Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
vasy05 wrote:Aha. A magyar billentyubeallitasokat honnan lotted be?
A konzolos része benne van a handbookban, a KDE-s részt meg a Vezérlőpulton…
vasy05 wrote:Lassan ugy is telepitek. 🙂 de xcut te stage1 telepitest szoktal csinalni, hogy ilyen lassan megy?Nem. Stage3, mert már azóta kétszer újrafordtottam azokat a csomagokat, amik a stage3 tarball-ban vannak. Ezért is vették ki a hivatalos támogatásból, mert csak feleslegesen újrafordítod a rendszert még vagy 2x.
Attól független jól haladok, most már Gentoo alól írok. Apache2+php+postgres belőve (mysql folyamatban), hibernate elv megy, nemsokára jöhet a wifi.vasy05 wrote:Lassan ugy is telepitek. 🙂 de xcut te stage1 telepitest szoktal csinalni, hogy ilyen lassan megy?Nem. Stage3, mert már azóta kétszer újrafordtottam azokat a csomagokat, amik a stage3 tarball-ban vannak. Ezért is vették ki a hivatalos támogatásból, mert csak feleslegesen újrafordítod a rendszert még vagy 2x.
Attól független jól haladok, most már Gentoo alól írok. Apache2+php+postgres belőve (mysql folyamatban), hibernate elv megy, nemsokára jöhet a wifi.Próbáld ki ezt configot, amit csatolok…
Nem garantálom, hogy menni fog.Másold be ezt a fájlt a kernelforrás könyvtárába .config néven, aztán add ki a `make bzImage` parancsot
Próbáld ki ezt configot, amit csatolok…
Nem garantálom, hogy menni fog.Másold be ezt a fájlt a kernelforrás könyvtárába .config néven, aztán add ki a `make bzImage` parancsot
Mondj le róla. Nem fogsz tudni kernelt forgatni, mert amíg a gentoo telepítése nagyjából általános folyamat (értsd: hw-től függetlenül nagyjából ugyanaz minden gépen), addig a kernelfordítás során speciálisan a te gépedre dolgozol. Vannak irányelvek, de konkrét receptet nem lehet adni hozzá.
Felejtsd el.
Mondj le róla. Nem fogsz tudni kernelt forgatni, mert amíg a gentoo telepítése nagyjából általános folyamat (értsd: hw-től függetlenül nagyjából ugyanaz minden gépen), addig a kernelfordítás során speciálisan a te gépedre dolgozol. Vannak irányelvek, de konkrét receptet nem lehet adni hozzá.
Felejtsd el.
vasy05 wrote:Igen.A hivatalos gentoo oldalon lévő doksit (handbook) követted?
Nem értem, hogy lehetnek ilyen hibáid, én szombaton kezdtem el telepíteni a rendszert (elég nagy megszakításokkal), és már van KDE-m, úgy, hogy kde-meta csomagot raktam (most egy teljeskörű rendszerfrissítés folyik). Egyetlen egy hiba sem volt telepítéskor, simán felszaladt (jó, a kernellel kellett picit trükközni, mert pár dolgot kihagytam belőle elsőre (szokás szerint), meg régen nem libata-t használtam, most meg azt).Amibe meg belefutottam, azt kis guglizás után megoldottam. A legkomoylabb utánajárásom az volt, hogy _pontosan_ milyen proci van a gépben (kiderült, hogy Core Solo-ból készült Celeron-M).
vasy05 wrote:Igen.A hivatalos gentoo oldalon lévő doksit (handbook) követted?
Nem értem, hogy lehetnek ilyen hibáid, én szombaton kezdtem el telepíteni a rendszert (elég nagy megszakításokkal), és már van KDE-m, úgy, hogy kde-meta csomagot raktam (most egy teljeskörű rendszerfrissítés folyik). Egyetlen egy hiba sem volt telepítéskor, simán felszaladt (jó, a kernellel kellett picit trükközni, mert pár dolgot kihagytam belőle elsőre (szokás szerint), meg régen nem libata-t használtam, most meg azt).Amibe meg belefutottam, azt kis guglizás után megoldottam. A legkomoylabb utánajárásom az volt, hogy _pontosan_ milyen proci van a gépben (kiderült, hogy Core Solo-ból készült Celeron-M).
Mégegyszer: ügye a saját felhasználód nevében akarod futtani a kdesu-t, nem a root felhasználó nevében?
-
SzerzőBejegyzés