xcut

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 581-590 / 3,339
  • Szerző
    Bejegyzés
  • xcut
    Felhasználó
      LCoder wrote:
      Őszintén szólva ezt csak fóromokból tudom, amennyire én tudom több telepítő is létezik és akik írtak róluk azok nagyon dícsérték, én még nem használtam apacsot win alatt, mivel ha win van akkor inkább C# és .NET, ahhoz meg IIS kell.

      A mysql-lel kapcsolatban szvsz a hiba a te készülékedben lehet, a MySQL elég gyászos jószág egy nagy SQL szerverhez képest, de azért annyira alig hiszem hogy béna lenne hogy win alatt ne lehessen elindítani ha a gyártó kiadja a hivatalos windowsos verziót. OOo-val kapcsolatban csak annyit tudok mondani hogy egy éve használom windows alatt, 3 különböző gépen, idáig baj nem volt vele.

      A gcc tipikusan nem az a dolog amit hetente frissít az ember, én idáig mindig az aktuális linux disztribhez adott gcc-t használtam. Az mondjuk igaz hogy akkortájt amikor sokat gcc-ztem a STL a gcc-ben még finoman szólva kihívásokkal küzdött, de ez különösebben nem zavart mert a wxWidgets amit használtam nem igazán használta (Pl. saját string osztálya volt), később pedig amikor egy webes alkalmazást csináltam vele CORBA és DB2 alapon akkor is saját dolgokat írtam inkább.

      Ez is érdekes, nálam a VS Expresseknek soha semmi baja nem volt, pedig az is 3 különböző gépen volt fenn XP SP/2-n. Az hogy mi mire jó az függ attól is hogy mit csinálsz, arra amit én csinálok (főleg ügyvitel) a Visual Studiónál nem igazán van jobb dolog. A második helyezett a java a netbeans-szel, utána java az Eclipse-szel, utána Delphi, majd Lazarus/FreePascal, és ezek után jönnek a C++-os dolgok (wxWidgets, Qt) a jó kis IDE-kkel. Persze ha mondjuk játékprogit fejlesztenék alighanem más lenne a prioritásom…

      A Quanta Plus nem rossz kis dolog, anno én is szerettem, de a Visual Studióban lévő ASP.NET designer sem rossz. Az új VS-ben pedig szvsz még sokkal jobb lesz.

      Hmm… én az XP SP2 féle IIS-t használtam, és kbre ott lett elegem belőle, amikor minden olyan lapletöltéskor, amikor PHP kód volt az oldalon kijött az „Ez a program hibás műveletet hajtott végre, ezért le fog állni” üzenet. Az apache-nak logikus, áttekinthető konfigja van (jó, fájl, de ha valaki tud olvasni, akkor szvsz sokkal könnyebb, mint a GUI). Az IIS egy káosz.

      Biztos nálam volt, összeakadt valamivel, vagy csak a windows alkotott, mint szokott.
      http://www.thescripts.com/forum/thread77081.html — ugyanaz a hiba, már másfél éve a mysql-lel nálam, két különböző gépen.

      Nem akarok három naponta GCC-t frissíteni, de azért jól esne, ha nem 3.2-es gcc lenne, hanem 4.2-es. Szeretek a GCC-vel kísérletezni, és a 4-ben van pár új hasznos flag, amivel érdekes dolog eljátszadozni.

      A wines haverom (ShadoW, talán ismerős neked az IPMA fórumról, vagy éppen a prog.hu-ról) is csak nézett nagyokat. Én is. Pascal-t ne is mondj, sajnos az érettségi miatt foglalkozni kellett vele, és kiráz a hideg, ha rá gondolok. Inkább Visual Basic 6 (a dotnet-es már elkurvult (amiért a 6-os kezdőbarát volt (IDE — az egyetlen érv mellette), azt vették ki a dotnetesből), amikor importáltam egy projektet (szövegszerkesztő), akkor még assembly fájlok is voltak benne… néztem, hogy wtf, aztán uninstall, és visszaraktam a 6-os VB-t.)

      xcut
      Felhasználó
        LCoder wrote:
        Őszintén szólva ezt csak fóromokból tudom, amennyire én tudom több telepítő is létezik és akik írtak róluk azok nagyon dícsérték, én még nem használtam apacsot win alatt, mivel ha win van akkor inkább C# és .NET, ahhoz meg IIS kell.

        A mysql-lel kapcsolatban szvsz a hiba a te készülékedben lehet, a MySQL elég gyászos jószág egy nagy SQL szerverhez képest, de azért annyira alig hiszem hogy béna lenne hogy win alatt ne lehessen elindítani ha a gyártó kiadja a hivatalos windowsos verziót. OOo-val kapcsolatban csak annyit tudok mondani hogy egy éve használom windows alatt, 3 különböző gépen, idáig baj nem volt vele.

