Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Na ez az?! 🙂 Egyébként miért UHU témába írtál?
[align=right][snapback]97383[/snapback][/align]„csak az UHU-ban találkoztam”
gondolom ezért.Szia Nagytestvér!
Honnan tudod, hogy gentoo elõtt ülök ? 🙂
[align=right][snapback]97377[/snapback][/align]a nagy xcut mindent lát ^^
amúgy fogalmam se volt róla, csak énis gentoo elõtt ülök -biztos rosszul nézted a hozzászólást és nem láttad… nézd meg még1x-, ezért írtam…
Ha nem érdekelnek a játékok annyira ,akkor itt sokkal jobban elboldogulsz. Mindenben !
[align=right][snapback]97376[/snapback][/align]azért a linuxra is vannak jó játékok…
Mortal Szombat, Armagetron, Planeshift (ez MMORPG, hamarosan jön ki a 0.3, amiben lesz harc meg varázsolás meg minden… indítványoztam is az uhu csomagba foglalását)…
és akkor ugye az ut2kx meg alapból megy linuxon…hameg játszani akar, akkor csak játékra fent lehet tartani egy winxp-t. nekem is van, ha néhanapján olyan játékot kívánok meg, amit nem tudok / nehézkes lenne beüzemelni linux alatt, akkor bootolok windowsról. ill most nem, mert nem bootol a windows (behisztizett), majd kellene neki egy reinstall, de addig nem, ameddig nem lesz rá feltétlen szükség ^^
hmm. igaz nem debianom van, de uhu és gentoo alatt is (akkor valószínû debian alatt is) úgy van, hogy:
mount /dev/cdroms/cdrom0 /mnt/cdrom
Egy progi csinálja, a neve bash-completion, ezt kell jól belõni!
[align=right][snapback]97359[/snapback][/align]emerge bash-completion
thx ^^
celeront azt neeeeeee
nekem is olyan van, és nagyon ****. mindenkinek csak azt tudom ajánlani, h kerülje.
Jójó, csak nagyon elegem lett belõle, ezért is kerestem alternatív megoldást, na meg persez a kíváncsiság okán… Tehát Windows alatt ment rendesen a fileküldés, semmi gond nem volt vele. A videóknál valamiféle video out baja van, de az már mûködik rootként… ott mp3 nem megy, átlagjúzerként meg a zenéket siekrül lejátszani… Bonyolult dolog ez a Linux, legalábbis elsõre… utána kell olvasnomegy kicsit… Kérdés, ki mennyit használja a terminált, és mennyit a grafikus felületet?
[align=right][snapback]97355[/snapback][/align]igen, olvasni kell bõven ^^
én amire csak lehet/megéri arra a terminált használom.
ezzel szenvedtem egy sort (nekem csak fájlcserére kellett volna a bluetooth), de nem ment.
http://www.linuxforum.hu/ipbmb/index.php?showtopic=7812 – ebben a topicban találhatsz hasznos információt…
ha sikerül, akkor viszont feltétlenül írd le, mert baromi kíváncsi vagyok ^^
1. amsn nem támogatja a másik fél webcamjának bámulását, és arra gondoltam, tudtok vmi plugint vagy nem tudom… 🙂
2. arra gondoltam, hogy pl a Suse-re írt programokkal mit tud kezdeni az UHU, mert hogy pl az amsn-nél is volt több féle letöltési lehetõség, suse, debian, stb…
3. amsn-el próbáltam, nem ment… ja, lehet hogy fontos hogy winfosba szerettem volna… mármint a célgép winfosos. nah… :blink:
4. mplayer: Az mplayer futása 11-es szignál miatt megszakadt a ao2_init modulban, az mplayer röpke félrelépése miatt hiba lépett fel a CPU/FPU/RAMban. fordítsd újra az mplayert az –enable-debug opcióval és készíts egy ‘gdb’ backtrace-t…
5, de tényleg, én voltam a hülye, csak arra emlékeztem, hogy partition magiccel anno ext2-t csináltam, de õ tényleg átalakította magának.
6. Háttér valszeg az elsz, hogy mindig átmásolom magamnak a linuxos partícióra…
[align=right][snapback]97331[/snapback][/align]1.) én elõször az amsn doksijában nézném meg, hogy támogatja-e egyáltalán…
2.) a csomagokra gondolsz? hát ööö azok nem nagyon szoktak menni… de a csomagot binárisból készítenek, ami viszont minden linuxon megy
3.) windows. így mondják szépen, a tisztelet kijár.
nekem ment a fájlküldés.
röpke kérdés: windows alatt ment?
ha igen: valószínû az amsn-ben van a hiba
ha nem: valószínû a router nincs megfelelõen konfigolva
4.) nekem ment a csomis mplayer uhu alatt… mplayer ügyben nincs sok tapasztalatom, xine rulz.Sziasztok!
A gondom az lenne, hogy megpróbáltam felrakni az UT2003-at Mandrake 10.1-re. Elõször a linuxos telepítõvel próbáltam, kiirtottam az automountot, ahogy kell (legalábbis remélem — linuxhoz kicsit láma vagyok, de most már manuálisan kell mountolni a cd-ket), de a telepítõ nem hajlandó futni. Illetve futni hajlandó, de kéri az „UT2003 for Linux” cd-t, ami nekem nincs. Van ellenben egy eredeti UT2003-am, amit viszont nem szeret.
Van cedega 4.1-em, azzal simán felraktam a játékot, ellenben ha elindítom, lehal, közölvén, hogy gondja van a videókarival (ennyit értettem belõle). Hol tudnám megnézni, hogy kezeli-e rendesen a mandrake a vidaókártyámat? (nvidia, telepítés megvolt, Commandos 2 gond nélkül fut vele) Vagy drectx-et kéne emulálnom? Netán telepítenem?
(bocs, ha kusza lett, eléggé láma vagyok, próbáltam minden információt idesûríteni)
[align=right][snapback]97192[/snapback][/align]nekem is hasonló problémám volt uhu 1.1.1 (2.4-es kernel) alatt, igaz az ut2k4-gyel
2.6-os kernelnél viszont simán felment. hanyas kerneled van?
de ha végképp nem megy, akkor felmásolsz mindent, installer indít, ami elvileg kicsomizza a birárist vhova a /tmp könyvtárba. azt bemásolod az ut könyvtárjába. problémám nekem a serial key-jel volt, azt nem tudtam megadni, így nem indult el
keresd meg az ut2k4-es topicot, ott le van írva egy csomó módszer -bár nálam egyik sem mûködött, de lehet nálad fog-.
mandrake alatt biztosan megy, hiszen a legtöbb linuxos ut2kx-es mandrake-et használ ^^ -
SzerzőBejegyzés