Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
2007-06-27-09:31 Hozzászólás: Eszmecserék fejlesztőeszközökről, háborúkról (kádée vs. gnóm) és bármiről #2118181LCoder wrote:Ez így nem teljesen igaz, már a win 311 (windows for workgroups) mögött sem a jó öreg DOS intézte a fájlkezelést (a 3.1-ben viszont még igen, voltak akkortájt ügyes kis memóriarezidens progik amikkel ezt nyomon is lehetett követni). De a win3.1-nek sem ez volt a legnagyobb baja, hanem a kooperatív multitaszk. Azaz ha volt 2 programod, mondjuk A és B akkor ha A úgy döntött hogy neki már nem kell a prociidő (Pl. billentyűleütésre vár) akkor továbbadta azt B-nek. Aztán B ugyanígy tett. Ha pedig valamelyik végtelen ciklusba esett akkor nem volt az a hatalom ami kilőhette őket. Ez volt a gáz a win3.x-ekben, de a 9x sem igazán oldotta meg a kérdést. A MacOS-ekben ha jól emlékszem a 7.x-ig (de ebben nem vagyok biztos) semmiféle multitask nem volt, egyedüli lehetőséged hasonlóra a desktop accessories programok írása volt (ezek speciálisan így megírt kicsi progik voltak kooperatív multitaszkkal), majd megjelent a több progi futtatásának a lehetősége, de ez legalábbis amíg én maceztem közelebb állt a programok közti váltás lehetőségéhez mint a linuxnál vagy NT-nél ismert multitaszkhoz. Gondolom végül ezért is cserélték le a kernelt.
Ez így ebben a formájában megint nem igaz. Az NT kernelt a VMS egyik kiugrott fejlesztője csinálta, de más köze nincs hozzá. Másrészt a biztonság nem elsősorban kernel kérdése. Ott is lehetnek lyukak, de a vírusok/férgek/stb. nagy része az automatikusan elinduló e-mail csatolmányokban, a web böngészőn lévő lyukakban, a szerverekben lévő bufferkezelési hülyeségekben és más hasonlókban terjed, és igazán az olyanok segítik elő mint a defaultból rendszergazda XP-s normál user. Ha egy ilyen elindít egy e-mail csatolmányt akkor az gyakorlatilag bármit megtehet a rendszerben, kb. mintha linuxon root joggal ügyködnének a júzerek. Ráadásul XP alatt egy csomó dolgot csak így tudsz megtenni, Pl. a rádió/tv kártya szoftverek nagy része csak adminként fut. Na ez változik a vistával…
Nos, a .NET-ben, különösen a 3.0-ban sokkal-sokkal több osztály, függvény van mint a javában, és a nyelv is sokkal fejlettebb mint a java (ahonnan hiányzik Pl. az operator overloading, property-k, stb).
A nehézség nem a java vs C# hanem a java vs .NET környékén adódik. Próbálj meg megcsinálni egy webservice-t javával és .NET-tel, látni fogod a különbséget. Plusz a .NET-tel a webservice-ben ugyanúgy bármilyen objektumot ki tudok ajánlani mint javában, de mivel itt van dataset-em így a komplett datasetet oda tudom adni a kliens proginak, és pár kattintással össze tudok hozni egy webservice alapon működő adatkezelő klienst. Ha viszont valamelyik oldalon java van akkor meg kell hogy maradjak az általános lehetőségeknél (vagy meg kell írjam a .NET dataset-jét javában).Azt meg gondolom nem kell részleteznem hogy ez Ballmer elftársnak miért is jó… Nagyjából pont ugyanazért amiért a M$ ingyen adja a Visual Studió belépő szintű változatát, és a fejlettebb verziók sem túl drágák, és amiért a Sun is ingyen adja a NetBeans-t, holott a régi szép időkben egy rakás pénzt legombolt a fejlesztőkről érte.Khmm… a multitask onnantól jelent meg, hogy a kérdéses VMS fejlesztő átigazolt. Persze, tudjuk, hogy teljesen kizárt dolog, hogy nem azért igazolt oda, hogy újra megírjon egy VMS-hez hasonló kernelt (mivel az NT kernel felépítésében is hasonlít a VMS kernelhez, és azt sem szabad elfelejteni, hogy az NT megjelent alpha platformra, ami megint nem véletlen).
