xcut

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,311-2,320 / 3,339
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: új portál #1981252
    xcut
    Felhasználó

      nah…
      a fórum design-je jobb lett, a portálé határozottan jobb, de szvsz a narancssárga szín nem illik bele a szürkés/fehéres színek közé…
      (bár nekem személy szerint a sötét alapú design tetszik)

      off:
      böngészõstatisztika:

      38 %  Internet Explorer 6.0
      34 %  FireFox 1.0
      11 %  Opera 7.54
      9 %  FireFox 0.9.3
      8 %  FireFox 0.10.1

      hööööööö???

      Hozzászólás: Idõzítõ program #1988626
      xcut
      Felhasználó

        man cron

        Hozzászólás: Kicsi betûk gnome alatt #1988616
        xcut
        Felhasználó

          A Gnome beállításait már néztem. Tudom is állítgatni a betûméreteket, de vhogy bizonyos alkalmazásokra nem hat. 🙁  Nem értem.
          Ha már az ablakkezelõknél tartunk. Szívesen kipróbálnék másikat is, Csak Ubuntuba a Gnome az alap, és még nem sikerült feltennem másik ablakkezelõt. A KDE-t egyszerû lenne, mert benn van a csomaglistában, de azt nem szeretem. A többit pedig még nem sikerült felraknom. 🙁
          Errõl jut eszembe! Lehet vhogy úgy csomagot telepíteni, h húzza magával a függõségeit? (nem csomagkezelõvel).
          Meg még 1 kérdés. A menübe hogyan lehet alkalmazást berakni? Van 1-2 ami nem rakja be magát. Gondoltam berakom, de még nem jöttem rá hogyan kell.
          [align=right][snapback]101463[/snapback][/align]

          hmm… rakj be pár csomagszervert a sources.list-be…
          nameg nem hiszem el, h az
          `apt-get install fluxbox enlightenment`
          parancsra azt írná ki, h nincsenek ilyen csomagok… szvsz az ubuntu eléggé nagy disztró ahhoz, h ezek alapból benne legyenek…

          a csomagkezelõ dolga, h felrakja a függõségeket is ^^

          a gnome menüt nem ismerem, a kde alatt van erre GUI, az enlightenment/fluxbox alatt meg van configfájl, amit úgy szerkesztek, ahogy akarok…

          Hozzászólás: Idõzítõ program #1988623
          xcut
          Felhasználó

            cron, meg elvileg van vmi ilyen kütyü a kde-ben is…

            Hozzászólás: Kicsi betûk gnome alatt #1988614
            xcut
            Felhasználó

              Már próbáltam. De a Gnome Commander nem veszi. Hiába nyomom át. Elvileg vette, mert mikor át akarom állítani, akkor az van amire beállítottam, de nem változik semmi. 🙁  Az XMMS-ben meg nem tudom változtatni a betûméretet elméletileg se. 🙁
              [align=right][snapback]101454[/snapback][/align]

              és a gnome-nak nincsenek ilyen default settingjei (nem tudom pontosan, alig használtam, de a kde-vel eléggé sokat elszórakoztam, és abban van ilyesmi… csak tippelek, de mivel a 2 rendszer felépítése nagyon hasonló…

              bár szvsz meg inkább nézd meg a fluxbox-ot vagy az enlightenmentet, mert azok jobbak (kényelmesebb, szebb, jelentõsen gyorsabb) szvsz, mint a gnome…

              Hozzászólás: nvidia Driver telepítés #1981222
              xcut
              Felhasználó

                én megcsinálom azt amit mond vagy ír és semmi
                ujrainditom és nem hozza be az xet
                hiba az hogy elkonfiguráltam
                amikor az „nvidia”-t visszaírom „nv”re akkor megy
                de játéknál ezt írja ki

                Xlib:  extension „GLX” missing on display „:0.0”.
                Xlib:  extension „GLX” missing on display „:0.0”.
                *** tuxracer error: Couldn’t initialize video: Couldn’t find matching GLX visual (Success)

                please help
                me

                tuti jól csinálom
                haver is megcsinálta nálam és ugyenezt írja ki
                [align=right][snapback]101442[/snapback][/align]

                kérdés: ugye az x configban benne van az, h
                LoadModule „glx”

                és a driver résznél az, h
                Option „NvAGP” „1”

                ?

                Hozzászólás: Kicsi betûk gnome alatt #1988612
                xcut
                Felhasználó

                  nézz szét az alkalmazások beállításaiban;
                  rengetegben lehet állítani a fontokat

                  Hozzászólás: [Gentoo]ACCEPT_KEYWORDS=”~x86″ #1988607
                  xcut
                  Felhasználó

                    aha… thx

                    Hozzászólás: [Gentoo]ACCEPT_KEYWORDS=”~x86″ #1988605
                    xcut
                    Felhasználó

                      thx a választ
                      csak azért kérdeztem, mert van 1 haverom, aki „nagyon” ért a linuxhoz (de legalább ügyesen tartja fent a látszatot ^^), õ is unstable csomikat használ, és gondoltam, h megkérdezem itt is…

                      más: azt hogyan lehet megcsinálni, h ne minden csomit frissítsen? mert pl eszem ágában sincs php5-re frissíteni…

                      Hozzászólás: PHP #1979648
                      xcut
                      Felhasználó

                        egyenlöre maradok a mysqlnél, mert az valamivel közelebb áll egyenlõre hozzám. de majd áttérek, ha már indokoltnak látom.. még próbálkozom. most egyenlõre úgy fest, hogy mindent elfelejtettem egy röpke hét alatt amit eddig tudtam..
                        [align=right][snapback]101421[/snapback][/align]

                        amit mysql alatt meg tudsz csinálni, azt postgres alatt is, és a postgres nem nehezebb, csak több ^^
                        de végülis ahogyan akarod…

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,311-2,320 / 3,339