Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Mégegyszer: ügye a saját felhasználód nevében akarod futtani a kdesu-t, nem a root felhasználó nevében?
vasy05 wrote:http://vasy.uw.hu/lf/a.pngOk. Értem mi a gond. Próbáld meg _nem rootként_ beírni azt, hogy kdesu kuroo.
vasy05 wrote:http://vasy.uw.hu/lf/a.pngOk. Értem mi a gond. Próbáld meg _nem rootként_ beírni azt, hogy kdesu kuroo.
önök a Gentoo Linux nihilista változatát láthatták
önök a Gentoo Linux nihilista változatát láthatták
uzsolt wrote:Tudod, mit? A root-nak adj egy jelszót, mondjuk barack. Ebben semmi „szokatlan” karakter nincs, ezt mindig be kell tudd, hogy vidd.
Ezután:
nyitsz egy terminált, beírod, su, majd egy entert ütsz.
A jelszavadat ilyenkor beírod. Ilyenkor megkapod a root-prompt-ot?
Ha ez megvan, akkor gondolkodunk tovább./Egyébként nem lehet, hogy a kde-s cuccok nem egészen úgy azonosítják a user-t, ahogy szokás? Gondolok pl. a kdesu-ra, hogy ezen keresztül megy a dolog…/
elvileg a kuroo a kdesu-t hívja meg;
én nagyon régóta használom a kdesu-t, és nekem soha nem volt ilyen gondom vele… (remélem most sem lesz, nemsokára befejeződik a kde-meta fordítása, a maga szerény 400+ csomagjával ^^)uzsolt wrote:Tudod, mit? A root-nak adj egy jelszót, mondjuk barack. Ebben semmi „szokatlan” karakter nincs, ezt mindig be kell tudd, hogy vidd.
Ezután:
nyitsz egy terminált, beírod, su, majd egy entert ütsz.
A jelszavadat ilyenkor beírod. Ilyenkor megkapod a root-prompt-ot?
Ha ez megvan, akkor gondolkodunk tovább./Egyébként nem lehet, hogy a kde-s cuccok nem egészen úgy azonosítják a user-t, ahogy szokás? Gondolok pl. a kdesu-ra, hogy ezen keresztül megy a dolog…/
elvileg a kuroo a kdesu-t hívja meg;
én nagyon régóta használom a kdesu-t, és nekem soha nem volt ilyen gondom vele… (remélem most sem lesz, nemsokára befejeződik a kde-meta fordítása, a maga szerény 400+ csomagjával ^^)vasy05 wrote:A megadott jelszó hibás, próbálja meg még egyszer.uzsolt: a symlink már megvolt 🙂
kdesu kuroo ?
vasy05 wrote:A megadott jelszó hibás, próbálja meg még egyszer.uzsolt: a symlink már megvolt 🙂
kdesu kuroo ?
vasy05 wrote:Nem, nem. Programozó a sráv és írt magának egyet. Ez frankón így van. Én sem hittem el, de tényleg saját kernele van.Persze, persze. A gcc-t én írtam (egyedül!), tudtad? ^^
-
SzerzőBejegyzés