Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Nem azt mondtam ,hogy fõmüsoridõben írja , de biztos megpróbálja ,vagy kiadja „munkába „. ez az én véleményem ,de annyi minden kiderült már az m$-röl ,hogy egy másodpercig se csodálkoznék azon ,ha igy próbálná aláásni a linuxot.
[align=right][snapback]107100[/snapback][/align]szvsz simán kitelik tõle…
más. a ms nem fog egyhamar megbukni, mivel gazdasági nagyhatalom, ráad bizonyos érdekek azt kivánják, h a piaci részesedése magas legyen; (pl bizonyos kontrollálandó országokba amerika szállíthat átbuherált, és monitorként is funkcionáló windowst, de linuxot már kevésbé; mivel linuxon felderíthetõ könnyedén ez a dolog, míg windowson nem);
meg ugye a hw gyártóknak sem utolsó szempont, h a windows miatt erõsebb hw-t kell venni (mivel -és most ebbe kössön bele bárki, de akkor is igaz- a windows lényegesen több erõforrást használ, és az alkalmazások is lassabbak alatta);viszont a linuxnak meg erre kellene mennie rámennie: azaz, minél gyorsabb, kevesebb erõforrást felhasználó megoldásokat kellene alkalmaznia; mivel mindig lehet gyorsabb rendszert csinálni;
Haliho!
Gondoltam irok, mert én is lelkes gentoo felhasználó vagyok(voltam)(ujra vagyok). Jelenleg a frugalware linuxon dolgozom vmiklosekkal de nagyon szertem a gentoo t is ! Ez most csak ugy ram jott!
Az elhagyott gentoo reiser4 en ott pihent a satam 2. particiojan és egy boot floppy segitsegevel keltettem ujra eletre majd emerge –sync és az élet megy tovább. Xcut: nagyon franko az oldalad full magad irtad? Megnezhetnem a kódot nem akarom hasznalni csak meg newbie vagyok phpben!
THX, Shrift
+-+-+++++++++++++++++++++++++++++++++
[align=right][snapback]107086[/snapback][/align]aha, teljesen magam; a kódot meg nem adom ki, mert
1.) amikor írtam, akkor nagyon kezdõ voltam, és van benne egy csomó dolog, amit jobban meg lehetne oldani
2.) a mostani verziója eléggé szét van esve csak nagy kuszaság az egész… ^^ha idõtúllépés, akkor nem az oprendszerrel van baj, hanem az interneteléréseddel.
a bridged networking ezt csinalja pont.
[align=right][snapback]106945[/snapback][/align]aha, thx
SZevasztok!
Letöltöttem a 4.5-ös vmware-t, kicsomagoltam, de fogalmam sincs hogyan kéne felrakni, van itt bin etc meg minden könyvtár, install script nem megy.
Elõre is kösz, részletes leírás lenne a legjobb.
[align=right][snapback]106594[/snapback][/align]./vmware-install
vmware-config.plvagy: apt-get install vmware, majd a vmware-config.pl
a hálózatot meg NAT-ra állítsd…tényleg, kérdés, ha már itt tartunk: hogyan lehet megoldani azt, h a router a vmware-es gépemet teljesen külön gépként kezelje, és kapjon ip-t a dhcp szervertõl?
Akko most segiccsetek. Van egy ilyenem:
-r–r–r– 1 root root 82278400 2004-12-17 23:51 install-x86-minimal-2004.2.iso
ez elvileg gentoo install iso. amint láthato elég kicsi. a „maradékot” a netröl szedi le?
vagy ez azért minimal mert alaprendszert tesz fel ami „semmire” se jó?
a kernelt is installkor szedi a netröl?
arra akarok kilyukadni hogy a mindenkori legfrissebb kernelt teszi fel?
(kernel.org)
esetleg a gentoo saját kernelt csinál? („agyonpeccselés”)
köszi elöre is
nagyon érdeklödöm Gentoo iránt, bár nem mintha a Slacki-val nem lennék tökéletesen boldog 🙂
[align=right][snapback]106893[/snapback][/align]elv nincs szükséged az iso-ra (nekem se volt);
fogod, letöltesz 1 stage-et (ajánlom a stage1-et), és kb megvan az alap; formázod a particiot, kicsomizod rá a stage-et, chrootolsz, emerge rsync, kitöltöd a make.conf-od (mind az USE flageket, mind a gcc flageket); lefordítod a bootstrap-ot, CONFIG_PROTECT=”” [terminálba beírod], emerge system; kernelt letöltöd (ajánlott az emerge xy-sources; kezdésnek a gentoo-dev-sources-t próbáld); utána felraksz még pár dolgot (pl loggerek), belõsz ezt-azt, és kész; de lásd a gentoo handbook installációs részét (és NE a magyar doksikat, mivel azok nagyon elavultak, inkább az angolt használd)akkor jelentkezek, mint elégedett gentoo júzer…
nah, én viszont inkább a design részt csinálnám;
ha kezd olyan állapotba kerülni, akkor csinálok pár tervet;valamint nekem van egy jól megírt userrendszerem, ha esetleg érdekel, akkor átalakíthatom;
tényleg, ha már kernelforgatás:
Abit DB7-II alaplapom van i845e chipsettel. melyik driver kell hozzá? már gugliztam utána egy csomót, de semmi… -
SzerzőBejegyzés