xcut

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,151-2,160 / 3,339
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: „a linux jövõje a fórumozók szerint” #1992628
    xcut
    Felhasználó

      Tassadar:

      1.) az asztalomon van egy horpadás. sok-sok ütés okozta. ezeket az ütéseket pedig a windows, amikor felmérgelt. nekem csak az idegeskedésre adott lehetõséget.

      2.) de igenis magamból, és a környezetembõl indulok ki, hiszen más környzete alapján nem tudok véleményt alkotni. én azt a véleményt mondom el, ami az én környezetembõl jön le. te azt, ami a tiedbõl, és így tovább…

      ahhoz nem kell informatikusnak lenni, hogy az ember ne gyûlölje a gépet, és legyen egy icipici türelme ahhoz, hogy foglalkozzon vele.
      ez kicsit olyan, mint a kaja:
      linux: amit megfõzöl otthon (ez lehet már félig elõre elkészített [uhu, suse, mdk], vagy teljesen alapanyagokból fõzött [gentoo, debian, slaki]); windows: amit rendelsz az étterembõl.
      ahhoz, sem kell szakácsnak lenni, hogy otthon megfõzz vmi kaját; és az otthon készült kaja mindig jobb, mint az éttermi ^^

      Hozzászólás: „a linux jövõje a fórumozók szerint” #1992623
      xcut
      Felhasználó

        Szóltam már tegnap is , hogy menjünk a kocsmába . 😀
        [align=right][snapback]106495[/snapback][/align]

        meg a topic is átnevezõdhetne mondjuk „a linux jövõje a fórumozók szerint” vagy vmi ilyesmi nevûre…

        Hozzászólás: „a linux jövõje a fórumozók szerint” #1992622
        xcut
        Felhasználó

          Hány éves ?  😀  😀
          [align=right][snapback]106487[/snapback][/align]

          9 hónappal idõsebb, mint én, szóval 16.

          gyuszk: én nem látom ennyire optimistán a linux jövõképét…

          _szerintem_ minden rendszernek átjön a filozófiája használat közben
          nekem a következõk jutnak eszembe:
          – windows: „csilli-villi minden, én elintézek mindent, te csak használj, mer hülye vagy ahhoz, ami a háttérben zajlik”
          – linux [ide egy idézetet írnék]: „Szerintem a Unix olyan, mint a nõi lélek: bonyolult és csodálatos. (Az igazi buherátorok szerint csodálatosabb 🙂 – Csáky István”

          és ha megnézzük, hogy a trendy világ abba az irányba fordul, hogy az emberek kb ilyesmi filozófiájúak: „én hülye vagyok, nem értek semmihez, inkább mondjátok meg, hogy mit csináljak”; erre a filozófiára pedig azt hiszem nem kétséges, h melyik rendszer illik;
          szerintem ha a linux átvenné a windows helyét, azzal pont a varázsa veszne el: „én linuxot használok, én vagyok a rendszer ura, nem úgy, mint ti, akiket pórázon rángat egy bittömeg”;
          a linux nekem többet jelent, mint egy oprendszer; egy filozófia, egy életvitel; kilógni a tömegbõl, és értelmes emberek közé tartozni (linuxforum); számomra a linux jelképe annak, h igenis egyedi vagyok, mivel aki komolyabb disztrót használ… nos nincs 2 ugyanolyan linux; a linux az enyém, mivel én formálom olyanra, amilyenre tetszik; a windowsból sok van, mivel egy tömegtermék, de a linuxomból csak egy.
          és részben ezért is nem tetszene, ha a linuxból is ilyen windows-féle sablon tömeggyártmány válna.

          szerintem.

          Hozzászólás: „a linux jövõje a fórumozók szerint” #1992616
          xcut
          Felhasználó

            Akinek meg nem kell ilyesmi, Debiant használ. Vagy elõször Mandraket aztán Uhut aztán Debiant ^^
            [align=right][snapback]106343[/snapback][/align]

            cöcöcö… nem csak debian ^.-

            nos, akkor elmesélek egy kis storyt. jött unokatesóm, trendy diszkócica, nagyjából képben vagytok akkor gondolom; nah, hozott cd-n képeket/videókat, nézegessük; ugye windows alatt az explorer automatikusan megjelníti a képeket, meg klikkre lejátssza õket. linux alatt meg terminál van -fõleg nálam; nem nagyon szeretem a grafikus fájlkezelõket pl, mc rulz. de pl ftp-re, vagy smb-re, vagy ha olyan kedvem van, akkor meg krusader-, és akkor tesómékkal mondták kórusban, h húdesz*r a linux, holott nem is. csak mert nálam nem olyan húdecsillivilli, mint a windows, és nem duplaklikk videó, hanem mplayer filenév. de azért szidják a windows-t is, hogy milyen hülye, meg az ugye menõ [mármint szidni a windowst].
            ugye tesómék gépén pihen egy UHU az xp mellett, amirõl vegyes a vélemény. egyfelõl hülye, mert pl a gaim-ot nem hajszálpontosan úgy kell beállítani, mint az msn-t, másfelõl a K menü nem olyan, mint a start menü. bár a kde sokkal csilli-villibb, mint a windows, és ez tetszett a tesóméknak. persze kb fél perc ráfordítással meg lehetne találni a dolgokat, csak hát ugye „én nem vagyok olyan számítógépb*zi, mint te”.

