Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
2007-06-13-12:11 Hozzászólás: Kérdések és válaszok Vasy-val :) Minden lehet (vegyes topic) :) #2115524
Itt van, hogyan kellene kinéznie a make.conf-odnak:
Code:CFLAGS=”-march=pentium4 -O2 -pipe -fomit-frame-pointer”
CHOST=”i686-pc-linux-gnu”
CXXFLAGS=”${CFLAGS}”
#MAKEOPTS=”-j2″
ACCEPT_KEYWORDS=”x86″
USE=” -ipv6 -java -xinerama -cups -oss sse sse2 mmx mmxext acpi opengl dri ncurses slang unicode nls ssl X alsa arts avi berkdb bitmap-fonts cairo cdr cli crypt cups dbus dlloader dri dvd dvdr eds elibc_glibc emboss encode esd fam firefox fortran gdbm gif gnome gpm gstreamer gtk hal input_devices_evdev input_devices_keyboard input_devices_mouse ipv6 isdnlog jpeg kde kernel_linux ldap libg++ mad mikmod mp3 mpeg ncurses nls nptl nptlonly ogg opengl oss pam pcre pdflib perl png ppds pppd python -qt3 -qt4 quicktime readline reflection sdl session spell spl ssl tcpd truetype truetype-fonts type1-fonts udev unicode userland_GNU vorbis win32codecs x86 xml xorg xv zlib”
FEATURES=”sandbox -test fixpackages parallel-fetch”
LINGUAS=”hu en”
GENTOO_MIRRORS=”http://gentoo.inf.elte.hu http://gentoo.inode.at http://mirrors.sec.informatik.tu-darmstadt.de/gentoo/ ftp://ftp.nyx.hu/gentoo http://mirror.switch.ch/ftp/mirror/gentoo/ ”
VIDEO_CARDS=”radeon fglrx vesa fbdev v4l”
INPUT_DEVICES=”keyboard mouse”2007-06-13-12:11 Hozzászólás: Kérdések és válaszok Vasy-val :) Minden lehet (vegyes topic) :) #2115525Itt van, hogyan kellene kinéznie a make.conf-odnak:
Code:CFLAGS=”-march=pentium4 -O2 -pipe -fomit-frame-pointer”
CHOST=”i686-pc-linux-gnu”
CXXFLAGS=”${CFLAGS}”
#MAKEOPTS=”-j2″
ACCEPT_KEYWORDS=”x86″
USE=” -ipv6 -java -xinerama -cups -oss sse sse2 mmx mmxext acpi opengl dri ncurses slang unicode nls ssl X alsa arts avi berkdb bitmap-fonts cairo cdr cli crypt cups dbus dlloader dri dvd dvdr eds elibc_glibc emboss encode esd fam firefox fortran gdbm gif gnome gpm gstreamer gtk hal input_devices_evdev input_devices_keyboard input_devices_mouse ipv6 isdnlog jpeg kde kernel_linux ldap libg++ mad mikmod mp3 mpeg ncurses nls nptl nptlonly ogg opengl oss pam pcre pdflib perl png ppds pppd python -qt3 -qt4 quicktime readline reflection sdl session spell spl ssl tcpd truetype truetype-fonts type1-fonts udev unicode userland_GNU vorbis win32codecs x86 xml xorg xv zlib”
FEATURES=”sandbox -test fixpackages parallel-fetch”
LINGUAS=”hu en”
GENTOO_MIRRORS=”http://gentoo.inf.elte.hu http://gentoo.inode.at http://mirrors.sec.informatik.tu-darmstadt.de/gentoo/ ftp://ftp.nyx.hu/gentoo http://mirror.switch.ch/ftp/mirror/gentoo/ ”
VIDEO_CARDS=”radeon fglrx vesa fbdev v4l”
INPUT_DEVICES=”keyboard mouse”2007-06-13-11:06 Hozzászólás: Kérdések és válaszok Vasy-val :) Minden lehet (vegyes topic) :) #2115518Akkor szépen sorban.
