xcut

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 571-580 / 3,339
  • Szerző
    Bejegyzés
  • xcut
    Felhasználó

      Általában nem vagyok ilyen türelmes, de ma estem túl az érettségin (holnap eredményhirdetés ^^), és jó kedvem van ^^

      xcut
      Felhasználó

        Általában nem vagyok ilyen türelmes, de ma estem túl az érettségin (holnap eredményhirdetés ^^), és jó kedvem van ^^

        xcut
        Felhasználó
          LCoder wrote:
          Én IIS alatt csak ASP.NET-et nyomtam, azzal nem volt baj. PHP-t én is apacson nyomom a muszáj, de ha nem akkor inkább kerülöm a PHP-t és a többi scriptnyelvet mint a poklot – viszont mivel majd minden olyan helyen ahol egy tál levesért egy évig fenn lehet a lapod PHP+MySQL van így néha rákényszerülök…

          Igazából a gcc-vel nekem az a bajom hogy nincs hozzá normális magas szinű  osztálykönyvtár. Ami legjobban közelíti a dolgot az a Qt, de ott az ár és a szolgáltatások valahogy nagyon nincsenek egyensúlyban. Persze ha GPL-es progit fejlesztesz akkor ingyenes, de ha valaki GPL-es programok fejlesztéséből akarna megélni kis hazánkban az hamar éhen pusztul, hacsak nem talál valami nagyon-nagyon jó fejőstehenet aki egyedi szoftvert rendel tőle.

          A Delphi féle Object Pascal nem olyan nagyon rossz – különösen a visual basichez képest. A Delphi 1.0 előtt Visual Basic-ben fejlesztettem úgy egy évig, mit ne mondjak, a Delphi 1.0-át úgy fogadtam mint a messiást. Végre valami programnyelv a bézik helyett… Azóta is utálom a VB-t, még a .NET-eset is, az egyetlen dolog amit a .NET-ben utálok (amellett hogy nem fut linuxon) az hogy a C# mellett a béziket is támogatja.

          Hát, azért a PHP5 már relatíve komoly cucc, nagyon jó OOP-vel. A dotnet-ből kivontam magamat (pont amire jó a dotnet, az nem fedi az érdeklődési köröm… ha meg igen, akkor inkább már java), és az asp-t sem ismerem.
          Ha nagyon komoly cuccot akarnék csinálni webre, akkor meg jsp.
          A szkriptnyelveknek is vannak előnyei. Vegyük a python-t. Algoritmus tesztelésére a legjobb nyelv, és egyszerű feladatokat is kényelmesebb megoldani benne, mint mondjuk C-ben. Főleg apró rendszeradminisztrálási feladatokra, vagy nagyon egyszerű műveletekre (pl.: m3u -> pls konvertáló) sokkal kényelmesebb. Jóval gyorsabban elkészíted, és a felhasználónak meg kbre tökmindegy, hogy 2 vagy 10 nanosec alatt fut le.

          Ha nem jó a qt, akkor ott a gtk. Van még wxwindows is, meg ultimate++. Ezek ráadásul crossplatform dolgok.

          Inkább VB6, mint Pascal, vagy akármi aminek a nevében Turbo vagy a Pascal szó szerepel.

          xcut
          Felhasználó
            LCoder wrote:
            Én IIS alatt csak ASP.NET-et nyomtam, azzal nem volt baj. PHP-t én is apacson nyomom a muszáj, de ha nem akkor inkább kerülöm a PHP-t és a többi scriptnyelvet mint a poklot – viszont mivel majd minden olyan helyen ahol egy tál levesért egy évig fenn lehet a lapod PHP+MySQL van így néha rákényszerülök…

            Igazából a gcc-vel nekem az a bajom hogy nincs hozzá normális magas szinű  osztálykönyvtár. Ami legjobban közelíti a dolgot az a Qt, de ott az ár és a szolgáltatások valahogy nagyon nincsenek egyensúlyban. Persze ha GPL-es progit fejlesztesz akkor ingyenes, de ha valaki GPL-es programok fejlesztéséből akarna megélni kis hazánkban az hamar éhen pusztul, hacsak nem talál valami nagyon-nagyon jó fejőstehenet aki egyedi szoftvert rendel tőle.

