xcut

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,461-2,470 / 3,339
  • Szerző
    Bejegyzés
  • xcut
    Felhasználó

      Miért felejtsem el a mySQL-t? Túl lassú az adatfeldolgozása, vagy nehezen tudják kezelni a programok? Az irc nem jó, mert nem én írtam. 🙂 Egyébként értem az irc mûködési elvét, nem is errõl van szó. A C-ben megírt szerveralkalmazás tudja használni a böngészõt és a mySQL-t? (ha igen, akkor megvan a megoldás)
      [align=right][snapback]97854[/snapback][/align]

      elõször én sem értettem, hogy miért kell több, mint a mysql. aztán megismerkedtem a postgres-sel, és nagyon megtetszett. olvass utána, és rájössz. egy chat nagy forgalmat generál, amire már nem elég a mysql (a mysql-t kis [1.000.000 rekord alatti] adatbázisokra tervezték, és kicsi adatforgalomra. élõ példa az ultraweb, ahol szó szerint meghalt a mysql szerver a terhelés és a sok adatbázis miatt (így asszem most 6 db szerver van)).

      nem. a szerveralkalmazásnak a java klienssel kell kommunikálnia. a java klienst meg a böngészõ futtatja. comprende?
      és a C-ben írt alkalmazás nagyon szépen fogja kezelni a postgres adatbázis, mostanában jelent meg egy cikk a C és a postgres használatáról, asszem’ fent van a postgres oldalán.

      Hozzászólás: Apache+php+mysql 1.2 beta2-re csomagból #1984826
      xcut
      Felhasználó

        igen van

        jaaa és xcut miért ne? meg mi az a nagy tömb bizbasz?
        [align=right][snapback]97751[/snapback][/align]

        http://www.php.net/manual/en/security.globals.php
        komoly biztonsági gondokat vet fel.

        nagy tömbök: $_GET, $_POST, $_SERVER, $_SESSION, stb. tessék fellapozni a PHP Manual-t bõvebb infóért.

        xcut
        Felhasználó

          a mysql-t felejtsd el. minimum postgres.

          bár _szvsz_ az irc lenne a legkézenfevõbb megoldás…
          vagy: egy szerveralkalmazás megírása C-ben (a C gyorsabb, mint a C++, és egy szerver pedig nem fogja kihasználni csak a sebességet), kliens megírása Java-ban. tudom ajánlani, hogy olvasgass az irc mûködési elvérõl… hasznos lehet.

          Hozzászólás: Apache+php+mysql 1.2 beta2-re csomagból #1984823
          xcut
          Felhasználó

            register globals-t NE használj.

            van helyette más (szép nagy tömbök), de a register globals-t NE.

            Hozzászólás: Nyelvi flame-topik #1984950
            xcut
            Felhasználó

              az én álláspontom fedi gegéjét ebben a témában.

              Hozzászólás: Ati vagy Nvidia #1984302
              xcut
              Felhasználó

                Xcut, Laszlo!!!

                Azért ennél több humorérzéket vártam volna Tõletek, nem tünt fel, hogy a mondat után hosszú szünet (hogy mindenki meghökkenjen, hogy a sok nvidia szavazat ellenére mégis az ati-t választotta??) utána meg a sok  😀  😀  😀  😀  😀  😀  😀  😀  ikon azt jelenti, hogy CSAK VICCELTEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

                De a válaszok 100%-osan egyértelmûek voltak, azt hittem az elején, hogy az ati is kap némi szavazatot, de nem…..

                Természetesen Nvidiat rendeltem!  Az 5700Le-t. MOST NEM VICCELTEM!!!
                [align=right][snapback]97621[/snapback][/align]

                ^^

                mostanában nem vagyok túl humoros hangulatomban, így nem nagyon veszem a vicceket…

                Hozzászólás: Ati vagy Nvidia #1984299
                xcut
                Felhasználó

                  Reméltem, hogy egy kicsit egyértelmûbb válaszokat kapok, így még vacilálok,

                  az nem eléggé egyértelmû, hogy mindenki egyemberként az nvivia-ra szavazott? ^^

                  de valószínûleg az ATI-nál maradok!!

                  kellemes szórakozást.

                  gépem: celeron 2000, nvidia gf4ti4200 128mb, 256mb ddr, abit bd7-ii alaplap.
                  opre: uhu linux 1.1.1, 2.6.5-ös kernel

                  tapasztalat:
                  Unreal Tournament 2004, ONS-RedPlanet, 32 bot… az elején egy csöppet szagggatott, de 5mp múlva elmúlt, és egyáltalán nem szaggatott le.

                  Hozzászólás: Linux bulira #1984784
                  xcut
                  Felhasználó

                    ctrl+alt+f1 vagy pedig a kde-ben van egy olyan, h munkamenet zárolása.

                    Hozzászólás: Annyira kezdõ, hogy el sem hiszed #1984337
                    xcut
                    Felhasználó

                      Ha jól emléxem már önmagával sem kompatibilis.

                      ez jellemzõ vonása a „redmondi csodának” ^^

                      Hozzászólás: Szegedi LUG (linuxbarátok egyesülete) #1984688
                      xcut
                      Felhasználó

                        Vannak ilyen helyi „szervezetek”, ahol az egy településen (megyében) élõ linuxosok néha összejönnek dumálni, tapasztalatot cserélni, segítnik a kezdõket esetleg, meg esetleg csinálnak közös projektet, vagy akármit.

                        Találtam egy ilyet:
                        LUG-ok magyarországon

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,461-2,470 / 3,339