xcut

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 501-510 / 3,339
  • Szerző
    Bejegyzés
  • xcut
    Felhasználó
      LCoder wrote:
      A próbálkozás alatt kész terméket kell érteni, szépen marketinggel megtámogatva. Hogy aztán senki nem akart venni kooperatív multitaszkra alapuló oprendszert hálózati szervernek az egy dolog.

      Windowsnál is. Ott az XP SP/2, és ott a Vista. Régebben volt XP de volt win2k. Azelőt volt win2k de volt NT4.

      Szvsz a monolitkusra forgatott kernellel nem sokat érsz, a procira optimalizált kernellel sem hiszem hogy pár %-nál többet.

      Sem a windows sem a linux nem való mission-critical helyre. Sem x86-tal sem más procival.

      A mobilok is az egyre erősebb procik felé mennek, pláne hogy fellépnek olyan igények mint GPS, multimédia.

      Alapból a disztrib megkérdezi hogy akarsz-e automatikus bejelentkezést. A júzer meg mond egy igen és ennyi. Persze disztribje válogatja, de már láttam ilyet.

      Azt hiszem a Keiro lesz a bűnös. Ha jól emlékszem én is próbáltam mert valamelyik weblapon olvastam hogy ez a legbiztonságosabb personal firewall, de annyi erőforrást felzabált hogy azonnal leszedtem a fenébe és felraktam egy ZoneAlarm-ot, azóta nincs bajom.
      Az hogy a leveleket szűri a vírusirtó a memóriában ott csücsülő és minden mozdulatot figyelő vírusirtóval.

      Mi a jobb ? Egy API ami neked egy jó kis objektumba leteszi a számodra szükséges infót, vagy egy fájl amit össze-vissza kell szűrögetni hogy megkapd ugyanezt ? Persze attól függ kinek. A mezei júzer hamarabb megtalálja a /proc alrendszert, de egy programnak jóval egyszerűbb az objektumot kezelni.

      A klasszikus basic (C64 és társai) programozók függvények és paraméterezhető eljárások nélkül is elvoltak, volt a gosub 1000 és return, ennek ellenére örülök hogy ezek a dolgok benne vannak a C# nyelvben…

      Elterjedtek. Profi helyen JSP/JSF vagy ASP.NET van. De a Pistike webáruházának elég a PHP+MySQL is, a legtöbb free/olcsó webhostingnál ott vannak (most már, pár éve még elég kemény pénzt elkértek egy nyomorú mysql-ért) és egy hülye is meg tudja tanulni két hét alatt annyira hogy valamit összetákoljon ami olyan mint ha működne. Így aztán sok ilyen van.

      Lyuk mindenen lehet, a java appletben is találtak pár éve néhányat, a Flash-ben sem hiszem hogy ne lenne.

      Elég jól terjednek a win-es okostelefonok. Komoly előnyük hogy egységes oprendszerük van, szemben a kicsidehusi dzsunkán fejlesztett egyedi rendszerével. Persze a javának hála a játékok mennek ez utóbbin is, de más sem nagyon. Ráadásul a kicsidehusi cuccok általában vasban is olyan bénák hogy a telefonáláson kívül max. az egyszerűbb játékok futkároznak el rajtuk.

      A win32 soha nem fogja elérni a KDE szintjét, mivel ez utóbbi OOP. De nézd meg a 3.5-ös .NET-et… Amíg a linuxnak a win32 volt a konkurrenciája volt némi esélye, mivel ez utóbbi sem épp programozóbarát dolog. De a .NET-tel már picit nehezebb a verseny. Amúgy a KDE is szép példa erre, elég jól elhúzott a Gnome-hoz képest, a júzerek nagy többsége ezt használja, pedig a legtöbb distro szeretne szabadulni tőle. Miért szeretik a júzerek ? Egyebe közt mert jobb az API, így könnyebb rá jó programokat írni mint Gnome alá, így több is a jó program (plusz aki a KDE felületét tervezte nem volt teljesen hülye).

      Jó, de bebukott vele az Apple, és nem erőlteti, inkább az OSX-re és a többi termékére nyomja az erőforrásokat.

