Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
2007-06-21-15:49 Hozzászólás: Kérdések és válaszok Vasy-val :) Minden lehet (vegyes topic) :) #2116239
Általában nem vagyok ilyen türelmes, de ma estem túl az érettségin (holnap eredményhirdetés ^^), és jó kedvem van ^^
2007-06-21-15:49 Hozzászólás: Kérdések és válaszok Vasy-val :) Minden lehet (vegyes topic) :) #2116240Általában nem vagyok ilyen türelmes, de ma estem túl az érettségin (holnap eredményhirdetés ^^), és jó kedvem van ^^
2007-06-21-15:45 Hozzászólás: Eszmecserék fejlesztőeszközökről, háborúkról (kádée vs. gnóm) és bármiről #2118011LCoder wrote:Én IIS alatt csak ASP.NET-et nyomtam, azzal nem volt baj. PHP-t én is apacson nyomom a muszáj, de ha nem akkor inkább kerülöm a PHP-t és a többi scriptnyelvet mint a poklot – viszont mivel majd minden olyan helyen ahol egy tál levesért egy évig fenn lehet a lapod PHP+MySQL van így néha rákényszerülök…Igazából a gcc-vel nekem az a bajom hogy nincs hozzá normális magas szinű osztálykönyvtár. Ami legjobban közelíti a dolgot az a Qt, de ott az ár és a szolgáltatások valahogy nagyon nincsenek egyensúlyban. Persze ha GPL-es progit fejlesztesz akkor ingyenes, de ha valaki GPL-es programok fejlesztéséből akarna megélni kis hazánkban az hamar éhen pusztul, hacsak nem talál valami nagyon-nagyon jó fejőstehenet aki egyedi szoftvert rendel tőle.
A Delphi féle Object Pascal nem olyan nagyon rossz – különösen a visual basichez képest. A Delphi 1.0 előtt Visual Basic-ben fejlesztettem úgy egy évig, mit ne mondjak, a Delphi 1.0-át úgy fogadtam mint a messiást. Végre valami programnyelv a bézik helyett… Azóta is utálom a VB-t, még a .NET-eset is, az egyetlen dolog amit a .NET-ben utálok (amellett hogy nem fut linuxon) az hogy a C# mellett a béziket is támogatja.
Hát, azért a PHP5 már relatíve komoly cucc, nagyon jó OOP-vel. A dotnet-ből kivontam magamat (pont amire jó a dotnet, az nem fedi az érdeklődési köröm… ha meg igen, akkor inkább már java), és az asp-t sem ismerem.
Ha nagyon komoly cuccot akarnék csinálni webre, akkor meg jsp.
A szkriptnyelveknek is vannak előnyei. Vegyük a python-t. Algoritmus tesztelésére a legjobb nyelv, és egyszerű feladatokat is kényelmesebb megoldani benne, mint mondjuk C-ben. Főleg apró rendszeradminisztrálási feladatokra, vagy nagyon egyszerű műveletekre (pl.: m3u -> pls konvertáló) sokkal kényelmesebb. Jóval gyorsabban elkészíted, és a felhasználónak meg kbre tökmindegy, hogy 2 vagy 10 nanosec alatt fut le.Ha nem jó a qt, akkor ott a gtk. Van még wxwindows is, meg ultimate++. Ezek ráadásul crossplatform dolgok.
Inkább VB6, mint Pascal, vagy akármi aminek a nevében Turbo vagy a Pascal szó szerepel.
2007-06-21-15:45 Hozzászólás: Eszmecserék fejlesztőeszközökről, háborúkról (kádée vs. gnóm) és bármiről #2118012LCoder wrote:Én IIS alatt csak ASP.NET-et nyomtam, azzal nem volt baj. PHP-t én is apacson nyomom a muszáj, de ha nem akkor inkább kerülöm a PHP-t és a többi scriptnyelvet mint a poklot – viszont mivel majd minden olyan helyen ahol egy tál levesért egy évig fenn lehet a lapod PHP+MySQL van így néha rákényszerülök…Igazából a gcc-vel nekem az a bajom hogy nincs hozzá normális magas szinű osztálykönyvtár. Ami legjobban közelíti a dolgot az a Qt, de ott az ár és a szolgáltatások valahogy nagyon nincsenek egyensúlyban. Persze ha GPL-es progit fejlesztesz akkor ingyenes, de ha valaki GPL-es programok fejlesztéséből akarna megélni kis hazánkban az hamar éhen pusztul, hacsak nem talál valami nagyon-nagyon jó fejőstehenet aki egyedi szoftvert rendel tőle.
A Delphi féle Object Pascal nem olyan nagyon rossz – különösen a visual basichez képest. A Delphi 1.0 előtt Visual Basic-ben fejlesztettem úgy egy évig, mit ne mondjak, a Delphi 1.0-át úgy fogadtam mint a messiást. Végre valami programnyelv a bézik helyett… Azóta is utálom a VB-t, még a .NET-eset is, az egyetlen dolog amit a .NET-ben utálok (amellett hogy nem fut linuxon) az hogy a C# mellett a béziket is támogatja.
