xcut

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,141-2,150 / 3,339
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: „a linux jövõje a fórumozók szerint” #1992676
    xcut
    Felhasználó
      Hozzászólás: „a linux jövõje a fórumozók szerint” #1992670
      xcut
      Felhasználó

        Nem azt mondtam ,hogy fõmüsoridõben írja , de biztos megpróbálja ,vagy kiadja „munkába „. ez az én véleményem ,de annyi minden kiderült már az m$-röl ,hogy egy másodpercig se csodálkoznék azon ,ha igy próbálná aláásni a linuxot.
        [align=right][snapback]107100[/snapback][/align]

        szvsz simán kitelik tõle…

        más. a ms nem fog egyhamar megbukni, mivel gazdasági nagyhatalom, ráad bizonyos érdekek azt kivánják, h a piaci részesedése magas legyen; (pl bizonyos kontrollálandó országokba amerika szállíthat átbuherált, és monitorként is funkcionáló windowst, de linuxot már kevésbé; mivel linuxon felderíthetõ könnyedén ez a dolog, míg windowson nem);
        meg ugye a hw gyártóknak sem utolsó szempont, h a windows miatt erõsebb hw-t kell venni (mivel -és most ebbe kössön bele bárki, de akkor is igaz- a windows lényegesen több erõforrást használ, és az alkalmazások is lassabbak alatta);

        viszont a linuxnak meg erre kellene mennie rámennie: azaz, minél gyorsabb, kevesebb erõforrást felhasználó megoldásokat kellene alkalmaznia; mivel mindig lehet gyorsabb rendszert csinálni;

        Hozzászólás: Gentoo-keksz #1993663
        xcut
        Felhasználó

          Haliho!

          Gondoltam irok, mert én is lelkes gentoo felhasználó vagyok(voltam)(ujra vagyok). Jelenleg a frugalware linuxon dolgozom vmiklosekkal de nagyon szertem a gentoo t is ! Ez most csak ugy ram jott!
          Az elhagyott gentoo reiser4 en ott pihent a satam 2. particiojan és egy boot floppy segitsegevel keltettem ujra eletre majd emerge –sync és az élet megy tovább. Xcut: nagyon franko az oldalad full magad irtad? Megnezhetnem a kódot nem akarom hasznalni csak meg newbie vagyok phpben!
          THX, Shrift


          +-+-+++++++++++++++++++++++++++++++++
          [align=right][snapback]107086[/snapback][/align]

          aha, teljesen magam; a kódot meg nem adom ki, mert
          1.) amikor írtam, akkor nagyon kezdõ voltam, és van benne egy csomó dolog, amit jobban meg lehetne oldani
          2.) a mostani verziója eléggé szét van esve csak nagy kuszaság az egész… ^^

          Hozzászólás: My vodafone #1993826
          xcut
          Felhasználó

            ha idõtúllépés, akkor nem az oprendszerrel van baj, hanem az interneteléréseddel.

            Hozzászólás: Mi az a VMWare? #1992996
            xcut
            Felhasználó

              a bridged networking ezt csinalja pont.
              [align=right][snapback]106945[/snapback][/align]

              aha, thx

              Hozzászólás: Mi az a VMWare? #1992993
              xcut
              Felhasználó

                SZevasztok!
                Letöltöttem a 4.5-ös vmware-t, kicsomagoltam, de fogalmam sincs hogyan kéne felrakni, van itt bin etc meg minden könyvtár, install script nem megy.
                Elõre is kösz, részletes leírás lenne a legjobb.
                [align=right][snapback]106594[/snapback][/align]

                ./vmware-install
                vmware-config.pl

                vagy: apt-get install vmware, majd a vmware-config.pl
                a hálózatot meg NAT-ra állítsd…

                tényleg, kérdés, ha már itt tartunk: hogyan lehet megoldani azt, h a router a vmware-es gépemet teljesen külön gépként kezelje, és kapjon ip-t a dhcp szervertõl?

                Hozzászólás: Gentoo-keksz #1993658
                xcut
                Felhasználó

                  Akko most segiccsetek. Van egy ilyenem:

                  -r–r–r–  1 root root 82278400 2004-12-17 23:51 install-x86-minimal-2004.2.iso

                  ez elvileg gentoo install iso. amint láthato elég kicsi. a „maradékot” a netröl szedi le?
                  vagy ez azért minimal mert alaprendszert tesz fel ami „semmire” se jó?
                  a kernelt is installkor szedi a netröl?
                  arra akarok kilyukadni hogy a mindenkori legfrissebb kernelt teszi fel?
                  (kernel.org)
                  esetleg a gentoo saját kernelt csinál? („agyonpeccselés”)
                  köszi elöre is
                  nagyon érdeklödöm Gentoo iránt, bár nem mintha a Slacki-val nem lennék tökéletesen boldog 🙂
                  [align=right][snapback]106893[/snapback][/align]

                  elv nincs szükséged az iso-ra (nekem se volt);
                  fogod, letöltesz 1 stage-et (ajánlom a stage1-et), és kb megvan az alap; formázod a particiot, kicsomizod rá a stage-et, chrootolsz, emerge rsync, kitöltöd a make.conf-od (mind az USE flageket, mind a gcc flageket); lefordítod a bootstrap-ot, CONFIG_PROTECT=”” [terminálba beírod], emerge system; kernelt letöltöd (ajánlott az emerge xy-sources; kezdésnek a gentoo-dev-sources-t próbáld); utána felraksz még pár dolgot (pl loggerek), belõsz ezt-azt, és kész; de lásd a gentoo handbook installációs részét (és NE a magyar doksikat, mivel azok nagyon elavultak, inkább az angolt használd)

                  Hozzászólás: Gentoo-keksz #1993656
                  xcut
                  Felhasználó

                    akkor jelentkezek, mint elégedett gentoo júzer…

                    xcut
                    Felhasználó

                      nah, én viszont inkább a design részt csinálnám;
                      ha kezd olyan állapotba kerülni, akkor csinálok pár tervet;

                      valamint nekem van egy jól megírt userrendszerem, ha esetleg érdekel, akkor átalakíthatom;

                      Hozzászólás: Kocsma topik #1948262
                      xcut
                      Felhasználó

                        tényleg, ha már kernelforgatás:
                        Abit DB7-II alaplapom van i845e chipsettel. melyik driver kell hozzá? már gugliztam utána egy csomót, de semmi…

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,141-2,150 / 3,339