Ismét más dolog, hogy az OS/2 régen nyomta a multitaskingot, amikor az ms-nél azon örültek, hogy „jé, arréb tudunk húzni egy ablakot!”.
A VMS biztonságáról meg annyit, hogy mutass egy linket, ami sebezhetőségről számol be…XML serialize nem jó? Azzal mi baja van a dotnetnek? Ne mondd már, hogy nem bír egy megadott formátumú XML-lel a dotnet boldogulni… a függvénykönyvtárról meg annyit, hogy rakj fel egy 1.6-os jdk-t, hozzá egy netbeanst az összes bővítménnyel, és mondd meg, hogy mi hiányzik…
2007-06-27-09:31 Hozzászólás: Eszmecserék fejlesztőeszközökről, háborúkról (kádée vs. gnóm) és bármiről #2118182LCoder wrote:Ez így nem teljesen igaz, már a win 311 (windows for workgroups) mögött sem a jó öreg DOS intézte a fájlkezelést (a 3.1-ben viszont még igen, voltak akkortájt ügyes kis memóriarezidens progik amikkel ezt nyomon is lehetett követni). De a win3.1-nek sem ez volt a legnagyobb baja, hanem a kooperatív multitaszk. Azaz ha volt 2 programod, mondjuk A és B akkor ha A úgy döntött hogy neki már nem kell a prociidő (Pl. billentyűleütésre vár) akkor továbbadta azt B-nek. Aztán B ugyanígy tett. Ha pedig valamelyik végtelen ciklusba esett akkor nem volt az a hatalom ami kilőhette őket. Ez volt a gáz a win3.x-ekben, de a 9x sem igazán oldotta meg a kérdést. A MacOS-ekben ha jól emlékszem a 7.x-ig (de ebben nem vagyok biztos) semmiféle multitask nem volt, egyedüli lehetőséged hasonlóra a desktop accessories programok írása volt (ezek speciálisan így megírt kicsi progik voltak kooperatív multitaszkkal), majd megjelent a több progi futtatásának a lehetősége, de ez legalábbis amíg én maceztem közelebb állt a programok közti váltás lehetőségéhez mint a linuxnál vagy NT-nél ismert multitaszkhoz. Gondolom végül ezért is cserélték le a kernelt.Ez így ebben a formájában megint nem igaz. Az NT kernelt a VMS egyik kiugrott fejlesztője csinálta, de más köze nincs hozzá. Másrészt a biztonság nem elsősorban kernel kérdése. Ott is lehetnek lyukak, de a vírusok/férgek/stb. nagy része az automatikusan elinduló e-mail csatolmányokban, a web böngészőn lévő lyukakban, a szerverekben lévő bufferkezelési hülyeségekben és más hasonlókban terjed, és igazán az olyanok segítik elő mint a defaultból rendszergazda XP-s normál user. Ha egy ilyen elindít egy e-mail csatolmányt akkor az gyakorlatilag bármit megtehet a rendszerben, kb. mintha linuxon root joggal ügyködnének a júzerek. Ráadásul XP alatt egy csomó dolgot csak így tudsz megtenni, Pl. a rádió/tv kártya szoftverek nagy része csak adminként fut. Na ez változik a vistával…
Nos, a .NET-ben, különösen a 3.0-ban sokkal-sokkal több osztály, függvény van mint a javában, és a nyelv is sokkal fejlettebb mint a java (ahonnan hiányzik Pl. az operator overloading, property-k, stb).
A nehézség nem a java vs C# hanem a java vs .NET környékén adódik. Próbálj meg megcsinálni egy webservice-t javával és .NET-tel, látni fogod a különbséget. Plusz a .NET-tel a webservice-ben ugyanúgy bármilyen objektumot ki tudok ajánlani mint javában, de mivel itt van dataset-em így a komplett datasetet oda tudom adni a kliens proginak, és pár kattintással össze tudok hozni egy webservice alapon működő adatkezelő klienst. Ha viszont valamelyik oldalon java van akkor meg kell hogy maradjak az általános lehetőségeknél (vagy meg kell írjam a .NET dataset-jét javában).Azt meg gondolom nem kell részleteznem hogy ez Ballmer elftársnak miért is jó… Nagyjából pont ugyanazért amiért a M$ ingyen adja a Visual Studió belépő szintű változatát, és a fejlettebb verziók sem túl drágák, és amiért a Sun is ingyen adja a NetBeans-t, holott a régi szép időkben egy rakás pénzt legombolt a fejlesztőkről érte.Khmm… a multitask onnantól jelent meg, hogy a kérdéses VMS fejlesztő átigazolt. Persze, tudjuk, hogy teljesen kizárt dolog, hogy nem azért igazolt oda, hogy újra megírjon egy VMS-hez hasonló kernelt (mivel az NT kernel felépítésében is hasonlít a VMS kernelhez, és azt sem szabad elfelejteni, hogy az NT megjelent alpha platformra, ami megint nem véletlen).
