xcut

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,071-2,080 / 3,339
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: [Gentoo]Kritikán aluli sebesség #1995011
    xcut
    Felhasználó

      Asszem sid nincs csak sarge, de majd az õs debianosok kijavítanak. 🙂
      [align=right][snapback]109114[/snapback][/align]

      holnap lekapok egy woody-t, és fellow mester leírása alapján feldobom egy vmware-re a cuccost, majd összehasonlítgatom a slakival;

      Hozzászólás: [Gentoo]Kritikán aluli sebesség #1995009
      xcut
      Felhasználó

        már a slakit megkukkoltam, lehet szedek egy debian-t is;
        kérdés: a sid-hez van telepítõ (mintha hallottam volna ilyesmit), vagy sarge telepítõvel menjek?

        Hozzászólás: [Gentoo]Kritikán aluli sebesség #1995007
        xcut
        Felhasználó

          Slackit nem használtam, de fellow szavaival a debian nem kifejezetten userbarát.
          Ha meg tanulod biztosan jobban érzed a „talajt” a lábaid alatt.
          A gentoo is ilyen, ami nem is baj.
          De ezt legalább egy próbálkozással tudod eldönteni!
          [align=right][snapback]109102[/snapback][/align]

          csak annyi a ciki, h helyem nem nagyon van, idõm meg mégkevesebb;
          szóval olyan rendszer kellene, ami relatív fájdalommentesen belõhetõ úgy, h mûködik, és amikor akarom, akkor meg van benne felfedeznivaló;
          túl júzerbarát stuff nem kell, gentoo alatt átléptem minden akadályon (ugye MEGY A BLUETOOTH, amivel eddig húdesokat szívtam);

          ha nincs döntés, akkor az offical csomik száma érdekelne;
          melyik rendszerhez van több hivatalos, ellenõrzött csomi? slaki vagy sid? és melyik a jobban dokumentált?
          van-e olyan, mint a forums.gentoo.org, hogy _mindenhez_ van használható howto?

          xcut
          Felhasználó

            én tartom a nézõpontom, h a llama-k rendszere legyen a windows, akik meg szeretik a sztech-et, azok elõtt álljon a linux, ha akarják.
            nem kell a linuxot ráerõltetni senkire;

            ha a ms-nak rendes üzleti politikája lenne, akkor megférne a 2 rendszer tökéletesen egymás mellett; viszont éppenhogy nem a linux az, aki nem akar kompromisszumot kötni, hanem a másik fél. és itt a baj;
            lehet, h mind2 fél jobban járna;

            Hozzászólás: Kinexebb a desktopja #1991945
            xcut
            Felhasználó

              Lani:
              „amikor egyvalaki több usert regiz több ip-rõl (nincs fix-ipje: regiz, szavaz, modem off/on … regiz, szavaz, modem off/on … -> nagy idõintervallum, más login, más forrás e-mail)”
              MAC address;

              én is felteszem a költõi kérdést: van-e értelme a versenynek? nem lenne-e okosabb dolog, ha lenne egy galéria, ahova fel lehetne pakolgatni, szavazás meg helyezés nélkül?

              tényleg, amúgy a superkaramba-hoz van igényes magyar doksi? mert a mostani desktopommal (ami nagyon jó, csak még valami hiányzik róla… finomhangolni kell még;) sokat szenvedtem, h át kellett írkálni a theme configját, mert sok helyen nem volt megfelelõ, nameg testreszabás rulez;

              Hozzászólás: Kernel (2.6.10) #1994866
              xcut
              Felhasználó

                nekem a -ck1-es változat van, és tépet mint az atom, leszámítva azt, h pár óra után használhatatlan lesz a gép (ez 99,99%, h nem kernelhiba, hanem vmi elcseszõdött a gentoo-ban);

                nekem van virtuális terminálom benne, semmi bajom sincs vele, meg vagyok elégedve (bár a squashfs támogatás benne lehetne -.-)

                Hozzászólás: [Gentoo]Kritikán aluli sebesség #1995005
                xcut
                Felhasználó

                  kl223:

                  „– stable: ezer éves, lehet, h vkit nem zavar, de nekem mindig a legújabb kellene. De leaglábbis nem ennyire régi csomik…”

                  igazat adok. serverre tokeletes, desktopra is – kisigenyueknek. viszont atomstabil.

