xcut

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,561-2,570 / 3,339
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: a linux és a lányok #1969819
    xcut
    Felhasználó

      Ezen dolgoztam mostanában:
      http://tldp.fsf.hu/HOWTO/Encourage-Women-L…O-hu/index.html

      Nem én írtam, kedves killall 🙂 Csak fordítottam 😉
      [align=right][snapback]94775[/snapback][/align]

      érdekes olvasnivaló… ^^ grat a fordításért ^.-

      Hozzászólás: Idiota dalok #1980546
      xcut
      Felhasználó

        xcut:

        Sajnálatos. Viszont magát a népmûvészetet nem „jellemzi” egy(sok) szánalmas kiállítás, még a te értékrended szerint sem kéne.
        Kissé elhamarkodott dolog következtetést levonni pl. a népzenérõl is. Itthon van nálam pár száz cd, archiv gyüjtések, parasztok zenélnek rajta 1953-tól napjainkig. van benne olyan, ami még az én értékrendem szerint is hallgathatatlan, de van ennek az ellenkezõje is. Viszont ezzek a zenék/táncok/eszközök megítéltettek azáltal, hogy funkciójukat betöltötték a saját környezetükben. Ebbõl kiragadva egy kis szeletet nem lehet objektív véleményt alkotni, legfeljebb olyat, hogy a „népzene? az szar…”

        bocs kicsit hosszú lett…
        [align=right][snapback]94754[/snapback][/align]

        hát lehet, h vannak jók… de én még nem láttam/hallottam olyan magyar népmûvészeti alkotást, ami megfogott volna… sõt, olyat se, amit én a „mûvészi alkotás” kategóriába sorolnék…
        de lehet, h a hiba az én értékrendemben van…

        Hozzászólás: Idiota dalok #1980544
        xcut
        Felhasználó

          kissé lemaradtam…

          ezt az utolsó mondatod kicsit bõvebben kifejthetnéd.
          [align=right][snapback]94281[/snapback][/align]

          voltam nem 1 népmûvészeti kiállításon [osztálykirándulás].

          a legtöbb helyeken mi volt? „mûvészi” használati tárgyak. a könyvekben valóban a jókat mutatják, de ott…
          szóval a parasztbácsi összepingál egy tányért, amin van egy olyan nõalak, amit egy ovodás szebbre tud rajzolni, és akkor az népmûvészet. az ilyen agyagból kiégetett figurákról meg ne is beszéljek… nekem a szó második felével van a bajom.
          nálam az a mûvész, aki ért ahhoz, amit csinál, és tud olyan dolgokat produkálni, amiktõl leesik az ember álla…
          (keress rá a google képkeresõjével Louis Royo-ra. nah, õ mûvész szvsz.)
          ne érts félre, nem elvbõl fikázom a dolgokat, csak az nem tetszik, h mindent mûvészetnek titulálnak, mikor nem az… szvsz nem attól mûvészi vmi, h egy paraszt [földmûvelõ] csinálja…

          Hozzászólás: Idiota dalok #1980541
          xcut
          Felhasználó

            szerintem ez nem áll meg, ezek márkultúrális értékek, még akkor is ha „hülye” a szöveg a mai embernek 🙂
            [align=right][snapback]94077[/snapback][/align]

            azért vannak szövegek, amik alapból hülyeségek… perpill nem ugrik be egy se (nem szoktam megtanulni… vagy eszembe jut, vagy nem. ált igen, de felelés után megy a /dev/null-ra)

            amúgy meg népmûvészeti / kúltúrális érték no comment…

            xcut
            Felhasználó

              a /etc/bluetooth/hcid.conf -ot megszerkesztettem (a pin_helper útvonalût korrigáltam), így elvileg mûködik a kapcsolat, a telefonon hozzá tudtam adni a gépet a my devices-hez, de(!)
              nem tudok se fájlt fogadni, se küldeni, tehát a probléma nem oldódott meg…

              vkinek van vmi javaslata? esetleg olyan, akinek sikerült felállítani mûködõ bluetooth kapcsolatot pc[linux]mobil közt?

              xcut
              Felhasználó

                nah, problem solved (hcid nem futott… de, h miért? pedig elindítottam. na mind1)

                csatlakozni illene a telefonhoz, hát hajrá!
                kellene egy PIN. nah, ok win alatt felugorott egy ablak, itt nem.
                elkeseredésre semmi ok, bluepin.

