xcut

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,481-2,490 / 3,339
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Annyira kezdõ, hogy el sem hiszed #1984317
    xcut
    Felhasználó

      Az MSN messengert akartam, de az amsn futtatási joggal már mûködik. a másik, amit egyenlõre nem tudok, az mondjuk a webcambámulás… akkor ezen kvül érdekelne az, hogy az i386-os linuxra való programok futnak UHU-n, vagy az összes? Illetve még mindig az internetes beszélgetésnél maradva: router mögül nem tudok filet küldeni, mert csak vár csak vár csak vár… 🙂 na még azt nem vágom, hogy az mplayernek mi baja, és hogy miért nem tudok normálisan közlekedni ntfs és ext2 között, a linux mért szórakozik állandóan, hogy pl háttérképet elõször másoljak át linux partícióra, és csak utána teszi be? Hm… tök jó hogy ilyen segítõkészek vagytok 🙂 köszi
      [align=right][snapback]97325[/snapback][/align]

      1.) webcam: nézni akarod, vagy van neked? ha nézni, akkor vszínû video stream-ot akarsz nézni, azt tudja az mplayer… ha pedig használni akarod, akkor árulj el némi infót a webkameráról… mondjuk gyártó, típus, hova csatlakozik, ilyesmi
      2.) ezt a kérdést nem annyira értem, de az i368-os progik futnak UHU-n, ha a pc-d i368-os vagy jobb.
      3.) mivel próbálod elküldeni a fájlt? nekem is van routerem, és kopete-vel valamint gaim-mel is simán küldözgetem a fájlokat össze-vissza ^^
      4.) talán ha mesélnél kicsit az mplayeredrõl, meg a problémájáról, monjuk egy konkrét hibaüzenet formájában…
      5.) ext2? neked nem ext3-ad van véletlen? ha jól tudom az uhu csak ext3-at enged maga alá alapból
      6.) a háttérképrõl fogalmam sincs, nekem minden cuccom a home könyvtáramban van…

      Hozzászólás: Annyira kezdõ, hogy el sem hiszed #1984315
      xcut
      Felhasználó

        Tipikus winrõl áttérõ emberkei hibái ezek

        Az AMSN progi asszem megvan az
        http://ubk.uhulinux.hu/  oldalon

        A wine dolog fenetudja lehet én vagyok túl elfogult de nekem semmire sem kell a wine mert amire nekem a gép kell arra a Linuxra is vannak progik dögivel .Szal én azt mondom ismerd meg a rendszered és hidd el fogsz találni a gondodra megfelelõ progit ami lehet másként néz ki de a végeredmény tökuaz lehet

        Ui: milyen progit akartál elindítani a wine-al??? ha megmondod a wines progit mi megmondjuk a Linuxos alternatívját…
        [align=right][snapback]97321[/snapback][/align]

        yah, nekem pl egy windowsos progi se hiányzik, mert itt linux alatt megtaláltam a jobb alternatíváikat…

        Hozzászólás: Annyira kezdõ, hogy el sem hiszed #1984308
        xcut
        Felhasználó

          ha uhu alatt programot akasz telepíteni, akkor ajánlom az apt-get nevû parancsot a figyelmedbe (infó: `man apt-get`, `info apt-get`).
          fájlokat futtatni meg úgy tudsz, hogy ./fajlnev

          mindenesetre próbálkozz az `apt-get install amsn` paranccsal

          linkek:
          http://www.szabilinux.hu
          http://fellow.linuxforum.hu/faq/index.html
          ezeket olvasgasd át, nem azt mondom, hogy egyszerre az egészet, csak úgy olvasgasd…

          Hozzászólás: Ati vagy Nvidia #1984286
          xcut
          Felhasználó

            http://jatekport.linuxuser.hu/kod_gomb/ati.html – kis tudnivaló az ati és a linux viszonyáról

            Hozzászólás: ext3 to reiserfs #1984304
            xcut
            Felhasználó

              szvsz mentsd ki, és mkresierfs /dev/hdmeghatod
              ez a legtisztább megoldás

              én már próbálkoztam ilyesmivel (de elõtte mentettem), de a fájlok nagy része eltûnt… igaz, az fat32-rõl ntfs-re.

              Hozzászólás: Ati vagy Nvidia #1984282
              xcut
              Felhasználó

                ha linuxra kell, akkor egyértelmû nVidia

                az ati-nak nagyon **** a támogatása linuxra, és általában problémák vannak a 3D-s meghajtással… ha pedig elindul, akkor sem fogja rendesen vinni a játékokat, meg baromi lassú lesz

                Hozzászólás: UHU 1.1.1 Fagyi #1983346
                xcut
                Felhasználó

                  nekem nem volt bajom az init-ekkel uhu 1.1.1 alatt, egyedül csak az `init 8` után viselkedett kicsit furán a rendszer ^^

                  Hozzászólás: Gentoo telepítési problémák, by xcut #1982820
                  xcut
                  Felhasználó

                    Bash-prompthoz ajánlom a következõ linket (meg általában gentoos dolgokhoz):

                    http://gentoo-wiki.com/TIP_Prompt_Magic

                    http://gentoo-wiki.com
                    [align=right][snapback]97018[/snapback][/align]

                    thx

                    Hozzászólás: Mi van a distrowatchal? #1983995
                    xcut
                    Felhasználó

                      Szevasztok,
                      csak nálam nem jön be már 1 napja, vagy van valami?
                      [align=right][snapback]97013[/snapback][/align]

                      nekem ma reggel bejött, de tegnap este nem.

                      Hozzászólás: Gentoo telepítési problémák, by xcut #1982817
                      xcut
                      Felhasználó

                        megtaláltam a megoldást az sdl-es problémára hosszas keresgélés után.

                        van egy olyan könyvtár, hogy
                        /usr/lib/tls
                        ebben van 2 fájl, ami libnvidia-tls.so és libnvidia-tls.so.1 névre hallgat.
                        aztán
                        cp libnvidia-tls.so libnvidia-tls.so-tls
                        cp libnvidia-tls.so.1 libnvidia-tls.so.1-tls
                        van egy olyan könyvtár, h /usr/lib
                        ebben is van libnvidia-tls.so és libnvidia-tls.so.1
                        ezeket csak simán be kell másolni az /usr/lib/tls könyvtárba. wings indít, és jé megy.

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,481-2,490 / 3,339