            A Delphi féle Object Pascal nem olyan nagyon rossz – különösen a visual basichez képest. A Delphi 1.0 előtt Visual Basic-ben fejlesztettem úgy egy évig, mit ne mondjak, a Delphi 1.0-át úgy fogadtam mint a messiást. Végre valami programnyelv a bézik helyett… Azóta is utálom a VB-t, még a .NET-eset is, az egyetlen dolog amit a .NET-ben utálok (amellett hogy nem fut linuxon) az hogy a C# mellett a béziket is támogatja.

            Hát, azért a PHP5 már relatíve komoly cucc, nagyon jó OOP-vel. A dotnet-ből kivontam magamat (pont amire jó a dotnet, az nem fedi az érdeklődési köröm… ha meg igen, akkor inkább már java), és az asp-t sem ismerem.
            Ha nagyon komoly cuccot akarnék csinálni webre, akkor meg jsp.
            A szkriptnyelveknek is vannak előnyei. Vegyük a python-t. Algoritmus tesztelésére a legjobb nyelv, és egyszerű feladatokat is kényelmesebb megoldani benne, mint mondjuk C-ben. Főleg apró rendszeradminisztrálási feladatokra, vagy nagyon egyszerű műveletekre (pl.: m3u -> pls konvertáló) sokkal kényelmesebb. Jóval gyorsabban elkészíted, és a felhasználónak meg kbre tökmindegy, hogy 2 vagy 10 nanosec alatt fut le.

            Ha nem jó a qt, akkor ott a gtk. Van még wxwindows is, meg ultimate++. Ezek ráadásul crossplatform dolgok.

            Inkább VB6, mint Pascal, vagy akármi aminek a nevében Turbo vagy a Pascal szó szerepel.

            xcut
            Felhasználó

              Vasy! Van egy ötletem: ha legközelebb elakadsz (nem megy fel valami, pl), akkor két dolgot küldj be:
              1.) az emerge –info parancs kimenetét
              2.) a hibaüzenetet
              Így legalább esélyt adsz, hogy segíthessünk.

              xcut
              Felhasználó

                Vasy! Van egy ötletem: ha legközelebb elakadsz (nem megy fel valami, pl), akkor két dolgot küldj be:
                1.) az emerge –info parancs kimenetét
                2.) a hibaüzenetet
                Így legalább esélyt adsz, hogy segíthessünk.

                xcut
                Felhasználó

                  huhh… nincsen meg… de lehet megszerzem, max jó lesz arra, hogy ha rákényszerítenek a pascalra mégegyszer, akkor gyorsan átfussam a szintaktikát…
                  de ha gyorsan akarok valamit, akkor qt felülettervező + python, és nem pascal-ban bohóckodok; ha egyszerű, statikus program kell, vagy nagyon fontos a sebesség, akkor C (sokkal gyorsabb), ha bonyolultabb, akkor OOP, és abban ezer meg egy nyelv jobb…

                  nekem spec kézreáll; gyorsan bele lehet szokni

                  xcut
                  Felhasználó

                    huhh… nincsen meg… de lehet megszerzem, max jó lesz arra, hogy ha rákényszerítenek a pascalra mégegyszer, akkor gyorsan átfussam a szintaktikát…
                    de ha gyorsan akarok valamit, akkor qt felülettervező + python, és nem pascal-ban bohóckodok; ha egyszerű, statikus program kell, vagy nagyon fontos a sebesség, akkor C (sokkal gyorsabb), ha bonyolultabb, akkor OOP, és abban ezer meg egy nyelv jobb…

                    nekem spec kézreáll; gyorsan bele lehet szokni

                    xcut
                    Felhasználó

                      Jah… freepascal, ami alatt random segfaultolnak a programok. Vicces volt, hogy az érettségin hiába fordult le vele a programom, de az indulás pillanatában meghalt. Így kbre „vakon” adtam be a programot, mindenféle teszt nélkül. Érdekes módon a turbo pascal lefuttatta a programomat, de az meg csak 640k memóriát kezel, ami kevés.

                      Kdevelop+qt?

                      xcut
                      Felhasználó

                        Jah… freepascal, ami alatt random segfaultolnak a programok. Vicces volt, hogy az érettségin hiába fordult le vele a programom, de az indulás pillanatában meghalt. Így kbre „vakon” adtam be a programot, mindenféle teszt nélkül. Érdekes módon a turbo pascal lefuttatta a programomat, de az meg csak 640k memóriát kezel, ami kevés.

                        Kdevelop+qt?

                      10 bejegyzés megtekintése - 571-580 / 3,339