xcut

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,611-2,620 / 3,339
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Kocsma topik #1948022
    xcut
    Felhasználó

      El kell hogy mondjam :
      Pár hete srác mondta ,hogy rakják össze a gépét, ikszpé lesz rajta. Lesz rögtön adsl.
      Mondtam neki ,hogy gyüjti majd a virusokat ,mire õ csak mosolygott.
      Ma dumáltam vele , férgek ,virusok, összesen 200 felett  😛
      [align=right][snapback]90852[/snapback][/align]

      LOL
      nekem a rekordom: 2000+ spyware… 2-3 hónap aktív böngészés, aztán ad-aware install, scan, és hoppá… utána „kicsit” felgyorsult a gép ^^
      mi ebbõl a tanúlság?
      Windows-sal ne böngéssz spyware-gyanús kategóriájú oldalakat ^^

      Hozzászólás: dilemma #1978549
      xcut
      Felhasználó

        Ennek a néhány programnak a home-ban levõ configját átmosolod a másik Linux home könyvtárába akkor mi lehet a gond? A verziókra természetesen gondosan ügyelj.
        [align=right][snapback]90826[/snapback][/align]

        hmm… imho itt lesz a gáz, mivel az uhu freezed disztrib, a gentoo meg nem… ergo a gentoo-s cuccok újabbak, mint az uhu-sok…

        Nem feltétlenül kell, mert szerintem legtöbbször két lehetõség lehet:
        1. újabb konfig, a program kiírja, hogy ez a sor értelmezhetetlen számára és folytatódik
        2. régebbi, amit nem talál abból alapdef lesz

        szvsz is ilyesmi várható, csak mi van akkor, ha mind2 szétbarmolja egymás cuccait?
        mármint:
        gentoo-s program indul, jé, ismeretelen formátumú config, átírja, de default lesz
        uhu-s progi indul, ismeretlen formátum, átírja, és default lesz

        lehet az így nem lesz jó… az apache2/htdocs az egy partríció lesz, szvsz ez jó megoldás…

        viszont akkor az uhu grubját kellene használnom, nemde?

        Hozzászólás: dilemma #1978546
        xcut
        Felhasználó

          Nem volt félreérthetõ… Erre mondtam, hogy felejtsd el!
          [align=right][snapback]90821[/snapback][/align]

          aha… 🙁
          de azért imho az megoldható, h az /usr/local/apache2/htdocs könyvtár egy külön partríció legyen (olyan max 100mb… annyi bõven elég ^^ annyi kódot nem írok össze ^^)… nemde? a /home meg megint lehetne…
          nagyon érdekel ez a téma ^^

          Hozzászólás: Processzorok #1977737
          xcut
          Felhasználó

            Intel vs. AMD
            Debian vs. Gentoo
            Windows vs. Linux

            be kéne ereszteni ide egy két megrögzött Xps-t. Hiányzik már nektek egy jó kis „üvöltsük le a fejét” flame topic…  🙂
            jobbat mondok. menjünk át együtt a windowsforum-ra…  😀
            [align=right][snapback]90780[/snapback][/align]

            hmm… pcforum dot hu? ^^
            „ki tud egy hét alatt minél többször kimoderálódni a pcforumról?” contest? ^^

            [errõl eszembejutott egy sztori. múltkor felmentem egy szerverre (ut2k4) [HOT_BOYS]HolyAsshole nicken… beköszöntem, h „hi gays”… örültek nekem ^^ asszem 5 perc múlva jött az admin, és kirúgott ^^]

            Hozzászólás: dilemma #1978543
            xcut
            Felhasználó

              „ugyanazok legyenek az alkalmazásaim beállításai… pl email, böngészõ, messenger… nem ártana, ha mind uhu, mind gentoo (és a 3. opre, amit még nem döntöttem el… valszeg slaki v debian) alatt azonosak lennének a beállításaim”

              Ezt így ebben a formában felejtsd el.
              Vannak olyan konfig file-ok melyek teljesen kompatibilisek és átvihetõk egyik rendszerrõl a másikra, vannak melyek nem. (Ehhez tudni kell, hogy melyek azok, különben komoly gondod okozhatsz.)
              Az meg, hogy egy alkalmazást két rendszerbõl is használsz szinte kizárt. Persze, ha a függõségek megvannak, pont ugyanaz a beállítás meg minden, akkor nem kizárt viszont nem éri meg a fáradságot (szerintem).

              Hozzászólás: Kocsma topik #1948018
              xcut
              Felhasználó

                Megvan a pda-m is:D
                http://www.theregister.co.uk/2004/10/15/linux_4gb_hdd_pda/
                [align=right][snapback]90735[/snapback][/align]

                jó neked 😛

                Hozzászólás: No random bodyart…… #1978376
                xcut
                Felhasználó

                  jah, killall… egyetértek veled is, meg Bbt-vel is…
                  veled abban, h van nagyobb problem is itt, Bbt-vel meg abban, h nem biztos, h teljesen ide tartozik ^^

                  Hozzászólás: Laptop #1978096
                  xcut
                  Felhasználó

                    Bootolási opciók alatt mit értesz? Mi az a nodman?
                    (egyébként ha ez a probléma megoldódna, akkor a többi kérdés lényegtelen)
                    Ha a bioszban kéne vmit állítgatnom, akkor ezzel az a baj, hogy (nem nagyon értek hozzá) de sztem a bioszom egy nagy ürülék, hogy szép szavakkal éljek, vmilyen phoenix, talán 3000?
                    A blackPanther-rel kapcsolatban én már észrevettem e szolgáltatást, de ez a laptop nem szerepel, sajna…
                    A videókártya drivere ha mindenigaz, nincs fenn… ezen vagyok a leginkább kiakadva…
                    [align=right][snapback]90298[/snapback][/align]

                    a phoneix bios az nagyon jó, logikus felépítésû, és nagyon átlátható ^^

                    Hozzászólás: postgresql,mysql #1978316
                    xcut
                    Felhasználó

                      ööö… affelett elsiklott a szemem ^^

                      http://sql.lap.hu
                      esetleg erre nézzél szét ^^

                      Hozzászólás: érdekes probléma php-ben #1978338
                      xcut
                      Felhasználó

                        vmint azért is érdekelne a dolog, mert ugye kialakulhatnak függõségek, inkompatibilitási gondok etc… tehát kíváncsi lennék rá, h ezt hogyan rendezi egy profi csomagkezelõ…

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,611-2,620 / 3,339