Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
1.) még nem készült féreg
2.) hibás tcp csomagokkal (pl oshare csomagok, amikre a kezdetektõl allergiás a win; most csak belassul, esetleg lefagy, de anno (9x) meg kékhalált kapott) eléggé gyorsan megborul a windows, ha csak a saját tûzfalát használja; nem 1 haver -rendesen frissített, SP1-2-es- gépét fagyasztottam szét.a windows bizonyára stabil; de az én gépemen még semmilyen körülmények közt nem sikerült ezt produkálni. a linux megy 2-3 napig, és ugyanolyan gyors, mint amikor bekapcsoltam; a win 2-3 óra után már mindent a swapból kotor elõ, és baromi lassú.
az xp-nél nálam csak reboot-tal lehet cd-t cserélni (elszállt 1 dvd-romom, és amióta új van; pedig azóta már volt asszem’ 2 reinstall). kiveszem, és kiírja, h helyezzem be a cd-t, még akkor is, ha éppen nem használom; így a több cd-s progikat csak nagyon körülményesen tudom telepíteni (összes cd image-ba, annyi imagemeghajtó, ahány cd, és kész); aztán meg kijelenti, h nem kompatibilis a cd-k fájlrendszerével.
akkor arról már nem is beszélek, h elkezdte random osztogatni a jogokat (ezen a ponton majdnem mkresierfs-t kapott; szerencséje, h a bluetooth-ot egyelõre nem tudom linux alatt intézni), és kizárt egy csomó helyrõl; átállítom rendszergazdaként a jogokat, és semmi hatás;
vagy pl miért van az, h lan partyn órák mennek el azzal, h összejöjjön a hálózat? meg össze-vissza rinyál a jogokkal, h nincs engedélyem megtekinteni a másik megosztott cuccait, holott be van állítva, h a vendég is olvashatja, meg ilyesmik;
szóval lehet, h az xp van olyan jó, mint mondjuk egy uhu, vagy egy suse, de én még erre utaló jelet nem tapasztaltam. a hiba valószínûleg az én készülékemben van.Egyszerõen az a bajom, hogy nem találom a linuxos cs:source server fileokat a telepítéshez…
[align=right][snapback]106207[/snapback][/align]talán lehet, h nincsenek is
a windows beépített tûzfala csak szimbolikus védelem; gyakolatilag meg nem sokat ér; (és asszem’ csak SP1-tõl van; de ez nem biztos, javítsatok ki ha tévedek; nameg az sp2 elõtti tûzfal az abszolúte nem volt jó semmire); winre kerio vagy blackice;
a windows olyan biztonságos, mint a linux? hmm… hát nem hinném. a windows „júzerbarát” rendszernek fejlesztik, és csak másodsorban gyorsnak/biztonságosnak/stabilnak. a windows architektúrájában túl sok a lyuk, az sp2 is bizonyos szempontból csak rontott a helyzeten (ld beidézett szöveg az elõzõ oldalon);
eleve a windowsban egy csomó konfigolás a háttérben megy, amik okozhatnak rést -és, mint tudjuk: okoznak is-;arról meg nem is beszélek, h a microsoft is csak perel össze-vissza, ahelyett, h azt a pénzt fejlesztésbe ölné; jobban járna mindenki vele szvsz.
talán ha részletesen leírnád, h mivel próbálkoztál, és hogyan…
a -static hatására semmi változás, a -static-licgcc meg csak annyit tesz -látszólag-, h a fordító figyelmen kívül hagyja a -lm és a -lncurses opciókat, ami eléggé gáz;
http://www.se-box.hu/
Az oldal készítõjével vedd fel a kapcsolatot, õ mindenképpen tud segíteni neked. Ugyan Fedora alatt használ egy bluetoothos Sony Ericssont, de a disztró mindegy szvsz.
Amit én találtam az csak egy alpha program: http://rosko.net/osp/btrc/
[align=right][snapback]106170[/snapback][/align]thx, majd ha lesz kedvem újra szórakozni vele, akkor mailezek egyet ^^
Ezt az xps dolgot azert nem mondhatnam… a community megolte az xpt, valamit babralt a filerendszerrel es eltunt rola a bootolhatnek, pedig elsodleges volt meg minden… erre akkro sem tudott senki megoldast 🙂 Tehat az Xp melle csak ugy tedd fel, ha csinaltal biztonsagi mentest az adataidrol!