                  „– testing: nincs hozzá security-support. Pedig kéne, mivel szeretem a biztonságérzetet. smile.gif”

                  ezt az agat meg sosem hasznaltam, de eddig csak rosszat hallottam rola ;>

                  „– sid: na ez meg mindenben király, mivel legújabb csomik, ebbõl kifolyólag viszonylag biztonságos is, de néha jönnek le bugos csomik, és utálom, hogy félóránként-óránként kifagy vmi, pont amikor a legjobban szükségem lenne 1 stabil rendszerre…”

                  nekem fel eve megy renduletlenul… stabil, bugmentes (kiveve nehany aprotol: k3b, sed; ezek mind „hivatalos es egy napon belul javitott” bugok voltak). sosem fagyott meg semmi. sztem csak bekene tudni loni rendesen ;>
                  [align=right][snapback]109054[/snapback][/align]

                  akkor másként teszem fel a kérdést: a slaki és a debian közül melyik disztróval látok bele jobban a rendszerbe? mert ahogy felraktam a slakit (vmware), csak az jött le, h rohadtul olyan, mint egy nyitott könyv; míg a gentoo-nál küzdeni kell a tudásért, addig a slakiban mintha nyomná elém a dolgokat, és csak nyitott szemmel kell közlekedni; nem akar többnek tûnni, mint ami, és az egyszerûségével rávezeti az embert a tudásra; „simplicity is divine” – ez szvsz nagyon illik rá;
                  megvan-e ez a debiannál? vagy miben más a debian? milyen érzés használni?
                  [inkább erre vagyok kíváncsi, mert mind2 disztró szép, ügyes, okos ^^]

                  Hozzászólás: [Gentoo]Kritikán aluli sebesség #1995001
                  xcut
                  Felhasználó

                    Jaaaj killall. Ez egy Gentoos topik. Ne terjeszd itt a Debiant, mert jól kimoderállak! 🙂
                    Ne gerjessz a distrowart, ezen a fórumon azt tilos, örülj neki, hogy az általunk használt rendszer stabil… 🙂

                    (

                    Hozzászólás: [Gentoo]Kritikán aluli sebesség #1994995
                    xcut
                    Felhasználó

                      „de lassan kezd elegem lenni a gentoo-ból, szóval kacsintgatok a slaki felé”

                      ha egyszer belonel rendes egy debiant, akkor tobbet nemlenne vele gondod, az tuti.
                      nekem fel eve megy egyhuzamban a gepem (max aramszunetkor van restart kenyszerbol), ugyanolyan gyors, mint a kezdetekben. biztonsagos, meg nem oszulsz meg amig leforditasz egy 300k-s programot..
                      a slask nagyon gyors kis cucc, en elegge megszivtam vele ( a slackes temaknal keresgelj julius korul, ha nem emlekeznel ra).
                      amugy rajottam egy teljesen igaz szlogenre most: eleged van a hetekig eltarto forditgatasbol es instabilitasbol? -hasznalj debiant 😉
                      [align=right][snapback]108841[/snapback][/align]

                      kl223 azt mondta, h a debian az nem kifejezetten desktopra jó; nekem meg arra kell (net, multimédia, C, PHP, stb);
                      de most komolyan gondolkozok, h mit rakjak fel… valami stabil és gyors (a lehetõ minél gyorsabb, de nem forrásalapú) disztró;

                      Hozzászólás: [Gentoo]Kritikán aluli sebesség #1994993
                      xcut
                      Felhasználó

                        xcut:

                        sztem nenagyon hasznalj kde-t, ha ennyire lassu a geped.
                        probald open, vagy fluxbox-szal…
                        [align=right][snapback]108802[/snapback][/align]

                        nem a gépem a lassú, hanem valami gáz van; jól belassítottam a gépem, aztán nyomtam egy rebootot (ctrl+alt+f1, rootként login, majd `reboot`); a kdm-nél írt ki egy halom szöveget, a swapot meg nem tudja leválasztani;
                        amúgy meg tökmind1 az ablakkezelõ, csak akkor max nem 2 óra, hanem 3 óra alatt zabálja meg az összes memóriát valami (ált az X);

                        de lassan kezd elegem lenni a gentoo-ból, szóval kacsintgatok a slaki felé ^^ szombatra van is egy randim vele, és szabadon eresztem a baglyomat egy idõre ^^

                        szerk: próbálgattam fluxboxot is, meg elõtte enlightenment-em volt, és ott is ugyanaz volt az eredmény, mint kde alatt;

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,071-2,080 / 3,339