Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Szasz!
ha nem zavar, h egy hónapig fog települni, de „villámgyors” redszert akarsz, akkor nézz körül a forrásalapú disztrók környékén…
ha kicsit kezdõbb vagy, akkor gentoo, ha már nagyon tapasztalt, akkor sourcemage…x-et meg nem muszáj felrakni, van szöveges böngészõ is (anno a slakim alatt én se használtam x-et)
man apt-get
http://ubk.uhulinux.hu
ajánlom, mert rengeteg minden megvan csomiban is, és célszerûbb csomagból felrakni, mint forrásból (kivételt képez néhány program)…Nem hiszem ,hogy a m$ ennyire elbutitja az embert.
[align=right][snapback]101290[/snapback][/align]//off: nem, ennél még _sokkal_ jobban is képes… ^^
Na megtaláltam a topicom 😀
Nem tudok egy irc-t se beizzitani. Igazából az xchat érdekelne. Vagy jelszót kér és nem enged tovább -más prg. – ,vagy úgy csinál mintha bent lennék és mégse.nekem 2.6.9-em van, és tökéletesen müxik… nvidia driver is fent van…
xcut:
Pontosítanék. Kis-közepes oldalakhoz jó a mysql, közepes-nagy oldalakhoz komolyabb kell (pl postgre).
Szóval azért a mysql sem olyan rossz, én azt használom.
Ja és a 24óra alatt könyv 3 hozzászólással feljebrõl leszedhetõ.
[align=right][snapback]101269[/snapback][/align]hmm… használtál már postgrest? ^^ én igen, és azóta lemondtam a mysql-rõl… hidd el, kis oldalaknál is lehet gyorsabb, ha ügyes vagy ^^ (olvasd végig a manual tutorial részét, és téged sem fog érdekelni többé a mysql ^^)
igen, vettem észre, csak te gyorsabban postoltad ^^
felraktam az enlightenment-es desktopomról készült képet… ^^
ez a kérdésem nem kötõdik annyira szorosan a phphez, de azért van vmennyi köze.
Addig eljutottam, hogy létrehozok táblákat, kiolvasok belõle dolgokat, de ha mondjuk egy sql alapú weboldalt szeretnék létrehozni, aminek minden adata és képe és egyebe sql táblákban van benne, akkor mi a lófütyit kell tennem. tulajdonképpen ezekkel mind meg lehetne oldani a dolgot nem?
esetleg tudtok mondani egy oldalt, ahol mondjuk egy kicsit részletesebben leírják az ilyen oldalak készítésének módját. most úgy belelendültem itt a tanulásba, hogy le sem bírok állni 😛thx elõre
[align=right][snapback]101251[/snapback][/align]ergo, sql alapú oldalt akarsz írni; nos…
elõször is felejtsd el a mysql-t jó messzire, és nyálazd át a postgres man oldalait.
aztán meg… nos, olvasgatod a php manualt, és elvileg menni fog…az sql-re áthelyzés igazából gondolkozásmód-váltás, lényeg az, h használd ki a php dinamikus mivoltát…
tudom ajánlani a php 24 óra alatt c. könyvet… ebook-ként dc-n megleled
[megj: viszont bizonyos beállításokat nem célszerû adatbázisban tárolni, fájlgenerálás rulez]
rm ~/.amsn # vagy amelyik könyvtárban tárolja a konfigfájljait
próbáltad? -
SzerzőBejegyzés