xcut

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,621-2,630 / 3,339
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: postgresql,mysql #1978314
    xcut
    Felhasználó

      http://dev.mysql.com/doc/mysql/en/index.html – mysql
      http://www.postgresql.org/docs/ – postgresql

      http://www.google.co.hu – itt is vannak ám olvasnivalók bõven

      Hozzászólás: router #1978216
      xcut
      Felhasználó

        Helló Sany!

        Amit eddig beállítottam:

        WAN
        1) Dynamic IP Address
        2) MAC Address: az UPC-tõl kapott hálókártya MAC-címe
        LAN
        3) IP Address: 192.168.0.1
        4) Subnet Mask : 255.255.255.0
        5) DHCP Server
                Starting IP Address: 192.168.0.2
                Ending IP Address: 192.168.0.5

        A beállítások után a Status fülre kattintva azt látom, hogy nem azt az ip-címet kapja meg a router, amit a linuxos gépem, amelyiken az a bizonyos UPC-tõl kapott hálókártya van. Viszont ad egy valósnak tûnõ ip-címet, maszkot, átjárót és domain name server-eket is, amibõl arra következtetek, hogy mûködik a dolog. Mégse tudok internetezni. Ha újra a linuxos géppel cstlakozom, akkor az pedig újra megkapja a régi ip-címet, és már mûködik is. A belsõ hálózatot jól mûködteti a router, csak kifele nem jó valami.

        Hozzászólás: Japán #1976036
        xcut
        Felhasználó

          ugyanmar, nemet tok konnyu, en mar 15(?) eve tanulom, es talan iden lesz egy alapCm 😉
          bar a 15bol kb 2 volt az amikor tenylegesen tanultam / tanitottak is vmit…
          morgen, morgen, nur nicht heute, sagen alle faule leute!

          japan meg engem is erdekel, teljesen prozai okokbol: jo lenne mar elolvasni a neon genesis evangeliont… oke, van angol (es manga,hun vmennyi magyar), de eredetiben allitolag sokkal jobb; ebben van vmi, mert egy ideje tom clancyt veszek original usa kiadasokat (pendragon konyvbolt, margit hid utan, pesten; erdemes benezni, olcso hely), es tenyleg mas az egesz hangulata;
          [align=right][snapback]88133[/snapback][/align]

          fujj nemet ^^

          még1 NGE fan? ^^
          én is tanulok japánul, „just for fun”, kár, csak a 2. leckénél tartok… ^^ nah, mind1, majd haladok ^^

          [megj: ha a topicnyitó megtalálta a megoldást, akkor plz írja be ide, mert engem is érdekelne ^^]

          Hozzászólás: Linux tanfolyam. #1978187
          xcut
          Felhasználó

            Ja úgy 4-5 év. 😀
            [align=right][snapback]90295[/snapback][/align]

            azért annyi nem feltétlen. szorgalom kérdése ^^

            meg ugye jó linuxos holtig tanul ^^

            Hozzászólás: Processzorok #1977724
            xcut
            Felhasználó

              persze. lehet, h egy 2,6-os Intel ver egy 2600+-os AMD-t, de ha ugyanannyi pénzért veszünk egy-egy Intelt és AMD-t, akkor az az AMD már az Intelt magasan veri mindenben.

              (persze, hiszen ugyanannyi pénzért vagy 400-500MHz-el nagyobb órajelû AMD-t lehet venni… ez most nem biztos, h pont ennyi, de az biztos, h jelentõsen nagyobb…)

              kl223
              [align=right][snapback]90313[/snapback][/align]

              nem tudsz nagyobb órajelût venni, max csak gyorsabbat… épp erre világítottam rá.

              Hozzászólás: Processzorok #1977722
              xcut
              Felhasználó

                Meg persze az sem mindegy, hogy miben. Számolásba, lebegõpontos/egész, multimédiában, filemásolásban stb. Na és függ a chipsettõl is.
                De átlagban biztosan nem rosszabb egy intel 3.0-tõl. Tehát kb. 5-10 ezret nyersz rajta.
                [align=right][snapback]90311[/snapback][/align]

                hát nézzük csak, h mire használom a gépet…
                Windows: játékok
                Linux: alkalmazások fordítása, webserver, adatbázisszerver (az utóbbi kettõt már terheltem úgy, hogy a php kiakadt! ^^ az adott weblapon mindenhol az fogadott, h letelt a 30mp-es futási idõ ^^), dvd-zés/filmnézés/zenehallgatás (ezzel mondjuk eddig se volt baj), meg mikor mi…
                de hangsúlyozom, h a linuxos oldal a hangsúlyos, nekem a játékok kevésbé fontosak.