        A gcc tipikusan nem az a dolog amit hetente frissít az ember, én idáig mindig az aktuális linux disztribhez adott gcc-t használtam. Az mondjuk igaz hogy akkortájt amikor sokat gcc-ztem a STL a gcc-ben még finoman szólva kihívásokkal küzdött, de ez különösebben nem zavart mert a wxWidgets amit használtam nem igazán használta (Pl. saját string osztálya volt), később pedig amikor egy webes alkalmazást csináltam vele CORBA és DB2 alapon akkor is saját dolgokat írtam inkább.

        Ez is érdekes, nálam a VS Expresseknek soha semmi baja nem volt, pedig az is 3 különböző gépen volt fenn XP SP/2-n. Az hogy mi mire jó az függ attól is hogy mit csinálsz, arra amit én csinálok (főleg ügyvitel) a Visual Studiónál nem igazán van jobb dolog. A második helyezett a java a netbeans-szel, utána java az Eclipse-szel, utána Delphi, majd Lazarus/FreePascal, és ezek után jönnek a C++-os dolgok (wxWidgets, Qt) a jó kis IDE-kkel. Persze ha mondjuk játékprogit fejlesztenék alighanem más lenne a prioritásom…

        A Quanta Plus nem rossz kis dolog, anno én is szerettem, de a Visual Studióban lévő ASP.NET designer sem rossz. Az új VS-ben pedig szvsz még sokkal jobb lesz.

        Hmm… én az XP SP2 féle IIS-t használtam, és kbre ott lett elegem belőle, amikor minden olyan lapletöltéskor, amikor PHP kód volt az oldalon kijött az „Ez a program hibás műveletet hajtott végre, ezért le fog állni” üzenet. Az apache-nak logikus, áttekinthető konfigja van (jó, fájl, de ha valaki tud olvasni, akkor szvsz sokkal könnyebb, mint a GUI). Az IIS egy káosz.

        Biztos nálam volt, összeakadt valamivel, vagy csak a windows alkotott, mint szokott.
        http://www.thescripts.com/forum/thread77081.html — ugyanaz a hiba, már másfél éve a mysql-lel nálam, két különböző gépen.

        Nem akarok három naponta GCC-t frissíteni, de azért jól esne, ha nem 3.2-es gcc lenne, hanem 4.2-es. Szeretek a GCC-vel kísérletezni, és a 4-ben van pár új hasznos flag, amivel érdekes dolog eljátszadozni.

        A wines haverom (ShadoW, talán ismerős neked az IPMA fórumról, vagy éppen a prog.hu-ról) is csak nézett nagyokat. Én is. Pascal-t ne is mondj, sajnos az érettségi miatt foglalkozni kellett vele, és kiráz a hideg, ha rá gondolok. Inkább Visual Basic 6 (a dotnet-es már elkurvult (amiért a 6-os kezdőbarát volt (IDE — az egyetlen érv mellette), azt vették ki a dotnetesből), amikor importáltam egy projektet (szövegszerkesztő), akkor még assembly fájlok is voltak benne… néztem, hogy wtf, aztán uninstall, és visszaraktam a 6-os VB-t.)

        xcut
        Felhasználó
          LCoder wrote:
          A legfontosabb linuxos progik (apache, mysql, netbeans,  openoffice, gcc, gimp, stb) mind megvannak windowsra is. Szép setup.exe formájában. Plusz van egy rakás olyan progi ami viszont nincs linuxra és szintén free/opensource. Azaz windowsra sem minden úgy kezdődik hogy nyakon ragadod a százezer forintodat és beballagsz a szoftverboltba…

          Apache korrektül megy windowson, csak a php-nek a default configja van használhatatlanul belőve (tudom, át lehet írni; fél óra alatt át is bogarászod; linux alatt meg emerge php, és out-of-the-box megy). Az apache2 mondjuk nem tökéletes, pár dolgot így sem támogat rendesen (pl.: userdir — jó, ott a vhost, de akkor is).
          A mysql egyszerűen nem indul el windows alatt. Egy sokat mondó hibaüzenettel lehal. Rákeresve a google-ön, a ~20. oldal körül meguntam, hogy csak azt tudják mondani a fórumokon, hogy „reinstall”. Gimp, OOo megy tökéleseten (kivétel akkor, amikor a windows „csak úgy” elveszi az összes hozzáférési jogodat az OOo programkönyvtáráról, és rendszergazdaként hiába állítod be, nem hat semmit; jó, ez csak egyszer esett meg velem). A GCC-t meg vagy valami retardált IDE-vel rakod win alá (pl.: code::blocks, amiből van új cvs, de mivel fordítsam le, ugye), ami ősrégi. Friss GCC-t meg napokba telik belőni.