      Akkor miért nem beta még a Vista?

      Írj meg egy programot, ami sok lebegőpontos számítást csinál. Számoltasd ki 387-es utasításkészlettel, sse nélkül, aztán ugyanazt SSE-vel és engedélyezd az SSE{,2,3}-at. Elég durva a különbség, ami kiütközik majdnem az összes kép és hang bizeráló szoftvernél (médialejátszók, gimp pl).

      De userként és nem rootként.

      A ZoneAlarm sem gyorsabb… eddig még nem láttam gyors tázfalat (kivétel az iptables).

      Nos… egy text fájlnak felel meg a /proc alatt a legtöbb dolog, amit irkálni akarsz.
      De ha mondjuk kíváncsi vagyok egy értékre, akkor írni kell egy programot, lefordítani és futtatni, addig Linux alatt van a cat. Ha módosítani akarsz, akkor echo, de jóval nehezebb olyan programot írni, ami rendesen beállítja neked.

      Szerintem lehetne Java-ban implementálni a property-t, ha annyira hiányzik neked (most nincs időm ilyesmire, éjszakai műszak csak anyagilag rulz)… de szerintem 1-2 kB-nál nem lenne nagyobb a class.

      Ez az előnye a PHP-nek. Mellesleg az 5-östől fogva elég komoly dolgokat is lehet vele írni, és a MySQL 5 is elég jó már (attól a postgres marad a kedvenc :))

      Jó, az java _applet_. Nem a silerlight-os alkalmazásokról beszéltem, hanem magáról a silverlight-ról.

      És kinek van pénze 100+e HUF-os okostelefonra? Ha komoly cucc kell, akkor embedded Linux (lásd még: openmoko, greenphone) vagy Symbian.

      Remélem a KDE 5-re meglépik azt, hogy kivágják az X-et (vagy az X felküzdi magát), és akkor már nagyon másként fog állni a dolog. A dotnettel egy darabig előnye van a Windowsnak, aztán a Linux megint lehagyja, aztán a Windows előz be. Ez periodikus. Most programozóknál beelőz a Windows, aztán kijön valami új Linuxra, és az után kapnak. Ezért jó a java, mert egységes minden OS alatt. Bár ha a mono eléri célját, az nagyon kellemetlen lesz az MS-nek, mert visszafordítja a dotnet-et: egy dotnetes kód mono alatt módosítás nélkül lefordul, szóval a fejlesztőknek nem lesz többletmunka a Linuxos verzió. Éppenhogy a Linux elterjedését fogja segíteni vele 🙂

      xcut
      Felhasználó
        Macskajancsi wrote:
        xcut éppen menedzseli vasy gentúját, közben tételesen válaszolgat LCoder fejtegetéseire.
        Arra lennék kíváncsi, hogy mindeközben iszogat-e valamilyen hideg sört? 1.gif 

        Sör nincsen kéznél (csak ritkán iszok, de akkor sokat) éppen, helyette „kávézok” (Java-ban írkálok össze-vissza, aztán reménykedek, hogy működik :))

        xcut
        Felhasználó
          Macskajancsi wrote:
          xcut éppen menedzseli vasy gentúját, közben tételesen válaszolgat LCoder fejtegetéseire.
          Arra lennék kíváncsi, hogy mindeközben iszogat-e valamilyen hideg sört? 1.gif 

          Sör nincsen kéznél (csak ritkán iszok, de akkor sokat) éppen, helyette „kávézok” (Java-ban írkálok össze-vissza, aztán reménykedek, hogy működik :))

          xcut
          Felhasználó

            Helyzetjelentés: ott tartunk, hogy vasy-t átrakattam x86-ra ~x86-ról. Jelenleg a downgrade-ek futnak, üres a make.conf-ja (nem is baj egyelőre; először menjen neki a rendszer, aztán lehet tuningolni).

            xcut
            Felhasználó

              Helyzetjelentés: ott tartunk, hogy vasy-t átrakattam x86-ra ~x86-ról. Jelenleg a downgrade-ek futnak, üres a make.conf-ja (nem is baj egyelőre; először menjen neki a rendszer, aztán lehet tuningolni).