                amúgy meg köszike ^^

                Hozzászólás: Processzorok #1977718
                xcut
                Felhasználó

                  Ez attól függ, hogy ki fizeti a benchmarkot :D:D
                  [align=right][snapback]90309[/snapback][/align]

                  most komolyan ^^
                  érdekel a dolog, kíváncsi lettem ^^

                  Hozzászólás: Processzorok #1977715
                  xcut
                  Felhasználó

                    Az amd ugyanis nem az órajel számít, hanem a számítási teljesítmény. Abban viszont az amd még mindig jobb.
                    [align=right][snapback]90306[/snapback][/align]

                    nos, akkor a 3200+ AMD az melyik intelnek felel meg? /* bocsi a tudatalnságomért, de hw témában nem vagyok otthon annyira, és mivel én is gépet akarok fejlszteni, ezért érdekel */

                    szerk: amúgy meg köszike a felhomályosításért ^^

                    Hozzászólás: Processzorok #1977711
                    xcut
                    Felhasználó

                      „akkor az „AMD Athlon XP 3200+ (Barton,2200MHz,2×200,512K)” névvel fémjelzett procinak valójában mekkora az órajele?”
                      2200 MHz körül van. Nagy valószínûséggel attól egy picit alacsonyabb.
                      De nyílván lehet jóval alacsonyabb, vagy magasabb (ha pl. húzva van) kb olyan 25%-kal lehet húzni õket normál körülmények között. Ekkor melegben már elég sokat hibázik.
                      [align=right][snapback]90299[/snapback][/align]

                      szóval a 3200+ amd az ~= 2,2ghz…
                      hmm…

                      Intel Pentium P4 2,4 GHz 533 (Prescott,4×133,1024K) 32,865 Ft,-
                      AMD Athlon XP 3200+ (Barton,2200MHz,2×200,512K) 36,240 Ft,-

                      akkor most melyik proci is az olcsóbb? ^^
                      [forrás (árak): http://shop.bluefish.hu/index.php?kategori…esszor&varos=bp ]

                      Hozzászólás: Kipusztult a bagolyfészek? #1939576
                      xcut
                      Felhasználó

                        nos… gondoltam hozzáböfögök a topichoz…

                        1.) a kde dologban már nem vagyok érdekelt, de anno használtam, és nekem ez a fájltársítási dolog nem jött elõ, mivel én úgy szoktam meg (windows alatt is így csináltam), h program megnyit, ctrl+o, aztán meg a filenév… szóval csak mondom, h nem mindenkinek okozott ez problémát. én észre se vettem, mivel néha használom a krusadert, amúgy meg mc-t.
                        most fluxboxot használok… nem csak kde meg gnome van, vannak más ablakkezelõk is…

                        2.) kernel: én felpakoltam 2.6.5-ös kernelt, és a rendszerteljesítményem eléggé megugrott… mondjuk aztán meg jött egy fura kernelbug(?) ami taccsra vágta a glibc-t, meg „kicsit” belassította a gépet, vmint a 3D-s alkalmazások rendre kinyírták az x-et.

                        3.) nem lehetne x.org-ra áttérni vmelyik elkövetkezendõ rendszerben? csak kérdezem, meg felvetem, mint javaslatot

                        4.) az uhu linux kezdõknek jó. annak, aki „most jött redmondból” és rácsodálkozik a linuxra. annak tökéletes. aki többet akar, az meg használjon másik disztribet (mazohisták berheljék az uhut úgy, mint egy slakit…). és ezért nincs korlátozva a szabadság.

                        amúgy meg imho az uhu ereje _szvsz_ a csomagkezelésében rejlik, nagyon átlátható és egyszerû… nekem ez volt a legfõbb érv, ami miatt anno mellette döntöttem.

                        5.) mondjuk a weboldalt lehetne frissíteni, néha kirakni egy hírt, h „fejlesztettünk, és kb ennyi idõ múlva lesz valami”…

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,621-2,630 / 3,339