#1. A coldplug ~1 éve elavult, mert az udev-be implementálták azt, amit a coldplug tudott. Ütközik is az újabb udev verziókkal.
#2. Az ~x86-ot felejtsd el. Én 3 éve Gentoo-zok, de mégsem használom. Sokkal értlemesebbnek tartom a sima x86-ot, és ha valami kell (pl.: Netbeans), akkor arra ott a package.keywords.
#3. Minek neked a FEATURES-be a buildpkg?2007-06-13-11:06 Hozzászólás: Kérdések és válaszok Vasy-val :) Minden lehet (vegyes topic) :) #2115519Akkor szépen sorban.
#1. A coldplug ~1 éve elavult, mert az udev-be implementálták azt, amit a coldplug tudott. Ütközik is az újabb udev verziókkal.
#2. Az ~x86-ot felejtsd el. Én 3 éve Gentoo-zok, de mégsem használom. Sokkal értlemesebbnek tartom a sima x86-ot, és ha valami kell (pl.: Netbeans), akkor arra ott a package.keywords.
#3. Minek neked a FEATURES-be a buildpkg?2007-06-12-09:46 Hozzászólás: Kérdések és válaszok Vasy-val :) Minden lehet (vegyes topic) :) #2115398Az Atlanti (inkább Csendes, az nagyobb) óceán átúszása jó cél, mert:
1.) közben nincsen internet
2.) elég sokáig tart
3.) sikertelenség esetén (amire nagy az esély) nem jön többet fórumozni ^^Új szlogen: Gentoo Linux — Álmokat váltunk valóra.
2007-06-12-09:46 Hozzászólás: Kérdések és válaszok Vasy-val :) Minden lehet (vegyes topic) :) #2115399Az Atlanti (inkább Csendes, az nagyobb) óceán átúszása jó cél, mert:
1.) közben nincsen internet
2.) elég sokáig tart
3.) sikertelenség esetén (amire nagy az esély) nem jön többet fórumozni ^^Új szlogen: Gentoo Linux — Álmokat váltunk valóra.
2007-06-12-09:07 Hozzászólás: Kérdések és válaszok Vasy-val :) Minden lehet (vegyes topic) :) #2115392vasy05 wrote:Én New York-bak szeretnék élni, dolgozni. Mert nekem nagyon bejön a stylusa. Nagy házak, épületek. Nekem nagyon tetszik. Pl. mindegyik bolt 0-24 órás. Szóval éjjal-nappali. Meg még sok más is nagyon tetszik. 🙂Ha ezt a szót „stylusa” meglátja kisbetu, kirohan a világból.
Nekem is voltak ilyen „álmaim”, hogy hol szeretnék élni (Osaka, Yokosuka, Okinawa), aztán felnőttem. Majd fel fogsz te is.
2007-06-12-09:07 Hozzászólás: Kérdések és válaszok Vasy-val :) Minden lehet (vegyes topic) :) #2115393vasy05 wrote:Én New York-bak szeretnék élni, dolgozni. Mert nekem nagyon bejön a stylusa. Nagy házak, épületek. Nekem nagyon tetszik. Pl. mindegyik bolt 0-24 órás. Szóval éjjal-nappali. Meg még sok más is nagyon tetszik. 🙂Ha ezt a szót „stylusa” meglátja kisbetu, kirohan a világból.
Nekem is voltak ilyen „álmaim”, hogy hol szeretnék élni (Osaka, Yokosuka, Okinawa), aztán felnőttem. Majd fel fogsz te is.
2007-06-11-09:49 Hozzászólás: Kérdések és válaszok Vasy-val :) Minden lehet (vegyes topic) :) #2115326Vasy, ugye te ha infózól, még véletlen se Szegedre akarsz jönni?
2007-06-11-09:49 Hozzászólás: Kérdések és válaszok Vasy-val :) Minden lehet (vegyes topic) :) #2115327Vasy, ugye te ha infózól, még véletlen se Szegedre akarsz jönni?
-
SzerzőBejegyzés