Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Itt van az archivum is:
http://bhhdoa.org.au/mailman/listinfo/ck
[align=right][snapback]100476[/snapback][/align]thx…
ehh… találtam egy ebuild-es doksit…
http://vserver.13thfloor.at/Stuff/gentoo/chapter_1.html
annyira nem nehéz a dolog…xcut:
oke, kiraktam az uj peart, nalam 5napja hibatlanul fut;es meg vmi minden kernelbirizgalosban erdeklodonek:
_azonnal_ iratkozzatok fel a -ck levlistara, mert rengeteg informaciot lehet gyujteni sztan olvassaval is;
aki most irtakozna fel, az nyugodtan startoljon ra az archivumra;
[align=right][snapback]100453[/snapback][/align]és hol lehet feliratkozni rá?
ok, akkor utánasasolok az ebuild-eknek…
a gaming-souces megszûnt, mert amit gyorsított, az alapból benne van a 2.6-os kernelben…
Sziasztok!
Felraktam a Mepist, a leg frissebbet, amit találtam. Az a problem, hogy már indításnál is valami baja van a network-el, bringing up eth0 – failed! Kde alatt az adsl-setup parancs kiadása után a konzol kilép valami 139 – es hibakóddal. Egyszerû pci – s realtek hálókártya van a gépbe, csak ezzel a linux-al nem tudom belõni a netet! Ha van valami 5let, megköszönném.
[align=right][snapback]100429[/snapback][/align]plz kopírozz be ide egy lspci kimenetet…
próbálkozz olyannal, h `dhcpcd`, aztán egy ifconfig-ot [`ifconfig eth0 up`] neki…
másik tipp: menj a control center-be, válaszd ki a network interfaces-t, és lõdd ki, h ne induljon bootnál… aztán `ifconfig eth0 down` (asszem’ így kell), és próbálkozz elindítani az adsl-t (olyat olvastam, h az adsl automatikusan elindítja, és akkor elv müxeni fog… 1 próbát megér szvsz)… ha nem megy, akkor kapcsold be, és úgy pródáld elindítani az adsl-t
céleszerû az adott disztró hivatalos fórumán körülszaglászni, sok problémára megvan a megoldás ott… meg ugye ált van faq, az is hasznos tud lenni. meg ugye google rulez.
Bár mintha felvetõdött volna már az ötelet, szerintem nagyon jó.
Sokkal könnyebb bármit is megtalálni benne. (Ami nem jelenti azt, hogy keresnek is benne… Alighanem lesz olyan, aki nem.)
Nyílván sokkal többet is kell vele foglalkozni.jah, köszi… ehh… ^^
… a wine nevü programrol beszélünk, nem de? No hát avval kell társitani, vagy ha ugy érthetöbb futtatni az exe fájlokat.
xcut-nak meg válasz
1, Miért inditsa ujra a gépet?
Az uhu kamion sajnos nem tudja frissiteni a grafikus felületét, csak ha ujra inditod -> ezért ebböl a szempontbol olyan mint a má$ik.
2, ” nem tudom, h mi az olyan nagy dolog a partrícionálásban.. szvsz eléggé triviális dolog”
Jaaa, hogy te mit hiszel az egy dolog. Nem lehet mindenki olyan ügyesokos, mint Te. De ha mi ostobák nem lennénk, akkor Te nem tudnál ilyen okos lenni. 😛
[align=right][snapback]100400[/snapback][/align]1.) mondom, h nem a má$ik rendszer. itt van lehetõség dolgok újraindítására (pl x szerver) a gép újraindítsa nélkül… igazából újraindítás csak kernelcserénél szükséges…
2.) hát nem tudom, szvsz baromi egyszerû dolog… de van egy ilyen mondás, hogy vannak dolgok, amik az egyik embernek kézenfekvõek, a másiknak meg megoldhatatlan problémáknak tûnnek. különbözünk felfogásmódban és gondolkozásmódban is…kisbetu:
55% (12) partríció
27% (6) partrició
18% (4) partricio
forrás: http://hejes.szerver.org
a többség így írja… szerinted hogyan kellene?hmm… azt írtad, h mp3 cd… csak ugye nem mp3-as adatcd-t akartál lejátszani audio cd lejátszóval? ^^
1.) és csak audio cd-vel van a baj?
2.) a cd-ket le lehet vhol máshol játszani? mondjuk egy másik gépben…Hali mindenkinek!
Memtestet futtattam egy fel delelott, de semmi hibat nem jelzett.
ATX-es tapom van, de mar lett cserelve, a regivel is ez volt a hiba (nem romlott el, csak zavarta a radiot 🙁 )
A Windows95/98/98SE/ME „fut” rajta „gond nelkul”. Szoval nem indul ujra.
Kiserletkeppen kikapcsoltam a cache-memoriat es mindent alapra allitottam a biosban, de semmi valtozas. Lehet, hogy megprobalok egy AT-s tapot is, de nem nagyon bizom benne.
Csovaz
[align=right][snapback]99661[/snapback][/align]1.) pontosan melyik disztrókat próbáltad?
2.) nekem is volt hasonló problémám gentoo alatt 2.4-es kernellel… aztán felraktam egy 2.6-ost, és megoldódott. -
SzerzőBejegyzés