xcut

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,581-2,590 / 3,339
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Lassú és fagyos bagoly #1979148
    xcut
    Felhasználó

      Szerintem is hanyagolni kellene 2.6-os kerneleket UHU alá majd ha a disztró 2.6-ra jön ki akkor használj 2.6-ost mert csomó dologgal ütközhet. használj 2.4-est
      [align=right][snapback]91434[/snapback][/align]

      egyetértek.

      Hozzászólás: Kocsma topik #1948035
      xcut
      Felhasználó

        én meg paul oakenfieldet és renaissance undergroundot hallgatok full hangerõn… tök kira ^^

        Hozzászólás: fat32 hogyan? #1979077
        xcut
        Felhasználó

          Az a baj hogy 30-40G felett nem akar csak ntfs-t létrehozni, azt meg nem szeretném 🙁
          [align=right][snapback]91368[/snapback][/align]

          30 giga felett nem stabil a fat32…

          ntfs-t meg alapból read-only-ra mountolja az uhu, de vhol át lehet állítani…

          Hozzászólás: érdekes probléma php-ben #1978347
          xcut
          Felhasználó

            Naja, viszont akkor kéne adatbázisfrissítõ kódot írni, ami megintcsak az ftp-n lévõ fájlokkal frissítené. Persze lehet kézzel is, de az úgy nem az igazi.
            [align=right][snapback]91370[/snapback][/align]

            adatbázisfrissítõ kód:

            Code:
            $res = mysql_query ( „SELECT * FROM packages_global” ); //adatbázis távoli
            //rácsatlakozás a helyi adatbáisra
            mysql_query ( /* van egy olyan parancs, ami kiüríti a táblát… fejbõl nem tudom */ );
            for ( $i = 0; $i < mysql_num_rows ( $res ); $i++ ) { $obj = mysql_fetch_object ( $res ); mysql_query ( "INSERT INTO packages_global (/* oszlopnevek */) VALUES (/*ide meg jönnek az obj-ból kijott adatok*/)" );

            vmi ilyesmi…

            mit akarsz te annyira az ftp-vel? van egy(?) ftp, amin a csomik vannak fent, azt ugye csak kézzel lehet frissíteni, amelyiken meg a rendszer, azt frissíti a rendszer jól…

            Hozzászólás: fat32 hogyan? #1979073
            xcut
            Felhasználó

              az xp-t nehéz rávenni, h rátelepüljön fat32-re…
              mondjuk csináld meg a partríciót, és az xp telepítõjével formázd meg…

              Hozzászólás: érdekes probléma php-ben #1978345
              xcut
              Felhasználó

                Ingyenes mysql, php: uw.hu, srv.hu

                Esetleg összehasonlíthatod a fájl méretét is, és ha mittomén félkbytenál nagyobb az eltérés akkor nem kompatibilis.
                De sztem ez hülyeség, mert ha egyezik a verziószám, akkor biztos, hogy okés a dolog.

                Függõség? Szerintem CMS-ben nem angyon van függõség, bár nem tom, mert nem használok egyet sem.
                Viszont ha igen, akkor lehetne minden „csomaghoz” egy fájl, amiben a függõségei vannak. Megnézi a progi, hogy telepítve van -e mind. Ha nem, akkor kiírja melyiket kell,v agy esetleg azt is letölti. Aztán a letöltött függõséget ugyanazzal a függvénnyel meg lehetne vizsgálni, és akármilyen mélyen lehetne kezelni a a függõséget. (

                Hozzászólás: érdekes probléma php-ben #1978342
                xcut
                Felhasználó

                  lényeg:
                  van egy -mondjuk- mysql szerver, ami tárolja a hivatalos csomilistát (csomag == modulok, theme-ek, meg minden ilyen kiegészítõ biszb*sz)…
                  meg ugye van a szerver, amin fut a cucc

                  Code:
                  $connection = array (
                  „master_server” => mysql_connect ( sql.master-server.org , „anonymous” , „nothing” ) ,
                  „local” => mysql_connect ( localhost , „username” , „password” )
                  );

                  $csomagok = get_csomaglista ( $connection[„master_server”] ); //visszaadja egy többdimenziós tömbben a csomaglistát

                  //frissíti a helyi csomaglistát
                  //itt meg egy synaptic-szerû adminfelület van a csomagkezelésre

                  és amikor megjelenik a telepített csomagoknál egy olyan, h törlés, és ha van újabb, akkor frissítés, a nem telepítetteknél pedig olyan, h telepítés…
                  ha telepíteni akar a júzer egy csomagot, akkor letölti (úgy, h a tárolná a csomaglista a csomag pontos elérési útját is… és a legújabbra egy symlink mutatna), felrakja, és kész.
                  függõségek: ezeket is kezelni kellene, tekintettel a verziószámokra, meg minden…

                  gondolom ehhez kelleni fog egy mysql és ftp hosting… meg nekem a függõségek jelentenek problémát… a verziószámokon kívül miket vegyek figyelembe? és ha a függõségeknek is vannak függõségei? hogyan lehetne ezt egyszerûen megoldani?

                  Hozzászólás: érdekes probléma php-ben #1978339
                  xcut
                  Felhasználó

                    semmi?
                    keresgéltem a guglival, de nem nagyon találtam olyan leírást, ami megvilágítaná, h hogyan kell jól megoldani a függõségi problémákat…

                    meg a rendszer megvalósításával is problémáim vannak… pl nem találtam ingyenes adatbázishostingot se T.T

                    Hozzászólás: Processzorok #1977748
                    xcut
                    Felhasználó

                      és még büszke is rá 🙁
                      [align=right][snapback]91335[/snapback][/align]

                      😀 miért baj az, ha az ember gyakorolja a social engineering-et? 🙂 és közben még szórakozik is? 🙂

                      Hozzászólás: Háttér képek #1978868
                      xcut
                      Felhasználó

                        vki nem tudna segíteni nekem?

                        http://www.lynucs.org/index.php?screen_typ…7d6300&m=screen
                        eme hátteret (tehát a háttérkép kell) nem látta valaki? jó lenne, ha meglenne ^^

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,581-2,590 / 3,339