Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
„A XXI. századot a m$ Magyarország támogatja”
Ez a nem semmi reklám fél 7 elött az ember pofájába. Ritka sz*r század lesz akkor.
[align=right][snapback]108507[/snapback][/align]sírjak vagy (ki)nevessek?
De mint mondtam ez csupán a saját tapasztalatom, talán kirívó eset lehetett, viszont ez nem vigasztalt, mert UHU-s gép 1 – bõl 1 problémás, ez amit láttam.
Sulinetes SuSE gép, egyéb nagyker – sulinetes konzurcium: az egér nem megy, a videó vezaként megy, a biosban meg ki kell kapcsolgatni ezt-azt mert ha iee1394-et kérsz a gépbe akkor nem igazán bootol simán stb stb., továbbá a biosban a pnp os bekapcsolva, így ha vmi spéci hkártyát tesz be az ipse azzal is szívni fog, szal ez meg egy katasztrófaEgyéb nagyáruház: Linux a gépen, a konfighoz járt egy konstrukcióban hp multifunkciós eszköz, mondanom sem kell Linux alatt mûködésképtelen…
továbbisvanmondjammég…
[align=right][snapback]108422[/snapback][/align]vagy talán valakinek érdekében áll, h így jussanak a linuxos gépek a felhasználókhoz…
Egyébként nem is az a lényeg, hogy mi számít jogtiszta OEM-nek, egyszerüen az a lényeg, hogy van aki köpköd a linuxra, közben meg illegalis winfossal bûvészkedik. Szerintem akkor lehetne korrekt az összehasonlítás, ha az illetõ legalább annyi szoftvert megvenne a kis pénzecskéjén, mint amennyit a linux-szal kap, és ha azután is azt mondja, hogy megérte, akkor azt mondom rendben van……
[align=right][snapback]108300[/snapback][/align]egyetértek; az köpködjön a linuxra, akinek jogtiszta windows-a van;
localhost / # emerge -C xfree
— Couldn’t find xfree to unmerge.
>>> unmerge: No packages selected for removal.
fent van a kernel-sources?
ha igen, akkor csinálj egy szimlinket `cd /usr/src && ln -s linux-verzio linux`;
ha nem, akkor rakd fel;emerge -C a törlés;
de mi a francnak xfree kell neked? x.org rulz;komolyabb probléma: este elindítottam egy `emerge -uDv` frissítést, és mikor reggel visszaültem… a rendszer romokban, elképzelhetetlenül lassú; a top csak annyit írt (miután rákereveredtem a vc/1-re), hogy 60+% memóriát eszik az X; a többi processz mind 1% alatt volt CPU-ügyileg, meg pár% memóriát evett, ami normális;
ilyen már régebben is volt, azaz, h egy processz felzabálja az összes erõforrást, és _nagyon_ belassítja a gépet;mi lehet a probléma?
memtest?
Nem valami hw. meghibásodás?
Ha van lehetõséged tedd át másik gépbe a vincsit. bár nem tom a kerneled mit szól hozzá?
[align=right][snapback]107310[/snapback][/align]kdm reinstall megoldotta;
más. legújabb stabil kde-m van (asszem’ 3.3.2), letöltöttem egy olyan splash screent, beállítottam (kcontrol), kde újraindít, és jön a default; de a kcontrol-ban meg az van kiválasztva, amit beállítottam; a test gombra meg rápittyentettem, és megy a dolog jól;
kérdésem: miért nem mûködik a kde betöltésénél?Semmivel nem lettem okosabb. Még mindig ott tartok ,hogy nem találja az ebuild-ot. Ahogy írtam ,2 doksi van ,kicsit másképpen írják.
– emerge -k sys-kernel/vanillia-sources .
– emerge vanilla-sourc
ennyit ír a doksi nem többet,próbáltam amit itt javasoltak ,semmi.
Most annyit kipróbáltam ,hogy full path-t írtam ,– emerge /usr/portage/sys-kernel/vanilla-sources/vanilla-sources-2.4.28.ebuild
erre meg azt dumálja ,hogy :
you need for adjust PORTDIR or PORTDIR_OVERLAY to emerge this package
Nem értem mindkét dir be van állítva a make.conf -ba és eddig használta is ,loggolt rendesen.
[align=right][snapback]108185[/snapback][/align]hmm… a -k opciót hagyd a francba, felesleges; `emerge vanillia-sources` ennek mûködnie *KELL*. amennyiben nem teszi, akkor
1.) emerge sync
2.) emerge -C rsync && emerge rsync #erre inkább bólintson rá valaki, mert veszélyes
ha minden kötél szakad, akkor használd a nitro-t;más. megtennéd, hogy bemásolod ide a make.conf-odat?
//off: én amúgy most jelenleg gentoo-dev-sources-t használok, mert lusta vagyok kernelt fordítani, de amúgy meg nitro+squashfs kernelt fogok hamarosan beüzemelni;
csak egy tanács, ezt olvasd el: http://forums.gentoo.org/viewtopic.php?t=171464
baromi hasznos; elkezdett belassulni a rendszerem, meg instabillá válni, mint atom; fogalamam se volt, h mi az oka;
aztán van olyan csomagom, amibõl egyszerre 5 verzió is fent van; szóval `emerge -uDv world` rulz ^^ -
SzerzőBejegyzés