Hát, azért a PHP5 már relatíve komoly cucc, nagyon jó OOP-vel. A dotnet-ből kivontam magamat (pont amire jó a dotnet, az nem fedi az érdeklődési köröm… ha meg igen, akkor inkább már java), és az asp-t sem ismerem.
Ha nagyon komoly cuccot akarnék csinálni webre, akkor meg jsp.
A szkriptnyelveknek is vannak előnyei. Vegyük a python-t. Algoritmus tesztelésére a legjobb nyelv, és egyszerű feladatokat is kényelmesebb megoldani benne, mint mondjuk C-ben. Főleg apró rendszeradminisztrálási feladatokra, vagy nagyon egyszerű műveletekre (pl.: m3u -> pls konvertáló) sokkal kényelmesebb. Jóval gyorsabban elkészíted, és a felhasználónak meg kbre tökmindegy, hogy 2 vagy 10 nanosec alatt fut le.Ha nem jó a qt, akkor ott a gtk. Van még wxwindows is, meg ultimate++. Ezek ráadásul crossplatform dolgok.
Inkább VB6, mint Pascal, vagy akármi aminek a nevében Turbo vagy a Pascal szó szerepel.
2007-06-21-15:24 Hozzászólás: Kérdések és válaszok Vasy-val :) Minden lehet (vegyes topic) :) #2116235Vasy! Van egy ötletem: ha legközelebb elakadsz (nem megy fel valami, pl), akkor két dolgot küldj be:
1.) az emerge –info parancs kimenetét
2.) a hibaüzenetet
Így legalább esélyt adsz, hogy segíthessünk.2007-06-21-15:24 Hozzászólás: Kérdések és válaszok Vasy-val :) Minden lehet (vegyes topic) :) #2116236Vasy! Van egy ötletem: ha legközelebb elakadsz (nem megy fel valami, pl), akkor két dolgot küldj be:
1.) az emerge –info parancs kimenetét
2.) a hibaüzenetet
Így legalább esélyt adsz, hogy segíthessünk.2007-06-20-12:44 Hozzászólás: Eszmecserék fejlesztőeszközökről, háborúkról (kádée vs. gnóm) és bármiről #2117983huhh… nincsen meg… de lehet megszerzem, max jó lesz arra, hogy ha rákényszerítenek a pascalra mégegyszer, akkor gyorsan átfussam a szintaktikát…
de ha gyorsan akarok valamit, akkor qt felülettervező + python, és nem pascal-ban bohóckodok; ha egyszerű, statikus program kell, vagy nagyon fontos a sebesség, akkor C (sokkal gyorsabb), ha bonyolultabb, akkor OOP, és abban ezer meg egy nyelv jobb…nekem spec kézreáll; gyorsan bele lehet szokni
2007-06-20-12:44 Hozzászólás: Eszmecserék fejlesztőeszközökről, háborúkról (kádée vs. gnóm) és bármiről #2117984huhh… nincsen meg… de lehet megszerzem, max jó lesz arra, hogy ha rákényszerítenek a pascalra mégegyszer, akkor gyorsan átfussam a szintaktikát…
de ha gyorsan akarok valamit, akkor qt felülettervező + python, és nem pascal-ban bohóckodok; ha egyszerű, statikus program kell, vagy nagyon fontos a sebesség, akkor C (sokkal gyorsabb), ha bonyolultabb, akkor OOP, és abban ezer meg egy nyelv jobb…nekem spec kézreáll; gyorsan bele lehet szokni
2007-06-20-11:24 Hozzászólás: Eszmecserék fejlesztőeszközökről, háborúkról (kádée vs. gnóm) és bármiről #2117979Jah… freepascal, ami alatt random segfaultolnak a programok. Vicces volt, hogy az érettségin hiába fordult le vele a programom, de az indulás pillanatában meghalt. Így kbre „vakon” adtam be a programot, mindenféle teszt nélkül. Érdekes módon a turbo pascal lefuttatta a programomat, de az meg csak 640k memóriát kezel, ami kevés.
Kdevelop+qt?
2007-06-20-11:24 Hozzászólás: Eszmecserék fejlesztőeszközökről, háborúkról (kádée vs. gnóm) és bármiről #2117980Jah… freepascal, ami alatt random segfaultolnak a programok. Vicces volt, hogy az érettségin hiába fordult le vele a programom, de az indulás pillanatában meghalt. Így kbre „vakon” adtam be a programot, mindenféle teszt nélkül. Érdekes módon a turbo pascal lefuttatta a programomat, de az meg csak 640k memóriát kezel, ami kevés.
Kdevelop+qt?
-
SzerzőBejegyzés