Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
nem kaptam még választ, de olyasmit írtam a mailben (mivel sajna nincs meg, pedig elvileg menteni kellene a sent mappába a thunderbirdnek, gyak meg nem ment -.-), hogy nem a legjobb a verseny így, mert arról szól, h kinek van több klikkelgetõs haverja; valamint kifejtettem, h hogyan lehetne igazságosabbá tenni a versenyt;
szóval x ideig lehetne képeket beküldeni; aztán meg regel az ember zsûrinek, és csak akkor érvényesül a szavazata, ha az összes képet osztályozta; egy haver lehet, h kilkkel egyet a kedvedért, de 100+ képet nem valószínû, h végigosztályozgat;igen, vannak jó desktopok, de pl ott az én enlightenment-esem, szvsz nem rossz, és _jóval_ terhányabbak is vannak elõtte; most 93.
és engem bánt, h olyan is van sokkal jobb helyen, amivel annyi volt a munka, h berakott az ürge egy másik gyári hátteret;nah, akkor elõször is látom van némi zûr a csomijaid körül
Code:apt-get -f install; apt-get update; apt-get upgrade; apt-get install kernel*aztán próbáld meg a drivert telepíteni
láthatnánk a /var/log/nvidia-nforce-installer.log fájlod tartalmát?
más.
apt-get install kernel*
ezzel az összes kerneltartozékot leszededhasznos cuccnak tûnik, letöltöm és megnézem;
Válasz a találós kérdésre: a képzelet
Mit nyertem?
[align=right][snapback]101825[/snapback][/align]hmm… ^^
én inkább valami virtuális számítógépprogramra gondoltam;írtam egy mail-t a szervezõknek, amiben javasoltam egy megoldást, amivel csökkenteni lehetne annak az esélyét, hogy a helyezés ne attól függjön, h kinek van több klikkelgetõs haverja;
remélem a szervezõk figyelembe veszik a következõ verseny szervezésénélAsimov fogalmazta meg nagyon szépen mi a teendõ, hogy ezt elkerüljük.
Robotika 3 törvénye, jelen esetben a robot nem mozog, a kár pedig nem fizikai.
[align=right][snapback]101793[/snapback][/align]nem olvastam még Asimov-ot…
Akkor is csak azt csinálja a program ,mire írták. Akkora szabadságot nem tudok elképzelni ,hogy magától gondolkodjon. Vannak lehetõségek amik közül választ és ha azt írják ,hogy a házon menjen át egy tankkal ahhelyett hogy kerülje ki ,akkor átmegy ,vagy vállaszthatja azt.
[align=right][snapback]101791[/snapback][/align]AI == Mesterséges Intelligencia, azaz magától tanuló (önfejlesztõ, és igen ebben benne van a kódját is fejlesztõ), és gondolkozó program;
és már létezik olyan (pl amtix), ami korlátozottan, de tud gondolkozni, tanulni, és asszociálni;Ezen sokat nem kell gondolkodni , az a hibás aki írta. tudta jól mit ír és mire lesz képes ,ennyi.
Ez olyan mint a részeg aki csinált valami hülyeséget.láttam a hacktivity 2 egyik beszélgetését, és felmerült egy nagyon érdekes dilemma…
én írok egy AI-t, és feltöltöm tudással, pl azzal, h hogyan kell bejutni egy gépre, azzal a szándékkal, h biztonsági szoftvereket fejlesszen. de mivel az AI egy külön gondokozó dolog, ezért rosszra használja a tudását…
ebben az esetben kit kell megbüntetni? az AI nem megfogható dolog…
amúgy meg kiderült az is, h rohadtul kiforratlan dolog a jogi része ennek, és csak a szakértõkön, meg a bíró jóindulatán múlik az egész, és nem lehet rendesen jogilag megfogni… -
SzerzőBejegyzés