xcut

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,321-2,330 / 3,339
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Milyen Linuxot telepítsek? #1988584
    xcut
    Felhasználó

      Szasz!

      Hozzászólás: Milyen Linuxot telepítsek? #1988582
      xcut
      Felhasználó

        ha nem zavar, h egy hónapig fog települni, de „villámgyors” redszert akarsz, akkor nézz körül a forrásalapú disztrók környékén…
        ha kicsit kezdõbb vagy, akkor gentoo, ha már nagyon tapasztalt, akkor sourcemage…

        x-et meg nem muszáj felrakni, van szöveges böngészõ is (anno a slakim alatt én se használtam x-et)

        Hozzászólás: Annyira kezdõ, hogy el sem hiszed #1984374
        xcut
        Felhasználó

          man apt-get
          http://ubk.uhulinux.hu
          ajánlom, mert rengeteg minden megvan csomiban is, és célszerûbb csomagból felrakni, mint forrásból (kivételt képez néhány program)…

          Hozzászólás: UHU-Linux 1.2 mikor? #1988385
          xcut
          Felhasználó

            Nem hiszem ,hogy a m$ ennyire elbutitja az embert.
            [align=right][snapback]101290[/snapback][/align]

            //off: nem, ennél még _sokkal_ jobban is képes… ^^

            Hozzászólás: Annyira kezdõ, hogy el sem hiszed #1984366
            xcut
            Felhasználó

              Na megtaláltam a topicom  😀
              Nem tudok egy irc-t se beizzitani. Igazából az xchat érdekelne. Vagy jelszót kér és nem enged tovább -más prg. – ,vagy úgy csinál mintha bent lennék és mégse.

              Hozzászólás: 2.6-os kernel gondok #1988023
              xcut
              Felhasználó

                nekem 2.6.9-em van, és tökéletesen müxik… nvidia driver is fent van…

                Hozzászólás: PHP #1979645
                xcut
                Felhasználó

                  xcut:
                  Pontosítanék. Kis-közepes oldalakhoz jó a mysql, közepes-nagy oldalakhoz komolyabb kell (pl postgre).
                  Szóval azért a mysql sem olyan rossz, én azt használom.
                  Ja és a 24óra alatt könyv 3 hozzászólással feljebrõl leszedhetõ.
                  [align=right][snapback]101269[/snapback][/align]

                  hmm… használtál már postgrest? ^^ én igen, és azóta lemondtam a mysql-rõl… hidd el, kis oldalaknál is lehet gyorsabb, ha ügyes vagy ^^ (olvasd végig a manual tutorial részét, és téged sem fog érdekelni többé a mysql ^^)

                  igen, vettem észre, csak te gyorsabban postoltad ^^

                  Hozzászólás: desktop szépségverseny #1987007
                  xcut
                  Felhasználó

                    felraktam az enlightenment-es desktopomról készült képet… ^^

                    Hozzászólás: PHP #1979643
                    xcut
                    Felhasználó

                      ez a kérdésem nem kötõdik annyira szorosan a phphez, de azért van vmennyi köze.
                      Addig eljutottam, hogy létrehozok táblákat, kiolvasok belõle dolgokat, de ha mondjuk egy sql alapú weboldalt szeretnék létrehozni, aminek minden adata és képe és egyebe sql táblákban van benne, akkor mi a lófütyit kell tennem. tulajdonképpen ezekkel mind meg lehetne oldani a dolgot nem?
                      esetleg tudtok mondani egy oldalt, ahol mondjuk egy kicsit részletesebben leírják az ilyen oldalak készítésének módját. most úgy belelendültem itt a tanulásba, hogy le sem bírok állni  😛

                      thx elõre
                      [align=right][snapback]101251[/snapback][/align]

                      ergo, sql alapú oldalt akarsz írni; nos…
                      elõször is felejtsd el a mysql-t jó messzire, és nyálazd át a postgres man oldalait.
                      aztán meg… nos, olvasgatod a php manualt, és elvileg menni fog…

                      az sql-re áthelyzés igazából gondolkozásmód-váltás, lényeg az, h használd ki a php dinamikus mivoltát…

                      tudom ajánlani a php 24 óra alatt c. könyvet… ebook-ként dc-n megleled

                      [megj: viszont bizonyos beállításokat nem célszerû adatbázisban tárolni, fájlgenerálás rulez]

                      Hozzászólás: mit tegyek, hogy az aMSN elfelejtsen mindent? #1988404
                      xcut
                      Felhasználó

                        rm ~/.amsn # vagy amelyik könyvtárban tárolja a konfigfájljait
                        próbáltad?

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,321-2,330 / 3,339