Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Ezen dolgoztam mostanában:
http://tldp.fsf.hu/HOWTO/Encourage-Women-L…O-hu/index.htmlNem én írtam, kedves killall 🙂 Csak fordítottam 😉
[align=right][snapback]94775[/snapback][/align]érdekes olvasnivaló… ^^ grat a fordításért ^.-
xcut:
Sajnálatos. Viszont magát a népmûvészetet nem „jellemzi” egy(sok) szánalmas kiállítás, még a te értékrended szerint sem kéne.
Kissé elhamarkodott dolog következtetést levonni pl. a népzenérõl is. Itthon van nálam pár száz cd, archiv gyüjtések, parasztok zenélnek rajta 1953-tól napjainkig. van benne olyan, ami még az én értékrendem szerint is hallgathatatlan, de van ennek az ellenkezõje is. Viszont ezzek a zenék/táncok/eszközök megítéltettek azáltal, hogy funkciójukat betöltötték a saját környezetükben. Ebbõl kiragadva egy kis szeletet nem lehet objektív véleményt alkotni, legfeljebb olyat, hogy a „népzene? az szar…”bocs kicsit hosszú lett…
[align=right][snapback]94754[/snapback][/align]hát lehet, h vannak jók… de én még nem láttam/hallottam olyan magyar népmûvészeti alkotást, ami megfogott volna… sõt, olyat se, amit én a „mûvészi alkotás” kategóriába sorolnék…
de lehet, h a hiba az én értékrendemben van…kissé lemaradtam…
ezt az utolsó mondatod kicsit bõvebben kifejthetnéd.
[align=right][snapback]94281[/snapback][/align]voltam nem 1 népmûvészeti kiállításon [osztálykirándulás].
a legtöbb helyeken mi volt? „mûvészi” használati tárgyak. a könyvekben valóban a jókat mutatják, de ott…
szóval a parasztbácsi összepingál egy tányért, amin van egy olyan nõalak, amit egy ovodás szebbre tud rajzolni, és akkor az népmûvészet. az ilyen agyagból kiégetett figurákról meg ne is beszéljek… nekem a szó második felével van a bajom.
nálam az a mûvész, aki ért ahhoz, amit csinál, és tud olyan dolgokat produkálni, amiktõl leesik az ember álla…
(keress rá a google képkeresõjével Louis Royo-ra. nah, õ mûvész szvsz.)
ne érts félre, nem elvbõl fikázom a dolgokat, csak az nem tetszik, h mindent mûvészetnek titulálnak, mikor nem az… szvsz nem attól mûvészi vmi, h egy paraszt [földmûvelõ] csinálja…szerintem ez nem áll meg, ezek márkultúrális értékek, még akkor is ha „hülye” a szöveg a mai embernek 🙂
[align=right][snapback]94077[/snapback][/align]azért vannak szövegek, amik alapból hülyeségek… perpill nem ugrik be egy se (nem szoktam megtanulni… vagy eszembe jut, vagy nem. ált igen, de felelés után megy a /dev/null-ra)
amúgy meg népmûvészeti / kúltúrális érték no comment…
a /etc/bluetooth/hcid.conf -ot megszerkesztettem (a pin_helper útvonalût korrigáltam), így elvileg mûködik a kapcsolat, a telefonon hozzá tudtam adni a gépet a my devices-hez, de(!)
nem tudok se fájlt fogadni, se küldeni, tehát a probléma nem oldódott meg…vkinek van vmi javaslata? esetleg olyan, akinek sikerült felállítani mûködõ bluetooth kapcsolatot pc[linux]mobil közt?
nah, problem solved (hcid nem futott… de, h miért? pedig elindítottam. na mind1)
csatlakozni illene a telefonhoz, hát hajrá!
kellene egy PIN. nah, ok win alatt felugorott egy ablak, itt nem.
elkeseredésre semmi ok, bluepin.Code:root:/# bluepin
Traceback (most recent call last):
File „/usr/bin/bluepin”, line 39, in ?
class Dialog(GtkDialog):
NameError: name ‘GtkDialog’ is not definedkeresgéltem a guglival, átnéztem pár levlistát, de semmi…
nem keseredtem el, hát akkor nézzünk bele abba a fájlba, ami tárolja a PIN-t…
a tartalma:Code:BlueZhát akkor gyorsan editáljuk!
új tartalom:Code:1111semmi változás… lehet vmit újra kellene indítani?
amúgy megmondaná vki (csak úgy nagyjából), h mit csinál ez a script?
Code:#!/usr/bin/python
#
# Bluetooth PIN helper
# Written by Maxim Krasnyansky
#
import sys, os, string, popen2# X Display initialization.