              xcut
              Felhasználó

                „Hallottál már stingről?”
                Ott szocializálódott, és sajátította el a „független nézőpontot”

                xcut
                Felhasználó

                  „Hallottál már stingről?”
                  Ott szocializálódott, és sajátította el a „független nézőpontot”

                  xcut
                  Felhasználó
                    LCoder wrote:
                    Magyarul próbálkozik de nem jön össze. Ez aztán az önmegtartóztatás :).
                    Próbálkozott -> nem tudott olyan minőségű szoftver kiadni, amilyet akart -> félrerakta későbbre. Az MS elég szutyok dolgokat is kiad (lásd Windows, aminél meg kell várni legalább az első sp-t, ha nem akarsz bétatesztelni; megvan ez Linuxnál is, de ott van mellette egy „stable” ág :))

                    Ez szvsz nem annyira merés kérdése mint anyagiaké. A linux ingyen van, és mivel eleve célrendszerekről van szó így tökmind1 min futnak.

                    Szerintem a sebesség a meghatározó faktor. Ott pedig a Windows rendesen el van maradva (teljesen monolitikus kernelt forgatsz, belövöd a CFLAGS-ot rendesen)

                    Az bacna be ha a paksi atomerőművet linux-szal (vagy windowszal vagy bármilyen x86-atal) irányítanák. 16.gif

                    Hamarabb Linux az, mint Windows az tuti. Ne feledd, hogy Linux van !x86-ra is…

                    Kis pénz is pénz. A másik oldalon pedig a GIMP ugyanúgy 0 bevétel mint a lopott PS.

                    Jó, de ha komolyat akar alkotni, akkor PS, ha meg csak bohóckodik, akkor GIMP||warez PS… az Adobe ugyanott van anyagilag.

                    Azért a beágyazott rendszerek sem 4 bites procikról és 1-2 kilobyte RAM-okról szólnak mostanság.

                    Jó, de pl egy mobilon sokkal gyorsabb az Opera Mini. Azon kívül az igaz, hogy vannak izmos embedded rendszerek, de azért ott sem teljesen mindegy az erőforrásokkal való gazdálkodás….

                    A 3000 project közül van kb. 100 olyan ami a nagy cégek létérdeke (Apache, OpenOffice, Gnome, KDE, Postgresql, PHP, mono, Javás dolgok). A többi jövője jórészt a lelkesedésen múlik. Az pedig nem tart örökké.

                    Vagy de.

                    Akkor nézd meg a jó kis desktop linuxokat akiknél engedélyezik az automatikus bejelentkezést. Még annyit sem kérdez a rendszer a júzertől mint a windows hanem szépen belépteti szó nélkül mint a jó öreg win 3.1. És ez alapjában véve nem rossz dolog ha csak te használod a géped, de mondjuk az alapvető biztonsági megfontolásoknak kissé szembe megy.

                    Alapból nincsen engedélyezve, de ez user request. Ezt anno az MS rontotta el.

                    Nem tudom miket raktál fel, de nekem ilyet még a 256MB RAM-mal felszerelt laptopom sem csinál, igaz azon nincs vírusirtó. Az meg hogy linuxon jelenleg nem kell vírusirtó az 99.9%-ban annak köszönhető hogy alig használják desktopként. Ha lesznek felhasználók lesznek vírusok is, ez nem technológiai sajátosság hanem piaci helyzet. Windows 3.1-re sincs túl sok vírus mostanság…

                    AVG Free antivirus, antispyware, Kerio PF. Linuxra is van vírusírtó bőven, de nem véletlenül nincsen vírus Linuxra…

                    Az átlagjúzernek nem is lehet. Nézd meg a desktop linux distribeket (mandrake, suse, redhat, ubuntu). Arra vannak kihegyezve hogy a júzernek még csak látnia se kellejen a parancssort és a configfájlokat. A SuSE esetén pedig eleve nem is nagyon tudsz configozni mivel a jó Yast a legtöbbet időről időre felülírja.

