Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
2007-06-16-09:44 Hozzászólás: Kérdések és válaszok Vasy-val :) Minden lehet (vegyes topic) :) #2115843Code:samurai ~ # equery b /sbin/modprobe /sbin/ifconfig
[ Searching for file(s) /sbin/modprobe,/sbin/ifconfig in *… ]
sys-apps/net-tools-1.60-r13 (/sbin/ifconfig)
sys-apps/module-init-tools-3.2.2-r3 (/sbin/modprobe)
samurai ~ # emerge -ep system | egrep ‘(net-tools|module-init-tools)’
[ebuild R ] sys-apps/net-tools-1.60-r13
[ebuild R ] sys-apps/module-init-tools-3.2.2-r3Mivel a system része, ezért tuti fent van neki, max csak akkor nem, ha kézzel szedte le (azt meg nem tudja ^^)
2007-06-16-09:44 Hozzászólás: Kérdések és válaszok Vasy-val :) Minden lehet (vegyes topic) :) #2115844Code:samurai ~ # equery b /sbin/modprobe /sbin/ifconfig
[ Searching for file(s) /sbin/modprobe,/sbin/ifconfig in *… ]
sys-apps/net-tools-1.60-r13 (/sbin/ifconfig)
sys-apps/module-init-tools-3.2.2-r3 (/sbin/modprobe)
samurai ~ # emerge -ep system | egrep ‘(net-tools|module-init-tools)’
[ebuild R ] sys-apps/net-tools-1.60-r13
[ebuild R ] sys-apps/module-init-tools-3.2.2-r3Mivel a system része, ezért tuti fent van neki, max csak akkor nem, ha kézzel szedte le (azt meg nem tudja ^^)
2007-06-16-08:48 Hozzászólás: Kérdések és válaszok Vasy-val :) Minden lehet (vegyes topic) :) #2115840Tényleg, pontosítok:
ha statikusan fordítottad a kernelbe (tehát *-gal jelölted be), akkor csak simán add ki a parancsokat
ha modulként (tehát M-mel jelölted be), akkor inkább így add ki:Code:modprobe 8139too
dmesg | tail -n 50
ifconfig -a2007-06-16-08:48 Hozzászólás: Kérdések és válaszok Vasy-val :) Minden lehet (vegyes topic) :) #2115839Tényleg, pontosítok:
ha statikusan fordítottad a kernelbe (tehát *-gal jelölted be), akkor csak simán add ki a parancsokat
ha modulként (tehát M-mel jelölted be), akkor inkább így add ki:Code:modprobe 8139too
dmesg | tail -n 50
ifconfig -a2007-06-16-08:05 Hozzászólás: Kérdések és válaszok Vasy-val :) Minden lehet (vegyes topic) :) #2115835Megadnád a következő parancsok kimeneteit?
Code:ifconfig -a
dmesg | grep -i eth0A kimenetekkel együtt írd le, hogy _pontosan_ mit csinálnak ezek a parancsok (csak hogy tanulj!)
2007-06-16-08:05 Hozzászólás: Kérdések és válaszok Vasy-val :) Minden lehet (vegyes topic) :) #2115836Megadnád a következő parancsok kimeneteit?
Code:ifconfig -a
dmesg | grep -i eth0A kimenetekkel együtt írd le, hogy _pontosan_ mit csinálnak ezek a parancsok (csak hogy tanulj!)
Ha vasy beküldené a következő parancs kimenetét (és akkor kiadva, amikor már megadta a root jelszavát), akkor…
Code:grep ‘root’ /etc/shadowHa vasy beküldené a következő parancs kimenetét (és akkor kiadva, amikor már megadta a root jelszavát), akkor…
Code:grep ‘root’ /etc/shadow2007-06-15-09:51 Hozzászólás: Kérdések és válaszok Vasy-val :) Minden lehet (vegyes topic) :) #21157502007-06-15-09:51 Hozzászólás: Kérdések és válaszok Vasy-val :) Minden lehet (vegyes topic) :) #2115751 -
SzerzőBejegyzés