xcut

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,191-2,200 / 3,339
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Perl programozás #1983673
    xcut
    Felhasználó

      Az nem olyan jó, hogy belassul. De igazság szerint, nem nagyon érint még a dolog, mert nem nagyon írogattam pár100 sornál nagyobb programot. De azt is PHP-ben. 

      Hozzászólás: észrevételek, motorcsere, 041115 #1984265
      xcut
      Felhasználó

        találtam egy bugot:
        aláírás változtatásánál…

        erre akarom változtatni, erre kiírja, h túl hosszú, holott nem is, mert a karakterszámláló szerint nem…

        „Egy rendszer mind felett, egy rendszer kegyetlen. Az ablakok a sötétbe zárnak, a Linux az Egyetlen. Az internet éjfekete földjén, sûrû bitek mezején…”
        „Minden a menny alatt”
        ./xcut’s_fortress
        OS:Gentoo;UHU;XP

        kicseréltem a „-t, és jé…

        Egy rendszer mind felett, egy rendszer kegyetlen. Az ablakok a sötétbe zárnak, a Linux az Egyetlen. Az internet éjfekete földjén, sûrû bitek mezején…
        Minden a menny alatt
        ./xcut’s_fortress
        OS:Gentoo;UHU;XP;;;;

        ezt meg engedi, holott mind2 elvileg ugyanannyi karakter;

        Hozzászólás: desktop szépségverseny #1987170
        xcut
        Felhasználó

          Minden nevezõnek!

          kérlek benneteket a konfliktusok elkerülése végett döntsetek Ti a nevezõrõl……
          link:http://desktops.blackpanther.hu/displayimage.php?pos=-22
          [align=right][snapback]104915[/snapback][/align]

          tudtommal a explorer nem képes transparency-re (javítsatok ki, ha tévedek);
          érdekes lenne, ha egy linuxos oldalon lévõ desktop nyerné a versenyt ^^

          Hozzászólás: a linux és a lányok #1969871
          xcut
          Felhasználó

            Jesszus! Sok megtévedt lélek 😀 Emléxem mikor fehérvárra felépítették a WestEnd disco-t. Atya isten mi ment akkor itt.

            Hozzászólás: a linux és a lányok #1969869
            xcut
            Felhasználó

              Márhogy lányok sincsenek, vagy azok azért vannak, de nem értenek hozzá? 😉
              Amúgy merre is lax xcut? Mert sztem ott keresendõ a hiba oka. Mert itt fehérváron elég sok ilyen nõi személy van…
              [align=right][snapback]104855[/snapback][/align]

              lányok vannak, de a gépet csak csetelésre meg teveclub-ra használják, mert az trendy, de a linux nem.

              én tiszakécskén lakok, ez kecskemét környékén van, a tisza partján fekszik, itt van a new night, ami a környék legjobb diszkója, és kécske teljesen a new night trend befolyása alatt áll

              Hozzászólás: Szerintetek mitõl jó egy történet? #1988056
              xcut
              Felhasználó

                Az, hogy egy történetnek nincs megoldása, vagyis nincs lezárva az éppenséggel, lehet jól átgondolt írói, rendezõi elképzelés eredménye (Zabhegyezõ, Hét szamuráj, Két félidõ a pokolban), ezeknek a történeteknek az a lezárása, hogy nincs megoldás, ott a nagy bombóc aztán csinálj vele amit akarsz, és bizony igen sokáig el is kell rajta gondolkozni, rágódni, már persze, ha az epikát nem akarod átugorni.
                [align=right][snapback]104884[/snapback][/align]

                nem lezárt történet: hellsing (nem a van hellsing!), elfen lied
                itt meg tudták oldani rendesen a dolgot;
                a mátrix meg egy jó film… lehetett volna. ha pl nem lenne olyan hatásvadász a 2-3, meg ha nem a cgi lenne benne a mérvadó, hanem talán a történet; az 1-nek volt egy jó alapötlete, de nem tudták rendesen kidolgozni, a karakterek nem eredetiek, nincsenek rendesen kidolgozva;
                filmek közül a kedvencem a hero c kínai mestermû; jó történet, nagyon kidolgozott karakterek, „sokminden van a felszín alatt”, van mondanivalója, és nagyon látványos (és ott a látványnak se az az értelme, hogy „bámuljá’ paraszt, oszt gyere a moziba bazze”, hanem inkább ilyen „eposzi túlzás”, azaz csak a karakterek nagyságát, és két nagy karakter összecsapásának a nagyságát hangsúlyozzák); meg pl érdekes még a 3-as tagolódása is a filmnek; ez az a film, amit kár kihagyni;

                amúgy nem feltétlen baj, ha kiszámítható a történet, csak úgy sokkal nehezebb; lásd elfen lied, ahol kb-re tudod a végét (mondjuk az igaz, h váratlan csavar van a végén), tudod h Lucy össze fog csapni azzal a sokvektoros csajjal, és ez kelti a feszültséget; tudod, h értékvesztés fog bekövetkezni, de mégis reménykedsz abban, h elkerültetik…
                az elfen lied az mesteri példéja a jó befejezésnek, ugyanis pont a történet csattanója maradt ki; szóval garantált, h megnézem a következõ sorozatot, ha lesz ^^
                vagy pl ott a neon genesis evangelion, aminek meg 2 befejezése van, és a nézõre van döntve, h melyiket válassza;

                Hozzászólás: Javaslatok #1967517
                xcut
                Felhasználó

                  Ez nem ide való. Egyrészt, mivel itt a fórumról folyna a beszélgetés, másrészt, uhu fejlesztõk nem fórumoznak. Az uhuban meg benne van a mysql, csak a 2.cd-n.
                  [align=right][snapback]104662[/snapback][/align]

                  szerintem meg arra gondol, h telepítéskor automatikusan lõje be az apache+php+mysql-t;

                  Hozzászólás: A probléma a CD-nél kezdõdik?? #1986467
                  xcut
                  Felhasználó

                    az uhu csomagkezelõje néha „megbolondul”, és olyankor szinte mindenre törött csõvezetéket dobál;
                    ugye legalább kde alól csináltad? mert akkor ne is csodálkozz, h nem megy; szépen rá az egyik terminálra, init 3; majd utána csináld;
                    ha ígysem megy, akkor szöszölj a synaptic-kal, az valszeg segíteni fog;

                    Hozzászólás: a linux és a lányok #1969867
                    xcut
                    Felhasználó

                      Szeg!

                      Személyesen ismerek egy hölgyet aki linux user. Uhu-t használ a gépén.
                      Ez még nem is oly meglepõ (!), de rendszerinformatikusnak tanul. Na ez azért már vmi sztem. Ilye embert se sokat találni! 🙂 De érti és vágja!
                      [align=right][snapback]104567[/snapback][/align]

                      jó neked, h vannak ilyen ismerõseid ^^

                      errefelé linux-ot se nagyon használnak (mert érteni a szgéphez nem trendy), nemhogy lányok T.T

                      xcut
                      Felhasználó

                        elvileg a 2.6.9-es kernelben van support az ntfs hibamentes írásához, és már biztonságosnak mondják (majd kipróbálom, most fordul az új kernelem);

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,191-2,200 / 3,339