                    De megvan a választási lehetőséged, hogy felraksz egy másik disztrót, amiben lehet.

                    Az N+1 utility általában a registrybe piszkál bele vagy rendszerhívásokat csinál. Csupa olyan dolgot ami szépen le van írva a megfelelő doksikban. Más kérdés hogy ha poweruserkedni akarsz akkor ahhoz windowson is érteni kell. És az átlagjúzernek nem kell ilyesmit csinálnia.

                    rendszerhívások… LOL. Írjak ezer meg egy kis utilityt, mikor Linuxon a /proc alatti fájlokkal ezt egy cat és egy echo párossal elintézem.

                    A júzer már csak ilyen. És nem szívesen vesz ilyen hisztis autót.

                    Pár év múlva már csak ilyen lesz.

                    Más dolgot fejez ki a kettő. A property értéket jelent, az már más kérdés hogy azt az értéket egy algoritmus állítja elő illetve tárolja, de valójában azt jelenti hogy ez valójában egy érték. Pl. egy címke felirata, és elég csúf dolog ha ezt csak függvényeken keresztül lehet pöckölni. A C++-ban a hiánya elnézhető, amikor a C++ alapjait lerakták akkor még valóban nem volt kitalálva.

                    Szerintem akkor is felesleges ezt felróni hibának. Én jól megvagyok property-k nélkül, mutator függvényekkel.

                    A .NET objektumszerkezete már a 2.0 idején kb. a háromszorosa lehetett a javáénak. (az 1.1 idején lehettek kb. fej fej mellett).
                    A C# appletet pedig hamarabb megláthatod mint gondolnád, szvsz úgy 2-3 éven belül ez fogja leváltani a Flasht és nagyjából az egész szutykot amit ma webprogramozásnak hívunk.

                    Vagy nem váltja le. Van ezer meg egy eszköz, ami sokkal hatékonyabb, mint a PHP, és miért nem terjedtek el?

                    Azt ActiveX egy elég nagy biztonsági lyuk volt, azzal bármit megtehettél amit akartál a kliens gépén. Ezzel szemben a .NET-nek van egy igen jól megtervezett biztonsági rendszere ami megszabja hogy kinek mit szabad csinálni. Mobilra vígan írhatsz .NET-es alkalmazást ha windows mobile fut rajta, és van beágyazott .NET is.
                    Linuxra/Solarisra portolásra ott a mono (már ha annak a pár júzernek a kedvéért annyira nagy kedved van portolni). Persze ez helyzettől is függ, egy nagy webes rendszert ma és is javában csinálnék, egy kisebbet viszont egyértelműen .NET-esre.

                    Aztán lesz egy lyuk azon a jól megtervezett biztonsági rendszeren… aztán sok…
                    Windows mobile… már mobilra is? Ehh…
                    Viszont Java az van már évek óta telefonokra, és elég sok gyártó van, aki a low-cost telefonjaira nem rakat Windows-t (sokkal gazdaságosabb a saját rendszere). Innentől meg van lőve a dolog, mert ez 99%.

                    Egyenlőre az összes *nix-nak egy .NET platform hiányzik leginkább. Azaz egy oprendszer API szintű, jól kidolgozott, desktopra is kihegyezett felügyelt platform ami felválthatná a sok kis szutyok shared libet, mint ahogy a .NET fel fogja váltani a win32-t. Linuxra ezt vagy a mono, vagy a java tudná biztosítani, de mire erre az openszorszos fiúk rájönnek az úgy 3-4 év, addigra pedig a windows úgy elhúz mellettük mint a szél.

