xcut

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 681-690 / 3,339
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Kernel forgatas Hogyan #2112836
    xcut
    Felhasználó
      vasy05 wrote:
      Aha. A magyar billentyubeallitasokat honnan lotted be?

      A konzolos része benne van a handbookban, a KDE-s részt meg a Vezérlőpulton…

      Hozzászólás: Kernel forgatas Hogyan #2112831
      xcut
      Felhasználó
        vasy05 wrote:
        Lassan ugy is telepitek. 🙂 de xcut te stage1 telepitest szoktal csinalni, hogy ilyen lassan megy?

        Nem. Stage3, mert már azóta kétszer újrafordtottam azokat a csomagokat, amik a stage3 tarball-ban vannak. Ezért is vették ki a hivatalos támogatásból, mert csak feleslegesen újrafordítod a rendszert még vagy 2x.
        Attól független jól haladok, most már Gentoo alól írok. Apache2+php+postgres belőve (mysql folyamatban), hibernate elv megy, nemsokára jöhet a wifi.

        Hozzászólás: Kernel forgatas Hogyan #2112832
        xcut
        Felhasználó
          vasy05 wrote:
          Lassan ugy is telepitek. 🙂 de xcut te stage1 telepitest szoktal csinalni, hogy ilyen lassan megy?

          Nem. Stage3, mert már azóta kétszer újrafordtottam azokat a csomagokat, amik a stage3 tarball-ban vannak. Ezért is vették ki a hivatalos támogatásból, mert csak feleslegesen újrafordítod a rendszert még vagy 2x.
          Attól független jól haladok, most már Gentoo alól írok. Apache2+php+postgres belőve (mysql folyamatban), hibernate elv megy, nemsokára jöhet a wifi.

          Hozzászólás: Kernel forgatas Hogyan #2112817
          xcut
          Felhasználó

            Próbáld ki ezt configot, amit csatolok…
            Nem garantálom, hogy menni fog.

            Másold be ezt a fájlt a kernelforrás könyvtárába .config néven, aztán add ki a `make bzImage` parancsot

            Hozzászólás: Kernel forgatas Hogyan #2112818
            xcut
            Felhasználó

              Próbáld ki ezt configot, amit csatolok…
              Nem garantálom, hogy menni fog.

              Másold be ezt a fájlt a kernelforrás könyvtárába .config néven, aztán add ki a `make bzImage` parancsot

              Hozzászólás: Kernel forgatas Hogyan #2112807
              xcut
              Felhasználó

                Mondj le róla. Nem fogsz tudni kernelt forgatni, mert amíg a gentoo telepítése nagyjából általános folyamat (értsd: hw-től függetlenül nagyjából ugyanaz minden gépen), addig a kernelfordítás során speciálisan a te gépedre dolgozol. Vannak irányelvek, de konkrét receptet nem lehet adni hozzá.

                Felejtsd el.

                Hozzászólás: Kernel forgatas Hogyan #2112808
                xcut
                Felhasználó

                  Mondj le róla. Nem fogsz tudni kernelt forgatni, mert amíg a gentoo telepítése nagyjából általános folyamat (értsd: hw-től függetlenül nagyjából ugyanaz minden gépen), addig a kernelfordítás során speciálisan a te gépedre dolgozol. Vannak irányelvek, de konkrét receptet nem lehet adni hozzá.

                  Felejtsd el.

                  Hozzászólás: Root jelszó #2111435
                  xcut
                  Felhasználó
                    vasy05 wrote:
                    Igen.

                    A hivatalos gentoo oldalon lévő doksit (handbook) követted?
                    Nem értem, hogy lehetnek ilyen hibáid, én szombaton kezdtem el telepíteni a rendszert (elég nagy megszakításokkal), és már van KDE-m, úgy, hogy kde-meta csomagot raktam (most egy teljeskörű rendszerfrissítés folyik). Egyetlen egy hiba sem volt telepítéskor, simán felszaladt (jó, a kernellel kellett picit trükközni, mert pár dolgot kihagytam belőle elsőre (szokás szerint), meg régen nem libata-t használtam, most meg azt).

                    Amibe meg belefutottam, azt kis guglizás után megoldottam. A legkomoylabb utánajárásom az volt, hogy _pontosan_ milyen proci van a gépben (kiderült, hogy Core Solo-ból készült Celeron-M).

                    Hozzászólás: Root jelszó #2111436
                    xcut
                    Felhasználó
                      vasy05 wrote:
                      Igen.

                      A hivatalos gentoo oldalon lévő doksit (handbook) követted?
                      Nem értem, hogy lehetnek ilyen hibáid, én szombaton kezdtem el telepíteni a rendszert (elég nagy megszakításokkal), és már van KDE-m, úgy, hogy kde-meta csomagot raktam (most egy teljeskörű rendszerfrissítés folyik). Egyetlen egy hiba sem volt telepítéskor, simán felszaladt (jó, a kernellel kellett picit trükközni, mert pár dolgot kihagytam belőle elsőre (szokás szerint), meg régen nem libata-t használtam, most meg azt).

                      Amibe meg belefutottam, azt kis guglizás után megoldottam. A legkomoylabb utánajárásom az volt, hogy _pontosan_ milyen proci van a gépben (kiderült, hogy Core Solo-ból készült Celeron-M).

                      Hozzászólás: Root jelszó #2111431
                      xcut
                      Felhasználó

                        Mégegyszer: ügye a saját felhasználód nevében akarod futtani a kdesu-t, nem a root felhasználó nevében?

                      10 bejegyzés megtekintése - 681-690 / 3,339