xcut

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,081-2,090 / 3,339
  • Szerző
    Bejegyzés
  • xcut
    Felhasználó

      http://www.microsoft.com/hun/windowsserver…bs/default.mspx

      HP ProLiant ML330

      1x Intel Xeon DP processzor, 3 GHz mûködési frekvencia
      Hyper-threading (többszálú utasítás-végrehajtás) technológia
      ServerWorks chipset technológia
      Alapkiépítésben 512 MB-nyi ECC DDR SDRAM memória, 4 GB-ig bõvíthetõ

      Hozzászólás: [Gentoo]Kritikán aluli sebesség #1994991
      xcut
      Felhasználó

        leforgattam egy 2.6.10-ck1-et, és csodát mûvelt… eljut a gép a mélypontra, de lehet használni! bár igaz kb 10-15mp mire bejön egy ablak; meg sikerült belõni a bluetooth-ot is jól;

        attól függetlenül még mindig kiváncsi vagyok, h mi annak az oka, h itthagyom a gépet 1 órára, és belassul az egész (kdelibs fordul most jól);

        szoval probléma: belassul a gép, ha egy idõre magára hagyom, és erõforrásigényes processz fut;
        felfedezett források: portage helytelen használata, valami a kernellel is lehetett (talán sérülés?)

        szóval már javult a helyzet, de még mindig nem tökéletes a dolog;

        xcut
        Felhasználó

          csak úgy hirtelen:

          Microsoft Windows 2000 Server+5User Magyar/Angol  224.880
          Microsoft Small Business Server 2000 HUN  309.880

          xpt hirtelen nem találtam. van belõle server változat?
          [align=right][snapback]108754[/snapback][/align]

          hehe ^^

          meoindil:
          nekem elég ok az újratelepítésre, ha pl bootkor megfagy, vagy ha pl restarttal lehet benne cd-t cserélni; meg amikor elkezd begagyulni; ha te ezeket nem tapasztaltad, akkor olyan mázlista vagy, h kezdj el lottózni ^^

          Hozzászólás: [Gentoo]Kritikán aluli sebesség #1994986
          xcut
          Felhasználó

            A sebesség hogy alakul?
            Nekem valahogy valószerûtlenül megy. (lehet az igyekezet miatt?)
            valahogy túl gyors! vagy mégsem?
            [align=right][snapback]108586[/snapback][/align]

            nekem is eléggé random;

            vizsla: metalogom van; és mi a francnak tömörítget? nem lehet ezt letiltani?

            Hozzászólás: [Gentoo]Kritikán aluli sebesség #1994983
            xcut
            Felhasználó

              nano -w /etc/conf.d/local.start
              beírod
              hdparm -d 1 /dev/hda
              hdparm -d 1 /dev/hdb
              stb…………
              [align=right][snapback]108580[/snapback][/align]

              kifelejtettem a chipsetem supportját ^^
              most már van DMA ^^

              Hozzászólás: [Gentoo]Kritikán aluli sebesség #1994981
              xcut
              Felhasználó

                hmm… amikor indultam az új kernellel, akkor kiírta, h a dma nincs engedélyezve;
                hogyan kell bekapcsolni? ^^ nem akarok eltolni semmit ^^
                pedig a kernelben be van állítva az, h használjon dma-t, ahol csak lehetséges…

                Hozzászólás: [Gentoo]Kritikán aluli sebesség #1994980
                xcut
                Felhasználó

                  „Nem kernel hiba, mert a régi kernellel se megy.”

                  talan gentoo hiba? 🙂
                  [align=right][snapback]108566[/snapback][/align]

                  lehet, h valamit elszabtak a gentoo-sok? ^^

                  Hozzászólás: [Gentoo]Kritikán aluli sebesség #1994979
                  xcut
                  Felhasználó

                    amikor belassul, nem ír mindenféle IRQ hibát, és megy a dma rendesen (hdparm /dev/hdx)? Mostanában egyre többször találkozom ezzel mint probléma…
                    [align=right][snapback]108558[/snapback][/align]

                    Code:
                    root@diamond / % hdparm /dev/hda

                    /dev/hda:
                    multcount    = 16 (on)
                    IO_support   =  0 (default 16-bit)
                    unmaskirq    =  0 (off)
                    using_dma    =  1 (on)
                    keepsettings =  0 (off)
                    readonly     =  0 (off)
                    readahead    = 256 (on)
                    geometry     = 65535/16/63, sectors = 41110142976, start = 0

                    és nem ír ki semmiféle irq hibát;
                    amúgy -O6-ot használok, de most visszaálltam az -O2-re;

                    amúgy meg a nitrós kernel (2.6.9-nitro4) is gázos (tegnap próbáltam), ugyanis nincs hang; driver betöltve, alsa ráizzítva, de semmi; a #gentoo.hu-n azt mondták, h kernelbug; lejön a clamav, és kipróbálom a -ck-t ^^

                    Hozzászólás: [Gentoo]Kritikán aluli sebesség #1994974
                    xcut
                    Felhasználó

                      lehet megoldás lenne… nem tudom…

                      viszont érdekes, h rebutultam, és most rendesen megy a rendszer, gyors, mint atom; csak egy véletlenszerû idõköz után lassul be, mint az õrült…

                      xcut
                      Felhasználó


                        Kell egy oprendszer -> Win XP prof. = 97.300 Ft +

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,081-2,090 / 3,339