                Code:
                root:/# bluepin
                Traceback (most recent call last):
                 File „/usr/bin/bluepin”, line 39, in ?
                   class Dialog(GtkDialog):
                NameError: name ‘GtkDialog’ is not defined

                keresgéltem a guglival, átnéztem pár levlistát, de semmi…

                nem keseredtem el, hát akkor nézzünk bele abba a fájlba, ami tárolja a PIN-t…
                a tartalma:

                Code:
                BlueZ

                hát akkor gyorsan editáljuk!
                új tartalom:

                Code:
                1111

                semmi változás… lehet vmit újra kellene indítani?

                amúgy megmondaná vki (csak úgy nagyjából), h mit csinál ez a script?

                Code:
                #!/usr/bin/python
                #
                # Bluetooth PIN helper
                # Written by Maxim Krasnyansky
                #
                import sys, os, string, popen2

                # X Display initialization.
                # Find running X Server and parse it’s arguments.
                # Set enviroment variables DISPLAY and XAUTHORITY
                # using info extracted from X Server args.
                #
                def set_display():
                       disp = „:0”
                       auth = „”
                       proc = „-C X -C XFree86”
                       ps   = „/bin/ps ” + proc + ” –format args –no-headers”

                       r,w = popen2.popen2(ps)
                       arg = string.split(r.read())
                       for i in range(1, len(arg)):
                               if arg[i][0] != ‘-‘ and i==1:
                                       disp = arg[i]
                               elif arg[i] == „-auth”:
                                       auth = arg[i+1]
                                       break

                       os.environ[‘DISPLAY’]    = disp
                       os.environ[‘XAUTHORITY’] = auth

                # Set X display before initializing GTK
                set_display()

                from gtk import *

                # Dialog Class
                DLG_OK = 1
                DLG_CANCEL = 2
                class Dialog(GtkDialog):
                       result = DLG_CANCEL
                       args = {}
                       def __init__(self, modal=FALSE, mesg=None, args = {}):
                               GtkDialog.__init__(self)
                               self.args = args
                               self.set_modal(modal)
                               self.set_usize(400, 0)
                               self.set_uposition(300,300)

                               self.connect(„destroy”, self.quit)
                               self.connect(„delete_event”, self.quit)

                               self.action_area.set_border_width(2)

                               ok = GtkButton(„Accept”)
                               ok.connect(„clicked”, self.ok)
                               self.action_area.pack_start(ok, padding = 20)
                               ok.show()

                               cl = GtkButton(„Reject”)
                               cl.connect(„clicked”, self.cancel)
                               self.action_area.pack_start(cl, padding = 20)
                               cl.show()

                               if mesg:
                                       msg = GtkLabel()
                                       msg.set_text(mesg)
                                       self.vbox.pack_start(msg, padding = 10)
                                       msg.show()

                               self.ents = []
                               for k in self.args.keys():
                                       hbox = GtkHBox()
                                       hbox.set_border_width(5)
                                       self.vbox.pack_start(hbox)
                                       hbox.show()

                                       l = GtkLabel()
                                       e = GtkEntry()
                                       l.set_text( k )
                                       e.set_text( self.args[k] )
                                       e.connect(„key_press_event”, self.key_press)
                                       hbox.pack_start(l, padding = 10, expand = FALSE)
                                       hbox.pack_start(e)
                                       l.show()
                                       e.show()

                                       self.ents.append( (k, e) )

