Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
http://www.microsoft.com/hun/windowsserver…bs/default.mspx
HP ProLiant ML330
1x Intel Xeon DP processzor, 3 GHz mûködési frekvencia
Hyper-threading (többszálú utasítás-végrehajtás) technológia
ServerWorks chipset technológia
Alapkiépítésben 512 MB-nyi ECC DDR SDRAM memória, 4 GB-ig bõvíthetõleforgattam egy 2.6.10-ck1-et, és csodát mûvelt… eljut a gép a mélypontra, de lehet használni! bár igaz kb 10-15mp mire bejön egy ablak; meg sikerült belõni a bluetooth-ot is jól;
attól függetlenül még mindig kiváncsi vagyok, h mi annak az oka, h itthagyom a gépet 1 órára, és belassul az egész (kdelibs fordul most jól);
szoval probléma: belassul a gép, ha egy idõre magára hagyom, és erõforrásigényes processz fut;
felfedezett források: portage helytelen használata, valami a kernellel is lehetett (talán sérülés?)szóval már javult a helyzet, de még mindig nem tökéletes a dolog;
csak úgy hirtelen:
Microsoft Windows 2000 Server+5User Magyar/Angol 224.880
Microsoft Small Business Server 2000 HUN 309.880xpt hirtelen nem találtam. van belõle server változat?
[align=right][snapback]108754[/snapback][/align]hehe ^^
meoindil:
nekem elég ok az újratelepítésre, ha pl bootkor megfagy, vagy ha pl restarttal lehet benne cd-t cserélni; meg amikor elkezd begagyulni; ha te ezeket nem tapasztaltad, akkor olyan mázlista vagy, h kezdj el lottózni ^^A sebesség hogy alakul?
Nekem valahogy valószerûtlenül megy. (lehet az igyekezet miatt?)
valahogy túl gyors! vagy mégsem?
[align=right][snapback]108586[/snapback][/align]nekem is eléggé random;
vizsla: metalogom van; és mi a francnak tömörítget? nem lehet ezt letiltani?
nano -w /etc/conf.d/local.start
beírod
hdparm -d 1 /dev/hda
hdparm -d 1 /dev/hdb
stb…………
[align=right][snapback]108580[/snapback][/align]kifelejtettem a chipsetem supportját ^^
most már van DMA ^^hmm… amikor indultam az új kernellel, akkor kiírta, h a dma nincs engedélyezve;
hogyan kell bekapcsolni? ^^ nem akarok eltolni semmit ^^
pedig a kernelben be van állítva az, h használjon dma-t, ahol csak lehetséges…„Nem kernel hiba, mert a régi kernellel se megy.”
talan gentoo hiba? 🙂
[align=right][snapback]108566[/snapback][/align]lehet, h valamit elszabtak a gentoo-sok? ^^
amikor belassul, nem ír mindenféle IRQ hibát, és megy a dma rendesen (hdparm /dev/hdx)? Mostanában egyre többször találkozom ezzel mint probléma…
[align=right][snapback]108558[/snapback][/align]Code:root@diamond / % hdparm /dev/hda/dev/hda:
multcount = 16 (on)
IO_support = 0 (default 16-bit)
unmaskirq = 0 (off)
using_dma = 1 (on)
keepsettings = 0 (off)
readonly = 0 (off)
readahead = 256 (on)
geometry = 65535/16/63, sectors = 41110142976, start = 0és nem ír ki semmiféle irq hibát;
amúgy -O6-ot használok, de most visszaálltam az -O2-re;amúgy meg a nitrós kernel (2.6.9-nitro4) is gázos (tegnap próbáltam), ugyanis nincs hang; driver betöltve, alsa ráizzítva, de semmi; a #gentoo.hu-n azt mondták, h kernelbug; lejön a clamav, és kipróbálom a -ck-t ^^
lehet megoldás lenne… nem tudom…
viszont érdekes, h rebutultam, és most rendesen megy a rendszer, gyors, mint atom; csak egy véletlenszerû idõköz után lassul be, mint az õrült…
Kell egy oprendszer -> Win XP prof. = 97.300 Ft + -
SzerzőBejegyzés