# Find running X Server and parse it’s arguments.
# Set enviroment variables DISPLAY and XAUTHORITY
# using info extracted from X Server args.
#
def set_display():
disp = „:0”
auth = „”
proc = „-C X -C XFree86”
ps = „/bin/ps ” + proc + ” –format args –no-headers”r,w = popen2.popen2(ps)
arg = string.split(r.read())
for i in range(1, len(arg)):
if arg[i][0] != ‘-‘ and i==1:
disp = arg[i]
elif arg[i] == „-auth”:
auth = arg[i+1]
breakos.environ[‘DISPLAY’] = disp
os.environ[‘XAUTHORITY’] = auth# Set X display before initializing GTK
set_display()from gtk import *
# Dialog Class
DLG_OK = 1
DLG_CANCEL = 2
class Dialog(GtkDialog):
result = DLG_CANCEL
args = {}
def __init__(self, modal=FALSE, mesg=None, args = {}):
GtkDialog.__init__(self)
self.args = args
self.set_modal(modal)
self.set_usize(400, 0)
self.set_uposition(300,300)self.connect(„destroy”, self.quit)
self.connect(„delete_event”, self.quit)self.action_area.set_border_width(2)
ok = GtkButton(„Accept”)
ok.connect(„clicked”, self.ok)
self.action_area.pack_start(ok, padding = 20)
ok.show()cl = GtkButton(„Reject”)
cl.connect(„clicked”, self.cancel)
self.action_area.pack_start(cl, padding = 20)
cl.show()if mesg:
msg = GtkLabel()
msg.set_text(mesg)
self.vbox.pack_start(msg, padding = 10)
msg.show()self.ents = []
for k in self.args.keys():
hbox = GtkHBox()
hbox.set_border_width(5)
self.vbox.pack_start(hbox)
hbox.show()l = GtkLabel()
e = GtkEntry()
l.set_text( k )
e.set_text( self.args[k] )
e.connect(„key_press_event”, self.key_press)
hbox.pack_start(l, padding = 10, expand = FALSE)
hbox.pack_start(e)
l.show()
e.show()self.ents.append( (k, e) )
self.ents[0][1].grab_focus()
def key_press(self, entry, event):
if event.keyval == GDK.Return:
entry.emit_stop_by_name(„key_press_event”)
self.ok()
elif event.keyval == GDK.Escape:
entry.emit_stop_by_name(„key_press_event”)
self.cancel()def ok(self, *args):
self.result = DLG_OK
for e in self.ents:
k = e[0]
self.args[k] = e[1].get_text()
self.quit()def cancel(self, *args):
self.result = DLG_CANCEL
self.quit()def quit(self, *args):
self.hide()
self.destroy()
mainquit()def dialog(title, mesg, args, modal = FALSE):
dlg = Dialog(args = args, mesg = mesg, modal = modal)
dlg.set_title(title)
dlg.show()
mainloop()
return dlg.resultdef main(*args):
if len(sys.argv) < 2: print "ERR" sys.exit() dir = sys.argv[1] bdaddr = sys.argv[2] if len(sys.argv) > 3:
name = sys.argv[3]
else:
name = „”title = „Bluetooth PIN Code”
# Bluetooth spec recommends automatic strong random PIN generation.
# So eventually we should implement that.
pin = { „PIN”: „” }if dir == „out”:
mesg = „Outgoing connection to ”
else:
mesg = „Incoming connection from ”mesg = mesg + name + „[” + bdaddr + „]”
if dialog(title, mesg, pin) == DLG_OK:
pin[„PIN”] = string.strip(pin[„PIN”])if len(pin[„PIN”]) >= 4 and len(pin[„PIN”]) <=16: print "PIN:" + pin["PIN"] else: print "ERR" else: print "ERR" # main()
hozzáteszem: MSI BT adapterem van, USB-s. a neve az, h BToes
Hali!
Nem egy nagy ördöngösség belõni, nálam frankón megy elég régóta.
Asszem az 1.1 már automatikusan felrakja az ehhez szükséges csomagokat, de ha nem ,akkor valamelyik cdn megtalálod õket. A következõk kellenek:
bluez-libs-2.7, bluez-utils-2.7, bluez-pin-0.23, bluez-hcidump-1.8, bluez-hciemu-1.0,bluez-bluefw-1.0.tar.gz
Ha már fent vannak, akkor ha adsz egy ‘hciconfig’ parancsot, akkor kiírja, hogy látja-e az usbs kütyüdet, ha nem látja, akkor adj egy ‘hcid’-et és utána ellenõrizd újra. Elvileg mennie kell, ha nem akkor kutakodj a betöltött modulok közt…stb. Sz’al ha már látja, akkor a ‘hcitool scan’ parancsra meg fogja találni a telefonodat, s kiírja a nevét és a hozzátartotó 6×2 jegyes azonosító számot. Ha ez megvan, akkor már elég jól állsz. A teendõ már csak annyi, hogy az rfcomm-ot beízzítsd, majd kiadd az ‘rfcomm connect rfcomm0 6x2jegyesazonosító’ parancsot.üdv. Nehogy neked is elvegyék majd a kedved a forumozástól ,mint a másik két lánynak.
Hála admin úraknak.
[align=right][snapback]94241[/snapback][/align]mert mi történt?
gazsu: üdv!
Ez egy activX vezérlõ nem JAVA.Nem hiszem ,hogy menne a linuxos böngészõk alatt.
Az XP sp2 után az IE is letiltja a használatukat,külön kell engedélyezni.
Rám testálja az MS a felelõséget.Engedjem ,ne engedjem ?
Jó WIND -
SzerzőBejegyzés