xcut

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,091-2,100 / 3,339
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Kocsma topik #1948286
    xcut
    Felhasználó

      „A XXI. századot a m$ Magyarország támogatja”

      Ez a nem semmi reklám fél 7 elött az ember pofájába. Ritka sz*r század lesz akkor.
      [align=right][snapback]108507[/snapback][/align]

      sírjak vagy (ki)nevessek?

      xcut
      Felhasználó

        De mint mondtam ez csupán a saját tapasztalatom, talán kirívó eset lehetett, viszont ez nem vigasztalt, mert UHU-s gép 1 – bõl 1 problémás, ez amit láttam.
        Sulinetes SuSE gép, egyéb nagyker – sulinetes konzurcium: az egér nem megy, a videó vezaként megy, a biosban meg ki kell kapcsolgatni ezt-azt mert ha iee1394-et kérsz a gépbe akkor nem igazán bootol simán stb stb., továbbá a biosban a pnp os bekapcsolva, így ha vmi spéci hkártyát tesz be az ipse azzal is szívni fog, szal ez meg egy katasztrófa

        Egyéb nagyáruház: Linux a gépen, a konfighoz járt egy konstrukcióban hp multifunkciós eszköz, mondanom sem kell Linux alatt mûködésképtelen…

        továbbisvanmondjammég…
        [align=right][snapback]108422[/snapback][/align]

        vagy talán valakinek érdekében áll, h így jussanak a linuxos gépek a felhasználókhoz…

        xcut
        Felhasználó

          Egyébként  nem is az a lényeg, hogy mi számít jogtiszta OEM-nek, egyszerüen az a lényeg, hogy van aki köpköd a linuxra, közben meg illegalis winfossal bûvészkedik. Szerintem akkor lehetne korrekt az összehasonlítás, ha az illetõ legalább annyi szoftvert megvenne a kis pénzecskéjén, mint amennyit a linux-szal kap, és ha azután is azt mondja, hogy megérte, akkor azt mondom rendben van……
          [align=right][snapback]108300[/snapback][/align]

          egyetértek; az köpködjön a linuxra, akinek jogtiszta windows-a van;

          Hozzászólás: Forrás Linux disztribek #1994161
          xcut
          Felhasználó

            localhost / # emerge -C xfree

            — Couldn’t find xfree to unmerge.

            >>> unmerge: No packages selected for removal.

            Hozzászólás: VMWare+SuSE9.1 #1989457
            xcut
            Felhasználó

              fent van a kernel-sources?
              ha igen, akkor csinálj egy szimlinket `cd /usr/src && ln -s linux-verzio linux`;
              ha nem, akkor rakd fel;

              Hozzászólás: Forrás Linux disztribek #1994159
              xcut
              Felhasználó

                emerge -C a törlés;
                de mi a francnak xfree kell neked? x.org rulz;

                Hozzászólás: Gentoo-keksz #1993672
                xcut
                Felhasználó

                  komolyabb probléma: este elindítottam egy `emerge -uDv` frissítést, és mikor reggel visszaültem… a rendszer romokban, elképzelhetetlenül lassú; a top csak annyit írt (miután rákereveredtem a vc/1-re), hogy 60+% memóriát eszik az X; a többi processz mind 1% alatt volt CPU-ügyileg, meg pár% memóriát evett, ami normális;
                  ilyen már régebben is volt, azaz, h egy processz felzabálja az összes erõforrást, és _nagyon_ belassítja a gépet;

                  mi lehet a probléma?

                  Hozzászólás: Gentoo-keksz #1993671
                  xcut
                  Felhasználó

                    memtest?
                    Nem valami hw. meghibásodás?
                    Ha van lehetõséged tedd át másik gépbe a vincsit. bár nem tom a kerneled mit szól hozzá?
                    [align=right][snapback]107310[/snapback][/align]

                    kdm reinstall megoldotta;

                    más. legújabb stabil kde-m van (asszem’ 3.3.2), letöltöttem egy olyan splash screent, beállítottam (kcontrol), kde újraindít, és jön a default; de a kcontrol-ban meg az van kiválasztva, amit beállítottam; a test gombra meg rápittyentettem, és megy a dolog jól;
                    kérdésem: miért nem mûködik a kde betöltésénél?

                    Hozzászólás: Forrás Linux disztribek #1994155
                    xcut
                    Felhasználó

                      Semmivel nem lettem okosabb. Még mindig ott tartok ,hogy nem találja az ebuild-ot. Ahogy írtam ,2 doksi van ,kicsit másképpen írják.
                      – emerge -k sys-kernel/vanillia-sources .
                      – emerge vanilla-sourc
                      ennyit ír a doksi nem többet,próbáltam amit itt javasoltak ,semmi.
                      Most annyit kipróbáltam ,hogy full path-t írtam ,

                      – emerge /usr/portage/sys-kernel/vanilla-sources/vanilla-sources-2.4.28.ebuild

                      erre meg azt dumálja ,hogy :

                      you need for adjust PORTDIR or PORTDIR_OVERLAY to emerge this package

                      Nem értem mindkét dir be van állítva a make.conf -ba és eddig használta is ,loggolt rendesen.
                      [align=right][snapback]108185[/snapback][/align]

                      hmm… a -k opciót hagyd a francba, felesleges; `emerge vanillia-sources` ennek mûködnie *KELL*. amennyiben nem teszi, akkor
                      1.) emerge sync
                      2.) emerge -C rsync && emerge rsync #erre inkább bólintson rá valaki, mert veszélyes
                      ha minden kötél szakad, akkor használd a nitro-t;

                      más. megtennéd, hogy bemásolod ide a make.conf-odat?

                      //off: én amúgy most jelenleg gentoo-dev-sources-t használok, mert lusta vagyok kernelt fordítani, de amúgy meg nitro+squashfs kernelt fogok hamarosan beüzemelni;

                      Hozzászólás: Forrás Linux disztribek #1994153
                      xcut
                      Felhasználó

                        csak egy tanács, ezt olvasd el: http://forums.gentoo.org/viewtopic.php?t=171464
                        baromi hasznos; elkezdett belassulni a rendszerem, meg instabillá válni, mint atom; fogalamam se volt, h mi az oka;
                        aztán van olyan csomagom, amibõl egyszerre 5 verzió is fent van; szóval `emerge -uDv world` rulz ^^

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,091-2,100 / 3,339