xcut

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,101-2,110 / 3,339
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Forrás Linux disztribek #1994149
    xcut
    Felhasználó

      találtam ebuild-eket nitrora , hova tegyem be ha lejött ?
      [align=right][snapback]108117[/snapback][/align]

      ööö… elv csak beírod, h emerge `nitro.ebuild` ; fontos, h a patch-csel egy könyvtárban legyen;

      Hozzászólás: Forrás Linux disztribek #1994147
      xcut
      Felhasználó

        Van 2 doksim
        ,az egyik azt írja : emerge -k sys-kernel/gentoo-sources    ,vagy vanillia-sources .
        A másik : emerge vanilla-sources
        [align=right][snapback]108112[/snapback][/align]

        akkor próbálkozz az `emerge -s vanilla-sources`-sel; ha nem talál, akkor nincs benne a portage-ben;
        amúgy meg ajánlom a nitro sources-t, v a gentoo-dev-sources-t;

        Hozzászólás: Forrás Linux disztribek #1994145
        xcut
        Felhasználó

          csinált valamit sync-re ,de a kernelt még mindig nem akarja letölteni ,ebuild kell neki még mindig.
          [align=right][snapback]108108[/snapback][/align]

          milyen kernelt akarsz tölteni? mi a parancs, amit kiadsz?

          Hozzászólás: Forrás Linux disztribek #1994143
          xcut
          Felhasználó

            Elakadtam ,nem tölti le a kernel forrást ,mert nem talál valami ebuildet . Megoldás ?

            Hozzászólás: nem elég gyors a programok indulása #1992883
            xcut
            Felhasználó

              fellow:
              „tudtommal tovabbra is: -O -Os -O0 -O1 -O2 -O3;
              persze, ha mutattuk doksit, akkor oke;”
              http://www.szabilinux.hu/forditasok/FAQ/faq5-5.html

              Hozzászólás: CD/DVD emulator for Linux #1994368
              xcut
              Felhasználó

                én a következõképp’ oldottam meg:
                beszereztem egy halom formatum2iso konvertert (bin2iso, nrg2iso, stb), és simán loop-pal mountolgatok, mint fentebb írta valaki;

                xcut
                Felhasználó

                  A Windowson is le lehet cserélni a hátteret bármilyen képre, ha nem tetszik. Talán a közösség olyan Windowst ismer csak amin nem lehet? Mellesleg ez a kép sokkal szebb mint az Uhu bejelentkezõ képe, amint feltettem az Uhut az elsõ amit csináltam rajta az volt, hogy kidobtam.
                  [align=right][snapback]108035[/snapback][/align]

                  mondjuk nekem a windowson mindig, a linuxon meg jóideig a #008080 volt a hátterem;
                  bár azóta már másként néz ki az asztalom ^^

                  amúgy tényleg nem értem, h miért nem olvasod végig a topicot, mert akkor rájönnél, h nem egészen jogos a reakciód;

                  megj: nálam a 98SE-nél pl nem lehet hátteret váltani, mert jobb klikk az asztalon, és megfagy az explorer.exe; a windows+e billentyûkombinációval is ez van ^^

                  Hozzászólás: Kocsma topik #1948277
                  xcut
                  Felhasználó

                    echo „BUEK”

                    józanon megúsztam a szilvesztert, ld blogom;

                    Hozzászólás: nem elég gyors a programok indulása #1992880
                    xcut
                    Felhasználó

                      Egy ooo fordítása egy nap, de ha beállítasz egy 3-mas némelyik részénél egy 2-est, vagy bedobsz neki egy xp optimizálást (sse, 3dnow ilyesmi flageket), ált. le sem tudja fordítani, ha mégis mondjuk szegmentációs hibával úgy el száll, hogy öröm nézni.
                      (Statikus libekkel, optimalizációval szerintem egyátalán nem lenne lassú, de erre alkalmatlan.)
                      Pár napot el***-ogattam arra, hogy nézegessem, hogy mit lehet benne és mit nem. Nem sok sikerrel. Van ahol bírja az optimalizálást, van ahol nem. Na kinek van ennek a megfejtésére ideje, türelme…
                      [align=right][snapback]107907[/snapback][/align]

                      nekem egyszer péntek délutántól vasárnap estig forult, és vasárnap este 10kor segfaultolt.
                      binárisból van ooo-m.

                      Hozzászólás: Forrás Linux disztribek #1994138
                      xcut
                      Felhasználó

                        Most igy néz ki :

                        CFLAGS=”-march=athlon-xp  -mcpu=athlon-xp -03 -pipe

                        Nem zavar be a march-o a -march=athlon-xp  -be ?
                        [align=right][snapback]107928[/snapback][/align]

                        ajánlom még a -fomit-frame-pointer , a -force-addr és a -force-mem flageket;

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,101-2,110 / 3,339