[align=right][snapback]51953[/snapback][/align]megerõsítem, nekem is bootolhatatlanná tette az xp-m
amit viszont én hiányolok az uhu-ból, meg úgy a többi(?) linuxból is: USB Bluetooth támogatás. mármint rendesen, ugyanis nekem eddig több napi szenvedéssel sem sikerült kapcsolatot teremteni a telefonom (SE T630) és a PC-m közt. de lehet, h csak én vagyok a béna.
kis hozzáböfögés a windowsos részhez:
a cdromok kezelése szuper, ugyanis nekem kb 3 hónap után kijelenti az xp, h nem kompatibilis a fájlrendszerrel.gamerek: nekem minden olyan játék megy linuxon, ami érdekel (nwn, ut2004)
frissítések:
Azok a felhasználók, akik telepítették az SP2-t a Windows XP rendszerû számítógépeikre, és engedélyezték a fájlok és nyomtatók megosztását, lehetséges, hogy az egész internettel osztották meg fájljaikat és nyomtatóikat – közölte a Microsoft
A Microsoft csendesen kiadott egy gyorsjavítást a Windows XP operációs rendszerekhez, amely egy súlyos beállítási hibát küszöböl ki a Windows XP Service Pack 2 részét képezõ tûzfalban. Alapállapotban a fájl- és nyomtató-megosztás bekapcsolása olyan változásokat eredményez az SP2 tûzfalában, hogy a „helyi hálózat” számítógépei számára biztosítson hozzáférést a megosztott erõforrásokhoz. Azonban a szóban forgó helyi hálózat értelmezése nagyban függ az internet-szolgáltatótól (ISP) – néhány esetben, különösen a betárcsázós ISP-k esetében a helyi hálózat az egész internetet jelentette. „A Windows XP SP2 alapbeállításaival ez a tûzfal-paraméter egy kicsit talán szélesebbre sikeredett, mint amekkorának lennie kellett volna…” – mondta Gary Schare, a Windows termék-menedzsmenti részlegének igazgatója. „Ez a javítás leszûkíti a számítógépek körét, amelyeket még a helyi hálózat részeként lehet értelmezni.” Sajnos még a javítással is nagyobbra alakulhat a helyi hálózat, mint ahogyan azt a felhasználók értelmeznék – mondta Schare. Hogy kellõképpen elbarikádozzanak egy hálózatot, és megkíméljék azt a nem kívánt hozzáférésektõl, a felhasználóknak egy további tûzfal telepítését javasolja Schare a hálózat elé – például egy tûzfalként is funkcionáló router formájában. „Szeretnénk, ha mindenki tisztában lenne azzal, hogy a a fájl- és nyomtatómegosztás bekapcsolásával a fájljaikat is megosztják a hálózaton; ha pedig az internethez is csatlakoznak, akkor ez a hálózat nagyobb is lehet, mint azt a felhasználók gondolnák” – mondta Schare. A Microsoft a cég honlapján megjelent egyik cikkben, szeptemberben foglalkozott elõször a tûzfal-problematikával; a „kritikus” Windows XP SP2 gyorsjavítás pedig kedden jelent meg. Bár a gyorsjavítást ugyanazon a napon adták ki, mint az e-havi biztonsági frissítéseket, a Microsoft mégis külön jelentette meg azt. Ez Schare azzal magyarázta, hogy a biztonsági gyorsjavítások csupán a szoftverek sebezhetõségei ellen nyújtanak orvosságot. „Sebezhetõségeknek az olyan szoftverhibákat nevezzük, amelyek kezelését elmulasztva sérülhet a biztonság; itt pedig csupán olyan konfigurációs alapbeállításokról van szó, amelyek – bár nem éppen optimálisak – paramétereik alapján még nem bizonyulnak biztonsági résnek.” A gyorsjavítás már minden olyan felhasználóhoz eljutott, akinek rendszerén engedélyezve van az Automatikus Frissítés-funkció.
xMule: -anno írtam is- 20 perc alatt jött le 1 cd; más dolog, h így megnövelt sebességû nettel is 3,5 óra ^^
-
SzerzőBejegyzés