                               self.ents[0][1].grab_focus()

                       def key_press(self, entry, event):
                               if event.keyval == GDK.Return:
                                       entry.emit_stop_by_name(„key_press_event”)
                                       self.ok()
                               elif event.keyval == GDK.Escape:
                                       entry.emit_stop_by_name(„key_press_event”)
                                       self.cancel()

                       def ok(self, *args):
                               self.result = DLG_OK
                               for e in self.ents:
                                       k = e[0]
                                       self.args[k] = e[1].get_text()
                               self.quit()

                       def cancel(self, *args):
                               self.result = DLG_CANCEL
                               self.quit()

                       def quit(self, *args):
                               self.hide()
                               self.destroy()
                               mainquit()

                def dialog(title, mesg, args, modal = FALSE):
                       dlg = Dialog(args = args, mesg = mesg, modal = modal)
                       dlg.set_title(title)
                       dlg.show()
                       mainloop()
                       return dlg.result

                def main(*args):
                       if len(sys.argv) < 2:                print "ERR"                sys.exit()        dir    = sys.argv[1]        bdaddr = sys.argv[2]        if len(sys.argv) > 3:
                               name = sys.argv[3]
                       else:
                               name = „”

                       title = „Bluetooth PIN Code”

                       # Bluetooth spec recommends automatic strong random PIN generation.
                       # So eventually we should implement that.
                       pin = { „PIN”: „” }

                       if dir == „out”:
                               mesg = „Outgoing connection to ”
                       else:
                               mesg = „Incoming connection from ”

                       mesg = mesg + name + „[” + bdaddr + „]”

                       if dialog(title, mesg, pin) == DLG_OK:
                               pin[„PIN”] = string.strip(pin[„PIN”])

                               if len(pin[„PIN”]) >= 4 and len(pin[„PIN”]) <=16:                        print "PIN:" + pin["PIN"]                else:                        print "ERR"        else:                print "ERR" # main()

                xcut
                Felhasználó

                  hozzáteszem: MSI BT adapterem van, USB-s. a neve az, h BToes

                  xcut
                  Felhasználó

                    Hali!
                    Nem egy nagy ördöngösség belõni, nálam frankón megy elég régóta.
                    Asszem az 1.1 már automatikusan felrakja az ehhez szükséges csomagokat, de ha nem ,akkor valamelyik cdn megtalálod õket. A következõk kellenek:
                    bluez-libs-2.7, bluez-utils-2.7, bluez-pin-0.23, bluez-hcidump-1.8, bluez-hciemu-1.0,bluez-bluefw-1.0.tar.gz
                    Ha már fent vannak, akkor ha adsz egy ‘hciconfig’ parancsot, akkor kiírja, hogy látja-e az usbs kütyüdet, ha nem látja, akkor adj egy ‘hcid’-et és utána ellenõrizd újra. Elvileg mennie kell, ha nem akkor kutakodj a betöltött modulok közt…stb. Sz’al ha már látja, akkor a ‘hcitool scan’ parancsra meg fogja találni a telefonodat, s kiírja a nevét és a hozzátartotó 6×2 jegyes azonosító számot. Ha ez megvan, akkor már elég jól állsz. A teendõ már csak annyi, hogy az rfcomm-ot beízzítsd, majd kiadd az ‘rfcomm connect rfcomm0 6x2jegyesazonosító’ parancsot.

                    Hozzászólás: a linux és a lányok #1969805
                    xcut
                    Felhasználó

                      üdv. Nehogy neked is elvegyék majd a kedved a forumozástól ,mint a másik két lánynak.
                      Hála admin úraknak.
                      [align=right][snapback]94241[/snapback][/align]

                      mert mi történt?

                      gazsu: üdv!

                      Hozzászólás: Firefox+MS Java #1979566
                      xcut
                      Felhasználó

                        Ez egy activX vezérlõ nem JAVA.Nem hiszem ,hogy menne a linuxos böngészõk alatt.
                        Az XP sp2 után az IE is letiltja a használatukat,külön kell engedélyezni.
                        Rám testálja az MS a felelõséget.Engedjem ,ne engedjem ?
                        Jó WIND

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,561-2,570 / 3,339