Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
El kell hogy mondjam :
Pár hete srác mondta ,hogy rakják össze a gépét, ikszpé lesz rajta. Lesz rögtön adsl.
Mondtam neki ,hogy gyüjti majd a virusokat ,mire õ csak mosolygott.
Ma dumáltam vele , férgek ,virusok, összesen 200 felett 😛
[align=right][snapback]90852[/snapback][/align]LOL
nekem a rekordom: 2000+ spyware… 2-3 hónap aktív böngészés, aztán ad-aware install, scan, és hoppá… utána „kicsit” felgyorsult a gép ^^
mi ebbõl a tanúlság?
Windows-sal ne böngéssz spyware-gyanús kategóriájú oldalakat ^^Ennek a néhány programnak a home-ban levõ configját átmosolod a másik Linux home könyvtárába akkor mi lehet a gond? A verziókra természetesen gondosan ügyelj.
[align=right][snapback]90826[/snapback][/align]hmm… imho itt lesz a gáz, mivel az uhu freezed disztrib, a gentoo meg nem… ergo a gentoo-s cuccok újabbak, mint az uhu-sok…
Nem feltétlenül kell, mert szerintem legtöbbször két lehetõség lehet:
1. újabb konfig, a program kiírja, hogy ez a sor értelmezhetetlen számára és folytatódik
2. régebbi, amit nem talál abból alapdef leszszvsz is ilyesmi várható, csak mi van akkor, ha mind2 szétbarmolja egymás cuccait?
mármint:
gentoo-s program indul, jé, ismeretelen formátumú config, átírja, de default lesz
uhu-s progi indul, ismeretlen formátum, átírja, és default leszlehet az így nem lesz jó… az apache2/htdocs az egy partríció lesz, szvsz ez jó megoldás…
viszont akkor az uhu grubját kellene használnom, nemde?
Nem volt félreérthetõ… Erre mondtam, hogy felejtsd el!
[align=right][snapback]90821[/snapback][/align]aha… 🙁
de azért imho az megoldható, h az /usr/local/apache2/htdocs könyvtár egy külön partríció legyen (olyan max 100mb… annyi bõven elég ^^ annyi kódot nem írok össze ^^)… nemde? a /home meg megint lehetne…
nagyon érdekel ez a téma ^^Intel vs. AMD
Debian vs. Gentoo
Windows vs. Linuxbe kéne ereszteni ide egy két megrögzött Xps-t. Hiányzik már nektek egy jó kis „üvöltsük le a fejét” flame topic… 🙂
jobbat mondok. menjünk át együtt a windowsforum-ra… 😀
[align=right][snapback]90780[/snapback][/align]hmm… pcforum dot hu? ^^
„ki tud egy hét alatt minél többször kimoderálódni a pcforumról?” contest? ^^[errõl eszembejutott egy sztori. múltkor felmentem egy szerverre (ut2k4) [HOT_BOYS]HolyAsshole nicken… beköszöntem, h „hi gays”… örültek nekem ^^ asszem 5 perc múlva jött az admin, és kirúgott ^^]
„ugyanazok legyenek az alkalmazásaim beállításai… pl email, böngészõ, messenger… nem ártana, ha mind uhu, mind gentoo (és a 3. opre, amit még nem döntöttem el… valszeg slaki v debian) alatt azonosak lennének a beállításaim”
Ezt így ebben a formában felejtsd el.
Vannak olyan konfig file-ok melyek teljesen kompatibilisek és átvihetõk egyik rendszerrõl a másikra, vannak melyek nem. (Ehhez tudni kell, hogy melyek azok, különben komoly gondod okozhatsz.)
Az meg, hogy egy alkalmazást két rendszerbõl is használsz szinte kizárt. Persze, ha a függõségek megvannak, pont ugyanaz a beállítás meg minden, akkor nem kizárt viszont nem éri meg a fáradságot (szerintem).Megvan a pda-m is:D
http://www.theregister.co.uk/2004/10/15/linux_4gb_hdd_pda/
[align=right][snapback]90735[/snapback][/align]jó neked 😛
jah, killall… egyetértek veled is, meg Bbt-vel is…
veled abban, h van nagyobb problem is itt, Bbt-vel meg abban, h nem biztos, h teljesen ide tartozik ^^Bootolási opciók alatt mit értesz? Mi az a nodman?
(egyébként ha ez a probléma megoldódna, akkor a többi kérdés lényegtelen)
Ha a bioszban kéne vmit állítgatnom, akkor ezzel az a baj, hogy (nem nagyon értek hozzá) de sztem a bioszom egy nagy ürülék, hogy szép szavakkal éljek, vmilyen phoenix, talán 3000?
A blackPanther-rel kapcsolatban én már észrevettem e szolgáltatást, de ez a laptop nem szerepel, sajna…
A videókártya drivere ha mindenigaz, nincs fenn… ezen vagyok a leginkább kiakadva…
[align=right][snapback]90298[/snapback][/align]a phoneix bios az nagyon jó, logikus felépítésû, és nagyon átlátható ^^
ööö… affelett elsiklott a szemem ^^
http://sql.lap.hu
esetleg erre nézzél szét ^^vmint azért is érdekelne a dolog, mert ugye kialakulhatnak függõségek, inkompatibilitási gondok etc… tehát kíváncsi lennék rá, h ezt hogyan rendezi egy profi csomagkezelõ…
-
SzerzőBejegyzés