Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Szerintem is hanyagolni kellene 2.6-os kerneleket UHU alá majd ha a disztró 2.6-ra jön ki akkor használj 2.6-ost mert csomó dologgal ütközhet. használj 2.4-est
[align=right][snapback]91434[/snapback][/align]egyetértek.
én meg paul oakenfieldet és renaissance undergroundot hallgatok full hangerõn… tök kira ^^
Az a baj hogy 30-40G felett nem akar csak ntfs-t létrehozni, azt meg nem szeretném 🙁
[align=right][snapback]91368[/snapback][/align]30 giga felett nem stabil a fat32…
ntfs-t meg alapból read-only-ra mountolja az uhu, de vhol át lehet állítani…
Naja, viszont akkor kéne adatbázisfrissítõ kódot írni, ami megintcsak az ftp-n lévõ fájlokkal frissítené. Persze lehet kézzel is, de az úgy nem az igazi.
[align=right][snapback]91370[/snapback][/align]adatbázisfrissítõ kód:
Code:$res = mysql_query ( „SELECT * FROM packages_global” ); //adatbázis távoli
//rácsatlakozás a helyi adatbáisra
mysql_query ( /* van egy olyan parancs, ami kiüríti a táblát… fejbõl nem tudom */ );
for ( $i = 0; $i < mysql_num_rows ( $res ); $i++ ) { $obj = mysql_fetch_object ( $res ); mysql_query ( "INSERT INTO packages_global (/* oszlopnevek */) VALUES (/*ide meg jönnek az obj-ból kijott adatok*/)" );vmi ilyesmi…
mit akarsz te annyira az ftp-vel? van egy(?) ftp, amin a csomik vannak fent, azt ugye csak kézzel lehet frissíteni, amelyiken meg a rendszer, azt frissíti a rendszer jól…
az xp-t nehéz rávenni, h rátelepüljön fat32-re…
mondjuk csináld meg a partríciót, és az xp telepítõjével formázd meg…Ingyenes mysql, php: uw.hu, srv.hu
Esetleg összehasonlíthatod a fájl méretét is, és ha mittomén félkbytenál nagyobb az eltérés akkor nem kompatibilis.
De sztem ez hülyeség, mert ha egyezik a verziószám, akkor biztos, hogy okés a dolog.Függõség? Szerintem CMS-ben nem angyon van függõség, bár nem tom, mert nem használok egyet sem.
Viszont ha igen, akkor lehetne minden „csomaghoz” egy fájl, amiben a függõségei vannak. Megnézi a progi, hogy telepítve van -e mind. Ha nem, akkor kiírja melyiket kell,v agy esetleg azt is letölti. Aztán a letöltött függõséget ugyanazzal a függvénnyel meg lehetne vizsgálni, és akármilyen mélyen lehetne kezelni a a függõséget. (lényeg:
van egy -mondjuk- mysql szerver, ami tárolja a hivatalos csomilistát (csomag == modulok, theme-ek, meg minden ilyen kiegészítõ biszb*sz)…
meg ugye van a szerver, amin fut a cuccCode:$connection = array (
„master_server” => mysql_connect ( sql.master-server.org , „anonymous” , „nothing” ) ,
„local” => mysql_connect ( localhost , „username” , „password” )
);$csomagok = get_csomaglista ( $connection[„master_server”] ); //visszaadja egy többdimenziós tömbben a csomaglistát
//frissíti a helyi csomaglistát
//itt meg egy synaptic-szerû adminfelület van a csomagkezelésreés amikor megjelenik a telepített csomagoknál egy olyan, h törlés, és ha van újabb, akkor frissítés, a nem telepítetteknél pedig olyan, h telepítés…
ha telepíteni akar a júzer egy csomagot, akkor letölti (úgy, h a tárolná a csomaglista a csomag pontos elérési útját is… és a legújabbra egy symlink mutatna), felrakja, és kész.
függõségek: ezeket is kezelni kellene, tekintettel a verziószámokra, meg minden…gondolom ehhez kelleni fog egy mysql és ftp hosting… meg nekem a függõségek jelentenek problémát… a verziószámokon kívül miket vegyek figyelembe? és ha a függõségeknek is vannak függõségei? hogyan lehetne ezt egyszerûen megoldani?
semmi?
keresgéltem a guglival, de nem nagyon találtam olyan leírást, ami megvilágítaná, h hogyan kell jól megoldani a függõségi problémákat…meg a rendszer megvalósításával is problémáim vannak… pl nem találtam ingyenes adatbázishostingot se T.T
és még büszke is rá 🙁
[align=right][snapback]91335[/snapback][/align]😀 miért baj az, ha az ember gyakorolja a social engineering-et? 🙂 és közben még szórakozik is? 🙂
vki nem tudna segíteni nekem?
http://www.lynucs.org/index.php?screen_typ…7d6300&m=screen
eme hátteret (tehát a háttérkép kell) nem látta valaki? jó lenne, ha meglenne ^^ -
SzerzőBejegyzés