Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Nincs többé guest…..
Sorry.Csaba
[align=right][snapback]98124[/snapback][/align]nagy thx, ujjongás, örömtánc, ilyesmi ^^
Használj fluxbox-ot 🙂
Ez biztosan nem bugos.
Ráadásul jobb mint a kde.
[align=right][snapback]97746[/snapback][/align]nonono… én fluxbox-ról mentem át kde-re… ^^ ne tessék piszkálni a kde-t, jó az nagyon is, csak kinek ez, kinek az jön be… én kb fél évig fluxbox-ot használtam, és nekem a kde jobban bejön, mert _szvsz_ áttekinthetõbb, meg kézreállóbb.
Képnézegetõ – GQview ,szerintem az egyik legjobb és legegyszerübb amit valaha láttam.
NTFS – nem véletlenül nem írja. Biztonságosan nehezen lehet megoldani ,esetleg külsõ prg. ,de ha jól láttam az új kernel már támogatja.Milyen filmet nem játszik le az mplayer ? real – ott a realplayer ,qtime – ott a qtime player . Néhány vmw -nél fordul csak elõ ,hogy nem kezeli rendesen.
[align=right][snapback]97981[/snapback][/align]képnézegetõ: én régebben a gthumb-ot használtam, most pedig a Kuickshow nevû kde-s progit. nekem bejön.
mplayer: bizonyos animéket, amik speciális codec-ekkel vannak kódolva, azokat nem viszi, de a xine igen… meg a dvd-kben sem jeleskedik annyira nálam… de a xine visz mindent -legalábbis eddig nem került a kezembe olyan, amit nem vitt volna a xine-. bár én ajánlom mind2 lejátszó telepítését, és akkor nincs gond… nem kell 1 program mellett „leragadni”. rugalmasság rulez.
amúgy meg uhu alatt én ezeket a codec-eket biztosan használtam: divx, xvid, w32codecsennyit a gesztekrõl:
http://www.linuxforum.hu/ipbmb/index.php?s…t=0&#entry98107
gondoltam szólok, mire használják némelyek a névtelenséget 😀
[align=right][snapback]98112[/snapback][/align]uhh… ez a topic durva… aki meg nyitotta… nos… több, mint szánalmas.
A fórumba azért jövök, hogy infókat szedjek fel, tanuljak más hibáiból, ha tudom, megosszam tapasztalataimat.
Az idétlen szmálylik is zavarnak. Sokan magyarul nem tudnak írni, de telenyomják képecskékkel a szöveget, mert az olyan trendy.
Ha meg még nagy, színes képek is szegélyezik a silány szöveget, akkor végképp elmegy a kedvem az elolvasásától is.Ha meg képekre vágyom, arra van pár link a gyûjteményemben.
De ez csak az én begyöpösödött, régimódi véleményem.
Ti úgy csináljátok, ahogy akarjátok. Csak idõben szóljatok rám, hogy álljak le.
[align=right][snapback]98109[/snapback][/align]ebben támogatlak. igaz, szvsz az avatar nem árt, mert a valóságban is arcokról azonosítjuk általában az embereket, és ezért nem tartom bajnak, ha vkinek olyan avatarja van, amin egy arc van. de azt is max 100*100-as méretben.
about aláírás: én szét fogom osztani a rendszeremben (helyesbít: amit kl223-mal írunk, de ez még csak tervezet) az aláírást 3 felé: tényleges aláírás, filozófia, reklám. a tényleges aláírás max egy-két mondat, valami nagyon fontos dolog. a filozófia ennél tágabb: olyan mondatok, idézetek helye, amiket az adott illetõ értelmesnek tart, és valamilyen szinten magához közelinek. a reklámot gondolom nem kell magyarázni…
és az user szabja meg, h akarja-e látni a 3 aláírásból akár az egyiket is…Kedves gabaman!
Természetesen nem a programozási nyelv szerves része a kitûnõ grafika, de egy böngészõt használó embernek nem mindegy, hogy milyen oldallal találkozik. Flash-ben természetesen nem tudom megcsinálni azt, amit akarok (gyors SQL adatbáziskezelés), ezért is kértem segítséget. Köszönöm, ebbõl már el tudok indulni!
[align=right][snapback]98108[/snapback][/align]1. A flash nem programnyelv, ha jól tudom, hanem leírónyelv. -javítson ki valaki, ha tévedek-. (mert eléggé nagy különbség van a programnyelv (C, C++, JSP[gyk: Java]), a leíró nyelv (HTML, XML), és a scriptnyelv (JavaScript, VBScript) közt…)
2. A valódi programnyelvek grafikában nagyon messze verik a flasht (gondoljunk csak a 3D-re).
3. A flash nem képes adatbázist kezelni, max php-vel (vagy egy másik szerver oldali scriptnyelvvel) összekötve.enyém a 16. ^^
kisbetû: érdekes felvetés. mondjuk én nem lennék ellenére a dolognak… sõt, lehet támogatnám is. végülis nem jó úgy „reklámozni” egy disztribet, mint ahogyan én teszem? szvsz nem kellenek olyan túl figyelemfelkeltõ képek…
Azt hiszem értem. Tehát a megoldás C-ben postgres adatbázist kezelni a szerveren, amivel a java kliens tud kapcsolatot teremteni. (tehát ezt a 3 programnyelvet kell megtanulnom) A postgres-t elvileg innen tudom megtanulni (http://www.postgresql.org/), A C-t már DOS-os környezetben elsajátítottam, de a linux-os környezetben hol tudok róla információt szerezni? Gondolom a linux-os man oldalakon, de nem tudsz mondani egy átfogóbb oldalt, amivel el tudok indulni? Továbbá ha jól sejtem, akkor ebbe szép grafikát, animációt (flashszerût) nem lehet belecsempészni? (például a java kliens nem tud kommunikálni a flash-el?)
A java klienst a http://www.java.com oldalról letöltött Java SDK kit-tel tudom létrehozni?
Az pedig kizárt, hogy segíts nekem egy olyan egyszerû oldalt írni, ami csak annyit tud, hogy mondjuk egy lenyomott billentyû után egy karaktert berak az adatbázisba? Nagyon örülnék, ha tudnál segíteni, de ha nincs idõd, akkor megértem.Full Off:
nézzétek meg hogy hívják a lucasart.com sütijét (gyk.: cookie -át)
😀 😀 😀
[align=right][snapback]97891[/snapback][/align]loool ^^
hm.. ez viszont nem az én bénaságom.
Firefox alatt mareggel így jelent meg:
frissítésre elmúlt…másnak nem volt ilyen problémája?
[align=right][snapback]97812[/snapback][/align]ez a probléma fent áll az e107 rendszerekben is. erre a refresh gomb a gyógyszer, több adminnal is beszéltem, de fogalmuk sincs a dolog okáról.
nekem itt nagyon ritkán, de elõfordul. -
SzerzőBejegyzés