Ismét más dolog, hogy az OS/2 régen nyomta a multitaskingot, amikor az ms-nél azon örültek, hogy „jé, arréb tudunk húzni egy ablakot!”.
A VMS biztonságáról meg annyit, hogy mutass egy linket, ami sebezhetőségről számol be…XML serialize nem jó? Azzal mi baja van a dotnetnek? Ne mondd már, hogy nem bír egy megadott formátumú XML-lel a dotnet boldogulni… a függvénykönyvtárról meg annyit, hogy rakj fel egy 1.6-os jdk-t, hozzá egy netbeanst az összes bővítménnyel, és mondd meg, hogy mi hiányzik…
Fel akartam rakni a gcl-t (GNU Common Lisp), és telepítéskor lehalt. Ilyet még nem láttam (még soha nem akartam gcl-t felrakni). Feltúrtam a Gentoo fórumot, semmi. Feltúrtam a bugzillát, és megtaláltam a megoldást.
Aztán fel akartam rakni a clisp-et, és az sem ment fel. Olyat sem láttam még (életemben nem volt közöm a clisp-hez). Feltúrtam a Gentoo fórumot, semmi. Feltúrtam a bugzillát, és meglett a megoldás.
Ki gondolta volna. Még google se kellett hozzá.Most lelkierőt gyújtök, hogy szétbarmoljam a jól belőtt ALSA-mat, és jack-et heggesszek be alá, mert VST kell. Pro-audio overlay már bent van, lelkierő folyamatban.
Fel akartam rakni a gcl-t (GNU Common Lisp), és telepítéskor lehalt. Ilyet még nem láttam (még soha nem akartam gcl-t felrakni). Feltúrtam a Gentoo fórumot, semmi. Feltúrtam a bugzillát, és megtaláltam a megoldást.
Aztán fel akartam rakni a clisp-et, és az sem ment fel. Olyat sem láttam még (életemben nem volt közöm a clisp-hez). Feltúrtam a Gentoo fórumot, semmi. Feltúrtam a bugzillát, és meglett a megoldás.
Ki gondolta volna. Még google se kellett hozzá.Most lelkierőt gyújtök, hogy szétbarmoljam a jól belőtt ALSA-mat, és jack-et heggesszek be alá, mert VST kell. Pro-audio overlay már bent van, lelkierő folyamatban.
Hajrá Vector!
Hajrá Vector!
2007-06-26-10:12 Hozzászólás: Eszmecserék fejlesztőeszközökről, háborúkról (kádée vs. gnóm) és bármiről #2118149LCoder wrote:Az IBM, HP, SGI azért annyira nem fényesen keres (egyátalán, megvan még az SGI ?). A SUN pedig messze nem annyira gyenge játékos a szerverpiacon mint az Apple a desktopon.Az M$ pedig szvsz két okból is ragaszkodik a szerverpiachoz:
1. Azért ez is jó pénz.
2. A fejlesztők élete jóval egyszerűbb ha a desktop és a szerver oldalon ugyanaz van. Ha a kliens és a szerver is .NET akkor sokkal kényelmesebben össze lehet rakni egy webservice alapú ablakos felületű karbantartó modult a webáruház mögé mint ha ugyanezen a szerveren java csücsül. Ráadásul a fejlesztő használhat C# nyelvet mindkét oldalon és nem kell javáznia. Ha a szerveren java van akkor a kliens oldali .NET-es fejlesztő élete is nehezebb, majdnem olyan nehéz mint ha a kliens oldalon is java van. Ez pedig a M$-nek nem annyira jó…Az SGI köszöni jól megvan. Renderelésre még mindig az ő cuccaik a legjobbak.
