Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Miért felejtsem el a mySQL-t? Túl lassú az adatfeldolgozása, vagy nehezen tudják kezelni a programok? Az irc nem jó, mert nem én írtam. 🙂 Egyébként értem az irc mûködési elvét, nem is errõl van szó. A C-ben megírt szerveralkalmazás tudja használni a böngészõt és a mySQL-t? (ha igen, akkor megvan a megoldás)
[align=right][snapback]97854[/snapback][/align]elõször én sem értettem, hogy miért kell több, mint a mysql. aztán megismerkedtem a postgres-sel, és nagyon megtetszett. olvass utána, és rájössz. egy chat nagy forgalmat generál, amire már nem elég a mysql (a mysql-t kis [1.000.000 rekord alatti] adatbázisokra tervezték, és kicsi adatforgalomra. élõ példa az ultraweb, ahol szó szerint meghalt a mysql szerver a terhelés és a sok adatbázis miatt (így asszem most 6 db szerver van)).
nem. a szerveralkalmazásnak a java klienssel kell kommunikálnia. a java klienst meg a böngészõ futtatja. comprende?
és a C-ben írt alkalmazás nagyon szépen fogja kezelni a postgres adatbázis, mostanában jelent meg egy cikk a C és a postgres használatáról, asszem’ fent van a postgres oldalán.igen van
jaaa és xcut miért ne? meg mi az a nagy tömb bizbasz?
[align=right][snapback]97751[/snapback][/align]http://www.php.net/manual/en/security.globals.php
komoly biztonsági gondokat vet fel.nagy tömbök: $_GET, $_POST, $_SERVER, $_SESSION, stb. tessék fellapozni a PHP Manual-t bõvebb infóért.
a mysql-t felejtsd el. minimum postgres.
bár _szvsz_ az irc lenne a legkézenfevõbb megoldás…
vagy: egy szerveralkalmazás megírása C-ben (a C gyorsabb, mint a C++, és egy szerver pedig nem fogja kihasználni csak a sebességet), kliens megírása Java-ban. tudom ajánlani, hogy olvasgass az irc mûködési elvérõl… hasznos lehet.register globals-t NE használj.
van helyette más (szép nagy tömbök), de a register globals-t NE.
az én álláspontom fedi gegéjét ebben a témában.
Xcut, Laszlo!!!
Azért ennél több humorérzéket vártam volna Tõletek, nem tünt fel, hogy a mondat után hosszú szünet (hogy mindenki meghökkenjen, hogy a sok nvidia szavazat ellenére mégis az ati-t választotta??) utána meg a sok 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ikon azt jelenti, hogy CSAK VICCELTEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
De a válaszok 100%-osan egyértelmûek voltak, azt hittem az elején, hogy az ati is kap némi szavazatot, de nem…..
Természetesen Nvidiat rendeltem! Az 5700Le-t. MOST NEM VICCELTEM!!!
[align=right][snapback]97621[/snapback][/align]^^
mostanában nem vagyok túl humoros hangulatomban, így nem nagyon veszem a vicceket…
Reméltem, hogy egy kicsit egyértelmûbb válaszokat kapok, így még vacilálok,
az nem eléggé egyértelmû, hogy mindenki egyemberként az nvivia-ra szavazott? ^^
de valószínûleg az ATI-nál maradok!!
kellemes szórakozást.
gépem: celeron 2000, nvidia gf4ti4200 128mb, 256mb ddr, abit bd7-ii alaplap.
opre: uhu linux 1.1.1, 2.6.5-ös kerneltapasztalat:
Unreal Tournament 2004, ONS-RedPlanet, 32 bot… az elején egy csöppet szagggatott, de 5mp múlva elmúlt, és egyáltalán nem szaggatott le.ctrl+alt+f1 vagy pedig a kde-ben van egy olyan, h munkamenet zárolása.
Ha jól emléxem már önmagával sem kompatibilis.
ez jellemzõ vonása a „redmondi csodának” ^^
Vannak ilyen helyi „szervezetek”, ahol az egy településen (megyében) élõ linuxosok néha összejönnek dumálni, tapasztalatot cserélni, segítnik a kezdõket esetleg, meg esetleg csinálnak közös projektet, vagy akármit.
Találtam egy ilyet:
LUG-ok magyarországon -
SzerzőBejegyzés