xcut

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,441-2,450 / 3,339
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: programozzunk, de most már komolyan… #1985743
    xcut
    Felhasználó

      hmm… akkor a C-be fogok belekezdeni… thx

      Hozzászólás: Ingyenes webtárhely #1985893
      xcut
      Felhasználó

        srv.hu rulz.
        a freeweb az ronda a nagy bannereivel, meg fájlméret maximalizálás suxxx… az uw az szórakozik az ip-kkel…

        http://www.srv.hu
        http://www.netdisk.hu – ez meg egy nagyon jó dolog, ad 500mb ftp tárhelyet ingyen…l

        Hozzászólás: tomorites konzolban help!!!! életbevágó #1934183
        xcut
        Felhasználó

          Van olyan is,ami win kompatibilis tömörítést csinál? :blink:
          [align=right][snapback]98700[/snapback][/align]

          a .tar.gz formátumot a total commander megnyitja alapból… a .tar.bz2-t még nem…

          Hozzászólás: Kocsma topik #1948138
          xcut
          Felhasználó

            Arról nem is beszélve, hogy konkrétumok emlékeim szerint nem igazán hangoznak el.
            Sõt a biztonságosabb, és beszéljenek a tények-en kívül, csak annyit hallok, hogy a linux ezért, vagy azért ****, amíg a winfs, meg a longhorn ezért, meg azért lesz jó – jobb, mit minden más.
            [align=right][snapback]98609[/snapback][/align]

            a microsoft meg a független szakértõi már viccmagazinba illenek… ^^

            amúgy tényleg poén, h nem mondanak konkrétumot… na meg OK, biztos jó lesz a winfs meg a longhorn, és valószínû veri a _mostani_ linuxot (tegyük fel…), DE(!) 2008-ban a linux nem itt fog tartani… szóval azt sohasem kalkulálják bele, h a linux nem fog megállni a fejlõdésben, és nem fogja bevárni a konkurens rendszert… ^^

            Hozzászólás: Annyira kezdõ, hogy el sem hiszed #1984353
            xcut
            Felhasználó

              feltehetek egy hülye kérdést?
              bár igaz mind1, mit mondotok, úgyis fel fogom tenni… ^^
              szóval: csak rpm formátumban létezik ATi driver? nincs véletlen olyasmi binárisban, mint az nVIDIA driverek? csak azért kérdezem, mert UHU alá lényegesen könnyebb lenne binárisból telepíteni, mint rpm-bõl…

              más. az rpm-nél nincs olyasmi paraméter, h –nodeps ?

              Hozzászólás: Kocsma topik #1948119
              xcut
              Felhasználó

                link

                Szerinted ?
                [align=right][snapback]98414[/snapback][/align]

                ááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá
                ennyire szánalmas már a microsoft sem lehet… vagy mégis?
                mondjuk engem mindig meglep, mert minden ilyen akciója után levonom a következtetést, h „ennél mélyebbre már nem lehet süllyedni”, „ennél szánalmasabb már nem lehet”… erre meg mindig bebizonyítja, h tévedek…

                most a ms mit akar bizonyítani? azt, hogy a szoftverét megéri megvenni (mert akkor szvsz inkább a szoftverével foglalkozzon, ne pedig sárdobálással), vagy pedig azt, h igen is, lehet még mélyebbre süllyedni… mert eléggé úgy tûnik, h az utóbbi… ezzel pedig elismeri azt, hogy a linux jobb, mint a windows. legalább is én ezt vonom le belõle…

                Hozzászólás: Kocsma topik #1948116
                xcut
                Felhasználó

                  ebbe már 2.6 -os kernel volt  😀
                  [align=right][snapback]98308[/snapback][/align]

                  minimum ^^

                  amúgy nagyon lol ^^
                  nah, mutasson vki nekem így ugráló ablakot ^^

                  Hozzászólás: Annyira kezdõ, hogy el sem hiszed #1984348
                  xcut
                  Felhasználó

                    képnézegetõk közül nekem az xnview jött be leginkább,
                    de ha a csilivili kinézetet szereted (ez nem feltétlen baj, ízlés dolga  😀 ) akkor nézd meg pl. a pixie-plust
                    [align=right][snapback]98227[/snapback][/align]

                    az xnview-et én konvertálásra meg tömeges képátméretezésre szoktam használni ^^

                    Hozzászólás: Egy apró gond! #1982528
                    xcut
                    Felhasználó

