xcut

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,591-2,600 / 3,339
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Kocsma topik #1948032
    xcut
    Felhasználó

      „még 1-2 év, jön a nanotechnológia, és lesz usb-s óvszer is ^^”
      A modern kori James Bondnak már biztosan van! Remek adatcserélési módszer…:D
      [align=right][snapback]91276[/snapback][/align]

      hmm… hívhatnánk akár álcázott adatcserének is, nemde? ^^

      Hozzászólás: Partíciós gondok! #1978279
      xcut
      Felhasználó

        /* off
        a reléket ne is említsétek… nyáron visszapillantótükör-vezérlõket funkcióteszteltem, persze 286-osok elõtti gépekkel, meg a tesztelõmechanika reléket használt…
        5 gépbõl 1 sohase ment…
        meg volt egy nagy gép is, az is többet állt, mint mûködött, mert folyamatosan cserélgetni kellett a reléket…
        és igen, ez 2004-ben.
        grat annak, aki tervezte.

        [német cucc, a németek meg úgy vannak vele, h ameddig akárhogyan is lehet vele dolgozni, addig nem kell cserélni… ] */

        „Próbáld meg levezetni egy HDD kikapcsolásának menetét, ûgy hogy éppen 7200 vagy többet pörög és a fej éppen bennjár a tárcsa közepén! A HDD cacheben lévõ adatot még ki kell nyomni. Utána rögtön kikell „csapni” a fejet parkoló állásba, majd lehet „kiereszteni a levegõt” – azaz szépen, lassan leáll a tárcsa – klatty.

        Hozzászólás: Kocsma topik #1948030
        xcut
        Felhasználó

          😀  azért ez már perverzió…
          [align=right][snapback]91144[/snapback][/align]

          még 1-2 év, jön a nanotechnológia, és lesz usb-s óvszer is ^^

          contest: „Mibe lehetne még USB-s memóriakártyát szerelni?”

          xcut
          Felhasználó

            Nem volt túl lassú + drága megoldás?
            [align=right][snapback]91103[/snapback][/align]

            mondjuk az igaz, h a ps7 eléggé lassú volt… de mivel én csak ahhoz értek, jobb volt, mint a semmi… sokkal jobb ^^
            árról meg nem nyilatkozok, mert „biztonsági másolatom” van… ^^

            Hozzászólás: Ezektõl az emberektõl… #1978938
            xcut
            Felhasználó

              Angol óra. Könyvtárban. 2002-es augusztusi chip magazin az asztalon. Nagy betûkkel, hogy mindenki félreértse: Vírusok Linuxon.
              Most nincs kedvem begépelni (kikölcsönöztem), úgyhogy csak nagyjából:
              Egész jól indult a cikk, mígnem a végére tulajdonképpen azt hiheti az olvasó: Rohamosan szaporodnak a linuxos vírusok, csak azért van kevesebb mert kevesebben használják. A linux gyenge pontja a makró(!), merthogy így a windowsos vírusokat is elkaphatja.

              Hozzászólás: dilemma #1978561
              xcut
              Felhasználó

                nemvolt mosolyszunet, csak anno irtam neked egy egesz oldalnyi postot hogy mit hogyan kene csinalnia egy kozep-beginnernek, ha elakar indulni a letran felfele (amit nemnagyon szoktam altalaban senkinek, de benned lattam fantaziat), te meg lesem reagaltad, ergo megsem voltal ra erdemes.
                remelem ha ujra ilyenre kerul sor, mar erdemes leszel 🙂
                ja es nehallgass sanyra, osszevissza beszel 😉
                (sany, nem megsertodni!)
                [align=right][snapback]91126[/snapback][/align]

                nagyjából rémlik… arra mondjuk azért nem válaszoltam, mert teljesen egyetértettem vele… nah, mind1. [ha nem érted, h miért nem válaszoltam rá egy „thx”-et, akkor keress fel egy bizonyos ShadoW-ot Esthar City-ben, és kérdezd meg, h milyen volt az anti-chat pontrendszer… meg az akkori „hsz-követelmények”… én azon a rendszeren „nevelkedtem”… ehh, nah mind1, nem érdemes rágódni ezen ^^… útálom a félreértéseket -.-]

                Hozzászólás: Processzorok #1977743
                xcut
                Felhasználó

                  öööö xcut -ot moderátornak??!??!??!

                  (bocs az offért)
                  [align=right][snapback]91085[/snapback][/align]

                  és még a chat-es „kalandjaimról” nem is meséltem… ^^

                  Hozzászólás: Háttér képek #1978863
                  xcut
                  Felhasználó

                    hmm…
                    gentoo fel, ps8 valahogyan fel, és én is csinálok háttérképeket… szeretek csinálni ^^
                    vhol van pár… lehet megkeresem õket ^^

                    Hozzászólás: Egy teljesen kezdõ kérdései #1914967
                    xcut
                    Felhasználó

                      sziaztok. bajom van. méghozzá az hogy partition magic-el ledaráltam a vinyot amin az uhu volt mert
                      vettem egy uj vinyot és szeretnék rendet rakni a gépen kicsit. a baj csak az hogy az xp egy sata vinyon van ami most nem indul el mert a linux ugye le lett szedve de a grub meg ott maradt a sata vinyon és igy csak addig jutok a boot-olással hogy felsorolja a hardver elemeket aztán meg kiirja nekem hogy GRUB, és itt megáll… egy régebbi vincsin van még egy múködö win ami látja a satás vincsit, le tudom szedni valahogy a GRUB bejegyzéseit a sata vinyoról, ugy hogy ne kelljen ujra formázni azt a particiót? meg amig ezt nem oldottam meg az uhu-t sem merem ujra rakni mert lehet hogy ez bekavar…
                      plíííz help.  🙁
                      [align=right][snapback]91028[/snapback][/align]

                      ha csak xp-t akarsz: winxp telepítõcd be, javítókonzol, fixmbr [megjegyzés: nekem ezen parancs kiadása után nem volt hajlandó bootolni egyáltalán a rendszer… asszem lehet paraméterezni… próblákozz: fixmbr /help]

                      linux && xp: uhu-t berak, telepít… fel fogja ismerni a winxp-t, és be fogja konfigolni a grubot, h tudjon indulni az xp is

                      [személyes megj: én a 2. variációt javaslom, mivel azt kipróbáltam már.]

                      Hozzászólás: Partíciós gondok! #1978269
                      xcut
                      Felhasználó

                        no, rákeresetem:

                        „A formázás rövidített változata, amikor csak a háttértár tartalomjegyzéke kerül törlésre vagy létrehozásra, az adatterület törlése és ellenõrzése nem történik meg. Egyes háttértárak, például hajlékonylemezek esetében a gyorsformázás csak abban az esetben lehetséges, ha a háttértárat már korábban formáztuk.”

                        tehát: ha gyorsformázod a winyát, akkor igaz fel fogja ismerni, mint fat32-t, de(!) ugye a tábla tartalmazza a fájlaid nevét, elérési útját, és kezdõszektorját… namármost ez mind elveszik…

                        persze próblákozhatsz:
                        cat /dev/hdaN >partriciodump
                        és ha nem sikerült
                        cat partriciodump >/dev/hdaN
                        ez a módszer elvileg mûködik, gyakorlatilag nem tudom, kérek megerõsítést a tanács részirül…

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,591-2,600 / 3,339