendszer stabil… 🙂(
„de lassan kezd elegem lenni a gentoo-ból, szóval kacsintgatok a slaki felé”
ha egyszer belonel rendes egy debiant, akkor tobbet nemlenne vele gondod, az tuti.
nekem fel eve megy egyhuzamban a gepem (max aramszunetkor van restart kenyszerbol), ugyanolyan gyors, mint a kezdetekben. biztonsagos, meg nem oszulsz meg amig leforditasz egy 300k-s programot..
a slask nagyon gyors kis cucc, en elegge megszivtam vele ( a slackes temaknal keresgelj julius korul, ha nem emlekeznel ra).
amugy rajottam egy teljesen igaz szlogenre most: eleged van a hetekig eltarto forditgatasbol es instabilitasbol? -hasznalj debiant 😉
[align=right][snapback]108841[/snapback][/align]kl223 azt mondta, h a debian az nem kifejezetten desktopra jó; nekem meg arra kell (net, multimédia, C, PHP, stb);
de most komolyan gondolkozok, h mit rakjak fel… valami stabil és gyors (a lehetõ minél gyorsabb, de nem forrásalapú) disztró;xcut:
sztem nenagyon hasznalj kde-t, ha ennyire lassu a geped.
probald open, vagy fluxbox-szal…
[align=right][snapback]108802[/snapback][/align]nem a gépem a lassú, hanem valami gáz van; jól belassítottam a gépem, aztán nyomtam egy rebootot (ctrl+alt+f1, rootként login, majd `reboot`); a kdm-nél írt ki egy halom szöveget, a swapot meg nem tudja leválasztani;
amúgy meg tökmind1 az ablakkezelõ, csak akkor max nem 2 óra, hanem 3 óra alatt zabálja meg az összes memóriát valami (ált az X);de lassan kezd elegem lenni a gentoo-ból, szóval kacsintgatok a slaki felé ^^ szombatra van is egy randim vele, és szabadon eresztem a baglyomat egy idõre ^^
szerk: próbálgattam fluxboxot is, meg elõtte enlightenment-em volt, és ott is ugyanaz volt az eredmény, mint kde alatt;
-
SzerzőBejegyzés