Ohh, szegény MS… Ballmer azért nem tud este aludni, mert dotnet fejlesztőknek (vagy inkább script-kiddieknek) megnehezíti az a piszkos-mocskos java az életét. Ha a dotnet annyira hiper-szuper, akkor miért nem működik együtt a java-val? És miért is lenne nehezebb dolga valakinek a java-val, mint a c#-pal?
2007-06-26-10:12 Hozzászólás: Eszmecserék fejlesztőeszközökről, háborúkról (kádée vs. gnóm) és bármiről #2118150LCoder wrote:Az IBM, HP, SGI azért annyira nem fényesen keres (egyátalán, megvan még az SGI ?). A SUN pedig messze nem annyira gyenge játékos a szerverpiacon mint az Apple a desktopon.Az M$ pedig szvsz két okból is ragaszkodik a szerverpiachoz:
1. Azért ez is jó pénz.
2. A fejlesztők élete jóval egyszerűbb ha a desktop és a szerver oldalon ugyanaz van. Ha a kliens és a szerver is .NET akkor sokkal kényelmesebben össze lehet rakni egy webservice alapú ablakos felületű karbantartó modult a webáruház mögé mint ha ugyanezen a szerveren java csücsül. Ráadásul a fejlesztő használhat C# nyelvet mindkét oldalon és nem kell javáznia. Ha a szerveren java van akkor a kliens oldali .NET-es fejlesztő élete is nehezebb, majdnem olyan nehéz mint ha a kliens oldalon is java van. Ez pedig a M$-nek nem annyira jó…Az SGI köszöni jól megvan. Renderelésre még mindig az ő cuccaik a legjobbak.
Ohh, szegény MS… Ballmer azért nem tud este aludni, mert dotnet fejlesztőknek (vagy inkább script-kiddieknek) megnehezíti az a piszkos-mocskos java az életét. Ha a dotnet annyira hiper-szuper, akkor miért nem működik együtt a java-val? És miért is lenne nehezebb dolga valakinek a java-val, mint a c#-pal?
2007-06-26-10:02 Hozzászólás: Eszmecserék fejlesztőeszközökről, háborúkról (kádée vs. gnóm) és bármiről #2118147LCoder wrote:Már ha kreativitás alatt azt érted hogy milyen csicsás skint tudsz húzni a desktopod fölé. Mert amúgy még egy tisztességes kernelt sem tudtak csinálni, az OSX kernelje a BSD-ből van. A Safari mögött pedig amivel a Mozillát akarnák lenyomni az almás elftársak, bizony a jó öreg KDE-s khtml mocorog.Pár apró tény:
1.) A Win9x széria mögött DOS kernel van
2.) A WinNT széria mögött egy erősen lebutított VMS kernel van (a VMS-t kbre lehetetlen feltörni, nemcsak azért, mert by design a legbiztonságosabb rendszer, hanem azért is, mert nem lenne túl hosszú az a lista, amin felsorolják azokat, akik értenek hozzá; olyan helyeken használják, ahol csak a 100%-os biztonság a megengedhető (bankok, katonaság, vagy pl a szerencsjáték rt)).2007-06-26-10:02 Hozzászólás: Eszmecserék fejlesztőeszközökről, háborúkról (kádée vs. gnóm) és bármiről #2118148LCoder wrote:Már ha kreativitás alatt azt érted hogy milyen csicsás skint tudsz húzni a desktopod fölé. Mert amúgy még egy tisztességes kernelt sem tudtak csinálni, az OSX kernelje a BSD-ből van. A Safari mögött pedig amivel a Mozillát akarnák lenyomni az almás elftársak, bizony a jó öreg KDE-s khtml mocorog.Pár apró tény:
1.) A Win9x széria mögött DOS kernel van
2.) A WinNT széria mögött egy erősen lebutított VMS kernel van (a VMS-t kbre lehetetlen feltörni, nemcsak azért, mert by design a legbiztonságosabb rendszer, hanem azért is, mert nem lenne túl hosszú az a lista, amin felsorolják azokat, akik értenek hozzá; olyan helyeken használják, ahol csak a 100%-os biztonság a megengedhető (bankok, katonaság, vagy pl a szerencsjáték rt)). -
SzerzőBejegyzés