                    A Linux nem Windows. Eddig jó volt ez a shared libesdi, ezután is jó lesz, mert nem egy kézben van a dolog -> nehezebb exploitolni. Azon kívül nézegesd csak a KDE4-et meg az API-ját, és reménykedj, hogy talán 5 év múlva elér a Windows valami hasonló szintet…

                    xcut
                    Felhasználó
                      LCoder wrote:
                      Magyarul próbálkozik de nem jön össze. Ez aztán az önmegtartóztatás :).
                      Próbálkozott -> nem tudott olyan minőségű szoftver kiadni, amilyet akart -> félrerakta későbbre. Az MS elég szutyok dolgokat is kiad (lásd Windows, aminél meg kell várni legalább az első sp-t, ha nem akarsz bétatesztelni; megvan ez Linuxnál is, de ott van mellette egy „stable” ág :))

                      Ez szvsz nem annyira merés kérdése mint anyagiaké. A linux ingyen van, és mivel eleve célrendszerekről van szó így tökmind1 min futnak.

                      Szerintem a sebesség a meghatározó faktor. Ott pedig a Windows rendesen el van maradva (teljesen monolitikus kernelt forgatsz, belövöd a CFLAGS-ot rendesen)

                      Az bacna be ha a paksi atomerőművet linux-szal (vagy windowszal vagy bármilyen x86-atal) irányítanák. 16.gif

                      Hamarabb Linux az, mint Windows az tuti. Ne feledd, hogy Linux van !x86-ra is…

                      Kis pénz is pénz. A másik oldalon pedig a GIMP ugyanúgy 0 bevétel mint a lopott PS.

                      Jó, de ha komolyat akar alkotni, akkor PS, ha meg csak bohóckodik, akkor GIMP||warez PS… az Adobe ugyanott van anyagilag.

                      Azért a beágyazott rendszerek sem 4 bites procikról és 1-2 kilobyte RAM-okról szólnak mostanság.

                      Jó, de pl egy mobilon sokkal gyorsabb az Opera Mini. Azon kívül az igaz, hogy vannak izmos embedded rendszerek, de azért ott sem teljesen mindegy az erőforrásokkal való gazdálkodás….

                      A 3000 project közül van kb. 100 olyan ami a nagy cégek létérdeke (Apache, OpenOffice, Gnome, KDE, Postgresql, PHP, mono, Javás dolgok). A többi jövője jórészt a lelkesedésen múlik. Az pedig nem tart örökké.

                      Vagy de.

                      Akkor nézd meg a jó kis desktop linuxokat akiknél engedélyezik az automatikus bejelentkezést. Még annyit sem kérdez a rendszer a júzertől mint a windows hanem szépen belépteti szó nélkül mint a jó öreg win 3.1. És ez alapjában véve nem rossz dolog ha csak te használod a géped, de mondjuk az alapvető biztonsági megfontolásoknak kissé szembe megy.

                      Alapból nincsen engedélyezve, de ez user request. Ezt anno az MS rontotta el.

                      Nem tudom miket raktál fel, de nekem ilyet még a 256MB RAM-mal felszerelt laptopom sem csinál, igaz azon nincs vírusirtó. Az meg hogy linuxon jelenleg nem kell vírusirtó az 99.9%-ban annak köszönhető hogy alig használják desktopként. Ha lesznek felhasználók lesznek vírusok is, ez nem technológiai sajátosság hanem piaci helyzet. Windows 3.1-re sincs túl sok vírus mostanság…

                      AVG Free antivirus, antispyware, Kerio PF. Linuxra is van vírusírtó bőven, de nem véletlenül nincsen vírus Linuxra…

                      Az átlagjúzernek nem is lehet. Nézd meg a desktop linux distribeket (mandrake, suse, redhat, ubuntu). Arra vannak kihegyezve hogy a júzernek még csak látnia se kellejen a parancssort és a configfájlokat. A SuSE esetén pedig eleve nem is nagyon tudsz configozni mivel a jó Yast a legtöbbet időről időre felülírja.

                      De megvan a választási lehetőséged, hogy felraksz egy másik disztrót, amiben lehet.

                      Az N+1 utility általában a registrybe piszkál bele vagy rendszerhívásokat csinál. Csupa olyan dolgot ami szépen le van írva a megfelelő doksikban. Más kérdés hogy ha poweruserkedni akarsz akkor ahhoz windowson is érteni kell. És az átlagjúzernek nem kell ilyesmit csinálnia.

                      rendszerhívások… LOL. Írjak ezer meg egy kis utilityt, mikor Linuxon a /proc alatti fájlokkal ezt egy cat és egy echo párossal elintézem.