            nagyon LOL menni windows-os helpfórumokra [nem pcforum dot hu, hanem kisebb fórumok]. mindenki szidja a windowst, hogy már megint tele van vírussal a gépe, amikor meg felvetem a linuxot, akkor meg „á, én ahhoz hülye vagyok; én csak egy gyors, stabil, biztonságos rendszert akarok, de nem akarom magam beleásni a sztechbe”; bár engem arrafelé kedvelnek, mert a gentoo-ról az terjed el, h a „debian trónfosztója” [megj: én ezzel nem értek egyet, nem akarom, h erre a dologra valaki is válaszoljon, nem akarok gentoo-debian flame-et], és most ezekben a körökben baromi menõ a gentoo ^^ bár én azért használom a gentoo-t, mert olvasgattam a disztrók leírásást, és megtetszett

            az ilyen embereknek (trendy antisztech típus; menõmanó windowsos hülyealinuxhoz llama) való a windows, és nem is adnék linuxot a kezükbe. minek? ha ilyen szûklátókörûek, akkor szívjanak csak vele; megérdemlik.
            „a linux felhasználóbarát, nem idióta- vagy bénabarát”
            a linux terjedjen el, azok között, akik szeretik a számítástechnikát valamilyen szinten. terjedjen el, hogy a játékok is legyenek rá bõven, és driverek is. legyen érdeke a nagy cégeknek crossplatform programokat írni. induljon egyenlõ eséllyel a windows ellen, de ne legyen belõle hülyegyerekek játékszere. ha csak a sztechre hajlamos emberkék áttérnének linuxra, akkor már eljönne ez az állapot.

            szerintem.

            Hozzászólás: nem elég gyors a programok indulása #1992875
            xcut
            Felhasználó

              kovi:
              4. nekem van dhcp a routeremben, és baromi gyorsan hívja meg; bootnál gyorsan átugrik a „Bringing up eth0 via DHCP” részen ^^

              fellow: olvasgatom a levlistát szorgalmasan, amikor olyan kedvem van, és sokminden érdekesrõl szó van benne ^^ szóval ajánlom mindenkinek a feliratkozást, nagyon hasznos.

              Hozzászólás: Counter Strike:Source linux szerver #1993126
              xcut
              Felhasználó

                Ezt most betudjuk annak hogy nem vagy nagy CS-s 🙂
                a talán százezerre is rúgó CS szerverek igen nagy része Linuxos, a „maradék” meg Windowsos. Linuxos HLDS (half life dedicated server) mindig is volt.
                [align=right][snapback]106434[/snapback][/align]

                kb 10 percet játszottam vele (sima cs, nem a source), de nekem az ilyen stílusú fps-ek nem jönnek be; sõt manapság az fps-ek sem, rpg rulz ^^

                Hozzászólás: iranyvonalak a lfhu tovabbfejlesztesere #1990138
                xcut
                Felhasználó

                  én valószínûleg csak akkor tudok menni, ha szolnokon találkozok valakivel;
                  kécskérõl szolnokig sima ügy, de nem vagyok nagy térképész, 1000%, h elkavarodnék ^^

                  más. szvsz a regionális találkozó nem túl jó 5let, legyen egyben egy nagy találkozó;

                  Hozzászólás: „a linux jövõje a fórumozók szerint” #1992609
                  xcut
                  Felhasználó

                    Nah majd kl223at megkérdem IRCen.
                    9x-Me sorozatot legnagyobb jóindulattal se tudom oprendszernek nevezni. Minden bajnak a gyökerei õ voltak. Pl. azóta netezik mindenki rendszergazdaként.
                    [align=right][snapback]106313[/snapback][/align]

                    akkor még annyit hozzáteszek: lehet, h a windows tud olyan biztonságos/stabil lenni, mint egy suse, mandrake, uhu, vagy fedora, de az én tapasztalataim alapján nem tudom levonni ezt a következtetést.
                    lehet, h bennem van a baj, de én afféle „hiszem, ha látom” ember vagyok.

                    Hozzászólás: fájlcserélõ #1992961
                    xcut
                    Felhasználó

                      nah, ha már errõl van szó (egy kis kérdésért nem akarok külön topicot nyitni): mit jelent a valknutbana wait fülnél az „idle”? és a „wait”? az egyik gondolom azt, h a júzernek (akirõl tölteni akarok) nincs szabad slotja;

                      Hozzászólás: „a linux jövõje a fórumozók szerint” #1992601
                      xcut
                      Felhasználó

                        Ez milyen urban legend? A Win95ben volt még ilyen hiba, amirõl te beszélsz. Elmeséled nekem részeletesen, hogyan is kell egy kizárólag beépített tûzfallal védett XPt „széjjelfagyasztani”? Komolyan érdekel, privátban is.
                        Biztos nincs valami vírusod? Ezek kissé paranormális effektek.
                        Hogy miért jön össze egy LAN partyn lassan a hálózat? Talán mert mindenki varázslóval próbálkozik? „Otthoni hálózat varázsló” stb. Röhögõgörcsöt szoktam kapni tõle.

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,151-2,160 / 3,339