          Éppen a programozás az egyik nyomós ok a Linux mellett. A legjobb IDE-k (kdevelop pl) Linux alatt vannak (sajnos a vs expressről nem tudok mit mondani, mert elegem lett abból, hogy fél óráig égeti a procit; de kilőni a processzt nem lehetett; másik gépen, évekkel ezelőtt, sp1-en is megvolt, most meg sp2-vel ugyanez; hiába raktam aztán mindenféle dotnet csomagot, semmi sem változott), vagy az alá is elérhetők (netbeans pl). A quantaplus-t meg semmi nem übereli webdev szinten (editplus a még tűrhető kategória).

          xcut
          Felhasználó
            LCoder wrote:
            A legfontosabb linuxos progik (apache, mysql, netbeans,  openoffice, gcc, gimp, stb) mind megvannak windowsra is. Szép setup.exe formájában. Plusz van egy rakás olyan progi ami viszont nincs linuxra és szintén free/opensource. Azaz windowsra sem minden úgy kezdődik hogy nyakon ragadod a százezer forintodat és beballagsz a szoftverboltba…

            Apache korrektül megy windowson, csak a php-nek a default configja van használhatatlanul belőve (tudom, át lehet írni; fél óra alatt át is bogarászod; linux alatt meg emerge php, és out-of-the-box megy). Az apache2 mondjuk nem tökéletes, pár dolgot így sem támogat rendesen (pl.: userdir — jó, ott a vhost, de akkor is).
            A mysql egyszerűen nem indul el windows alatt. Egy sokat mondó hibaüzenettel lehal. Rákeresve a google-ön, a ~20. oldal körül meguntam, hogy csak azt tudják mondani a fórumokon, hogy „reinstall”. Gimp, OOo megy tökéleseten (kivétel akkor, amikor a windows „csak úgy” elveszi az összes hozzáférési jogodat az OOo programkönyvtáráról, és rendszergazdaként hiába állítod be, nem hat semmit; jó, ez csak egyszer esett meg velem). A GCC-t meg vagy valami retardált IDE-vel rakod win alá (pl.: code::blocks, amiből van új cvs, de mivel fordítsam le, ugye), ami ősrégi. Friss GCC-t meg napokba telik belőni.

            Éppen a programozás az egyik nyomós ok a Linux mellett. A legjobb IDE-k (kdevelop pl) Linux alatt vannak (sajnos a vs expressről nem tudok mit mondani, mert elegem lett abból, hogy fél óráig égeti a procit; de kilőni a processzt nem lehetett; másik gépen, évekkel ezelőtt, sp1-en is megvolt, most meg sp2-vel ugyanez; hiába raktam aztán mindenféle dotnet csomagot, semmi sem változott), vagy az alá is elérhetők (netbeans pl). A quantaplus-t meg semmi nem übereli webdev szinten (editplus a még tűrhető kategória).

            xcut
            Felhasználó

              A kérdéseimre még mindig nem válaszoltál. Ha meg az ubuntu kernel configját akarod, akkor ubuntu alól belépsz a gentoo kernelének forráskönyvtárába, és:

              Code:
              # cd /mnt/gentoo/usr/src/linux
              # zcat /proc/config.gz > .config

              Chrootolsz a gentooba, lefordítod a kernelt és a modulokat, majd örülsz.

              Elgondolkodtam valamin: szerintetek egy utcáról bejövő random ember, aki életében nem látott Linux-ot, hamarabb felrakna egy Gentoo-t, mint Vasy?

              xcut
              Felhasználó

                A kérdéseimre még mindig nem válaszoltál. Ha meg az ubuntu kernel configját akarod, akkor ubuntu alól belépsz a gentoo kernelének forráskönyvtárába, és:

                Code:
                # cd /mnt/gentoo/usr/src/linux
                # zcat /proc/config.gz > .config

                Chrootolsz a gentooba, lefordítod a kernelt és a modulokat, majd örülsz.

                Elgondolkodtam valamin: szerintetek egy utcáról bejövő random ember, aki életében nem látott Linux-ot, hamarabb felrakna egy Gentoo-t, mint Vasy?

                xcut
                Felhasználó

                  de, újra kell, sőt telepítsd újra 3x, biztos, ami biztos.

                  xcut
                  Felhasználó

                    de, újra kell, sőt telepítsd újra 3x, biztos, ami biztos.

                    Hozzászólás: Programfordítások, optimalizáció #2118668
                    xcut
                    Felhasználó

                      vizsla: amilyen flageket írtam, az mondjuk adna sebességnövekedést ha globálisan ilyenre állítom? és nem segfaultolnak vele el a programjaim?

                      Hozzászólás: Programfordítások, optimalizáció #2118669
                      xcut
                      Felhasználó

                        vizsla: amilyen flageket írtam, az mondjuk adna sebességnövekedést ha globálisan ilyenre állítom? és nem segfaultolnak vele el a programjaim?

                      10 bejegyzés megtekintése - 581-590 / 3,339