                      Most én nonono….!
                      Nekem a túlzott integráltsága miatt(nagyon hasonlít windowsra és a konquer®or kb annyit tud mint az M$ I.E. szolgáltatásban) nem nyerte meg tetszésemet.
                      A másik had én döntsem el mit mivel akarok megnyitni, ne ugráljon a konquerror mint az I.E.!
                      Nem szólva a felesleges erõforrás zabálásról, amit értékesebb célokra lehet(ne) használni.
                      A kmail az egyetlen jó eleme, de az is lassú(az ooffice hamarabb feljön 🙂 ), ezért sylpheed mellett döntöttem.
                      Az áttekinthetõség sztem a fluxbox-ra, vagy xfce-re inkább jellemzõ lehet.
                      Fogsz te még fluxbox-ot használni! 🙂
                      Ja az a M$-nek szóló leveleden halálra röhögtem magam.
                      Legalább elküldted?
                      A nyelvezetét kellene virág nyelvre konvertálni és akár irodalmi mû is lehet.
                      Pl.
                      „Valamint hogyan kepzeli ez a szajbakuro tetu,”
                      Valamint hogyan kepzeli ez az orálisan érinkezõ lapos vérszívó rovarok rendjébe sorolt kitin köteg
                      [align=right][snapback]98139[/snapback][/align]

                      nekem a windows gui-jának a felépítése vmilyen szinten tetszik, de a kde-jé _sokkal_ jobb szvsz. a konquerort meg össze sem lehet hasonlítani az ie-vel, annál _lényegesen_ jobb, és ha jól tudom, akkor sebességben igencsak ott van, mint az opera, sõt, talán veri is ( http://weblabor.hu/cikkek/bongeszohaboruk ), azon kívül nagyon letisztult szvsz…
                      erõforrás: hááát… azért nekem úgy, h kde+firefox+superkaramba+apache2+postgres+mysql+… meg egy halom progi fut, és 80%-a szabad az erõforrásaimnak, meg ki sem használja a gépem a 256mb memóriát… szóval én windowsról jöttem át, és ott 60%-át az erõforrásaimnak _üresjáratban_ felzabálta, 256mb memória lefoglal, és 800mb swap… tehát nekem a jelenlegi állapot is álomsebesség… ^^
                      áttekinthetõség: ez nagyon egyénfüggõ szvsz

                      levél: igen, elküldtem a [email protected] címre ^^

                      és fejembe vettem, hogy írok egy esszét arról, h miért használok linuxot, ill a linuxos tapasztalataimról… majd kint lesz az oldalamon jól.

                      xcut
                      Felhasználó

                        A Flash tudtommal JavaScript alapokra épülõ scriptnyelv. (4.0-tól) Szerintem nem verik a programnyelvek grafikában a Flash-t, hiszen ha valaki egy weboldalt (nyilván nem 3D-s) akar elkészíteni, akkor ebben mindent gyorsan és könnyen meg tud csinálni és kontrollálni. Gondoljunk csak bele, hogy milyen nehéz leprogramozni egy egyik poligon-ból a másikba átalakuló effektet, vagy bonyolultabb mozgásokat elõidézni. Erre van a Flash kitalálva és ezért ver minden más programot grafikában. (természetesen a weboldalasra gondolok, mint ahogy már többször leírtam) Java-ban mindezt megírni óriási idõ lenne, ezért szeretném ötvözni a Flash-el. (de ahogy elnézem nem igazán lehet)
                        A Flash valóban nem képes adatbázist kezelni, csak HTML, valamint bármilyen HTML-t és bármilyen adatbázist használó programnyelv kombinációjával. Ezért vagyok kénytelen a Java-t használni, hiszen õ ebben messze gyorsabb, jobb és használhatóbb. (mint a Flash a 2D grafikában)
                        [align=right][snapback]98197[/snapback][/align]

                        hmm… ^^
                        a flash-sel weblapot csinálsz, pontosabban egy grafikus objektumot illesztesz be a html-be. ha java appletet használsz, akkor meg kisalkalmazást futtatsz… a kettõ nagyon nem ugyanaz, és a flash csak egyszerûbb megoldás, de nem a legjobb. olyan dolgokat is meg lehet oldani a java-ban, amirõl flashben még álmodni sem mersz… persze lehet bonyolultabb, de evvan.

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,441-2,450 / 3,339