                      A júzer már csak ilyen. És nem szívesen vesz ilyen hisztis autót.

                      Pár év múlva már csak ilyen lesz.

                      Más dolgot fejez ki a kettő. A property értéket jelent, az már más kérdés hogy azt az értéket egy algoritmus állítja elő illetve tárolja, de valójában azt jelenti hogy ez valójában egy érték. Pl. egy címke felirata, és elég csúf dolog ha ezt csak függvényeken keresztül lehet pöckölni. A C++-ban a hiánya elnézhető, amikor a C++ alapjait lerakták akkor még valóban nem volt kitalálva.

                      Szerintem akkor is felesleges ezt felróni hibának. Én jól megvagyok property-k nélkül, mutator függvényekkel.

                      A .NET objektumszerkezete már a 2.0 idején kb. a háromszorosa lehetett a javáénak. (az 1.1 idején lehettek kb. fej fej mellett).
                      A C# appletet pedig hamarabb megláthatod mint gondolnád, szvsz úgy 2-3 éven belül ez fogja leváltani a Flasht és nagyjából az egész szutykot amit ma webprogramozásnak hívunk.

                      Vagy nem váltja le. Van ezer meg egy eszköz, ami sokkal hatékonyabb, mint a PHP, és miért nem terjedtek el?

                      Azt ActiveX egy elég nagy biztonsági lyuk volt, azzal bármit megtehettél amit akartál a kliens gépén. Ezzel szemben a .NET-nek van egy igen jól megtervezett biztonsági rendszere ami megszabja hogy kinek mit szabad csinálni. Mobilra vígan írhatsz .NET-es alkalmazást ha windows mobile fut rajta, és van beágyazott .NET is.
                      Linuxra/Solarisra portolásra ott a mono (már ha annak a pár júzernek a kedvéért annyira nagy kedved van portolni). Persze ez helyzettől is függ, egy nagy webes rendszert ma és is javában csinálnék, egy kisebbet viszont egyértelműen .NET-esre.

                      Aztán lesz egy lyuk azon a jól megtervezett biztonsági rendszeren… aztán sok…
                      Windows mobile… már mobilra is? Ehh…
                      Viszont Java az van már évek óta telefonokra, és elég sok gyártó van, aki a low-cost telefonjaira nem rakat Windows-t (sokkal gazdaságosabb a saját rendszere). Innentől meg van lőve a dolog, mert ez 99%.

                      Egyenlőre az összes *nix-nak egy .NET platform hiányzik leginkább. Azaz egy oprendszer API szintű, jól kidolgozott, desktopra is kihegyezett felügyelt platform ami felválthatná a sok kis szutyok shared libet, mint ahogy a .NET fel fogja váltani a win32-t. Linuxra ezt vagy a mono, vagy a java tudná biztosítani, de mire erre az openszorszos fiúk rájönnek az úgy 3-4 év, addigra pedig a windows úgy elhúz mellettük mint a szél.

                      A Linux nem Windows. Eddig jó volt ez a shared libesdi, ezután is jó lesz, mert nem egy kézben van a dolog -> nehezebb exploitolni. Azon kívül nézegesd csak a KDE4-et meg az API-ját, és reménykedj, hogy talán 5 év múlva elér a Windows valami hasonló szintet…

                      xcut
                      Felhasználó

                        Vasy! Ha legközelebb egy programmal kapcsolatban problémád van, árud el legalább a verzióját neki. A verzió kiderítése egyszerű:

                        Code:
                        emerge -s kdebase

                        Ha szép kimenetet akarsz adni, akkor:

                        Code:
                        emerge -s kdebase | grep ‘Latest version installed:’ | grep -v ‘Not’

                        vagy ha nem tudsz a kis- és nagybetűkre odafigyelni:

                        Code:
                        emerge -s kdebase | grep -i ‘Latest version installed:’ | grep -vi ‘Not’
                      10 bejegyzés megtekintése - 501-510 / 3,339